PDA

View Full Version : blackberry torch



mell007
05-27-2011, 18:47
Искам да попитам дали някой има такъв и какви са отзивите, защото искам да си взимам, а също така и малко инфо за интернета... разбрах че задължително трябва да съм с някакъв blackberry пакет който всеки месец се заплаща 14 лв иначе тел влиза непрекъснато в интернет и се ъпгрейдва или нещо подобно... та мисълта ми беше дали когато е с вапросния пакет пак си влиза когато си реши в интернет и си прави каквото той си реши и после аз плащам за тая глупост?? А също така дали аз мога от настройки да си изключвам интернета когато реша и само когато ми трябва и го ползвам да си го включвам.. който е запознат да помага моля

NeonBlack
05-28-2011, 12:51
Първо, ако не купуваш телефонът от оператор (Mtel, Globul, etc.), blackberry пакетът не е задължителен. Тоест, можеш да ползваш телефона и с обикновена сим-карта с нормален план (тоест, да си сложиш твоята карта и да си говориш).

Второ, ако го купуваш от въпросните оператори с план, то май задължително включват blackberry пакет (за да се връзваш със сървърите на компанията) и отделно вече си плащаш разговори и т.н.

Трето, по принцип BlackBerry е бизнес телефон и макар че както казах можеш да си го ползваш без допълнителния план, то смисълът малко му се губи - не можеш да пращаш мейли и въобще не ползваш бизнес функциите, които телефонът предлага и всъщност парите, които си дал, си ги дал за обикновена слушалка. Ако те кефи, хубаво, но по-добре си насочи парите някъде другаде - smartphone, който да е мултимедийно, а не бизнес насочен (някакъв модел на HTC, например).

Иначе Torch-a има Wi-Fi и можеш да си браузиш безплатно където има безжичен нет.

А ако си вземеш blackberry пакет, телефончето ползва мрежата на оператора да се "синхронизира" със сървърите на RIM (компанията, която произвежда BB), да ти тегли пощата и пр. Никога не ми е прескачало лимита и не "прави каквото той си реши". Даже е много пестелив.

С две думи - ако не ти трябва за бизнес, по-добре хвърли стотачките другаде.

Nam3less3
05-28-2011, 13:17
Ако това нещо наистина струва около 800 лева, то това ми е реакцията - :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

То на същата цена може да си купиш samsung i9000 galaxy S или нещо подобно, което издухва всички блекберита на света взети заедно :lol:

Повече от 300 лева за това блекбери е абсурдно.

mell007
05-28-2011, 18:20
ок мерси за инфото сега наистина се замислех дали ваобще ми трябва щом е такава работата... обаче тва е че аз много трудно харесвам някой телефон.. и сега ако трябва наново да си търся и харесвам простоо ... :D