PDA

View Full Version : ПРЕСА ЗА КОСА РОВЕНТА ВНИМАВАЙТЕ !!!!!!



star145
05-26-2011, 13:12
Имам много голям проблем!!!!
Направо съм изперкала тотално!!!
Преди два 5 месеца исках да си купя преса за коса, защото мога да се гледам единствено права .. Преди също имах, но не ми харесваше . Нали сега са на мода тези плоските дето загряват 230 градуса. Не разбирам много от преси , а нашите ми казаха, че ще ми дадат 70 лева и да си купя преса, а ако останат пари са си за мен.. Разгледах ги (гледах за най-евтината) , която да е хубава (230 градуса) и се спрях на тази :
Rowenta SF 3012(за тези които я имат : една черна и се върти да си избереш градусите ) .. (бях чувала добри мнения за нея , че изправя хубаво и т.н )....
Купих си я и гледах да я ползвам , колкото може по-малко (веднъж седмично) , но постепенно косата ми започна да оредрява... тя е доста гъста попринцип и е начупена - леко къдрава тук-там. Правих си маски и какво ли не .. ползвах пресата 1нъж седмично.. Когато се къпех ми падаше по 1 шепа косми .. просто кошмар ..а уж керамични плочи...
не ми беше ставало това с другата преса (може би е от градусите)
и сега 4 месеца по-късно съм гола глава. :cry: :( :( Не мога да спра да се депресирам . Косата ми беше толкова хубава права с пресата и си мислих , че винаги ще е такава.
МОЛЯ ВИ НЯКОЙ ДА ПРЕПОРЪЧА НЕЩО ДА СИ НАМАЖА ПО ГЛАВАТА ЗАЩОТО НЕ МОГА ДА ИЗЛЯЗА ОТ ВКЪЩИ!! МОЛЯ ВИИИИИ! КОШМАР Е
ЩЕ ПОДАМ ЖАЛБА С/У МАРКАТА толкова съм отчаяна :( :( :( :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
дано НА НИКОГО НЕ СЕ СЛУЧВА НЕ ПРЕПОРЪЧВАМ ПРЕСАТТА НА НИКОЙЙЙЙЙ

jmotoo
05-26-2011, 13:35
Ужас! Съчувствам ти. Разгледай из нета за някой крем или балсам, не знам точно как се казват, за по-бърз растеж....
Иначе сигурна ли си, че това е от пресата, защото наистина не мога, а и не искам, да го повярвам, просто... вече ще ме е страх да си използвам моята преса ;д И защо след като си имала такъв обилен косопад не спря да използваш уреда?

Schtefito
05-26-2011, 13:43
Не ми се вярва косата да ти е опадала заради модела/марката на пресата.
Косата може да ти пада заради смяната на сезоните,стрес,прекалено много третиране (изправяне,къдрене,боядисв не,тупиране) и др.

MusicAddicted
05-26-2011, 13:49
Миличката. Моите съболезнования. :(

Знаеш ли, имам 3 предложения.

1) Знаеш ли, Бритни Спиърс и Камерън Диас вече са били с гола глава :) Не че са много красиви, ама...

2) Кърпа. Вържи си кърпа. :)

3) И най -свястноторешение.
Купи си перука, ама не от онея сините, розовите, а с твоя цвят коса, вярно, че е скъпо, ама докато ти се оправи косата. Просто им се моли на родителите. :)

И какъв ти е урока: ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ПОЛЗВАМ ПРЕСИ. Да знаеш, че къдравките са по - секси от тези правокосите :)

Дано съм те заредил с позитивно настроение. А и не се безпокой, щото и мен ме подстригаха ужасно, ама на фона на твоя проблем, е абсолютно миши. Дано ти е вдъхнало увереност, че не си единствената с проблеми на този свят. Успокой се и премисли предложенията ни.

Josefinne
05-26-2011, 13:50
Ами аз честно казано съм чувала, че със сок от чесън се лекуват плешиви петна...

