PDA

View Full Version : Сгавих малко с преразказа на изпита (7 клас)



vasstop
05-27-2011, 11:05
Значи нали преразказа беше от неутрален разказвач, но аз тъпия го чух, но не се замислих въобще, че не трябва да пиша например: Аз направих еди кво си, а Тои направи така и така. Иначе аз пиша добри преразкази и почти винаги имам шест. Та въпроса ми е дали може много да ми намали оценката това, че не съм писал от името на неутрален разказвач? То попринцип не е много това, което съм сбъркал, ама все пак..

:(

cHejiiBee
05-27-2011, 11:14
аз пък го писах в минало време 8-) виж критериите.. дидактическата задача ти е сбърканаа.. - 6 или 5 точки :(

Runaway11
05-27-2011, 11:15
Естествено че има значение не си спазил дидактическата задача и ще ти отнемат 6 точки само от там, а за глаголното време отнемат 3 точки

vasstop
05-27-2011, 11:19
Значи аз писах в същото време, което беше оригиналния текст?

SmIlEy1
05-27-2011, 11:21
Преди малко прочетох какъв ви е бил преразказът...Лично според мен ше ти вземат макс 4-5точки.Не се притеснявай,не се спичай и не се настройвай песимистично! :wink: Ако си си направил теста добре нямаш никъв повод за притеснение!Айде, късмет с математиката!!!

Svetlio1556
05-27-2011, 11:33
Те и да му вземат тези 6,ако той си е имал перфектен правопис и няма други грешки,пак си е добре.И ако на теста има много малко ,или няма никакви.Успех,дано компенсираш с Математика :)

Mirage3
05-27-2011, 11:46
аз пък го писах в минало време 8-)
И аз, писах го в мин. свършено.
Но за автора - не се притеснявай, щом си добър в преразказването. Пак ще имаш точки.

Metallica12
05-27-2011, 12:12
аз пък го писах в минало време 8-)
И аз, писах го в мин. свършено.
Но за автора - не се притеснявай, щом си добър в преразказването. Пак ще имаш точки. - Абсолютно!Най-много да ти отнемат 5-6 за дидактическата задача,но ако текстът е добре структуриран и без правописни грешки,няма проблеми :)

robertdowney
05-27-2011, 13:14
аз пък го писах в минало време 8-)
И аз, писах го в мин. свършено.
Но за автора - не се притеснявай, щом си добър в преразказването. Пак ще имаш точки.

Не трябва ли да е в сегашно историческо. Учителите са ни казвали , че трансформиращ преразказ от името на неутрален разказвач се пише в сегашно историческо. Даже една госпожа по български преди началото на втори модул ходеше от стая в стая, за да пита има ли някакви въпроси :D . Аз я питах за времето и тя ми отговори в сегашно историческо.
Ох, дано да е така. :(

Runaway11
05-27-2011, 13:18
Така е...но това с госпожата не ми се струва чесно да ви казва в какво време трябва да е..то и това си е част от теста все едно ви е подсказала на някакъв въпрос :-o

Lanconnection
05-27-2011, 13:22
Аа, я да питам и аз колко точки ще ми дадете. :D
Значии, първо започнах да пиша как човекът от произведението живее в малка зелена къща на една улица и в своя двор има череша, на която има петел. Той си говори с него и понякога го пита за нещо, друг път му говори на други темии и после, на нов абзац все пак, написах, че въпросният човек живее в една стая, пълна с картини и всички от улицата много го уважават и децата смятат, че трябва да се пробва в цирка....няма да го преразказвам подробно. 8-) После, разбира се отново на нов абзац, написах, че една вечер петелът изчезва и т.н. Мисля, че съм поразместил епизодите. На вас как ви звучи по този начин...Казаха ми, че това не е от голямо значение, защото е мой избор как ще построя преразказа, а и специално в този случай двата епизода не зависят много-много един от друг, но не съм сигурен...Вие ако бяхте, бихте ли ми взели точки? 8-) Колко?
Освен това накрая съм го преразказвал малко по-сбито, защото не ми достигна времето... :-o
Абзаците си личат, но разстоянието не е чак толкова голямо и...дали ще ми ги счетат при оценяването на графичното оформление?
Та на преразказа колко бихте ми дали?

robertdowney
05-27-2011, 13:24
Така е...но това с госпожата не ми се струва чесно да ви казва в какво време трябва да е..то и това си е част от теста все едно ви е подсказала на някакъв въпрос :-o

Е да де, подсказа ни. Те и квесторите бяха добри и ни оставиха текста не за 15 минути а за почти цялото време. 8-)

Anonimen05
05-27-2011, 13:25
Аз пък писах човекът с малка буква, а то трябвало с голяма. Това е супер тъпо Човек да не е име случайно. Все едно да напиша Планина с главна буква. Даби ще ми отневат много точки :-o :-o :shock: :shock: :shock:

JustForFun
05-27-2011, 13:40
Да, и аз го писах с малка, но после се усетих, че е нещо като прякор и е с главна буква. Най-много 1 точка да вземат.

