PDA

View Full Version : кръв от носа



uBo
05-27-2011, 19:57
значи проблемът ми е от 24 тоя месец някъде след обед така както и да е слизам си на доло и изведнъж започна да ми кърви носа ама кървеше доста някъде към 10 мин, вечерта като се прибрах пак ми тече кръв ама по малко след 2 дена през ноща ми тече пак ама много малко и се събудих през деня по обяд пак ми тече кръв ама пак малко. И сега пак ми тече и се ядосах и понеже няма кой да питам личната ми е не е на работа и ....
някой ми каза, че може да е от топлото време или от това, че имам хрема и като си духам нуса ми се пукат капиляри, но незнам
ии ако някой може да ми каже някакъв начин да се справя с този проблем ще съм му много благодарен понеже се получава доста неудобно ...

п.п. не вземам наркотици

pressiana
05-27-2011, 23:30
Случвало ми се е. Друго освен кислородната вода не знам. Чак ако ти тече често, силно и продължително, има за какво да се притесняваш.

Red_Hair
05-28-2011, 08:20
да възможно е да са ти слаби капилярите,възможно е да е и от времето,можеш като за начало да си купиш ампула епинефрин и да си сложиш памучета напоени с него в нослето за да спреш моментално тока,и когато личната ти се върне от почивката в Гърция да идеш при нея и да се консултираш

badsector
05-28-2011, 10:42
Премери си кръвното, все някой съсед ще има апарат. Направи няколко измервания за по-точен резултат.

Abigoria
05-28-2011, 11:16
Не се напрягай, когато си духаш носа. Не излизай навън, когато е най- силно слънцето. Ако не спира, вземи едно памуче, сложи му малко сол, и го пъхни в ноздрата. Солта ще свие капилярчето и ще спре да тече. Епинефринът също е вариант :)

ImmortalSportFreak
05-28-2011, 13:22
Кръвотечението от носа най-бързо можеш да го спреш като притискаш основата на носа,сложиш марлички в нозрите,сядаш,навеждаш се напред и слагаш студени компреси(напр. шишенца със студена вода) на челото и отзад на врата. ;) Иначе както казаха другите - не се напрягай,като си духаш носа и не излизай в най-големите жеги. :)