SmilezZz
05-26-2011, 14:02
Не ми се вярва това да е от пресата.. Ти сама каза,че преди си я третирала доста.. Явно е от това..
Все пак се посъветвай със специалист..
Недей да употребяваш някакви кремове или там,каквото е на своя глава..

badsector
05-26-2011, 14:07
Пада ти косата от някакво третиране, но продължаваш да го правиш? Мно'о смислено. Винаги съм се чудел на жените, които си тероризират тялото с единствената надежда да се превърнат в някоя друга. Еми и да се превърнат, пак няма да се харесват, а тялото им вече ще е изстрадало.

Та : 200 грама ленено масло, 4 лимона, 3 малки глави чесън, 1 килограм мед. Смелваш всичко и смесваш, като два от лимоните са с кората. Слагаш в хладилника и три пъти дневно, половин час преди хранане, изяждаш по една супена лъжица.

titinkaa
05-26-2011, 14:14
Иди направо на лекар,недей да се мотаеш,с това шега не бива.

AutomatiC
05-26-2011, 14:19
преди 2 години си изправях косата почти всеки ден точно с преса на Rowenta, но не съм имала такива проблеми..сега открих, че като си я изправя един път си остава така до следващото миене.. нз, да ти кажа честно трябва да се допиташ до специалист.. хората споменаха, че може да е от стрес и от сезона, но 230 градуса в близост до скалпа най вероятно оказват влияние...

xSANYAx
05-26-2011, 16:30
Хах според мен пък точно е от пресата,защото една позната се е оплаквала на моя приятелка,че си купила някаква скъпа и силно загряваща преса,от която започнала да й пада косата страшно много и добре,че спряла навреме защото е щяло като на теб да й падне цялата коса.Моят съвет е да отидеш при дерматолог,там 100 на 100 ще ти помогнат,не чакай,защото ще стане още по-зле!
П.с- ако ти се дават пари купи си някой от продуктите на Vichy за косопад,няма да съжаляваш,дори мисля че би могло да ти оправи проблема! :)

pressiana
05-26-2011, 18:09
Оооооо миличката ..
Направо знаеш ли колко жал ми стана.. искрено съжалявам.
Не мога да ти дам добър съвет, но... както казаха по-нагоре, посъветвай се със специалист, вземи си перука..
Дано всичко се оправи скоро, а то ще се оправи, не се тревожи. След това повече НИКОГА не я изправяй, не я къдри и така нататък.

Flopper
05-26-2011, 18:25
Не е от пресата. По принцип термичното въздействие е адски вредно за косата, но засяга само частите, до които машата има допир. Корените на косъма са толкова дълбоко разположение, че пресата не може да ги засегне изобщо. Единственото нещо е да си теглила толкова здраво косата надолу, че сама да си я изскубвала. А това е абсурдно.. Ходи на дерматолог - за скалпа :(

irr3plac3able
05-26-2011, 18:33
И аз имам преса на Rowenta вече от 2 години и половина и наистина започна да ми пада косата. Отначало си мислех, че е от смяната на сезоните но се оказа, че не е от това спрях да се изправям с тази преса и почнах да ходя на сешоар - косата ми се оправи, държи ми по 1 седмица права и нямам оплаквания от косопад вече. Моето мнение е и ти да забравиш да се изправяш, защото са много силни тези преси и сигурно то това започва да пада косата.

YoungDD
05-26-2011, 19:16
За най - сигурно отиди първо на лекар. Нека те прегледа там каквото трябва. Може да е някаква болест НЕДАЙ СИ БОЖЕ!
После посети и дерматолог, за да те посъветва. А ако косата ти е толкова оплешивяла колкото си мисля..Купи си пирука или ходи с кърпа на главата. Шапки.
Когато се оправиш спри да използваш уреди за коса освен сешоар, но и с него непрекалявай.
УСПЕХ!

dubi95
05-26-2011, 19:26
кат не внимаваш са си ходи като мъжете с гола глава докато не ти порасле коса на главата и това да ти е за урок :д :-P :razz: 230 градуса знаеш ли кво са на косата.4 пъти месечно макс си я прави с пресата на минимум най-малко градуси и ся не си пипай главата,а чакай да ти порасне косата.

dream1707
05-26-2011, 20:30
Едва ли е от самата преса. А ти с какъв акъл виждаш, че ти пада косата и продължаваш да я изправяш...
Това може да се получи от всяка преса и моята коса започна да пада след като започнах да я изправя, за това в момента го правя изключително рядко..
Иди при дерматолог там на 100% ще те посъветват какво да направиш ..

hayely
05-26-2011, 21:40
Пробвай с хининова вода :) И от какъв зор си си изправяла косата?! Чупливите коси са много хубави. Аз имам права коса и винаги съм мечтала за къдрава. Дано да стане с хениновата вода, защото с тия перуки..

