PDA

View Full Version : Женското приятелство



WinstonSmith
05-27-2011, 20:28
Е?

Съществува ли то?

Всеки си има собствени разбирания за истинското приятелство, но според вашите възможно ли е да съществува такова между две жени?

w0sh
05-27-2011, 20:39
Това е като да съществува такова между клингонец и октопод.

Greennight
05-27-2011, 20:40
Не

Мъж и Мъж \:D/

Жена и Мъж \:D/

Жена и Жена #-o

Но тва си е лично мое мнение де.В смисъл дори в най-добрите женски приятелства,които познавам не е имало времена без кавги,клюкарствания,лицеме рие и завиждане...Дори виждам как майка ми за нейни приятелки още от детски години като й кажа примерно"Еди коя си що пуска сина си сам на море с приятели,а ти мен не?" И веднага се почва -"Оо,тя е много безотговорна,не става за никаква майка,даже се чудя как заспива нощем",обаче тва никога няма да й го каже в лицето ще каже,ако сме пред приятелката й -"Еми,щото има повече доверие на сина си".Демек 1 вид е лицемерно,ако ме разбрираш :wink: Винаги са си били такива-завиждащи и клюкарки,поне доколкото може да прецени малкият ми 15 годишен опит и наблюдения.

Jaune
05-27-2011, 21:14
Много ясно, че съществува.

Deadlock
05-27-2011, 21:21
предполагам, че съществува /не съм го виждала/.
според наблюденията ми най-силните приятелства са мъж-жена.

Blab
05-27-2011, 21:26
да попитам Уинстън за някакви условни рамки на приятелството? или поне ключови думи, като понятия, с които да боравим в темата?

за мен женското приятелство е по-силно (единственото задоволяващо ме - оттам изхождам) от другите 2 възможни формации. веднага казвам защо смятам така - женската изначална емоционалност и едва ли не неизменна дълбочина на чувствата ми допада, харесва ми, завърта енергии и създава ареали на съществуване, каквито отделно срещам само в общуването си с изкуството.
съпреживяването, не като емпатия, а като начин на общуване, като вибрация, обмяната на енергии, светове, живителни нотки, за мен е основното във взаимоотношенията ми с хората.

//мога и по-подробно, подушвам приближаващия спор, обаче, затова ще спра дотук.

vikiraa
05-27-2011, 21:27
Съществуват всякакъв вид приятелства.Да,винаги ще има проблеми,но ако хората наистина държат един на друг :)

ivcheto0o
05-27-2011, 21:48
Много ясно, че съществува.

zero
05-28-2011, 06:11
Съществува, но е рядкост :D
Жените сте много дребнави иии все нещо не ви е по вкуса ии си биете шутовете :D
>> А да не говорим, че повечето само се използват :D

Прии мъжете няма такива филми, ние не гледаме нищо да хванем, не търсим някаква изгода един от друг, не си клюкарстваме иии не се дребнеем за глупости, да не говорим, чее и интриги не плетем ! ;]]

Isildur
05-28-2011, 06:54
ако има такова,то е защото има заговор между 2-те срещу 3-та жена 8)

reoffender
05-28-2011, 07:26
Не мога да се възприема без най-добрата ми приятелка.
Просто от няколко години няма 'тя' и 'аз', а просто 'ние'. По-силна връзка имаме от някои гаджета.. 8-)
С друго момиче не съм имала толкова силно приятелство, но с нея всичко е различно.

Bokonon
05-28-2011, 07:48
от истинското приятелсто те боли гъза ?!?

pressiana
05-28-2011, 08:04
Естествено, че има. Във всяко приятелство има кавги, но всичко се преодолява.
Вие пък сте много предубедени! Щом са жени, значи се използват. Брей, желязна логика. :lol:

Rorschach
05-28-2011, 08:20
Виждал съм много "истински и силни" женски приятелства да се разпадат просто за секунди и то за абсолютни глупости... Пясъчни кули, които са градени с години...

amk933
05-28-2011, 08:29
Има, но след определена възраст. Тия на 13-18, дето за 2 месеца лигавене стават "най-добри" "приятелки" са ясни. Мисля, че и между 19-35/40 приятелството между жени пак е лесно обратимо. След т'ва вече все ми се струва, че нещата стават по-стабилни. :)

Blab
05-28-2011, 08:36
Виждал съм много "истински и силни" женски приятелства да се разпадат просто за секунди и то за абсолютни глупости... Пясъчни кули, които са градени с години...
занимавал си се с математика, предполагам, че можеш да формулираш отрицание на съждението си;

//по повод казаното от reoffender, и моите приятелства са като любовни връзки (с +: орязани са частите на несигурност и игра)

Rorschach
05-28-2011, 08:39
Мога, но...

