PDA

View Full Version : Проблем с психичното ми здраве (Параноя ? )



TheHellion
05-27-2011, 19:52
Изпитвам панически страх от смъртта.Не точно от начинът,по който умирам,а факта,че след това ще изчезна завинаги.Самата ВЕЧНОСТ ме плаши до смърт.Мисълта,че дори и да съм безсмъртен ще се разпадна на градивните ми частици в края на живота на вселената,просто тази вечност ме ужасява и като се замисля за нея просто умирам... главата ме заболява,става ми гадно,абе супер гадно и това трае околко 2 и 40 сек - докато си намеря някакво занимание,което да ми отвлече мисълта на някъде ?Какво да правя ? Моля ПОМОГНЕТЕ ? Самото ми съзнание няма да го има,просто не мога да го проумея !

ПС - ВЕЧНОСТТА СЪКВА МНОГО!НЕ МИСЛЕТЕ ЗА НЕЯ !
ПС 2 - Ако някой е разбрал нещо да даде някакъв съвет !

navar
05-27-2011, 20:05
ще ти мине след пубертета,ако не се самоубиеш преди това,което не ти препоръчвам...
ако не си схванал -консултирай се с психиатър ,а не пиши по форумите

thegreenzombie
05-27-2011, 20:14
:Дд аз понякога като се гледам по-дълго в огледалото ии започвам да си мисля "ам това наистина ли съм аз или ако не съм аз коя е тая отсреща"..... и психясвам отвсякаде.... даже съм си мислила, че има някой друг зад мен или неш' такова :D абе общо взето гадно е :D :) а понякога като започна да мисля за дишаннето като цяло и за това, че го правим непрекъснато, без да се усетим и изведнъж спирам да дишам за около минута докато не почна да си мисля за нещо друго :D :D не ми е лесно, знам си 8-) :lol: :lol:

navar
05-27-2011, 20:15
ае кво ви става бе деца??

thegreenzombie
05-27-2011, 20:28
ае кво ви става бе деца??

параноясваме си :D :D

icebulllet14
05-27-2011, 20:36
сега остава само да споделите за страха си от чудовищетот под леглото :D
Шегувам се, това е абсурдно...

Но ако наистина се замислиш тфа с вечността наистина си е плашещо, естествено с изключение на факта, че като умреш просто ще спреш да същестував и не вярвам да ти пука дали ще си останеш цял или ш' те изядат червеите :D И пак повтарям ...оистава си плашешто.

navar
05-27-2011, 20:41
ае кво ви става бе деца??

параноясваме си :D :D
мога да помогна с телефони на специалисти ..

MrCreeper
05-27-2011, 20:42
понякога като започна да мисля за дишаннето като цяло и за това, че го правим непрекъснато, без да се усетим и изведнъж спирам да дишам за около минута докато не почна да си мисля за нещо друго :D :D не ми е лесно, знам си 8-) :lol: :lol:
+1 И аз така като малък :D :D :D

Greennight
05-27-2011, 20:47
Не си уцелил раздела за ебавки,тъпако.

MrCreeper
05-27-2011, 20:49
Не си уцелил раздела за ебавки,тъпако.
Ба*ти хейтъра. Тука сме се събрали хора да изказваме психологични проблеми, а не да се псуваме на поразия. Хайде ти си следващият, сподели какви психологични отклонения имаш :D :D :D

dunce
05-27-2011, 21:03
Аз си създадох една собствена теория за смъртта - когато умреш, времето за теб (или душата ти, както искаш го приемай) спира, тъй като спираш да съществуваш. След като няма време, годините нямат значение дори и милиони да са. А пък живот би трябвало винаги да има, независимо на коя планета, под какви условия и каква форма. Така прераждането ти ще бъде фактически веднага, след като си умрял. Кажете какво мислите за разсъжденията ми и дали има логика в тях. Между другото, и аз понякога така съм се паникьосвал, като осъзная, че някой ден ще спра да съществувам, но се утешавам с тази теория.

Greennight
05-27-2011, 21:17
Не си уцелил раздела за ебавки,тъпако.
Ба*ти хейтъра. Тука сме се събрали хора да изказваме психологични проблеми, а не да се псуваме на поразия. Хайде ти си следващият, сподели какви психологични отклонения имаш :D :D :D :D Не бе тоя май се ебава,а пък и не е ли по-точен разделът Здравословни проблеми ? Иначе аз съм си наред,от време на време изперквам и почвам да правя и говоря глупости,но предполагам,че тва не е толкова психически проблем,колкото пубертет и лигавщина :lol:

