PDA

View Full Version : Афроамериканка и европеец



roseleaf94
05-27-2011, 09:56
Здравейте!

Пиша от името на една моя приятелка, която е афроамериканка.

Въпросът й към вас е как да покаже чувствата си към едно момче, което обаче се вживява като расист и скинар? Опитах се да я убедя, че не си заслужава, но тя се инати и продължава да се тормози.

Не знам какво да правя с нея. Това момче непрекъснато й се подиграва и унижава, а тя плаче ли плаче, но продължава да повтаря колко е влюбена в него и как знае, че той не е наистина такъв.


Някакви съвети?

w0sh
05-27-2011, 09:57
Да последва примера на Майкъл Джексън

(не става дума за педофилията)

roseleaf94
05-27-2011, 10:06
За протокола: Майкъл Джексън се е избелявал не за друго, а защото страдал от болест (витилиго), от която губел частично пигмента на кожата си. Затова, за да не бъде шарен, той си избелявал цялото тяло. Не си ли се чудил защо той винаги беше с чадър? Без пигмента в кожата, хората моментално изгарят. :-o :)
ПС: но пък за носа нямам обяснение :D

jghgh
05-27-2011, 10:18
Нейното си е чиста проба глупост и инатене.
Щом казваш, че оня е "скинар" (кой знае какъв е пишльо), най-вероятно няма да си смени възгледите за нея - загубена кауза.
С предубедени хора не се спори. Когато човек е с предразсъдъци, няма как да му отвориш очите ти. Трябва той сам да реши да спре да мисли предубедено и да категоризира и стереотипизира хората. Щом е "скинар", представям си колко болен мозък е - сиг. вярва в конспиративни теории, в преимуществото си, и сигурно смята приятелката ти за животно или маймуна..

roseleaf94
05-27-2011, 10:31
Веднъж се изплю в лицето й! :shock: И не е малък, за да кажеш, че е просто малък и не разбира какво прави! Та той е на 20. А приятелката ми е колкото мен (17). И двамата,обаче се държат като хлапаци... Не знам какво да я правя. Знам, че вие осъзнавате, че това е изгубена кауза. Но любовта явно наистина е сляпа... Какво да й кажа или какво да направя с тоя гъпунгер??

roseleaf94
05-27-2011, 10:43
Аре бе, хора, нищо ли не можете да се сетите???? :smt021

SuperBadSuperFresh
05-27-2011, 10:53
Тя мазохистка ли е,какво?Каква сляпа любов,какви глупости....Той не я зачита за човек,плюе й в лицето,а тя иска да бъде с него?Как може да обичаш човек,който те мрази заради цвета на кожата ти?
Не се отказвай,убеди я,ако трябва и шамар и удари да се осъзнае.По-добре ти,отколкото той да я удари,нали?

aLLa
05-27-2011, 11:22
Тя не може да промени мнението и вижданията на това момче.По - добре да престане да се унижава и самонаранява.

asasfdf
05-27-2011, 17:46
В неговите очи все е едно да му предлагат да се среща с някакво животно..Така я вижда външно, толкова ще я и чуе. Не знам какво е сбъркано в приятелката ти, че да се е захванала да си прави драмите с тотално непонасящ я човек, но по-добре не я поощрявай, да си поплаче и да й мине, никакви съвети.

AutomatiC
05-27-2011, 18:23
В неговите очи все е едно да му предлагат да се среща с някакво животно..Така я вижда външно, толкова ще я и чуе. Не знам какво е сбъркано в приятелката ти, че да се е захванала да си прави драмите с тотално непонасящ я човек, но по-добре не я поощрявай, да си поплаче и да й мине, никакви съвети.

+1

horacio
05-27-2011, 18:30
Накарай я да разбере, че такъв ограничен индивид като него няма да я приеме по същия начин и ще й се изплюе в лицето втори път.
Или поговори с него... разкажи му за нея. За нейните хобита, за нещо, което те 2-мата харесват (ако има такова). Туко виж си е променил мнението, въпреки, че се съмнявам.