"Няма мир между лъвове и човеци, и между агнета и вълци съгласие няма"

reoffender
05-28-2011, 08:53
Има, но след определена възраст. Тия на 13-18, дето за 2 месеца лигавене стават "най-добри" "приятелки" са ясни. Мисля, че и между 19-35/40 приятелството между жени пак е лесно обратимо. След т'ва вече все ми се струва, че нещата стават по-стабилни. :)
Направо след смъртта е най-силно приятелството.
К'ви са тия глупости? Годините имат значение? За какво?
Ако аз съм лигла, и на 13 и на 23 и на 53 пак ще съм си такава. Ако решиш да въртиш номера на 'приятелката си' е същото.
Защо става дума за лигавене? С моята най-добра приятелка не си казваме 'муци','мило', 'слънце', не си повтаряме колко се обичаме. Просто сме в АБСОЛюТНА хармония. Просто така се случи, от мига, в който се запознахме до ден днешен (минали са 3 години) сме в същите отношения. Никога не сме се карали, не сме се дразнили, не сме си въртели номера или каквото и да е. Просто го няма онова фалшиво 'доказване' и 'показване' на приятелството.
Много повърхностно мнение имаш, пич.

И както каза Blab, липсва несигурноста, съмнението, ревноста и други куп глупости, които са присъщи на любовната връзка. Остава само доверието и желанието да обгрижваш другия...

Rorschach
05-28-2011, 09:01
А аз август месец съм на сватбата с мой приятел, познаваме се от вече 21 години... и... се запознахме като си разбихме носовете.

Приятелствата имат нужда от изпитания, за да бъдат истински...
Няма връзка между двама човека, която да е идеална и никога няма да има. Това означава, че единия преглъща адски много...

И един съвет - оставете няколко години след гимназията, за да видите колко добри са приятелствата ви, когато се пръснете насам-натам... Влезете в нова среда, интереси и компании. А най-сигурният метод да си тествате приятелствата са да заживеете заедно - като съквартиранти или пък да отидете на една студентска бригада заедно и да делите всичко в продължение на едва 3-4 месеца. Тогава говорете, но подозирам, че ще бъдете изненадани...

PIF
05-28-2011, 10:24
точно 2 момичета мога да нарека истински приятелки, знаем се от детската... иначе другите са идвали и са си заминавали, но точно с тези двете каквото и да е ставало, никога не сме скъсвали връзките си.

дори сега и трите учим в различни градове, но винаги се търсим
:)

montana6
05-28-2011, 11:24
А най-сигурният метод да си тествате приятелствата са да заживеете заедно - като съквартиранти или пък да отидете на една студентска бригада заедно и да делите всичко в продължение на едва 3-4 месеца. Тогава говорете, но подозирам, че ще бъдете изненадани...

Това е самата истина. Живях 3 седмици с един приятел, който ми е доста близък и имахме доста търкания относно разбиранията ни за ежедневни елементарни работи.

Deadlock
05-28-2011, 11:47
И един съвет - оставете няколко години след гимназията, за да видите колко добри са приятелствата ви, когато се пръснете насам-натам... Влезете в нова среда, интереси и компании.

по този начин се разбиха почти всички приятелства около мен, които не се преместиха в студентски град. :Д

catalogueofanger
05-28-2011, 12:10
Когато се говори за приятелство е задължително да се спомене за типовете хора. Има огромна разлика, колкото и да ви звучи странно, в приятелствата в различните части на света.

Южняците (вкл. и българите) сме горещи хора и често си намираме поводи да се караме по между си, включително с приятелите си. Тук няма нужда от излишна философия кой-какво-защо и колко години. Прости, дребни неща градят големите приятелства. Както и прости неща ги развалят.

Роршах ви каза. Изчакайте да завършите училище, за да видите истинските лица на хората, с които сте се обкръжили. Защото тогава вече хората започват да си говорят истинските неща "ин да фейс", понеже пада страхът от това, че ще видиш неприятника още утре. И вдругиден. И цяла седмица. И още 3 години така, например.

