PDA

View Full Version : Анорексия?



hriseto_22
05-25-2011, 20:29
Значи вече от 5 месеца не се храня както трябва ям веднъж на ден и пия повече течности и понякога ми закъснява,не се храня понеже нямам апетит а когато тръгна да ям след това ми става зле.Възможно ли е да съм болна от анорексия? :-o

sisi92
05-25-2011, 20:48
Значи вече от 5 месеца не се храня както трябва ям веднъж на ден и пия повече течности и понякога ми закъснява,не се храня понеже нямам апетит а когато тръгна да ям след това ми става зле.Възможно ли е да съм болна от анорексия? :-o

ДААААААА!!!!!!! :( По-добре се вземи в ръце !!!!!!!!!!!!!!

sisi92
05-25-2011, 20:48
..........докато не е станали късно

Red_Hair
05-26-2011, 08:28
ами само ще ти кажа,щом започне да ти закъснява или въобще да не идва,значи организмът страда,страда от недохранване и спира менструацията защото организмът е слаб и гладен и няма да може да се справи с въстановяване то кръвта,така че помисли си добре и знаи че трябва да приемаш по около 1 200 - 1 500 калории дневно а на теб дори и 2 000 ако искаш да си нормализираш храненето и всичко останало

MusicAddicted
05-26-2011, 11:11
Ред Хеар - лекарят в форума - ти го каза отлично.
Между другото бързо надебеляване може да постигнеш като пропуснеш закуската и се понахраниш към 10 да речем ;)

badsector
05-26-2011, 11:45
Храни се балансирано, най-добре по час, поне 5 пъти дневно. Няма значени имаш ли, или нямаш апетит, хапвай редовно по малко. Сутрин закуската е изключително важна. Гледаш храната ти да включва въглехидрати, протеини, есенциални мастни киселини и витамини. Вземай се в ръце от време, че положението може да стане по-лошо.

WaterLilly
05-26-2011, 12:06
Между другото бързо надебеляване може да постигнеш като пропуснеш закуската и се понахраниш към 10 да речем ;)
Това пък как го измисли?

И не, нямаш анорексия според мен. Щеше да си мислиш, че си дебела, ако имаше. Имаш липса на апетит, което може да е предизвикано от много неща, така че най-добре вместо да гадаеш, иди на лекар. :)

hriseto_22
05-26-2011, 12:40
Благодаря на всички (bow) но мисля,че съм дебела около 60кг съм и сигурно за това не мога да се храня де да знам

MusicAddicted
05-26-2011, 13:03
Между другото бързо надебеляване може да постигнеш като пропуснеш закуската и се понахраниш към 10 да речем ;)
Това пък как го измисли?

Ами четох го ;) Идеята е, че като не се храниш сутрин тялото започва да пуска мазнините в употреба, след като дадеш късно закуската като напр кроасан, тялото се стресира, гълта всичко и там кво още беше, и такам.

Не знам, не съм го пробвал. :-D

WaterLilly
05-27-2011, 08:26
Между другото бързо надебеляване може да постигнеш като пропуснеш закуската и се понахраниш към 10 да речем ;)
Това пък как го измисли?

Ами четох го ;) Идеята е, че като не се храниш сутрин тялото започва да пуска мазнините в употреба, след като дадеш късно закуската като напр кроасан, тялото се стресира, гълта всичко и там кво още беше, и такам.

Не знам, не съм го пробвал. :-D
Ако тялото започне сутринта да "пуска мазнините в употреба", то щеше мазнините да започнат да се разграждат, защото са резервен енергиен източник. Което води до отслабване, а не дебелеене. Прекалено много дупки има в тая теория. Хубаво четеш, но поне не давай несигурни и в случая лоши съвети. Или поне напиши, че не си сигурен в това, което пишеш. Няма нужда да вредиш още повече.

Всеки знае, че основата на здравословното хранене е богата закуска, а как иначе човек да си достигне перфектното тегло?

До авторката: Килограмите не определят дали си дебела. Това, което възприемаш като 60 кг сланина, са всъщност кости и мускули и съвсем малко мазнина. Освен това килограмите винаги трябва да се съпоставят с височина. Ти може вярно да си 60 кг, но да си висока 1.70, при което това си е напълно нормално тегло. :) Освен това гладуването ти води до забавяне на метаболизма. Ако действително искаш перфектно тяло, яж по 4-5 пъти на ден, но на малки порции. Така си забързваш метаболизма и нищо не ти се лепи.

sunshinnne
05-28-2011, 14:58
Възможно е ........ попринцип и аз доста отслабнах защото нямам никакъв апетит, миналата година бях качила на морето предимно от тестени изделия и след това намах апетит и свалих доста всичките ми приятелки казват, че съм слаба но аз не се харесвам. И майка ми се притесни за мен, защото имаше период където ядях само по 1път на ден защото едва ли не, ми се гадеше от храна, и започна да ме тъпче и сега ям по 3пъти на ден на сила защото корема започва да ме боли много.
1 съвет яж поне 3-4-5 пъти дневно като основно сутрин и обед защото ще го закъсаш :X А за това с цикъла е много лошо имах една приятелка която от неядене влезе в болница, нямаше цикъл от 6месеца и седя там 1месец и я тъпкаха с 15хапчета на ден, едва се оправи.

pressiana
05-28-2011, 21:00
Ние тук във форума не сме специалисти в крайна сметка. Отиди на лекар.
Първо обаче виж темата за анорексията и провери дали имаш симптомите. Доколкото знам сред външните белези са падаща коса на снопове, дълги косми по тялото, увиснала кожа и т.н. Чети всичко, което е изписано по въпроса и ако все още имаш съмнения, отиди на лекар. Щом обаче сама се съмняваш в това, едва ли ти има нещо :) Просто внимавай повече и гледай да ядеш. И не пропускай закуската! Дори да не си гладна, насилвай се да хапнеш поне плод. И аз не обичам да закусвам, но го правя, защото и без това съм слабичка и организмът ми има нужда от сили.