Mirage3
05-27-2011, 13:41
Б*си, robertdowney... То такъв късмет да имаш. Хората се мъчат да влязат в някои училища, а други, дет са попаднали на добри учители, ще ги изместят... Наистина не е честно. Пона на такъв изпит.

Runaway11
05-27-2011, 13:45
Така е...но това с госпожата не ми се струва чесно да ви казва в какво време трябва да е..то и това си е част от теста все едно ви е подсказала на някакъв въпрос :-o

Е да де, подсказа ни. Те и квесторите бяха добри и ни оставиха текста не за 15 минути а за почти цялото време. 8-)


:shock: :shock: :shock: Мхм...ся ако някой от вас има под 33т значи е идиот...!

Човекът, който искаше съвет...добре е..само че това с различните теми не го знаем, защото децата не са чували за какво си говори с петала

Lanconnection
05-27-2011, 13:56
Мерси за мнението. :)

robertdowney
05-27-2011, 14:25
Така е...но това с госпожата не ми се струва чесно да ви казва в какво време трябва да е..то и това си е част от теста все едно ви е подсказала на някакъв въпрос :-o

Е да де, подсказа ни. Те и квесторите бяха добри и ни оставиха текста не за 15 минути а за почти цялото време. 8-)


:shock: :shock: :shock: Мхм...ся ако някой от вас има под 33т значи е идиот...!

Човекът, който искаше съвет...добре е..само че това с различните теми не го знаем, защото децата не са чували за какво си говори с петала

Не някой от нас, а само аз, защото тези, които бяха в моята стая, останаха само за първи модул, а аз си останах и те квесторите викат, че сега ще затворят вратата и ще ми дадът текста за почти цялото време. После съочениците ми от другите стаи ми казаха, че и на тях са давали да преписват. Ама колко готино беше да си остана сам и никой да не ми шуми в стаята. :-D

TeeDyYyY
05-27-2011, 14:41
Ам малко ще се отклоня от темата, но някой знае ли каква е скалата за оценяване на първия модул :-o

polssa
05-27-2011, 17:02
За миналия пост-в сайта на МОМН има точки .. тамм..да ;дд
И аз да се оплача-то май целият форум разбра, че съм писала бай Милуш, вместо бай Милан и че вместо вечерта, петелът си дошъл сутринта,, та колко точки ще ми вземат ?

TeeDyYyY
05-27-2011, 18:08
Хах то и аз написах, че петелът се върнал сутринта :D .. И не е само това какви простотии :lol:

icebulllet14
05-27-2011, 18:16
аз пък го писах в минало време 8-) :(


и аз така. Пфуу, дано не ми прецака мн оценката.

galet0
05-27-2011, 18:35
Абее милички кво правихте цяла година?
Толкова ли не се сетихте че трябва да пишете в сегашно време?

Хващам се на бас че скоро някой ще пусне тема в която ще се оплаква че си е драснал името някъде.
Това в главите ви се нарича мозък

Попринцип бях решила да не пиша в тоя форум ама понеже ся съм на вълна изпити и кандидатстванее... :|

SmilezZz
05-27-2011, 18:50
Да,преразказ от името на неутрален разказвач се пише в сегашно историческо време.. Но миналата година мисля,че ни бяха казали ,че може и да пишем с "л-ла-ло-ли" (т.е. свършено време).. и че няма да е грешно..

Ако си написал всичко останало добре: т.е. да нямаш много правописни и пунктуационни грешки,написано ти е четливо..
Написал/а си основните/главните моменти в текста - надали ще ти отнемат много точки..

Fiction7577
05-27-2011, 18:53
Да,преразказ от името на неутрален разказвач се пише в сегашно историческо време.. Но миналата година мисля,че ни бяха казали ,че може и да пишем с "л-ла-ло-ли" (т.е. свършено време)

Това е минало неопределено, не минало свършено.

