PDA

View Full Version : Филиране на косата



FilmiranM
05-26-2011, 12:37
Колко трябва да е дълга косата (Минимум) за да се филира? В смисъл горе-долу като сантиметри ако можете да ми кажете ще бъде супер. :)

Момче съм и винаги съм бил с прическа 1, 2ри номер. Искам да си я оставя леко по-дългичка, а да си я оформям (в някакъв по-небрежен стил), но имам 'късмета' косата да ми е като тел - супер твърда и трудна за оформяне. Та една приятелка ми каза, че трябвало да се филира, което впоследствие разбрах, че значи изтъняване един вид на косата.
Крайната ми цел е нещо такова
http://www.menshairstyles.net/d/62829-1/Short+spiky+hairstyle+photos.PNG

tannika
05-26-2011, 13:00
С филирането по принцип правиш косата си на етажи. Моята коса е така (момиче съм) ,,, то няма точно определена дължина в смисъл няма значение колко ти е дълга косата стига да може да се напражи на 2 или 3 етажа вече зависи от теб ( колко искаш) и от гъстотата на косата ти. 2-ри 3-ти номер не е много, трябва да я оставиш да поотрасте може би средна дължина :)

FilmiranM
05-26-2011, 13:02
Аз искам не по-дълга коса от това
http://www.menshairstyles.net/d/62829-1/Short+spiky+hairstyle+photos.PNG
Примерно. Май филирането не е за мен, момичето може да не ме е разбрало.

Косата ми е супер твърдя и искам да си я направя ето така, но на тоя етап не може (малко още ми трябва, за да порасте с тая дължина), защото косата ми е суупер твърда. Какво трябва да направя, за да ми стане по-мека и лесна за оформяне :-o

Josefinne
05-26-2011, 13:04
Аз искам не по-дълга коса от това
http://www.menshairstyles.net/d/62829-1/Short+spiky+hairstyle+photos.PNG
Примерно. Май филирането не е за мен, момичето може да не ме е разбрало.

Косата ми е супер твърдя и искам да си я направя ето така, но на тоя етап не може (малко още ми трябва, за да порасте с тая дължина), защото косата ми е суупер твърда. Какво трябва да направя, за да ми стане по-мека и лесна за оформяне :-o

Балсам и маска за коса от една марка :) Препоръчвам ти Пантен :)

FilmiranM
05-26-2011, 13:05
Josefinne, ясно, благодаря,
Ще потърся из интернет още инфо
Но м/у другото, в един форум четох за кристалите за коса доколкото знам имат пак такова приложение да правя косата по-мека. В случая дали ще са ми от полза или се използват за различни неща? :-o

xxKiFlAx
05-26-2011, 13:40
Кристалите са за блясък и против нацъфтяване на косата и само да изглежда мека ...а не че ще я направят мека :?

Josefinne
05-26-2011, 13:53
То по принцип и това, което ти казах няма да ти направи косата по-мека, защото това зависи от структурата на косъма. И освен ако не се подложиш на нещо, което да ти увреди косата ( което не препоръчвам) ... Но здравата коса си е дар и трябва много дори да й се кефиш. Балсамът и маската обаче ще я направят по-податлива на прически, по-лесна за оформяне. Освен това имай предвид, че когато ти израсне косата, тя няма да се усеща толкова твърда колкото като е 2-3 см.

FilmiranM
05-26-2011, 14:46
Ясно, благодаря ви.

В крайна сметка да се филирам ли като ми порасне малко, какво ще ми препоръчате? Косата ми е сууупер гъста и дебела. Това щеше да е хубаво ако бях момиче и имах дълга коса, но в моя случай е пречка. Но пък не знам дали тази дължина като на снимката е достатъчна