PDA

View Full Version : Аз ли съм сбъркана?



mrazqkindergarten
05-26-2011, 18:05
Аз ли не съм наред, защото мисля, че в една връзка трябва да се правят компромиси? Само за мен ли не е нормално при скандал вместо да се опитвате да говорите нормално, реакцията да е "не искам да сме повече заедно"??Направих толкова много за това момче, всякаква гордост изгубих за него, а той да не иска да направи 1 компромис и като съм сбъркала веднага да мисли да ме заебе, при положение, че нещата между нас са от 3 години... Явно на мен нещо ми има, как мислите, но съм правила ужасно много компромиси с него, а той с мен не може, гордостта му идва в повече.. А аз го обичам повече от всичко, разбивал ми е сърцето, унижавал ме е, наранявал ме е.. но всичко съм му простила, а и няма да спра да му прощавам, така че съветът да го оставя също не ми се струва нормален.. Защо нещата трябва винаги да опират до раздялата? Не е ли това причината за многото разводи в днешно време.. Не знам, аз наистина съм странен човек, но не мога и да си променя мисленето сякаш... :?

funkey
05-26-2011, 18:09
Ако найстина е така,по-добре го заеби и го накарай да съжелява че е изпуснал такова момиче ;) Щом ти е изневерявал,унижавал те е и т.н и се прави на много голям го зарежи най-добре.

mrazqkindergarten
05-26-2011, 18:12
Ако найстина е така,по-добре го заеби и го накарай да съжелява че е изпуснал такова момиче ;) Щом ти е изневерявал,унижавал те е и т.н и се прави на много голям го зарежи най-добре.

Не, не, не ми е изневерявал, той много ме обичаше.

HideBoy
05-26-2011, 18:26
Във всеки случай той е егоист.
Съдя по това, че му е кеф да те унижава и да си гали крехкото и явно комплексарско его.
Тва, че при всяка кавга ти казва разделяме се е точно комплексарщина очаква да го гониш с което ти доказваш колко държиш на него и той се чувства значим.
Не го познавам за да кажа ама това момче има някакъв психичен проблем, или е бил унижаван в училище или е имал трудно детство.
Мнението ми е че от такава връзка можеш само да страдаш.
Съветът ми е зарязвай го колкото се може по скоро, знам че го обичаш и ще ти е трудно но няма да ти е първия няма и да ти е последния.
Този човек няма да ти даде щастие!

Naman07
05-26-2011, 18:40
разбивал ми е сърцето, унижавал ме е, наранявал ме е.. но всичко съм му простила, а и няма да спра да му прощавам

Заглавие: Аз ли съм сбъркана?

Отговор: Да.

mrazqkindergarten
05-26-2011, 18:44
^ Вижте, и аз не съм света вода ненапита и съм допускала грешки,но както аз съм правила компромиси.. не съм ли права да искам и от него същото? Не искам да го изкарвам него крив за всичко, обаче не разбирам това, че ми казва, че ме обича, а сякаш му е толкова лесно да се откаже от мен, от което най-много ме е страх-да не го загубя.

HideBoy
05-26-2011, 18:50
^ Вижте, и аз не съм света вода ненапита и съм допускала грешки,но както аз съм правила компромиси.. не съм ли права да искам и от него същото? Не искам да го изкарвам него крив за всичко, обаче не разбирам това, че ми казва, че ме обича, а сякаш му е толкова лесно да се откаже от мен, от което най-много ме е страх-да не го загубя.
Точно тоя страх ще ти провали живота.
Щом не го получаваш значи това обичам те е просто думичка.
От къде знаеш че не ти изневерява?
От къде знаеш че наистина те обича като по никакъв начин не ти го доказва ?
Отговор на тия въпроси няма да получиш освен ако не го питаш от което явно те е страх, за да не го загубиш.
Просто направи нещо на пук в живота си не за него а за теб!
Това ми е съвета и мнението всичко е в твои ръце, ти си решаваш как ще живееш за напред но според мен само страдаш и не си щастлива!

