PDA

View Full Version : Подуто око



LoveChocolate
05-27-2011, 09:06
:( Здравейте , днес като се събудих и отидох до огледалото да си среша косата и забелязах че едното ми око изглежда някакси по малко от другото .. загледах се и видях че се е подуло и леко се е затворило :( не ме боли и като го пипна се усеща че е подуто .. дали е нещо сериозно или просто ме е ухапало нещо (комар или папатак) защото тази вечер спах на светната лампа .. :( Не продължава да се подува .. може ли да ми кажете примерно с нещо да го намажа за да спадне :(

Abigoria
05-27-2011, 11:47
Сложи му лед, ако почне да сърби- Фенистил или нщ :)

shpekovsalam
05-27-2011, 11:48
Може да те е сърбяло през ноща и да си го претъркала. :) Не го мажи с абсолютно нищо! Окото е много нежен орган! Остави го да спадне само. Ако продължава да е подуто върви на очен лекар. ;)

Abigoria
05-27-2011, 11:54
Не очната ябълка, а клепача е подут. Нищо няма да се случи, ако сложи едно кубче лед, за да намали отока. А Фенистилът и Алергозанът спират сърбежа и болката, ако е в следствие на ухапване. Единствено трябва да се внимава да не попаднат в окото :)

LoveChocolate
05-27-2011, 12:11
а ако намокря тампон за почистване на грим със студена вода , дали ще спадне ?

aLLa
05-27-2011, 12:24
а ако намокря тампон за почистване на грим със студена вода , дали ще спадне ?

Определено ще облекчи подутото място, после го намажи с крем и избягвай да го пипаш.

_YOLO_
05-19-2013, 20:03
при мен е същото положение, но окото ми е подуто на горния и долния клепач , а и боли ;ссссссс страх ме е , че е нещо лошо помощ;с

xXxPETYAxXx
05-19-2013, 21:14
И на мен ми се подува едното око понякога. Ама това се случва веднъж годишно и май все е пролетта. :D Чудя се дали не е нещо от тези белите мъжчета, които хвърчат от дърветата...нз. Моето само се оправя, не му слагам нищо.

fresh_girl
05-20-2013, 08:16
На мен лично ми се беше случило същото.Отиди до аптеката и вземи някакви качествени капки за очи.Слагай колкото е необходимо и то ще спадне.Ако пък не знаеш какви-отиди на очен лекар,тъкмо ще види какво му е и ще ти препоръча капки или мазила,зависи от ситуацията. :)