PDA

View Full Version : какво да направя като се заяждат с мен



bonbonenoizkushenie
05-26-2011, 15:46
писна ми веееееее изобщо не ми е приятно да се заяждат и да се закачат с мен не знам кфо да направя в такива моменти .. когато някой ти се подиграва - да си замълча и да ми помислят за загубенячка или да го обиждам и аз и да се защитавам .. какво да направя , за да спрат ... писна ми от този тормоз ...

horacio
05-26-2011, 15:51
Какво по-точно ти казват? Заради кое ти се подиграват?
В днешно време дори да поговориш с такива като тях човешки няма да разберат изобщо. Почнеш ли да им се караш и да ги псуваш те така още повече се разгорещяват и почваш да си тровиш нервите излишно. Според мен просто си мълчи... игнорирай ги. Приемай ги тези неща като шега и като видят, че не ти пука изобщо ще те оставят на мира.

w0sh
05-26-2011, 15:52
Нито едно от двете няма да сработи, докато невербално показваш, че те притесняват.
Ако не можеш да ги пречупиш с достойнство, няма да можеш никак.
животът е жесток.

Ако беше момче, щях да те посъветвам да се сбиеш и да те набият. Поне щеше да ги откаже.

SkiCatA
05-26-2011, 19:55
писна ми веееееее изобщо не ми е приятно да се заяждат и да се закачат с мен не знам кфо да направя в такива моменти .. когато някой ти се подиграва - да си замълча и да ми помислят за загубенячка или да го обиждам и аз и да се защитавам .. какво да направя , за да спрат ... писна ми от този тормоз ... Мии малко по-конкрентно да говориш- на колко си, кой ти се подиграва, за какво ти се подиграва, как и какво мислиш, че може да се промени? :) :) :)

zlonamerena
05-26-2011, 20:03
Колкото и да се ядосваш смисъл няма,знам че е неприятно да се заяждат с теб,но явно си го предизвикала с нещо - може би с твоето държание, не те познавам, но ти препоръчвам да не им обръщаш внимание, ако им отговаряш на малоумните изказвания, те ще продължат да те правят на нищо, защото днешната младеж не знае до къде да спре със шегите.. Върви с гордо вдигната глава, и им покажи,че струваш много повече от тях :)

Ducati
05-26-2011, 20:18
Ми няма да стане тоя начин, като не им обръщаш внимание. Просто не се дръж като някоя загубенячка и земи се стегни малко. Бъди малко по отворена, не се спичай и ще те оставят. Ако се държиш като мухла е нормално да те коментират. Айде успехи!

jghgh
05-26-2011, 20:59
Нито едно от двете няма да сработи, докато невербално показваш, че те притесняват.
Ако не можеш да ги пречупиш с достойнство, няма да можеш никак.
животът е жесток.

Ако беше момче, щях да те посъветвам да се сбиеш и да те набият. Поне щеше да ги откаже.
О, Боже!!! :shock: Точно така е.
Толкова коректни отговори даваш...

И аз винаги съм си мислила, че много често НИЩО не върви, когато те заяждат, докато си спек отвътре (казано по-просто). И да се правиш, че не ти пука, и да се заяждаш, ако отвътре си с ниско достойнство и чувство, че другите те превъзхождат, нищо не се получава. Просто си личи, че не си вярваш и че играеш стратегия за да спрат досадниците, а те от своя страна не спират и т.н.

Ужасно е. Аз мисля, че на инат трябва да се изправиш с/у тези хора и да се опитваш да им говориш изправена, с поглед впит в тях, че ти е писнало от простотиите им. Бтв, не е лесно да стоиш изправен, когато си спек. Точно до невербалните знаци е. Примерно човек като се чувства зле, му идва супер неестествено от изгърбена позиция да премине в изправена, точно както когато не харесваш някого е много трудно да го гледаш в очите, да насочиш тялото си към него от любезност и т.н.

Яко нещо е психологията.

И оттук ми изниква въпрос към w0sh.. как се създава достойнство?

w0sh
05-26-2011, 22:25
С времето. Когато човек вижда как делата му дават плод, когато сам се убеждава в превъзходството си и т.н. Този процес не е задължително да е рационален (сиреч, хората със "самочувствие без покритие" също го имат, но техните виждания и изводи не съвпадат с нашите. Това не значи, че положителните страни не са същите)
Също така може и цял живот да не се получава, защото всичко довежда до един затворен кръг. Физическата саморазправа е подходяща в този случай, защото е толкова явна проява на убеденост във вътрешната сила, че прикрива реалното и отсъствие.


Едит: не си мисли, че знам това само от психологията. много е важно човек да мисли над социалните аспекти на живота си, а не само да се надява, че емоциите ще го доведат до някъде.

jghgh
05-26-2011, 23:16
Винаги съм си мислила, че с бой се оправят много неща.