П.П Нормално е,всеки го е страх от смъртта.Тва е нещо непознато.Както те е страх от морските дълбини,или пък тъмното,Космоса,квото щеш.Нормално е да те е страх от смъртта донякъде.Но пък като се замисля не искам да съм безсмъртен.Представете си кво е ежедневието да те убива хиляди години наред и всички/всичко около теб да умира и повяхва...Иначе,да най-вероятно има нещо след смъртта,но за добро или лошо никой не се е върнал да разкаже 8-)

bathory
05-27-2011, 21:29
Знаех си, че съм нормална... аххахах

Chacho
05-27-2011, 23:00
Някои хора се крият зад вярата (няма да коментирам правилно ли е или и не), вярвайки че смъртта не е краят. Всеки си избира. Аз не вярвам, че има нещо след това. Да не го наричам смисъл на живота, но целта ми е да умра такъв, какъвто бих искал и да съм постигнал това, което съм искал. Избрал съм да гоня примирението с края на живота си и смятам, че ще го стигна, ако накрая съм това, което искам да съм.

DownloadVirus
05-28-2011, 08:31
Fake and gEy 8-)

redbul2
05-28-2011, 08:56
А пък живот би трябвало винаги да има, независимо на коя планета, под какви условия и каква форма. Така прераждането ти ще бъде фактически веднага, след като си умрял. Кажете какво мислите за разсъжденията ми и дали има логика в тях.

То ако съществуваше прераждането (което според мен е невъзможно) ти можеш да се преродиш във всичко на практика.В гадна,отвратителна гъсеница,в плъх или мишка,в риба която улавят и пържат на тигана,в стоножка,в къртица под земята. За природата ти си никой и не можеш да и заповядаш да се преродиш отново в човек.Ако имаше прераждане.

Смъртта е окончателна и не подлежи на обжалване и отмяна.Както си живял,колкото си живял толкова. След това тялото се разпада на милиарди атоми,които няма сила на земята или в космоса,която може да събере отново. Все едно да събереш прашинките от шепата пясък,която си хвърлил на плажа.Или чашата вода,която изсипваш в соленото море.Можеш ли отново да събереш същите водни молекули?

Животът е кратък и временен,а смъртта е вечна.И няма втори живот. Можеш да я сравниш с дълбок сън без сънища.Докато ти си спал 8-10 часа тая нощ,в това време в Америка където е било ден са станали хиляди неща.За които ти не знаеш.И никога няма да чуеш и видиш.Представи си,че тоя твой "сън" продължава не една нощ,а 20 години,50-100 години.Докато ти си "спал" по земята са станали хиляди неща.За които не знаеш.

И ако караш кола пиян или с 200 км, и се забучиш някъде,това е краят.Изчезваш от Земята и толкоз.Остават само кокалите на 2 метра под земята.Няма втори,трети,пети живот.Само един е и такъв какъвто си го направите. Общо взето тук в бегето ще умрем в бедност,а американците ще умрат в охолство.Това е.

DownloadVirus
05-28-2011, 08:59
Ще се преродя в бълха и ще дойда да ви тормозя :-P

Chacho
05-28-2011, 09:01
Ще има да подскачаш, докато се разходиш до всички ;)

redbul2
05-28-2011, 09:06
Ще се преродя в бълха и ще дойда да ви тормозя :-P

Ще те поръсим с малко Raid или с дедетето на старите баби :D

DownloadVirus
05-28-2011, 09:06
Ще има да подскачаш, докато се разходиш до всички ;)

Ще си пожелая да съм 50 пъти по бърз от скоростта на светлината и ще ви обиколя всичките за няколко милисекунди 8-)

DownloadVirus
05-28-2011, 09:07
Ще се преродя в бълха и ще дойда да ви тормозя :-P

Ще те поръсим с малко Raid или с дедетето на старите баби :D

Ще си пожелая да съм безсмъртен!

redbul2
05-28-2011, 09:11
Ще викаш ужасен в паника,като в рекламата "Раааааайд,рааааайд" :D

DownloadVirus
05-28-2011, 09:28
Ще викаш ужасен в паника,като в рекламата "Раааааайд,рааааайд" :D

Това е щото съм добър актьор 8)

Chacho
05-28-2011, 09:49
Ще се преродя в бълха и ще дойда да ви тормозя :-P

Ще те поръсим с малко Raid или с дедетето на старите баби :D

Ще си пожелая да съм безсмъртен!

Един човек намира златната лампа. Потърква я и от нея излиза дух.
-Ще ти изпълня три желания.
-Ухааа! Първото ми желание е да имам безброй много желания.
-Е, няма как да стане това. Един дух може да изпълни само 3 желания!
-Ех, жалко. Тогава искам безброй много духове.
-ಠ_ಠ

DownloadVirus
05-28-2011, 10:35
Яко :D

dunce
05-28-2011, 12:29
Redbul2,
Уважавам мнението ти, но го каза с такава категоричност? Не можеш да се изкажеш по въпрос като този с такава убеденост, тъй като нито аз, нито ти сме някакви гении на века. Надали е възможно да докажем някое от тези твърдения.

