PDA

View Full Version : Алкохол + безсъние



justwondering
05-28-2011, 07:44
Здравейте!
Аз съм почти на 16 (ако има значение) от няколко месеца започнах да пия. Само по рожденни дни, абитуренски балове и т.н. и то без да се напивам. Но открих, че имам проблем- когато консумирам алкохол, дори и само чашка, не мога да спя като хората. Дори и да се чувствам много уморена, като си легна, просто усещам как пулсът ми се забързва, стомахът ми се свива и заспивам едва след 1-2 часа. Търсих из интернет възможна причина, но намерих само неща от сорта на "При спирането на алкохола алкохолиците имат проблеми със съня" и че алкохолът действал успокоително и затова при спирането му не могат да заспят. А при мен е обратното- само след консумация. Из форума също търсих подобна тема, но нямаше.
Ако някой знае каква е причината и дали евентуално е защото съм "нова" с алкохола (пила съм 3-4 пъти досега) и ще мине след време, да каже. Благодаря ви предварително :)

П.С. Не знам дали темата е за този раздел, но ми се видя най-подходящ :)

reperw
05-28-2011, 07:56
Аз лично като се натряскам много ми се спи и едвам ходя :Д:Д:Д: незнам защо при теб е така :D :D :D :D

badsector
05-28-2011, 10:02
Алкохолът е силно калоричен. В малки количества се разгражда до гликоген, който захранва мозъка и затова не ти се спи. В по-големи количества се получава обратното - наличният гликоген може да се превърне в глюкоза и до мозъка да не достига храна и той да изпадне в авариен режим като се изключи (заспи). Вторият случай е по-неприятен, защото излишната глюкоза се превръща в енергийни запаси, т.е. мазнини. Най-добре да не пиеш, особено концентрати. Може бира, или червено вино в ограничени количества.

justwondering
05-29-2011, 16:48
Алкохолът е силно калоричен. В малки количества се разгражда до гликоген, който захранва мозъка и затова не ти се спи. В по-големи количества се получава обратното - наличният гликоген може да се превърне в глюкоза и до мозъка да не достига храна и той да изпадне в авариен режим като се изключи (заспи). Вторият случай е по-неприятен, защото излишната глюкоза се превръща в енергийни запаси, т.е. мазнини. Най-добре да не пиеш, особено концентрати. Може бира, или червено вино в ограничени количества.

Да, но веднъж, когато пих повече- тоест залитах много и трудно ми се разбираше, (не го броя за напиване защото бях напълно адекватна, нищо, че не изглеждаше така) после просто усещах как ми се затваряха очите все едно съм прекопала градината на село. Да, но като си легнах пак същото се получи, въпреки че бях много уморена, едва заспах.

bloodyF
05-29-2011, 19:04
Аз лично като се натряскам много ми се спи и едвам ходя


и при мен ефекта е горе-долу същия 8-)
иначе решението е спираш да пиеш и си back to normal again... : )

DesireToFire
05-29-2011, 19:34
Аз лично като се натряскам много ми се спи и едвам ходя :Д:Д:Д: незнам защо при теб е така :D :D :D :D
Същото.

justwondering
05-30-2011, 06:28
bloodyF е щеше ми се да го избегна някак си това решение :D

Иначе знам, че никой не е така, като мене, аз явно съм някво изключение :D

Isildur
05-30-2011, 06:39
не си,аз всеки ден се напивам и не мога да заспя,в момента не съм спал от 1 ден и 52 часа (но при мен безсънието е заради друго) ти и си още малък/малка и по-хубаво иди на доктор.

DesireToFire
05-30-2011, 06:52
Ставай сутрин рано, излизай, после там се съберете, прибери се в 1-2 и да видим дали няма да заспиш :Д

justwondering
05-30-2011, 16:55
не си,аз всеки ден се напивам и не мога да заспя,в момента не съм спал от 1 ден и 52 часа (но при мен безсънието е заради друго) ти и си още малък/малка и по-хубаво иди на доктор.

О това няма как да стане да ида на доктор, майка ми не знае, че пия и мисли, че още съм малка (и е права де) и няма да й казвам в близките година-2.

justwondering
05-30-2011, 16:56
Ставай сутрин рано, излизай, после там се съберете, прибери се в 1-2 и да видим дали няма да заспиш :Д

Е, аз като пия не пия в 2 наобяд, пия вечер и обикновено преспивам у приятели и си лягаме в 2 ама пак не мога да заспя.

DesireToFire
05-30-2011, 18:44
Ставай сутрин рано, излизай, после там се съберете, прибери се в 1-2 и да видим дали няма да заспиш :Д

Е, аз като пия не пия в 2 наобяд, пия вечер и обикновено преспивам у приятели и си лягаме в 2 ама пак не мога да заспя.
Щом си с приятели за какво спане говорим изобщо. Все ще остане някой с теб, ако не взимаш си една книга или списание или сядаш на компютъра и чакаш другите да се събудят :D .

justwondering
05-30-2011, 19:09
Ставай сутрин рано, излизай, после там се съберете, прибери се в 1-2 и да видим дали няма да заспиш :Д

Е, аз като пия не пия в 2 наобяд, пия вечер и обикновено преспивам у приятели и си лягаме в 2 ама пак не мога да заспя.
Щом си с приятели за какво спане говорим изобщо. Все ще остане някой с теб, ако не взимаш си една книга или списание или сядаш на компютъра и чакаш другите да се събудят :D .

Въпросът е принципен. На повечето хора не им се случва това.

xxKiFlAx
06-01-2011, 22:51
Алкохолът води също до безсъние.