PDA

View Full Version : Професионален културизъм



DownloadVirus
05-26-2011, 19:56
Знае ли някой нещо колкото се отнася до професионалният кутлуризъм,има ли спонсори и какво се налага,за да те спонсорират?

Колкото се отнася коя е най-лесната категория и къде точно може да се участва?

awerw
05-26-2011, 20:04
Е край, ше те прайм културист аз съм ти мениджър, Митио Пищова спонсор и започваме :grin: мога да бъда и личен трениор, разбирам малко :P след трен ше пием по 1 кило млеко и сме бомби :booooomb: :grin:

DownloadVirus
05-26-2011, 20:13
ИСКАМ ДА ПОЯСНЯ КАТЕГОРИЯТА ДА Е ВЪЗМОЖНО С НАЙ-НИСКИ КРИТЕРИИ,ТАКИВА,ЧЕ ДОРИ И AWERW ДА МОЖЕ ДА УЧАСТВА!

Общо взето искам възможно най-обикновенни хора,дето са с по 4-5 месеца в залата без хранителен режим,нещо такова :D

awerw
05-26-2011, 20:24
Ти ме изложи :( Аз си участвам в тази до 70кг. :) Не напразно пуснах темата за кардиото, че ще влизам в Състезателна форма :D :D

Naik1
05-26-2011, 20:25
Познавам един световен-Антон Големанов. Много сме си говорили с него и често казва, че в културизма пари няма. Евентуално някой спонсор да ти осигури що-годе добри условия.
За категориите и представа си нямам, гледай да е натурален културизъм поне.
Абе като се замисля това си е една голяма глупост. Тея мускули са за украса, не можеш да ги използваш пълноценно, да не говорим, че и пречат понякога.. по добре друг спорт + фитнес, ще имаш по-малко тяло, но с по-големи способности.
Да си културист ми се струва равносилно на това да си модел :/

Chacho
05-26-2011, 20:25
Може и да получиш задоволителни отговори, но ако наистина те интересува - по-добре се ориентирай да преместиш присъствието си от това форумче, в някой за професионален културизъм. Разпитай във фитнеса - инструкторите сигурно ще имат идея, пък и може някой от трениращите да се занимава с това. Ако им покажеш, че си сериозен, ще ти отговорят.

Не знам дали зобаш, но ако не - ориентирай се към натуралния бодибилдинг, защото иначе сигурно ще е тежка конкуренция.

DownloadVirus
05-26-2011, 20:38
Може и да получиш задоволителни отговори, но ако наистина те интересува - по-добре се ориентирай да преместиш присъствието си от това форумче, в някой за професионален културизъм. Разпитай във фитнеса - инструкторите сигурно ще имат идея, пък и може някой от трениращите да се занимава с това. Ако им покажеш, че си сериозен, ще ти отговорят.

Не знам дали зобаш, но ако не - ориентирай се към натуралния бодибилдинг, защото иначе сигурно ще е тежка конкуренция.

Към натурален се ориентирам,но тука в Гърция г-д чета по форумите поне де как са нещата.Има категория junior до 23 годишна възраст и се делят там на 3 категории нали за фитнес мен с ограничения на кг височина и тн и още 2,но аз искам в България. Също така възможно ли е да си кутлурист , но в същият момент да се занимаваш и с друго? Да работиш имам в предвид? Защото се ориентирам към медицина във Ст Загора или Пловдив като завърша образованието си тук?

Искам възможно най-ниски критерии!

Chacho
05-26-2011, 20:50
Според мен ще е наложително да го съчетаваш с нещо друго, защото, както Naik1 каза, няма много пари в културизма. Всъщност в България като цяло в спорта няма пари, като изключим футбола.

Дали могат да се комбинират нещата, почти винаги зависи от човека. Да следваш, значи да имаш известни грижи на главата си. Едно на ръка ученето - самото четене и престоя в университета, второ - трябва сам да се грижиш за себе си, което включва много ангажименти. С други думи трябва воля и постоянство.

При културизма, в сравнение с другите спортове, хранителният режим може да ти посбърка ежедневието, но съм сигурен, че има решения.

DownloadVirus
05-26-2011, 20:56
Според мен ще е наложително да го съчетаваш с нещо друго, защото, както Naik1 каза, няма много пари в културизма. Всъщност в България като цяло в спорта няма пари, като изключим футбола.