Bilql97
05-27-2011, 18:59
Кажете скалата за оценяване плс :(

galet0
05-27-2011, 19:02
Да,преразказ от името на неутрален разказвач се пише в сегашно историческо време.. Но миналата година мисля,че ни бяха казали ,че може и да пишем с "л-ла-ло-ли" (т.е. свършено време)

Това е минало неопределено, не минало свършено.

Aми да.Ако някой от героите разказва нещо примерно ще е в минало време...
Офф..име име..Ми Джон да кажем
Джон започва да разказва как като е бил малък ...
Схванахте идеята

darsit0
05-27-2011, 19:07
Хора, черновата дали ще я гледат? Щото аз като писах там си поправях някои неща със задраскване, а то май трябваше да се слага в скоби илии нещо такова. Таа дали ще ми ги сметнат за знак макар че е на черновата ? :-o

galet0
05-27-2011, 19:27
Хора, черновата дали ще я гледат? Щото аз като писах там си поправях някои неща със задраскване, а то май трябваше да се слага в скоби илии нещо такова. Таа дали ще ми ги сметнат за знак макар че е на черновата ? :-o

Aми не искам да те плаша ама...
Гледа се да.

И пак имам въпрос:Не мислите ли докато правите изпита бе хораа

darsit0
05-27-2011, 19:41
Хора, черновата дали ще я гледат? Щото аз като писах там си поправях някои неща със задраскване, а то май трябваше да се слага в скоби илии нещо такова. Таа дали ще ми ги сметнат за знак макар че е на черновата ? :-o

Aми не искам да те плаша ама...
Гледа се да.

Кажи, че заради няколко задраскани с Х-че думички няма да ми анулират работата, моля тееее :-k :-k :-k

RY
05-27-2011, 19:43
Айде стига сте се панирали вече бее! :lol:
За едно задраскване,за две задрасквания..То половината са задрасквали,мислите ли,че ще им анулират...Спокойно..От моята стая имаше хора,които драскаха и на беловата..

darsit0
05-27-2011, 19:48
Спокойно..От моята стая имаше хора,които драскаха и на беловата..

Успокои ме :-D

darsit0
05-27-2011, 19:50
И пак имам въпрос:Не мислите ли докато правите изпита бе хораа

Мислим, даже повече отколкото трябва и може би това ни е проблемът :D

wasser
05-27-2011, 19:57
darsit0, спокойно няма да ти анулират работата! Когато аз кандидатствах (преди 2 години) също бях задраскала нещо и се притеснявах. Е, всичко мина, изкарах хубави оценки и съм 9. клас в най-желаното от мен училище.
Успех с математиката!

galet0
05-27-2011, 20:39
oфф колкото повече мисля за тоя изпит толкова повече се притеснявам и почвам да се панииирааммм
Което е тъпо :/

SmilezZz
05-28-2011, 06:21
Да,преразказ от името на неутрален разказвач се пише в сегашно историческо време.. Но миналата година мисля,че ни бяха казали ,че може и да пишем с "л-ла-ло-ли" (т.е. свършено време)Това е минало неопределено, не минало свършено. Да,вярно.. Съжалявам.. Моя грешка..



darsit0 - Да,гледа се.. Но няма да ви направят някакъв проблем за това задраскване..

П.С - Надявам се да не сте писали имена на чернови/белови.. Защото при нас миналата година не ни бяха предупредили (нито квесторите,нито преподавателите..Пък и аз не се сетих да не напиша,защото преди това бях чела,че не трябва да се пише.) и аз писах,и ми бяха анулирани работата..Ама накрая всичко беше наред.. Т.е. "бяха дали втори шанс на тези,които са си писали имената ;d ..
Та така.. Все пак хубави спомени бяха..

Особено вълнението за оценките,резултат от кандидатстване и т.н.

dobeto
05-28-2011, 11:06
Пуу и аз писах в минало време.. голяма съм загубенячка.. Но преразказвах подробно.. мисля че не съм изпуснала момент.. така, че да се надяваме.. на нещо добро.. А да попитам на теста, ако имаме около 8-9 грешки.. горе долу каква ще е оценката..

ss9
05-28-2011, 11:20
Аз пък на преразказа миналата година бях писал в страничните бели полета, а то изрично ни бяха казали, че не трябва, обаче аз съм свикнал да използвам пространството на максимум и... Добре че не ми анулираха работата :D Така че спокойно. Работите се проверяват от човек, не от компютър, така че за такива грешки няма да анулират ;)