PDA

View Full Version : Отказване от цигарите



shiv3r
05-26-2011, 18:37
Здравейте,
реших да откажа цигарите,но както всички сигурно сте чували след отказването се напълнява и искам да помоля за съвет от някой който разбира: Как да си запазя теглото след като откажа цигарите? Как да се храня правилно? И някакъв режим за спортуване ако е възможно?
Благодаря предварително :-)

VampireLover3
05-26-2011, 18:51
Аз не мога да ти помогна много тъй като не пуша. Но искам да те поздравя за решението да се откажеш от този вреден навик! Дано да не е за ден два, а за цял живот.
Единственото което мога да те посъветвам е да не се тъпчеш като прасенце и да наблягаш на зеленчуци и плодове. Също така ако имаш възможност се запиши на някакъв спорт или си прави упражнения вкъщи. Успех!

dream1707
05-26-2011, 20:59
Напълнява се, защото заместваш цигарите с нещо друго, в случая - ядене ;д Или поне при мен така беше, когато ги бях спряла.. (не беше много продължително :D)
Най-добре се запиши на някакъв спорт или ходи да бягаш или нещо такова... Хем ще имаш занимание, което да те отклонява от ядене и пушене .. Хем ще си във форма :)

MyLifeAsItIs
05-26-2011, 21:24
Това, че напълняваш след като ги спреш си зависи от теб. Пушачите сме свикнали винаги да имаме нещо в устата и като я няма вече добрата стара цигара започваме да се тъпчем с дребни, но вредни неща като бонбонки, шоколадчета, семки и тн. Всичко е въпрос на психика. Един път бях спряла цигарите за 6 месеца и си бях втълпла, че не ми се ядът глупости, затова и не го правих и си запазих килограмите.

shadows92
05-26-2011, 21:47
Аз когато се отказах неуспешно от цигарите постоянно трябваше да ям нещо,най-често за да не надебелея ядях краставици със сол понеже много обичам и грейпфрут .Но в момента пак пуша и нямам воля да ги спра... Има ли ефект от никотиновите дъвки или лепенки идеи ?

FuckingFreak
05-27-2011, 06:51
Аз не мога да ти помогна много тъй като не пуша. Но искам да те поздравя за решението да се откажеш от този вреден навик! Дано да не е за ден два, а за цял живот.
Единственото което мога да те посъветвам е да не се тъпчеш като прасенце и да наблягаш на зеленчуци и плодове. Също така ако имаш възможност се запиши на някакъв спорт или си прави упражнения вкъщи. Успех!

+++

Само внимавай с плодовете, че са полезни - полезни са, ама са нож с две остриета за някои хора..

infected9
05-27-2011, 07:07
Аз не съм ги спирала за повече от 3-4 дена.Най-гадно е първия ден,след това не ти се пуши толкова.Иначе яж много семки ,дъвчи дъвки ..и тка.

VampireLover3
05-27-2011, 07:30
Аз когато се отказах неуспешно от цигарите постоянно трябваше да ям нещо,най-често за да не надебелея ядях краставици със сол понеже много обичам и грейпфрут .Но в момента пак пуша и нямам воля да ги спра... Има ли ефект от никотиновите дъвки или лепенки идеи ?

Майка ми и баща ми преди използваха такива дъвки. Майка ми успя да ги спре за 1-2 години не си спомням точно, но баща ми не, поне намали кутийте на ден, преди по 3-4 заминаваха сега до 2 :с . Спомням си, че миришеха много хубаво.:D

shiv3r
05-27-2011, 08:32
Аз съм чувала,че тези дъфки,лепенки и хапчета не помагат ....Така,че само ако си напълно готов да ги спреш ще стане :)