PDA

View Full Version : Алкохолизъм



reperw
05-28-2011, 09:00
Значи вече почти навсякаде чета само за алкохолици...Мен много ме е страх да не стана такъв.Смисал знаете купон рожден ден не може без пиене...Аз съм се напивал около 3 пъти като единият път беше доста :D :D .Въпроса ми е КАК СЕ СТАВА АЛКОХОЛИК и има ли възможност ако пия само по повод (РД,купон) може ли да ми стане нещо ?

Red_Hair
05-28-2011, 16:45
симпатоми за алкохолизъм колкото щеш,ограничавай го,доколкото можеш,не допускай да ти става част от ежедневнието.иначе едни от главните симптоми са нужда от алкохол,не става дума за купон,а като станеш да си мешиш кафето с водка(имам такъв познат),честа агресия,абстиненция,асоциа лно поведение и други.

MusicAddicted
05-29-2011, 15:42
Добре де, какво толкова лошо има в пиенето на алкохол

reperw
05-29-2011, 20:39
Добре де, какво толкова лошо има в пиенето на алкохол
Ами разваля ти черният дроб ако е в повечко, и ако прекаляваш ставаш зависим

PhilT
06-04-2011, 12:07
Щетите върху черния дроб са огромни, но се развиват с времето.Имам познат, които беше по болници, на прага на смъртта.Всичко това му го довлече алкохолизма.Ако пиеш с години и често, черния дроб ти става на...нищо.

Зависимостта от алкохола е изключително опасна и може да се развие за кратко време, при всекидневни и целодневни запои.

Като пиеш само при дадени случаи, няма да се притесняваш.Къркай си, омазвай се, па да не ти пука.Само да не те влачат после до някое здравно заведение :Д

iv4oiv
06-04-2011, 14:58
Замислял ли си се защо алкохола е забранен за лица под 18 годишна възраст ? Дали е случайно или пък е защото дъртите не разбират децата и не искат да им дават от "хубавинките" в живота?
Истината обаче е друга. И тя е свързана със знанието и мъдростта която човешката раса са придобили за всичките години на развитие от каменната ера до днес. Истината е, че алкохола е опият. И когато на един крехък организъм който сега се развива и изгражда му наливаш от тази "златна" течност която те отпуска и сближава с хората резултата е покъртителен. И това се вижда не днес, не утре а след 5-10-15 години. И психиката и организма са увредени. Започват тежки болести. Децата които създават са болни много често от неизлечими болести.
Не на послдно място е и психологическият проблем. Започваш да имаш нужда от алкохол за да общуваш с хората. Започваш да имаш нужда от алкохол за да се забавляваш. Точно в пубертета когато трябва да придобиеш житейски умения за общуване с другие - ти се отдаваш на лекия път с пиячката и след това си неспособен да създадеш здраво семейство. Щом ти сам не можеш да си направиш кефа ами разчиташ на някаква химия дати бърка в мозъка и да те лъже, че ти е кеф - явно си пропаднал от малък.

SorrowEyes
06-04-2011, 22:53
Ако изпитваш физическа нужда да пиеш алкохол без повод или причина (или умишлено си създаваш такива) тогава си алкохолик... един вид пристрастен към алкохола.
Това че пиеш веднъж на 2 месеца на купони, не те прави алкохолик. Просто в днешно време тази дума е крайно преекспонирана, особено от тийновете, които се правят на интересни.
Иначе пиенето не е хубаво нещо, не се захващай с него дори и на шега, за да не стане накрая белята.

gesh0603
06-05-2011, 04:12
Ако не се чувстваш зависим и не прекаляваш, не би трябвало да има проблеми.