PDA

View Full Version : Лекарство



maksimal
05-26-2011, 07:45
на 15 съм. вчера лекаря ми изписа Медоклор за възпален ларинкс ( и витамн C и некав сироп) всичко добре, кашлицата намаля (пия ги от вчера) но днес от сутринта не се чувствам много добре. малко ми се гади и имах тежка диария.. като прочетох в листовката нежеланите реакции:
и пише при следните реакции да се СПРЕ незабавно лекарството и една от нежеланите реакции в листовката беше
- тежка диария (най - честата нежелана реакция)гадене и повръщане. до сега не съм повръщал но отговарям на 2 от симптомите за нежелани реакции.. и се чудя дали да питам личния или тази диария и гадене може да са от някоя закуска дето съм ял на даскало.. някои използвал ли е този лекарствен продукт и имал ли е същите проблеми?

Red_Hair
05-26-2011, 08:13
не се чуди до сега е трябвало да го питаш,имаш ли алергии към главното или някои от помощните вещества в антибиотика а и незнам защо ти е изписал цефалоспоринов антибиотик,за инфекции от тип ринити,тонзилити,фарингити ,ларингити се дава бисептол да речем 4 таблетки дневно,но лекаря си е преценил,хубаво е да го питаш и да му кажеш и евентуално да смени този

MusicAddicted
05-26-2011, 08:23
... незнам защо ти е изписал цефалоспоринов антибиотик,за инфекции от тип ринити,тонзилити,фарингити ,ларингити се дава бисептол да речем 4 таблетки дневно...

Нещо си май далечко от тийнейджа, а? :-D

Ми питай си лекар, бе момче!

kalpazanka
05-28-2011, 08:11
Бисептолът си е класика, но аз самата не бих го пила, камо ли изписала. Все пак искам да спя спокойно. :D

Момче, спирай антибиотика и иди на лекар. Може да се наложи да започнеш да пиеш друг медикамент, с който да лекуваш причините за диария.