POLLINA
05-26-2011, 21:47
съжалявам много за теб ,защото тва е ужасно , но искам да ти кажа ,че не е от пресата .аз имам същата от доста време и съм мнооого доволна. А косата ми е станала много гъста ( имам предвид ,че не е оредяла от пресата) ее, ако си се изправяла на 230 градуса с всяка преса би станало така..

Linns
05-27-2011, 07:39
Ползвам я от почти една година и нямам никакви проблеми.. Проблема ти не е от пресата..

FuckingFreak
05-27-2011, 08:11
Може и да не е от пресата. И 1 път в седмицата не е малко, все пак. Пък и какво като е с керамични плочи, това не значи че като си купуваш забравяш за всякакви грижи по косата, без значение за термо защита или за възстановяване.. Иди на лекар, но през това време си купи перука. Не може цяло лято да вървиш с кърпи и шалчета на главата все пак, малко или много ще ти стане горещо. И перуката да е от естествен косъм, вярно можеш да дадеш и 400-500 лв, но знай че ще мине сигурно около година, , преди да ти порасне коса до раменете....

koshtramba
05-27-2011, 08:15
Може и да не е от пресата. И 1 път в седмицата не е малко, все пак. Пък и какво като е с керамични плочи, това не значи че като си купуваш забравяш за всякакви грижи по косата, без значение за термо защита или за възстановяване.. Иди на лекар, но през това време си купи перука. Не може цяло лято да вървиш с кърпи и шалчета на главата все пак, малко или много ще ти стане горещо. И перуката да е от естествен косъм, вярно можеш да дадеш и 400-500 лв, но знай че ще мине сигурно около година, , преди да ти порасне коса до раменете....

А с перуката няма да й е топло, нали? :lol:

cucetyy
05-27-2011, 15:48
Като за начало се успокой и дишаш! Сигурна ли си, че тоооолкова много коса пада от главата ти? Малко преувеличаваш. Проблемът не е от самата преса. Ако ще един път на седмица да я изправяш, 230 градуса никак не са малко. Спри се, дай й почивка - разрови се в интернет или питай майка си, баба си дали знаят за такива домашно направени маски с билки и т.н. Не я подлагай на 'термична обработка'. И свикни да се приемаш такава, каквато си - къдрава. И аз до преди време не се харесвах, само и само защото ми викаха "Рошла" и т.н., но после разбрах какво богатство имам на главата си. Много хора искат къдрави, буйни коси. Успех! :-)

Shiz0
05-27-2011, 16:01
Имаш нужда от специалисти. Дерматолог за проблемите с косата и психолог за причината за проблемите с косата....

MusicAddicted
05-27-2011, 17:09
Коштрамба, момичето има и психологически проблем, така че недей да пишеш идиотщини

koshtramba
05-27-2011, 17:16
Абе, вие вкарахте момичето в лудницата. Депресията не е ПСИХОЛОГИЧЕСКИ ПРОБЛЕМ ! Всеки минава през това, ще й мине, когато се оправи косата й. Аре стига сте поставяли диагнози.

Shiz0
05-27-2011, 17:20
fyi не е нужно да си ненормален за да ходиш на психолог.

bloodyF
05-28-2011, 19:18
според мен не е от пресата оплешивяването ти..
дори и да си я ползвала 1 път седмично, няма как да ти е почнала да капе от това
по-скоро е комбинирано от лакове, преси, маши, пяни, серуми, вакси, тупиране, мачкане и всякакви подобни шитове

ползвай хининова вода, тривитаминол и иди на лекар да ти изпише някакви мазила, витамини етц.
айде успех.. :)

ttweetty
11-27-2011, 22:16
Знам че публикацията е стара, но според мен не е САМО от пресата, защото аз имам същата вече от година и нямам никакви проблеми :)
п.с Дано си се оправила вече „ :)

mynichkaTanq
12-03-2011, 06:53
много ти съчувствам, ами защо си купуваш евтина : ( по-добре да беше си взела хубава и свястна преса. А ти на 230 градуса ли се изправяше?

