PDA

View Full Version : Преди бяхме толкова близки, а сега ...



suNnykaty96
05-27-2011, 08:53
Проблемът е с най - добрата ми приятелка. Миналата година ( в седми клас ) бяхме неразделни. Аз й помагах, тя ми помагаше в трудни моменти. Изобщо, доказали сме се взаимно, че една на друга можем да разчитаме. Но сега ( вече сме осми клас ), след като сме в различни училища, почти не се виждаме. В началото на годината горе - долу веднъж, два пъти на седмица излизахме. Но от няколко месеца изобщо не е така. Когата й се обадя, тя все не може и винаги измисля някакви глупави оправдания. Да не говорим, че аз ако не й се обадя, изобщо няма да се чуем. А толкова много държа на нея и искам да си я върна ! Ако сте изпадали в подобна ситуация, или знаете каква да направя, пишете. Благодаря предварително :)

ss9
05-27-2011, 08:56
Дайте си малко почивка. Месец-два не се виждайте, след което отидете на кафе, или на гости (само двете) и си разкажете. Да не говорим, че идва лято и ще имате повече свободно време :)

xSANYAx
05-27-2011, 09:48
Виж какво,ще ти го кажа направо,ако се дърпа и не иска да се виждате вече,не се хаби,зарежи я,явно не ти е истинска приятелка,с времето ще я забравиш и ще си намериш нови приятели! Успех!

Escapism
05-27-2011, 10:15
Бях в същото положение, когато започнах да уча в гимназия. В основното училище имах една компания, с която бяхме неразделни и много се забавлявахме. След 7. клас обаче всеки пое по нов път и покрай ученето, приспособяването към новата обстановка и сприятеляването с нови хора не ни оставаше време да се събираме заедно. И лично за мен се получи така, че аз първата година в гимназията си бях изгубила старите си приятелки, а нови все още нямах. Но след това нещата се нормализираха. Мисля, че всяка една от нас намери своето място в новото училище и започнахме пак да излизаме, да ходим на събирания. Е, не мога да кажа, че всичко беше както преди, но с една част от тези момичета се виждаме и до днес.
За да запазиш приятелството си бъди настоятелна :) (но не нахална, не бъркай двете понятия). Остави я да намери нови приятели и не ревнувай от тях. Ти също се огледай ^^ Но не забравяй от време на време да й напомняш, че не си я забравила и че държиш на приятелството ви.

Chacho
05-27-2011, 10:22
Виж какво,ще ти го кажа направо,ако се дърпа и не иска да се виждате вече,не се хаби,зарежи я,явно не ти е истинска приятелка,с времето ще я забравиш и ще си намериш нови приятели! Успех!

Хайде да не търсим причината само в едната страна, а? Може да е лепка, може да има други черти, които да дразнят приятелката й. Ако всичко е наред, не би странила от контакт с нея.

Svetlio1556
05-27-2011, 10:48
Много често срещан случай.. :)

xSANYAx
05-27-2011, 11:00
Виж какво,ще ти го кажа направо,ако се дърпа и не иска да се виждате вече,не се хаби,зарежи я,явно не ти е истинска приятелка,с времето ще я забравиш и ще си намериш нови приятели! Успех!

Хайде да не търсим причината само в едната страна, а? Може да е лепка, може да има други черти, които да дразнят приятелката й. Ако всичко е наред, не би странила от контакт с нея.

А може би я е заменила с някое друго момиче? Според мен каквато и да е причината,най-малкото което може да направи,поне да й обясни,да се разберат като хората,а не с недомлъвки!

suNnykaty96
05-27-2011, 11:23
Виж какво,ще ти го кажа направо,ако се дърпа и не иска да се виждате вече,не се хаби,зарежи я,явно не ти е истинска приятелка,с времето ще я забравиш и ще си намериш нови приятели! Успех!

Хайде да не търсим причината само в едната страна, а? Може да е лепка, може да има други черти, които да дразнят приятелката й. Ако всичко е наред, не би странила от контакт с нея.
Всъщност и аз съм си мислила, че понякога може би й досаждам, но тя с нищо не го показва ! Всеки път като й се обадя, винаги казва, че се радва да се чуем, дори се уговаряме да се видим за след ден - два. Но точно в последния момент, се обажда с поредното глупаво оправдание. А аз предпочитам просто да ми каже, че не й се излиза, питала съм я по деликатен начин дали има нещо в мен, което я дразни, и тя каза че няма нищо такова. А и в редките случаи, когато се видим, си прекарваме супер. Въпросът е, че ако аз не й се обадя, тя изобщо няма да се сети за мен. Имам и други приятели, с които да излизам, но наистина много държа точно на нея, защото миналата година тя беше до мен в труден момент, когато нямах никой друг освен нея. Затова знам, че ми е истинска приятелка, или... поне беше. :( Пък и аз лятото няма да съм тук, няма да се виждаме и затова сега е моментът да излизаме заедно. Благодаря за отговорите на всички, и чакам още мнения :)

пп. Дори и да ме е заменила с някое друго момиче... все пак човек има едно гадже, не само една приятелка, не е ли така ? Пък и аз не искам от нея да се вижда с мен за сметка на новите си приятели... а просто да отделя малко време и за мен, все пак години наред сме били най - добри приятелки, а сега...