Хора от училище, с които съм си цепил левчето на две се оказаха не добър избор, което разбрах още веднага след завършването.

Isildur
05-28-2011, 12:18
Още от малък съм знаел тия неща,и за това не съм се мъчил да "завързвам" приятелства и т.н. имал съм приятели/познати до толкова колкото за "кафе" и т.н. никога не съм разчитал на някой и за това съм правел всичко сам,и когато неща се обърка знам,че сам съм си виновен и търся грешката във мен.
При мен лошото беше,че често във училище хлътвах по големи (1-2-3 години разлика нагоре от мен) момичета и винаги беше не успешно е почти (имали сме някой по интимни моменти с някой от момичетата,но не е било това което искам) и това ме правеше още по мрачен и недоверчив.За което може би малко съжелявам.

kalpazanka
05-28-2011, 12:34
А най-сигурният метод да си тествате приятелствата са да заживеете заедно - като съквартиранти или пък да отидете на една студентска бригада заедно и да делите всичко в продължение на едва 3-4 месеца. Тогава говорете, но подозирам, че ще бъдете изненадани...
Роршах, това важи в пълна сила не само за приятелствата, а и за влюбените пубери, които правят драми след края на няколкоседмични връзки. Много точно си го написал, стискам ти ръката виртуално.

Blab
05-28-2011, 18:32
//аз не смятам за нужно да защитавам приятелствата си пред непознати, затова и няма да го правя.
достатъчно е да спомена, че рядко (граничи с никога) допускам непроверени хора до себе си и са ми нужни години (или поне в съдържание), за да се разкрия пред някого, т.е. да му стана приятел. предвид годините ми, най-сериозните ми взаимоотношения не са кой знае колко дълги (12-ина години), но пък са преминали през всичко, през което може да се преминава. завиждайте, простосмъртни би била доста адекватна на настроението ми завършваща фраза.:Д

ПП: (за мен) приятелството не е битовизъм, затова и не разбърквам двете категории.

//авторът на темата така и не се включи, да даде ориентири за дискусия, затова пък/и всеки си говори, каквото му е на клавиатурата.

xmimmiexx
06-07-2011, 11:09
Аз мисля, че може да съществува! Познавам толкова момичета, които са имали така да се каже БФФ момче и после е ставало нещо повече от приятелство! A при момичетата приятелството е силно. Аз и моите най-добри приятелки се понзаваме от доста време и мога да кажа, че наистина са ми приятелки! ^^

DarkTemplar
06-07-2011, 13:12
За мен "женско приятелство" е оксиморон.

Euryale
06-07-2011, 16:06
Аз имам най-добра приятелка от 8 години и досега винаги сме се разбирали.Също има много добри приятелки в моя клас.Абсурд е да мислим,че женското приятелство не съществува.Е,освен ако не е между онези патки,които само гледат да им е хубаво на тях и не зачитат никой.Те само се преструват на такива и жалко,че все пак са толкова много...Но естествено,че има женско приятелство duhh!

TaMo
06-07-2011, 16:14
... е трудно постижимо, най-вече заради много силно изразената чувствителност при жените, която всеки един момент както ги събира за миг, така и може да ги "взриви" безвъзвратно...

Euryale
06-07-2011, 16:25
... е трудно постижимо, най-вече заради много силно изразената чувствителност при жените, която всеки един момент както ги събира за миг, така и може да ги "взриви" безвъзвратно...

Зависи от момичетата...Някои не са повърхностни и не се карат за глупости.Не са прости и знаят какво не трябва да казват,за да не засегнат другата.Могат да се въздържат от избухване от някой малък почти незначителен и леко дразнещ коментар,който ги кара да искат да избухнат след всичко гадно,което им се е случило и за което приятелката им не знае и няма вина.Има ги и умните и дълбоки момичета,които са винаги засмени.Не си мислете,че " момиче" означава "Плачеща за всичко,мрънкаща,ходеща по магазините вманиачена на тема дрехи кукла с къса пола.".Това е кифла.ПОВТАРЯМ!КИФЛА – А НЕ СТАНДАРТ ЗА ЖЕНА!

fUcKsMiLe
06-08-2011, 08:13
Съществува, но е по-рядко срещано и по-трудно се запазва такова приятелство.