Дали могат да се комбинират нещата, почти винаги зависи от човека. Да следваш, значи да имаш известни грижи на главата си. Едно на ръка ученето - самото четене и престоя в университета, второ - трябва сам да се грижиш за себе си, което включва много ангажименти. С други думи трябва воля и постоянство.

При културизма, в сравнение с другите спортове, хранителният режим може да ти посбърка ежедневието, но съм сигурен, че има решения.

Каква е категорията с най-ниски критерии и ако може да видя примерно снимки на някои от тях,дано да не са като тези видях на junior до 23 години тук в Гърция , въпреки , че там зобат здраво..

Друга опция е да ида в Америка и да се боря за 1во място на Mr.Olympia , ама натурален , дори може и без добавки! И тоя Рони и Арнолд да ми диша прахта :razz:

Greennight
05-26-2011, 20:59
Няма смисъл да си разваляш здравето с добавки,за да изкарваш мизерни парички...Виж,ако отидеш по Америка натурален,може.

DownloadVirus
05-26-2011, 21:29
Няма смисъл да си разваляш здравето с добавки,за да изкарваш мизерни парички...Виж,ако отидеш по Америка натурален,може.

Да бе ,отатък Америка ще ида.. То ако ставаше така..

Просто чакам някаква информация да видим някой знае ли или може ли да ме опъти за някой друг форум да питам..

loveca777
05-26-2011, 22:17
Според мен ще е наложително да го съчетаваш с нещо друго, защото, както Naik1 каза, няма много пари в културизма. Всъщност в България като цяло в спорта няма пари, като изключим футбола.

Дали могат да се комбинират нещата, почти винаги зависи от човека. Да следваш, значи да имаш известни грижи на главата си. Едно на ръка ученето - самото четене и престоя в университета, второ - трябва сам да се грижиш за себе си, което включва много ангажименти. С други думи трябва воля и постоянство.

При културизма, в сравнение с другите спортове, хранителният режим може да ти посбърка ежедневието, но съм сигурен, че има решения.
В България къде ли има пари?
И това с културизма не ,че няма да получи никакви пари, но трябва наистина, изключително много да се занимава и да сe лиши от много занимания в живота , ако иска да преуспее .

slicky
05-27-2011, 05:43
Няма смисъл да си разваляш здравето с добавки,за да изкарваш мизерни парички...Виж,ако отидеш по Америка натурален,може.

Да бе ,отатък Америка ще ида.. То ако ставаше така..

Просто чакам някаква информация да видим някой знае ли или може ли да ме опъти за някой друг форум да питам.. Да ти кажа и според мен Америка е истината.Ако направиш тяло и си натурален,и се явиш на няколко състезания,ще те забележат собственици на фитнес зали и ако не професионалист,ще станеш инструктор.Повярвай ми,в Америка дават луди пари за тази работа.

DownloadVirus
05-27-2011, 08:02
Не ми се ходи в Америка да живея за постоянно там,абсурд

SolomonIceberg
05-27-2011, 09:27
Чакай първо да уточним какво разбираш ти под "професионален културизъм" - да си изкарваш парите с това, да си състезател без да разчиташ на наградния фонд и да се издържаш от друго или нещо трето?

Да участваш на състезание е лесно - клубове колкото щеш, състезания колкото щеш, готвиш се, записваш се и се явяваш.Може да не си тренирал и хич - и такива екземпляри се появяваха едно време :shock: :D

Ако ще учиш в Стара Загора, потърси информация за Иван Трифонов - едно време беше председател на съдийската комисия.
В Пловдив също зали и състезатели да искаш.
А дали ще можеш да работиш и учиш, като в същото време тренираш и се готвиш за състезания - естествено, че ще можеш :) Въпрос на организация и режим ;)

DownloadVirus
05-27-2011, 12:23
Говоря за професионален културизъм,ако има чалъм да се печелят пари,но повече за спорта искам да ида,поне сега така мисля де и не говоря за такива смешни "cl" дето ти говориш.. Вероятно там какви ще ходят? :D Но пък от там може да се почне няма да е зле :D Имаш ли снимки да видя и някаква инфо в интернет :D В момента не уча дори в БГ :D

SolomonIceberg
05-27-2011, 13:36
Еми щом искаш за спорта не виждам каква пречка може да има :)
Иначе инфо в нета има колкото щеш -търси сайтъа на федерацията и гледай.

