PDA

View Full Version : Цитат от детската библия



mim4ety_sara
05-27-2011, 08:45
В 9ти клас съм и г-жата ни каза класното по литература да си го правим у нас. Трябва да си намеря цитат от детската библия и да го тълкувам,но нищо не мога да си харесам .. Help?

ss9
05-27-2011, 08:47
То и детска библия ли има :shock: Просто си избери някой известен, и му намери тълкувания в интернет, и напиши едно сборно от всички. Ако те интересува, може да ти дам онлайн сайт с библията (не детска) на български, където, ако не се лъжа, имаше и анализи на всеки отделен пасаж.

Едит: Иначе аз ти препоръчвам нещо от първото битие, защото ще е най-лесно.

mim4ety_sara
05-27-2011, 09:05
Как да си намеря някой известен,като то е като приказка.Просто аз не виждам какво може да се тълкува..Ии да,ако може дай сайта.

ss9
05-27-2011, 09:15
Как да си намеря някой известен,като то е като приказка.Просто аз не виждам какво може да се тълкува..Ии да,ако може дай сайта.
http://www.youversion.com/
Ето го. Горе можеш да си езика и версията. Има оригинален, Цариградски от 1871, и Ревизиран от 1940, който аз ти препоръчвам да ползваш, защото в този от 1871 има много стари изрази (светлина - виделина и т.н.)

mim4ety_sara
05-27-2011, 09:40
Мисълта ми беше тук да ми постнете цитати,защото нямам много време да търся.

ss9
05-27-2011, 09:41
В начало Бог създаде небето и земята.
И Бог каза: Да бъде светлина.

RI0T
05-27-2011, 09:52
Цитати от Библията


"Вървете след мене и аз ще ви направя ловци на човеци." — Христос към бъдещите свои ученици в Евангелие от Матея 4:19

"Дерзайте! Аз съм, не се бойте." — Христос към учениците си в Евангелие от Матея 14:27

"Вие сте светлината на света. Град поставен на хълм не може да се укрие." — Христос в Евангелие от Матея 5:14

"Вие сте солта на земята. Но ако солта обезсолее, с какво ще се осоли? Тя вече за нищо не струва, освен да се изхвърли вън и да се тъпче от хората." — Христос в Евангелие от Матея 5:13

"И когато запалят светило, не го слагат под крината, а на светилника, и то свети на всички, които са в къщи. Също така нека свети вашата светлина сред хората, за да виждат добрите ви дела..." — Христос в Евангелие от Матея 5:15-16

"Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб". А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата. На тогава, който би поискал да се съди с тебе и да ти вземе ризата, остави му и горната дреха. Който те принуди да вървиш с него една миля, иди с него две." — Христос в Евангелие от Матея 5:38-41

"Дай на оногова, който проси от тебе; и не се отвръщай от оногова, който ти иска на заем." — Христос в Евангелие от Матея 5:42

"Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и молете се за тия, които ви гонят ... Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците?" — Христос в Евангелие от Матея 5:43,44,46,47

"И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен вашият небесен Отец." — Христос в Евангелие от Матея 5:48

"И когато се молиш, не бъди като лицемерите; защото те обичат да застават и да се молят по синагогите и по кръстовищата, за да ги видят хората. Истина ви казвам: Те вече получават своята награда. ... А когато постите, не бъдете унили, като лицемерите; защото те помрачават лицата си, за да ги виждат хората, че постят; истина ви казвам: те са получили вече своята награда." — Христос в Евангелие от Матея 6:5,16

"Недейте си събира съкровища на земята, гдето молец и ръжда ги изяжда, и гдето крадци подкопават и крадат. Но събирайте си съкровища на небето, гдето молец и ръжда не ги изяжда, и гдето крадци не подкопават нито крадат." — Христос в Евангелие от Матея 6:19-20

"Никой не може да слугува на двама господари, защото или ще намрази единия, а ще обикне другия, или към единия ще се привърже, а другия ще презира. Не можете да слугувате на Бога и на мамона." — Христос в Евангелие от Матея 6:24

"Погледнете на небесните птици, че не сеят, нито жънат, нито в житници събират: и пак небесният ви Отец ги храни. Вие не сте ли много по-скъпи от тях?" — Христос в Евангелие от Матея 6:26

"Лицемерецо, първо извади гредата от твоето око, и тогава ще видиш ясно, за да извадиш съчицата от братовото си око." — Христос в Евангелие от Матея 7:5

"Не давайте свето нещо на кучетата, нито хвърляйте бисерите си пред свините, да не би да ги стъпчат с краката си и се обърнат да ви разкъсат." — Христос в Евангелие от Матея 7:6

"Искайте, и ще ви се даде; търсете, и ще намерите; хлопайте, и ще ви се отвори - защото всеки, който иска, получава; който търси, намира; и на тогова, който хлопа, ще се отвори." — Христос в Евангелие от Матея 7:7-8

"Иди си; както си повярвал, така нека ти бъде." — Христос в Евангелие от Матея 8:13

"Защото ако имате вяра колкото синапово зърно, ще речете на тази планина: 'Премести се оттука там', и тя ще се премести; и нищо няма да ви бъде невъзможно." — Христос в Евангелие от Матея 17:20

"Защото кой от вас, когато иска да съгради кула, не сяда първо да пресметне разходите, дали ще има с какво да я доизкара?" - Христос в Евангелие на Лука 14:28

"Любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, не се превъзнася, не се гордее, не безчинства, не дири своето, не се сърди, зло не мисли, на неправдата не се радва, а се радва на истината; всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява. Любовта никога не отпада" — ап.Павел в 1-во Коринтяни, 13-та глава

"Всичко у вас да става с любов." — ап.Павел, I Коринт.16:14

Claymore
05-27-2011, 10:39
RI0T, иска се цитата от детска библия, не от оригиналния екземпляр.

До авторката: Напиши в гугъл My First Bible by Kenneth Taylor
Разгледай примери там. Ако не намериш нищо по-късно ще ти препиша от моята, сега нямам много време. :-o

RI0T
05-27-2011, 12:27
RI0T, иска се цитата от детска библия, не от оригиналния екземпляр.

До авторката: Напиши в гугъл My First Bible by Kenneth Taylor
Разгледай примери там. Ако не намериш нищо по-късно ще ти препиша от моята, сега нямам много време. :-o

Не е от детската библия и на мен ми е това домашното. Михнева не е казвала, че от детската трябва, просто цитат и да се тълкува. :wink:

Claymore
05-27-2011, 13:05
Погледни първия пост. Момичето иска от детска библия. :-o
Никой не знае коя е Михнева и какво иска тя. Ако иска нещо да дойде да си пусне тема.

anonymous708973
05-27-2011, 13:36
Класното да си го правите у вас?!?! :shock:

RI0T
05-27-2011, 13:46
Погледни първия пост. Момичето иска от детска библия. :-o
Никой не знае коя е Михнева и какво иска тя. Ако иска нещо да дойде да си пусне тема.

С момичето сме от едно училище и от един випуск, имаме едно и също класно, а Михнева е госпожата. Искам да и обесня, че не е нужно от детската библия. Аз вече писах за притчата за блудния син и г-жата нищо не каза.... ;-)