PDA

View Full Version : ПОМОЩ!



DamnHot
05-27-2011, 13:33
Търся сайт или някаква информация за всички стилове - емо, сийн, метъл и т.н; както и техните особености, ако някой знае нещо или е попадал на такъв сайт да споделя!! :-# :(

Chacho
05-27-2011, 13:40
За музикални стилове ли говориш или стила на обличане/живот на последователите им?

Нали се сещаш, че стиловете са толкова, че не можеш да ги запомниш всичките. Съответно надали има сайт, в който да са събрани, още повече, че е в интерес на някои да не коментират противоположностите си.

В уикипедия можеш да се разстърсиш за различните видове метъл, поп, електронна музика и прочее, където съответно можеш да намериш информация както за същността им, така и за феновете им. Или поне да те насочат нанякъде.

ПС: А за чиф ти е такъв сайт?

DamnHot
05-27-2011, 13:43
За обличане/живота ми трябва :) Една приятелка се интересува, та в момента няма достъп до компютър, затова аз поствам това.

Chacho
05-27-2011, 14:11
Ок, 2 неща:

Първо, сигурно я интересуват някакви конкретни стилове, така че нека потърси тях, защо й е да търси всичко съществуващо?

Второ, предполагам, че я интересува, за да промени собствения си стил. Ако не е така, може да я пропуснеш тази част. Мнението ми е, че е малоумно да се обличаш по точно определен начин, за да си част от общността. Нека се поинтересува за същността на стила. Какви са главните идеи в песните от този стил и защо изпълнителите налагат съответните течения в модата, и водят съответния начин на живот. След това нека прецени дали това й изнася на нея (може да продължи да слуша музиката, но ако се друсат певците, тя да не го прави). Като отсее нещата, вече ще е останало това, което е характерно както за стила, така и за нея. И ако това е бунтарският мотив, примерно, нека се остриже нула номер. Или ако харесва песни за цветя - нека си вземе тениска на цветя. Но просто защотото повечето металисти са с дълги коси, не значи, че и ти трябва да си пуснеш. Също така, пускайки си дълга коса, не те прави металист. Това, че ти харесва музиката е основното.


Винаги съм слушал рок и не мога без него, но нито имам дълга коса, нито съм се татуирал, нито съм се мъчил да дрънкам на китара, нито карам мотор. Може и да ги направя тези неща някой ден, но няма да е за да се приобщя към някаква социална група. А и дори да ги направя, за да покажа интересът си към стила, вече съм осъзнал какво е той за мен и съм го поставил под изпитанието на времето, което той, по мое мнение, е издържал.