FlipY
05-27-2011, 14:33
Вирус, някъде бях чул ,че когато Рони е ходил по Мр.Олимпия все още е работил като полицай. Нищо лошо няма в това да ги съчеташ двете неща, стига да не се получи ситуацията, че да нямаш време нито за тренировки, нито за основната си професия.
Наскоро даваха по телевизията за някакъв културист, който си работи като комп. програмист.

zero
05-28-2011, 06:00
Край, не мога да чета повече ...
Хем професионален културизъм, хем на 4-5 месеца стаж в залата :shock:
>> Кой ще спонсорира пищов на 5 месеца в зала, без да се храни правилно и т.н ...

awerw
05-28-2011, 07:09
Край, не мога да чета повече ...
Хем професионален културизъм, хем на 4-5 месеца стаж в залата :shock:
>> Кой ще спонсорира пищов на 5 месеца в зала, без да се храни правилно и т.н ... Митио Пищова 8) !

DownloadVirus
05-28-2011, 08:42
Край, не мога да чета повече ...
Хем професионален културизъм, хем на 4-5 месеца стаж в залата :shock:
>> Кой ще спонсорира пищов на 5 месеца в зала, без да се храни правилно и т.н ...

zero добре,че ме разсмя поне!

zero
05-28-2011, 09:11
@DownloadVirus, абе момчето осъзнай се малко :shock:
В България трябва да си много напред с материала, за да те спонсорира някой (щом става въпрос за спорт) !!!
Като говоря за по-малко известни спортове !
Бъди сигурен, че сам съм се убедил в това, дукато не почнеш да печелиш състезания и да те забележи някой.
В определен спорт съм виждал как най-добрите в България вадят от джоба си пари за екипировка, за карта за посещения в клуба и не получават никаква подкрепа, а момчетата са си страшни таланти !
И накрая им писна и захвърлиха всичко по дяволите, защото за едни смешни 200 лева награден фонд, не си струва.
За сега си тренирай, пък после питай за спонсори ;] Най-много да станеш рекламно лице на нутрим :lol:

>>Ааа пропуснах нещо, ако живееш в по-голям град -> можеш и да успееш си намериш спонсор, но с малко тарикатлъци ;]
>> >> треа да има находчивост, а щом питаш тука ... значи нямаш никаква находчивост :]

DownloadVirus
05-28-2011, 09:19
Добре бе щом казваш,как разбра как си храня и кво правя,някъв медиум ще си ти,а пък не ми обяснявай глупости тука,щото съвет точно от човек дето след 7 го кара на краставици и домати не искам..

zero
05-28-2011, 09:38
Добре бе щом казваш,как разбра как си храня и кво правя,някъв медиум ще си ти,а пък не ми обяснявай глупости тука,щото съвет точно от човек дето след 7 го кара на краставици и домати не искам..
Да бъдем точниии имам 6 пъти повече стаж от тебе в залата :-)
И отделно имам 9 години стаж в друг спорт :D
Тренирал съм и футбол и борба и плуване даже и хореография ;]
Мисля, че и на години може да съм по-голям от тебе ;)
Между другото, не съм медиум, ноо щом тренираш от 5 месеца за 5 месеца си представям кви хранителни режими изготвяш :lol:
А и някой друг да ти го изготвиии то за 5 месеца .. 5 месеца нищо не са ;] Моа ти кажа от личен опит, тренирай си за удоволствие, за фигурата ти
(гледам те, че добре изглеждаш) ноо за пари в БГ не се надявай ;)

redbul2
05-28-2011, 10:12
За мен въпросът на Вируса е съвсем резонен.И темата,която е пуснал.Друг е въпросът,че в беге има една ненормална обстановка и ненормален бизнесклимат.Да,в някои по-развити западни страни точно това се прави. Имаш успехи в спорта,ставаш културист.Спонсорират те.А след това следва твоя фотосесия с фотографи-професионалисти и дизайнери.Стискаш в ръка някаква кутийка крем,дезодорант или най-новия парфюм.И се хилиш в обектива на камерите с широка конска усмивка :D ,като демонстираш напращелите мускули на супернацепеното си тяло. Изгодата е взаимна.Спонсорът си продава по-добре продукта,а ти получаваш немалко приходи.Може хубавото ти тяло по бански да украсява опаковка слипове за мъже,боксерки,разни други дрехи и модни аксесоари.И всичко това там,някъде на запад

Не и при нас.Тук какво се произвежда въобще,та да бъде рекламирано? Дай му на беге бизнесмена само търговийката и далаверката.Такова нещо като производство,иновации,рекл ама, спонсорство е твърде сложно за мозъчните гънки на Ганьо Балкански. Не е за неговата уста лъжица.