FuCKkK13
12-03-2011, 07:05
ей съжалявам - гуш :) .. иначе 1во отиди на лекар,2ро купи си качествена перука с твоя цвят и хубава.. да скъпо е,но това е единственото решение докато не ти порасне косата,да,не е единственото,но е най-доброто.. иначе мога да ти предложа само да си търкаш корените с чесън.. да миризливо,но помага... и след като ти порасне косичката (искрено се надявам да е скоро) не я третирай :) .. можеш да я изправяш,но не толкова,а колкото до пресата..може да не е само от нея :) .. успех :)

millmii
12-03-2011, 10:50
Вие ги надувайте ако искате и на 300 градуса пресите, пък после се оплаквайте .. :|

nepowtorima
12-03-2011, 14:10
Темата е от преди 7 месеца... дано да се е оправила!!

Enchanting
12-03-2011, 14:12
wow... :O :O

Cucko0
12-03-2011, 16:45
Не ти е виновна пресата .

stef98
12-03-2011, 18:14
Много съжалявам за теб! Надявам се скоро да се оправиш, обаче едно не можах да разбера. Като видя, че косата ти почва да пада, защо не спря да я изправяш...

millmii
12-04-2011, 20:05
Точно! После пресите им били виновни .. :|

mimsitu
12-05-2011, 06:17
за първи път чувам да е паднала толкова много коса от преса .. няма шанс и моята падаше с кичури до преди 2 седмици, но това беше от смяната на сезоните .. а ти по-добре иди веднага на лекар

fibichkaa
12-06-2011, 23:34
Съгласна съм с коментарите . Иди на дерматолог.

lovelysister
12-07-2011, 19:14
ехх миличка :((
дано си се оправила вече! Но аз лично мисля че не е само от пресата. Стрес???
Дано всичко е наред.. :(( пиши да ни кажеш как си :(

Hayashi
12-07-2011, 19:55
Някой се изцепи, че депресията не е психологически проблем! Много здраво се изложи!

Иначе, отиди на лекар! А колкото до това, че ти е окапала косата, винаги можеш да си купиш перука! -w-

teddybearMV
12-09-2011, 15:54
Имам преса за коса на Ровента от 2 години и нямам никакъв проблем. Нито на мен, нито на майка ми, нито на сестрите ми им има нещо на косата. Може би бъркаш някъде в продуктите за коса..не знам. Сестра ми ползва Ровента изключително често- през ден и няма проблеми.

pifiella
12-09-2011, 18:14
Според мен е от градусите. Преди 1 година си купих ретро преса. Загрях я и беше на 200 градуса, защипах си един кичур коса, до корените, подържах 5 секунди, пуснах и кичура ми остана в пресата. Беше се залепил и беше изгорен...Нямам думи,никога,ама никога повече не съм я ползвала.Такъв шок беше,точно най-отгоре на главата, а бях си сложила кристали и терморегулиращо гелче..Тия преси ни преебават косите и ежедневието!

MissHouse
12-09-2011, 19:13
Според мен е от градусите. Преди 1 година си купих ретро преса. Загрях я и беше на 200 градуса, защипах си един кичур коса, до корените, подържах 5 секунди, пуснах и кичура ми остана в пресата. Беше се залепил и беше изгорен...Нямам думи,никога,ама никога повече не съм я ползвала.Такъв шок беше,точно най-отгоре на главата, а бях си сложила кристали и терморегулиращо гелче..Тия преси ни преебават косите и ежедневието!

с корените ли остана в пресата ?

жалко че момичето не отговаря защото ако лекарите са потвърдили че е от пресата, в което се съмнявам може да се предотврати и друг такъв случай :(

gotinPi4
12-24-2011, 09:23
А мислила ли си да спреш лъчетерапията и след това да искаш коса :D

gotinPi4
12-24-2011, 09:24
Ако на котенцето си сменяш козината през сезоните то косата ти е всесезонна ма п*тко заспала!!!