DarkTemplar
06-08-2011, 11:40
Зависи от момичетата...Някои не са повърхностни и не се карат за глупости.Не са прости и знаят какво не трябва да казват,за да не засегнат другата.Могат да се въздържат от избухване от някой малък почти незначителен и леко дразнещ коментар,който ги кара да искат да избухнат след всичко гадно,което им се е случило и за което приятелката им не знае и няма вина.Има ги и умните и дълбоки момичета,които са винаги засмени.Не си мислете,че " момиче" означава "Плачеща за всичко,мрънкаща,ходеща по магазините вманиачена на тема дрехи кукла с къса пола.".Това е кифла.ПОВТАРЯМ!КИФЛА – А НЕ СТАНДАРТ ЗА ЖЕНА!
За съжаление сред младото поколение кифла Е стандарт за жена. Не ми обяснявай за изключенията, говорим за масата, а тя се състои от все по-повърхностни, глупави комерсиални индивиди.

TaMo
06-08-2011, 20:30
... е трудно постижимо, най-вече заради много силно изразената чувствителност при жените, която всеки един момент както ги събира за миг, така и може да ги "взриви" безвъзвратно...

Зависи от момичетата...Някои не са повърхностни и не се карат за глупости.Не са прости и знаят какво не трябва да казват,за да не засегнат другата.Могат да се въздържат от избухване от някой малък почти незначителен и леко дразнещ коментар,който ги кара да искат да избухнат след всичко гадно,което им се е случило и за което приятелката им не знае и няма вина.Има ги и умните и дълбоки момичета,които са винаги засмени.Не си мислете,че " момиче" означава "Плачеща за всичко,мрънкаща,ходеща по магазините вманиачена на тема дрехи кукла с къса пола.".Това е кифла.ПОВТАРЯМ!КИФЛА – А НЕ СТАНДАРТ ЗА ЖЕНА!

Здравей Euryale,
Никъде не споменах, че момичетата са повърхностни, кифли или още повече, че са "плачещи за всичко, мрънкащи, ходещи по магазините вманиачени на тема дрехи кукли с къси поли"... а единствено, че са по-емоционални и чувствителни, което според мен прави "поддържането" на уравновесени приятелски отношения за по-дълго време просто малко по-тръдно...но не и невъзможно.... :)
А и наистина без лоши чувства, ако се опиташ да бъдеш честна пред себе си, ще видиш, че твоето мнение донякъде потвърждава моята първоначална теза за чувствителноста ...

dontcare
06-09-2011, 18:55
Разбира се,че има приятелство мжду момичета/жени.И то каква сила е това..
Просто понякога ти писва да общуваш с момчета..защото с тях не можеш да си говори ш и споделяш такива неща,не всички те разбират.Есте,че има такива,които предпочитат повече женската компания,но..

все пак има истинско приятелство м/у женски.и то не се търси,просто в даден момент срещаш някъв човек и чувстваш веднага привързаността ти към него ии докато се усещиш,вече не можеш да си се представиш без тва момиче до тебе.
а още по-яко е ако е цяля групичка приятелки,които дават всичко е дна за друга,не ревнуват от гаджетата и сякви други "модерни" работи (:

jghgh
06-09-2011, 19:37
Що се отнася до женско приятелство, не понасям ограниченото мислене.
Има такова приятелство. То м/у двама добри души няма как да има нещо различно от добро приятелство ;)

За мен проблемът се корени в това, че няма истински добри хора по света - некомплексирани, даващи от сърце хора. Аз си намерих такава приятелка и спрямо нея и аз съм такава. Не й завиждам за нищо, радвам се на успехите й. Няма съревнование и съперничество и обичам да си говоря с нея за нещата от живота.

Така че, аз вярвам че има женско приятелство, което може да съществува само м/у добри хора. Мисля така и за истинската любов... Не може да си стиснат в сърцето, злобен, с дребна душа и да очакваш да я срещнеш.
И такива ми ти неща си мисля...

BladeOfMySoul
06-10-2011, 12:08
подкрепям ТаМо за емоциоалността
но всеки човек, независимо от пола, може да определи нивото си на самоконтрол
ами аз съм имала 12 годишно приятелство с момиче, което звърши именно заради глупости като завист и т.н.
но, разбира се, че може да има, вярвам в женското приятелство ^^