А иначе си имаме там федерация по натурален културизъм(дали е само една? :-D )

DownloadVirus
05-28-2011, 10:31
Добре бе щом казваш,как разбра как си храня и кво правя,някъв медиум ще си ти,а пък не ми обяснявай глупости тука,щото съвет точно от човек дето след 7 го кара на краставици и домати не искам..
Да бъдем точниии имам 6 пъти повече стаж от тебе в залата :-)
И отделно имам 9 години стаж в друг спорт :D
Тренирал съм и футбол и борба и плуване даже и хореография ;]
Мисля, че и на години може да съм по-голям от тебе ;)
Между другото, не съм медиум, ноо щом тренираш от 5 месеца за 5 месеца си представям кви хранителни режими изготвяш :lol:
А и някой друг да ти го изготвиии то за 5 месеца .. 5 месеца нищо не са ;] Моа ти кажа от личен опит, тренирай си за удоволствие, за фигурата ти
(гледам те, че добре изглеждаш) ноо за пари в БГ не се надявай ;)

Тренирам 5 месеца , това пък от къде го изкара?

Хайде стига глупости дрънка кви спортове ала бала , на думи всеки е велик ;)

zero
05-28-2011, 10:51
ИСКАМ ДА ПОЯСНЯ КАТЕГОРИЯТА ДА Е ВЪЗМОЖНО С НАЙ-НИСКИ КРИТЕРИИ,ТАКИВА,ЧЕ ДОРИ И AWERW ДА МОЖЕ ДА УЧАСТВА!

Общо взето искам възможно най-обикновенни хора,дето са с по 4-5 месеца в залата без хранителен режим,нещо такова Very Happy
Закво ти е такава ниска категория, след като си напреднал ???

Това, което се опитвах да ти обясня е, че спонсор много много трудно можеш да намериш :) Пари за спорт у нас почти НЕ се отделят.
+ това и не казвам, че съм със завидна физика (мога да ти пратя снимки ако държиш) но това не е гаранция, че съм аз, нали ?
Според мен, ти изглеждаш по-добре от мен ;) аз винаги съм искал да съм слаб и релефен, ноо ... гена си е ген :D
Просто каза, че съм бил на краставици 7 месеца иии реших да ти обясня, че след толкова много спортуване, едва ли няма да мога да си направя 1 хранителен режим ^^
(като се има предвид, че и слабост ми е биологията 8-) )
Нищо лично, малко ми е заядлив тона, но това е от прекаленото учене и напрежение, на което съм подложен в момента :)

Ааа относно това, какво съм тренирал с удоволствие може да се видим (ако си някъде наблизо около мен) да по спортуваме !

DownloadVirus
05-28-2011, 13:17
Ами ако си близо до Солун може да се видим!

DownloadVirus
05-28-2011, 13:27
Ето да видиш тук в Гърция категория junior до 23 години...

Виждаш ме мен на снимката , виж и тоя

http://www.youtube.com/watch?v=B2WnSANtjk8

Сега разбираш ли ?

Защо може да искам възможно най-ниски критерии?

ПП: И този дори не е спечелил , има по-големи изроди от него :D Знам , че като го гледаш не е нищо ще речеш като мислиш за големите културисти като Арнолд Колман или Дориян,но май май доста по релефен от мен , масата не знам как е,но май е и по-обемен и плюс това зоба ..

pencilwarrior
05-29-2011, 06:59
Понеже гледам, че търсиш малко финансова подкрепа за спорта.
http://www.facebook.com/fitness1bg?sk=app_4949752878
Вярно, че е изтекъл срока, обаче мисля, че всяка година ги провеждат, така че може да се пробваш и догодина. Успех :)

DownloadVirus
05-29-2011, 15:16
Понеже гледам, че търсиш малко финансова подкрепа за спорта.
http://www.facebook.com/fitness1bg?sk=app_4949752878
Вярно, че е изтекъл срока, обаче мисля, че всяка година ги провеждат, така че може да се пробваш и догодина. Успех :)

1.Това не са спонсори :D

2.Такива състезания,дето решават приятелчатата по фейсбуука кой ще победи,просто са глупави..Значи няма значение физиката ти,а по-точно колко приятели/познати ще кликнат "Харесва ми" , пълна шитня!