"То ако съществуваше прераждането (което според мен е невъзможно) ти можеш да се преродиш във всичко на практика.В гадна,отвратителна гъсеница,в плъх или мишка,в риба която улавят и пържат на тигана,в стоножка,в къртица под земята. За природата ти си никой и не можеш да и заповядаш да се преродиш отново в човек.Ако имаше прераждане.

Защо пък да не се преродиш в гъсеница или нещо друго? Просто тогава разума, който си имал като човек няма да го има, ти самия няма да осъзнаеш, че си гадна и гнусна гъсеница. Освен това не съм казал, че ще се преродим и то точно в хора, то е ясно, че ние сме само едни пионки и от нас нищо не зависи. Но това не означава, че е невъзможно (за жалост отново няма как да се докаже).

"Смъртта е окончателна и не подлежи на обжалване и отмяна.Както си живял,колкото си живял толкова. След това тялото се разпада на милиарди атоми,които няма сила на земята или в космоса,която може да събере отново. Все едно да събереш прашинките от шепата пясък,която си хвърлил на плажа.Или чашата вода,която изсипваш в соленото море.Можеш ли отново да събереш същите водни молекули?"

Тук не става дума за събиране на същите молекули. Аргумент давам за това, че когато човек (или каквото и да е друго животно) се роди, той/то взема ДНК-то и гена на рода си, а не от тези милиарди атоми, за които говориш. Всеки индивид е модел по дизайн на предшествениците си. Т.е. ти може да си умрял, но някога да се родиш отново, да си друго същество със съвсем различно мислене и съзнание(ако изобщо ги имаш). Пак казвам това е само теория.

"Животът е кратък и временен,а смъртта е вечна.И няма втори живот. Можеш да я сравниш с дълбок сън без сънища.Докато ти си спал 8-10 часа тая нощ,в това време в Америка където е било ден са станали хиляди неща.За които ти не знаеш.И никога няма да чуеш и видиш.Представи си,че тоя твой "сън" продължава не една нощ,а 20 години,50-100 години.Докато ти си "спал" по земята са станали хиляди неща.За които не знаеш."

Няма как да го кажеш на 100 процента - тука идва въпросът, щом смъртта е вечна, тогава защо си се родил чак сега - 2011 година, като животът на Земята е настъпил преди милиони години. Освен това Вселената е огромна, на милиарди години. А това колко неща се случват по света докато аз да кажем ти пиша коментар във форума, не разбрах какво общо има с прераждането.

Аз си мисля, че на въпросите за смисъла на живота, прераждането и за съществуването като цяло никога няма да успеем да си отговорим, защото ако знаем тази информация, ще бъдем като съвършенството - няма да има загадка, мистерия, незнание и най-много интерес и любопитство.

"Има една теория, която гласи, че ако някога някой разбере смисъла на Вселената, тя мигновенно ще изчезне и на нейно място ще се появи нещо още по-странно и необяснимо. Има една друга теория, която пък гласи, че това вече се е случило."
Дъглас Адамс

redbul2
05-28-2011, 15:09
Redbul2,
Уважавам мнението ти, но го каза с такава категоричност? Не можеш да се изкажеш по въпрос като този с такава убеденост, тъй като нито аз, нито ти сме някакви гении на века.

Аз си мисля, че на въпросите за смисъла на живота, прераждането и за съществуването като цяло никога няма да успеем да си отговорим, защото ако знаем тази информация, ще бъдем като съвършенството - няма да има загадка, мистерия, незнание и най-много интерес и любопитство.

Не е нужно да си гений за да разбереш някои неща. Когато видиш тъмен,черен облак,не трябва да си гений или много умен за да предвидиш,че наближава буря с порой и големи мълнии.

Фактически ти можеш да се "преродиш" и в растение.Трева,дърво някакво,водорасло.Това теб изобщо не те грее.Защото както самият признаваш паметта ти ще бъде напълно изтрита и ще започнеш "новия си живот" на чисто.Фактически ще го започне някакво ново същество, а не ти. И фактически точно ние по тая логика сме може би едни "преродени". Земята е огромна,но повърхностният и слой е много ограничен откъм количество вещества.

За няколко милиона години на тая земя са живели и умрели милиарди и трилиони организми.И веществата от които са били изградени са се разпадали и влизали отново в кръговрата.Тоест едно и също количество атоми въглерод,водород,кислород са изграждали телата на стотици и може би хиляди живи организми.Веществата от които си изграден,преди милион години може би са изграждали част от тялото на някой динозавър.Когато скубеш тревата върху гроба на някой умрял роднина,може би точно тая трева е част от неговото тяло.Или мравката лазеща по тревата.