mrazqkindergarten
05-26-2011, 18:53
Ами просто това е единственото момче, което съм обичала през целия си живот и той ме прави много щастлива, когато не се караме.. Но разсърди ли се за нещо, край.. Той не се страхува, че ще ме изгуби, а аз да.. Не знам защо все така става в любовта.. :(

SisiStrange
05-26-2011, 18:56
от което най-много ме е страх-да не го загубя.
Никога (ама никога!) не позволявай да се страхуваш, че ще загубиш някого. Личен опит.

Относно самата тема - не, не си сбъркана. Напълно права си. Компромисите са много важна част от една връзка. Ако ги няма тях нищо не би могло да се получи. Не можеш, обаче, само ти да правиш компромиси. Трябва да е поравно, иначе не е честно.
Впрочем това е отвратително - че след всяка караница говори за късане. Някой горе го каза много точно: опитва се да си вдигне егото като те заплашва с раздяла и те гледа как му се извиняваш и го гониш. Един път го остави и не го търси след някой голям скандал. Ще видиш как ще му мине гордостта.

HideBoy
05-26-2011, 18:56
Ами просто това е единственото момче, което съм обичала през целия си живот и той ме прави много щастлива, когато не се караме.. Но разсърди ли се за нещо, край.. Той не се страхува, че ще ме изгуби, а аз да.. Не знам защо все така става в любовта.. :(
Защото явно не сте един за друг.
Момиче опомни се наистина.
Виждам че се измъчваш но какъв е смисъла да се страхуваш от следващото скарване и заплаха за раздяла ?
Няма смисъл рабери просто вземи решение.
И то за теб не за него.
Явно заслужаваш да си щастлива ама сама се спираш.

shiv3r
05-26-2011, 19:09
Проблемът не е в теб,а по-начина по който си го "глезела" в началото на връзката ви.Когато той е започнал да те унижава и да се държи лошо с теб не е трябвало да му го позволиш, а е трябвало да го накараш да разбере,че щом се държи така значи ще те загуби.А ти си му прощавала и това ти е била грешката.Имах същия проблем преди около 9 месеца,но след това си взех книга която е като женска психология или как да накараш мъжа до теб да се бори за да не те загуби и точно тази книга ми спаци връзката и мен от поредното унижение.Пиши ми лично за да ти кажа как се казва книгата,ако все още не е прекалено късно.

peyton31
05-26-2011, 19:23
от прочетеното мога да си извадя извода, че е леко егоист и като всеки друг мъж има нужда някой да му четка егото. и явно през последните три години това си била ти. не знам, аз съм напълно съгласна с теб, че в една връзка компромиси се правят от двете страни, а не само ти да си загърбваш принципите, интереси и мнението, а той при една твоя грешка веднага да говори за раздяла .. глупаво е.
всмисъл, че ти си знаеш най-добре, а и все пак три години са много време и явно имате чувства един към друг, но не трябва да се подтискаш .. поговорете, или пък ако и ти смяташ, че е време да се сложи край ..

zlonamerena
05-26-2011, 20:14
Не трябва да падаш толкова ниско, и да продължаваш да се унижаваш за едното нищо.На него сега му прави кеф,че така се държи с теб, но след време ще се осъзнае (най-вероятно) и ще разбере що за стока е бил преди. Плачи,крещи,на викай се едно хубаво та да ти мине. Не се унижавай повече, не тичай след него, той знае,че когато и да ти се обади ти си готова да излезеш с него, но се научи и на откази, той ако те обича истински, нямаше да е правил толкова глупости за времето през което е бил с теб, и сега нямаше да се стигне до тук,ако наистина държи на теб.. просто самочувствието му е прекалено голямо, и явно му прави кеф, да си те върти на пръста си, но ще дойде време да стане обратното.. горе главата мацка ;)

