PDA

View Full Version : ISKAM DA UCHA NO ....



mandi99
05-26-2011, 16:28
ТАКА ИМАМ ЕДИН ПРОБЛЕМ ... МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ..... ИСКАМ ДА ЗАМИНА ДА УЧА В АНГЛИЯ ИЛИ В ДАНИЯ .... ПИСНА МИ ОТ ТВА СКАПАНО БЪЛГАРСКО ОБРАЗОВАНИЕ.... ЗНАМ МНОГО ДОБРЕ АНГЛИЙСКИ .... БРАТ МИ УЧЕШЕ В АНГЛИЯ НО СЕГА Е В ИСПАНИЯ А БРАТОВЧЕД МИ УЧИ В ДАНИЯ... КАК ДА КАЖА НА МАИЙКА МИ И НА БАЩА МИ ПО ДЕЛИКАТНО ЧЕ ИСКАМ ДА ЗАМИНА В ЧУЖБИНА ДА УЧА В ПАНСИОН ИЛИ ОБЩИНСКО ДАСКАЛО ??? МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ... :((((

Chacho
05-26-2011, 16:38
Въпросът е сериозен, няма смисъл да търсиш деликатни подходи. Кажи си намеренията в прав текст.

SmilezZz
05-26-2011, 16:57
Съгласна съм..
Просто сядаш и говориш сериозно с тях..
Обясняваш им всичко,после те ще решат
дали да учиш в чужбина или не.. (:

mandi99
05-26-2011, 19:20
НЕ МОГА ПРОСТО ТАКА ДА ИМ СЕРВИРАМ ЧЕ ИСКАМ ДА УЧА В АНГЛИЯ ИЛИ ДАНИЯ И ТО ОТ НОВАТА УЧЕБНА ГОДИНА... ВСЕ ПАК ТЕ ИЗДЪРЖАТ БРАТ МИ ИМАТ СИ И ДРУГИ ПРОБЛЕМИ НА ГЛАВАТА ПУК И СЪМ 9 КЛАС ... ЩЕ КАЖАТ ЧЕ ОЩЕ СЪМ МНОГО МАЛКА ЧЕ ДА СЕ ОПРАВЯМ САМА В ДРУГА ДЪРЖАВА :( :( ТРЯБВА ДА ГИ УБЕДЯ ПО НЯКАКЪВ НАЧИН НО НЕ ЗНАМ КАК ...

Chacho
05-26-2011, 20:17
Ако са им прекалено много грижите, дали ще е завоалирано или директно, все ще решат едно и също. По-добре проведи сериозен разговор. Какво значи да им го изтърсиш? Това ти е планът за бъдещето ти, нормално е да обсъждате такива неща.

А защо не се доизучиш в България и не обмислиш да изкараш висшето си там? Вярно е, че трябва да се търси най-качествените обучение и среда, но всичко зависи най-вече от теб - колко сама ще търсиш, колко ще четеш, колко ще си дейна. Дали ще е тук, дали ще е в Англия, или на някое съвсем друго място, този факт няма да се промени. Сега можеш да посееш и когато ти се открие възможност, и да пожънеш.

asasfdf
05-26-2011, 23:50
Обучението в чужбина е хубаво нещо, но трябва хубаво да си премислила при кого би могла да живееш, тъй като си малка още. Нямаш право да работиш за пари, затова ще трябва да разчиташ напълно на средствата на вашите. Ако просто ти се заминава толкова рано, заради проблеми в училище..Помисли по-разумно и прецени дали вашите имат възможност да те издържат до такава степен, все пак е ясно, че трябва да си на наистина сигурно място, а тези пансиони са скъпи. В техните очи цялата ситуация може да им се стори детска лигавщина, но не ги познаваме - подходи като разумен човек, седни с тях подготвена откъм информация за места и начин на обучение, поговорете, пък те само от уважение, че не си им го изхленчила, ще ти дадат смислен отговор

ccdesigns
05-27-2011, 07:39
Въпрос: Как да кажеш на майка си и на баща си, че искаш да учиш в Англия?

Отговор: Мамо, тате, искам да уча в Англия.
:D

Сега сериозно. Аз живея с майка ми, понеже нашите са разведени, а тя е разбрана и ако искам да уча някъде в чужбина да кажем след 12 клас ще ме пусне. Просто не го казвай директно като примера по-горе. То сами ще излязат думите от устата, но трябва вашите да те разберат. Щом имаш роднини, които учат в чужбина дори ще е по-лесно и т.н. :)