LastFN
05-29-2011, 15:36
@Virus преди около месец (може и по-малко)имаше турнир по културизъм в Пловдив.Мисля че всяка година се провеждат 1-2 подобни мероприятия ако искаш повече инфо ще пробвам да ти намеря.

DownloadVirus
05-29-2011, 16:17
@Virus преди около месец (може и по-малко)имаше турнир по културизъм в Пловдив.Мисля че всяка година се провеждат 1-2 подобни мероприятия ако искаш повече инфо ще пробвам да ти намеря.

Еми пробвай ако можеш,то тва ми трябва за по-късно де,ама от сега търся,все още съм в Гърция..

Ето вижте тук намерих малко снимки на културисти junior и fitness junior !

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13037-NABBA-%CE%A0%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AE%CE%BD%C E%B9%CE%BF-%CE%A0%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%BB%CE%B7%C E%BC%CE%B1-(28.5.2011-%CE%A3%CE%B5%CF%81%CF%81%CE%B5%CF%82)/page5

В началото е общият победител по-долу са тия от junior

Вижте снимките,форума е гръцки!

ПП ! Кликнете на 5та страница :D

awerw
05-29-2011, 17:17
Ти си по-як от половината от тези :D Като те намажем да лъщиш и си бомба :booooomb:

anonymous546178
05-29-2011, 18:07
тези наистина са доста хилавички... имам чуството, че ако се хвана за 1 година ще съм по-добре от тях.. (не че не съм по-голям на размери ама релефа ми куца яко ) :D :D

DownloadVirus
05-29-2011, 18:19
Чудя се ако се опитам да се занимавам по-сериозно за 2-3 години,да отида на 100-110 кг и като чистя да не падам под 100 кг,после ако се явя с 5-6 % мазнини ще спечеля ли? Обаче най-вероятно ще е доста трудно 100 кг чист мускул с толкова малък процент мазнини без медикаменти или греша?

fatrat
05-29-2011, 18:24
аабе имай едно на ум,че на състезание губиш едно 5-6 литра вода, така че и тях смятай към самите кг. Плюс твае доста трудно да поддържаш над 100 и в същото време да сваляш мазнини!

DownloadVirus
05-29-2011, 18:31
Да стана нещо като Kai Green ама с по-яки плочки 8-)

slicky
05-29-2011, 20:39
Въпроса е да намериш такъв турнир,където,ако се справиш ще дадат ай не сериозна,ама някаква прилична сума.Не си струва да се бъхтиш 2-3 години за некви 200 лв(примерно),пък ако земаш и добавки смятай колко ще си на минус.

DownloadVirus
05-30-2011, 08:16
Въпроса е да намериш такъв турнир,където,ако се справиш ще дадат ай не сериозна,ама някаква прилична сума.Не си струва да се бъхтиш 2-3 години за некви 200 лв(примерно),пък ако земаш и добавки смятай колко ще си на минус.

За тва са ми и спонсорите :D

LastFN
05-30-2011, 16:05
В България ако мислиш да ходиш над 100 кг ще те смачкат нищо лично просто там момчетата са досте добре подготвени.Ако искаш да успееш може би ще трябва да наблегнеш към медикаменти

П.С. кажи си мерките

DownloadVirus
05-30-2011, 16:12
В България ако мислиш да ходиш над 100 кг ще те смачкат нищо лично просто там момчетата са досте добре подготвени.Ако искаш да успееш може би ще трябва да наблегнеш към медикаменти

П.С. кажи си мерките

Виж ся говоря да ида аз да съм 100 кг,ама да ида на такива Junior като ей тези на снимките да са. Няма ограничения на тегло и ръст :D

Иначе мерки?Казвай точно ! ;d!