Иначе нищо не си мисля конкретно за теб. Убедена съм, че от интуиция, наблюдение, аналитичност и осъзнаване, понеже имаш емоционална интелигентност (?!*), знаеш тези неща. Психологията като наука просто помага да се доразвият нещата и затвърдят. Поне така мисля аз де. Мисля си, че човек ако учи нещо, което обаче инстинктивно не разбира/чувства, това е едно празно учене. Т.е. поне в психологията сякаш не стига да знаеш само теоретично кое-какво, но и да можеш да го почувстваш, да чувстваш средата около себе си - социум, хора, отношенията им.


*не знам правилни термини ли използвам

asasfdf
05-26-2011, 23:19
Имам си една теория за подобни случаи... В тази възраст хората просто обичат да тормозят другите. Може да се обвинява лоша семейна среда, скрити комплекси, завист..Но според мен просто в пубертета се появява едно чувство на задоволоство от подигравката. В последствие хората може да съжаляват за действията си, както например аз. Като малък бях отвратително леке с по-неконтактните и до ден днешен умирам от срам, когато се срещна с някои от тях. Не съм имал абсолютно никаква причина! Не е да каже човек, че съм се възприемал за нещо повече от тях или че съм имал самочувствие, че съм избивал комплекси или съм разпускал от стрес. Имах си страхотни приятели и семейство. Просто ми харесваше да намирам по нещичко в хората и да им се присмивам на всичко. Проблемът е, че по-сдържаните го приемаха като обида, а по-общителните - като част от общуването. Проблем беше, че и аз не съзнавах какво им причинявам. Когато го осъзнах, остатъка от началното училище прекарах в убеждение на приятелите си защо подиграването е лошо нещо.
Не трябва да се сдухваш, че е от злоба, защото сигурно не е. Как да постъпиш? Щом не понасяш тези хора, явно не можеш да бъдеш приятелка с тях, вероятно няма и смисъл. Помня, че ме забавляваше, когато някой се опита да се защити с крясъци и сълзи. Забавляваше ме и мълчанието. До ден днешен се сещам обаче как веднъж се подиграх на едно момиче, а то просто ме погледна със студена ненавист и всичко ми се смъкна до краката...

IseeDEADbodies
05-27-2011, 05:45
И това какво общо има с раздела, в който си пуснала тази тема :-o

MaLkaTa_LaDy
05-27-2011, 06:20
Нито едно от двете няма да сработи, докато невербално показваш, че те притесняват.
Ако не можеш да ги пречупиш с достойнство, няма да можеш никак.
животът е жесток.

И да си изградиш име. Ако повечето хора те уважават [изключваме тези с подигравките] ще можеш лесно да покажеш превъзходство, апатия...

Hilary_
05-27-2011, 06:55
Тегли им майната .. игнор ..

ZooB
05-27-2011, 07:36
И това какво общо има с раздела, в който си пуснала тази тема :-o

а иначе по темата - ако можеш да ги изгавриш и унизиш повече от колкото те теб - давай , ако не то - пълен игнор

Josefinne
05-27-2011, 07:48
По принцип игнорът е най-силното оръжие. Никой няма да те помисли за загубенячка, ако не падаш на тяхното ниво. Нали знаеш - ако му се вържеш, глупакът ще те свали на своето ниво и ще те бие по опит. За това един пренебрижителен поглед и иронична усмивка са достатъчни.
Ако все пак не може да ги понасяш тогава кажи нещо саркастично в едно изречение в смисъл, че не заслужават твоето внимание и са бездарни палячовци, да престанат с шоуто, защото не ти се гледа повече.
Успех!
П.П. Гадно е като ти се подиграват, обаче за щастие след гимназията вече няма чак толкова прости люде. А и да има - то обещшството е по-зряло и само го осъжа

badsector
05-27-2011, 08:11
Като те изнервят следващия път слагаш широката усмивка от ухо до ухо и свиваш всички пръсти на ръцете, без средния. Него го държиш възможно най-изпънат :) Като допълнителни аргументи може да използваш лафове от рода на "Иване, иванее кух си като градинска лейка", или "И торба умрели мишки са по-умни от теб", или "Колкото и да се напъваш, пак няма да ти пусна, толкова си тъп, че чак си вдлъбнат". Всичко това задължително се използва в комбинация с гореописаната усмивка :)

magita
05-27-2011, 22:12
бе аре бой бе!

Иначе какво ти говорят, с какво ти се подиграват?

Ако имаш достойнство тва няма как да ти повлияе, все пак ако знаеш, че това, което казват не е вярно не би трябвало да ти прави впечатление!
Аз не бих им дала игнор, все пак всичко си има граници, покажи им, че това което говорят за теб не е вярно


П.С Защо темата е в тоя раздел??

Tempest
05-27-2011, 23:23
писна ми веееееее изобщо не ми е приятно да се заяждат и да се закачат с мен не знам кфо да направя в такива моменти .. когато някой ти се подиграва - да си замълча и да ми помислят за загубенячка или да го обиждам и аз и да се защитавам .. какво да направя , за да спрат ... писна ми от този тормоз ...

по-добре да си мълчиш и да те мислят за загубенячка, отколкото да им паднеш на нивото и да СТАНЕШ загубенячка.. ;)

Lysander
05-28-2011, 05:45
Изчакай ги в някоя тъмна уличка и ги разчлени със скалпел.