За мен на практика това не е прераждане.Просто една и съща материя върху земното кълбо изгражда стотици и хиляди организми през вековете.За мен човешкият мозък е един органичен биочип.Той е една аналогова операционна система(подобна на уиндоса)съдържаща в себе си интегрирана памет.Какво става с тоя мозък и всичката информация в него след смъртта?

Какво ли?Каквото става с един компакт диск със записана информация,когато го пъхнеш в печката.Нали? Имаше инфо,няма инфо :D Вече.

Chacho
05-28-2011, 16:32
Като прочетох спора ви, нямаше как да не споделя това:

http://www.youtube.com/watch?v=dEv-jBAfJAw

Greennight
05-28-2011, 16:59
Никой не може да каже със сигурност.Всичко е догадки.Все пак според мен има нещо след живота,остава душата,някаква енергия.Но дали остава на Земята и какво точно става може само да гадаем.И не,не се крия зад това,щото съм някъв путьо дето го е страх от смъртта и иска с тва да приеме фактите по-леко.Просто не съм такъв човек...-материален.Вярвам,че остава няква енергия и така.Както примерно една звезда голяма като избухне остава вечна черна дупка,която е вечна така е според мен и с човешката душа.Просто така мисля,че е устроена вселената.Иначе никой не може да каже със сигурност,и не си мислете,че точно вие сте правите,щото допреди 500 години сме си мислили и,че Земята е плоска нали ? :-o

Naik1
05-28-2011, 19:06
Пичове колкото повече го мислите, толкова повече време губите. Вярно, че получаваш и доста отговори, но и всички науки на света да изучиш накрая пак изгниваш в земята.. така че по-добре не се занимавайте с глупости, хем няма да се психясвате така, хем ще си правите квото ви е кеф. Ей тва си е моята теория и който я спазва не се оплаква 8-)

redbul2
05-28-2011, 20:43
Ами да,точно психясване и параноя са тези теории за прераждането.Да не говорим,че са антихристиянски и антирелигиозни.За душата,все едно да търсиш душа в своя компютър.Когато преди 5-6 години едно момиче в София получи тежка травма в главата от бомбичка на футболни фенове,после и трябваха месеци и години да си спомни коя е.И всичко останало.Тоест увреждането на мозъка води до загуба на информация и самоличност.Няма смисъл да се страхувате толкова,никой от нас няма остане жив след 100 години :D И това,че си измисляте разни прераждания няма да ви остави живи на Земята.Природата се е погрижила за всичко. :)

dunce
05-28-2011, 22:10
Да, сигурно щото аз съм психически нестабилен и нямам к'во да правя, и за това си измислям теории. Антихристиянски са да, но по-добре човек да разсъждава и да се мъчи да допринесе за науката (говоря по принцип), отколкото да вярва сляпо в някаква религия, която се основава на това как трябвало да бъде и как щяло да стане. Ти с тая категоричност приличаш точно на някой вярващ. А през това време дядо поп ще печели на твоя гръб, ще яде пържоли и ще кара аудита и мерцедеси, докато ти си мислиш, че като си толкова верен християнин, Бог ще напътства в живота и ще отидеш в рая.

TheHellion
05-29-2011, 09:57
НЕ СЕ ЕБАВАМ :D , а и не ме е страх от смъртта, а от вечността и не мога да приема бъдещето ми несъществъване.

TheHellion
05-29-2011, 10:04
И както се казва на англиийски : AH FUCK THIS SHIT I AM GOING OUT FOR A BEER !

Naik1
05-29-2011, 11:00
Ходи си набий 1 злобарка брат, по друг начин ще започнеш да мисуиш 8)

Chacho
05-29-2011, 11:33
НЕ СЕ ЕБАВАМ :D , а и не ме е страх от смъртта, а от вечността и не мога да приема бъдещето ми несъществъване.

Демек те е страх от смъртта.

UNITED2
06-21-2011, 16:28
:Дд аз понякога като се гледам по-дълго в огледалото ии започвам да си мисля "ам това наистина ли съм аз или ако не съм аз коя е тая отсреща"..... и психясвам отвсякаде.... даже съм си мислила, че има някой друг зад мен или неш' такова :D абе общо взето гадно е :D :) а понякога като започна да мисля за дишаннето като цяло и за това, че го правим непрекъснато, без да се усетим и изведнъж спирам да дишам за около минута докато не почна да си мисля за нещо друго :D :D не ми е лесно, знам си 8-) :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Абсолютно същите неща ги правя и аз особено т'ва с огледалото :razz: Много е странно наистина :shock:

DownloadVirus
06-21-2011, 16:41
Аз пък като ми се случи така вадя куро и чупя огледалото ;)

MakaronUduSHvaCH
06-23-2011, 22:21
Аз пък понякога, изобщще не се гледам в огледалото, то само идва при мене и ме гледа 8-) .