roseleaf94
05-26-2011, 20:33
Отдалеч си личи, че връзката ви чисто и просто се е изхабила. Вярно, че звучи гадно, но се замисли, дали наистина получаваш нещо, докато ти се изстискваш до капка? Струва ли си да се унижаваш? А и сама каза ``той много ме обичаШЕ!``

mrazqkindergarten
05-26-2011, 20:35
Отдалеч си личи, че връзката ви чисто и просто се е изхабила. Вярно, че звучи гадно, но се замисли, дали наистина получаваш нещо, докато ти се изстискваш до капка? Струва ли си да се унижаваш? А и сама каза ``той много ме обичаШЕ!``

Ем просто преди ми го показваше повече, затова го казах в минало време.. мисля, че ме обича и сега и все пак...

jghgh
05-26-2011, 20:50
Твоите безкрайни компромиси, с които се гордееш толкова много, почват да бият на глупост вече, особено щом той се държи с теб толкова зле.

HideBoy, евала за коментарите! :smt023

Изобщо к'во верваш на некъв, дето само ти приказва някви думички, думички, думички, а с нищо не доказва любовта си? То така много лесно. Не те обича човек, който не се старае за теб, за връзката ви, за хармонията в нея.
Вместо това той се опитва всячески да те измачка, като ти натяква как ще те остави при всяка грешка. И според мен той много добре знае, че те кара да се чувстваш УЖАСНО, но продължава. Явно му харесва ти да си мислиш, че си лесно заменяема и НЕспециална, и под влияние на това ужасно чувство да се юркаш винаги да му се извиняваш, да правиш компромиси и да се юркаш да "спасяваш" връзката ви, която той е готов доста лесно да изостави, заради огромното си его или ддз и аз заради какво.

Стегни се. Когато не е прав му скочи на фасона. Стисни зъби и го направи - все някой трябва да го направи. Дори да си свикнала да си в подчинената роля, с малки стъпки и последователно стани обратния човек - с достойнство, самоуважение, който няма да търпи безсмислени спорове и разигравания. Като не е прав го отбий бе, не го търси, кажи му, че ако толкова държи на теб ще се обади, ще се извини, ще оправи нещата и т.н. Много си е повярвал тоя твоя - явно винаги се мисли за прав, а такъв не ти трябва.
И виж дали ще те потърси при следващата тъпа случка. Ако не, хич не си е заслужавал значи.

Сигурно е много трудно, при положение, че го обичаш, ама защо само да се измъчваш и тоя да те изстисква?

roseleaf94
05-26-2011, 21:04
Разбирам те! :) И все пак те боли, че той се държи по такъв начин. Не знам дали си падаш по мазохизма, но той определено е садист. Не си ли се опитвала да му кажеш това, което споделяш тук?

mrazqkindergarten
05-26-2011, 21:08
Разбирам те! :) И все пак те боли, че той се държи по такъв начин. Не знам дали си падаш по мазохизма, но той определено е садист. Не си ли се опитвала да му кажеш това, което споделяш тук?

Да, ама той като ми е сърдит не ме слуша хич... а и инае имам чувството, че ми няма доверие, а би трябвало да има, щото мисля, че се вижда колко държа на него.

Righteousness
05-26-2011, 21:09
Ако с него не можеш да споделиш това, което споделяш с целия форум, помисли си за споделянето помежду ви. ;)

Ако не приема обсъждане на проблема, как ще приеме беседване по някой по-сериозен проблем в бъдеще? Една от главните основи на връзката разбирателството. Без пълна споделеност и откритост, е просто показност :)

roseleaf94
05-26-2011, 21:13
Напълно съм съгласна с Righteousness. НО все пак направи последен опит да поговорите. Кажи му колко значи той за теб. Може би ледът тогава ще се пропука. Ако ли не... тогава той не те заслужава. Не мога да повярвам колко пъти си му прощавала и ПРОДЪЛЖАВАШ!!! :cry:

