PDA

View Full Version : Програма?



skritasila96
05-28-2011, 07:48
Здравейте. Аз съм момче на 14 години (скоро на 15) от София съм и имам проблем. Така от малък съм бил винаги слаб, хубав (не че сега съм много грозен) и съм бил винаги любимеца на всички (приятели роднини и т.н.), но преди 3-4 години почнах много да пълнея и така с всеки изминал ден. Днес съм около 90 килограма и 1.73 висок. Изпитвам затруднения в училище, защото всички ми се подиграват (не точно подигравка, но като закачки, не знам и аз как да го определя). Та искам да ми кажете какво препоръчвате за мен. Защото искам и да отслабна, но и да придобия някаква мускулна маса, а сега лятото, според мен е идеалното време за това. Мисля да тръгвам с един приятел на фитнес, но не знам дали ще се справя там. Благодаря предварително :)

Everytime
05-28-2011, 08:02
Спорт му е майката :)

Chacho
05-28-2011, 08:06
Първо, не планувай да стане за едно лято. Всъщност не планувай за кога да стане, когато - тогава.

Второ, ще се справиш. Има хора, които първите пъти са се чудели, къде се намират във фитнеса (първият ми път тичах по трениращите, да питам кое упражнение как се прави, защото не можех да си разчета програмата. На лежанката вдигах само лоста). Никой не се е родил шампион.

Трето, потърси малко. Във форума е пълно с теми "Отслабване", "Стягане", "Релеф", "Как да направя плочки" и подобни. Пък и не търси само от този форум. Запознай се с упражненията, фитнес програмите - какво значи кръгова тренировка, сплит, пирамида, как се изпълняват упражненията, какви тежести са нужни за целите ти, как да си избереш сам нещата. След това проучи какво представляват хранителните режими. Първо основните неща - какво са белтъци, въглехидрати и мазнини, и какви са техните функции, в кои храни се съдържат и по колко, как се различават в различните храни, кога трябва да се яде, по колко и най-вече какво. Какво е метаболизъм - анаболитни и катаболитни процеси, и факторите, които се използват във фитнес тренировките, за да им се влияе; типовете тяло според метаболизма и към кой спадаш (това последното да не те вълнува много, ако си '96 набор, защото може би още няма да можеш да определиш).

Чети, интересувай се, практикувай, поучавай се чрез опит и лека-полека ще се получат нещата.

skritasila96
05-28-2011, 08:07
Пропуснах да кажа че спортувам футбол, от части баскетбол и тенис. :)

Chacho
05-28-2011, 08:13
Поне кардиото е налице. Раздавай се на тичането там.