TheNewReligion
05-26-2011, 23:38
Има ти нещо, да. Пренебрегваш себе си за неговия кеф. Щом планираш да продължаваш да му позволяваш да те тъпче...няма какво да кажа. Не знам дали ти доставя удоволствие да си нечия подметка и да припознаваш любовта в нечии опити за избиване на комплекси или обикновен непукизъм. Ако не се осъзнаеш, т'ва ще вреди единствено на теб самата.
Понеже подхвана темата за другите...Аз лично правя комприси само в отношенията си с приятелите. Не със самата си, а с държанието си на моменти.

Moderatorius
05-27-2011, 06:57
Според мен просто той ти е първото момче във всяко едно отношение и си обсебена от него. Има един такъв тип момичета, които са леко романтични натури и смятат, че първият си остава единствен. Но всъщност реалността е друга. За момиче сигурно ДО 18 години е нечовешко да има връзка от 3 години. Ако не се чувстваш комфортно, просто го заеби. Ако не те потърси, значи не те иска. А какъв е смисълът да стоиш с някой, който не се интересува от теб? Едва ли би го оставила, тва ми е ясно, но все пак би било добре. Просто си още малка и си видяла само това, смяташ, че то е идеалното. А ако знаеш колко момчета има, добри, мили, които не биха си позволили да обидят момичето? Е, не са на всяка крачка, но все пак ги има.

balu4ka
05-27-2011, 07:08
Хмм,момиче четеш просто през редовете.Приемаш само това ,което ти изнася в случея.Не знам ,какъв е смисъла да ти даваме съвети като ти не мислиш да се вземеш в ръце?!Харесва ти да бъдеш тъпкана,ами любовта му може би ...вече я няма към теб.След като иска да те изхвърли за всяка малка глупост ,от живота си ...Какво те кара да си мислиш ,сега?
За 3 години,във връзката може да угасне всеки пламък страст и това е .Той е егоист ,ти си лесно контролируема ...той може винаги да си тръгне,ти винаги да го чакаш.Ще те държи винаги за резарва или като план "Б",когато срешне следващата.Ти продължавай да се самозалъгваш.Знаеш ли ,колко много си отиват за да дойдат други ,по-добри. Дис из дъ лайф. (;

Hilary_
05-27-2011, 07:31
Момиче заслужаваш нещо по - добро!!
Страхът ти до никъде няма да те доведе .. нито ще е първия, нито последния .. :?
Ясно, че го обичаш, но заслужава ли си всичкото това за връзка, в която само едната страна я поддържа?? .. :?
БЕЗМИСЛЕНО Е!! ..

Josefinne
05-27-2011, 08:08
Мисля, че вината си е малко в теб, защото явно той е видял, че при теб минава всичко и за това си позволява. Гадно е, но изходът е наистина да спреш да правиш толкова много компромиси. Ясно е, че го обичаш, но каква би била тази връзка, която не са продължава така, но вероятно и това положение се задълбочава. Тежко е да зарежеш човек, в който си вложил толкова време и усилия, но не само ти трябва да осъзнаваш това, а и той.
Наистина моят съвет е да спреш да се огъваш за нещата, които са важни за теб и да спреш да допускаш аргументът " тогава късаме". Следващият път, когато ти го каже, просто му отвърни, че май само си търси повод да скъсате и за това този път ще му уважиш желанието. След което си събери парцалките и си тръгни. Да разбере, че това вече не е коз. А ако не осъзнае, че е сгрешил след няколко дни - то струвало си е да скъсате, защото поне ще спреш да си губиш времето с човек, който няма място в своя свят за друг, освен себе си.

sladur4etyYy
05-27-2011, 12:46
разбивал ми е сърцето, унижавал ме е, наранявал ме е.. но всичко съм му простила, а и няма да спра да му прощавам

Заглавие: Аз ли съм сбъркана?

Отговор: Да.

няма какво да добавя. 8-)