PDA

View Full Version : Косата.....



lessmi6ety
05-28-2011, 08:33
имам най-ужасяващата коса... къдрава и най вече БУХНАЛА ... не я понасям .. изправям се всеки ден ... знам че е вредно но не я понасям.. ии тъй като косата ми вече е достатъчно увредена .. въпроса ми е .. има ли начин за по дълготрайно изправяне ? И Нещо ефикасно за заздравяване на косъма и растеж ? ..

DiidolinaA
05-28-2011, 08:57
Ами ако толкова много държиш да я изправяш си купи някоя по-силна преса, която държи косата изправена поне по 3 дни :) Аз лично ти препоръчвам да спреш малко използването на пресите...поне докато косата ти се възстанови малко, а иначе съм чувала добри отзиви за един гел radical ! :)

CherryBell13
05-28-2011, 09:41
Не се безпокой и моята е такава и я МРАЗЯ като стана не мога да я среша обаче аз дори нямам преса или сошоар и не мога да я изправя с нищо :-x
отгоре е ситно накъдрена по средата на големи масури а отдолу- права :-x може да използваш шампоана на нивеа за изправяне къпи се с него а след измиване я изправи със сошоар върши работа една приятелка така прави ;)

ri41
05-28-2011, 09:41
използвай пяна със силна фиксация четворка, така ще ти се укроти косата, в противен случай, ще останеш без нея

FuckingFreak
05-28-2011, 09:46
Както казаха преди мен, ползвай пяна или нещо с което да си оформяш къдриците. Мойта 'грива' е същата, не си единствена. Ако чак пък толко не се понасяш си изправяй косата със сешоар и четка, със студената струя.. Оформяй си къдриците с дифузер... А и най - важното - подстригни се възможно най-късо, защото с каквото и да си мажеш косата, ако ще стотици левове да пръснеш по най-най-качествената и маркова козметика, косата ти няма да се възстанови, ако вече е изгоряла .. :)

lessmi6ety
05-28-2011, 09:57
ползвала съм какво ли .. специално шампоаните и т.н. изобщо не помагат същата помия си ми остава косата :D някой ми казваха за кристалите за коса.. помагали

insane7
05-28-2011, 10:01
И моята коса беше доста начупена с масури, но от постоянното изправяне със сешоар вече почна да се изправя, не е къдрава като преди. Пък и като си я изправя държи няколко дена.
Гледай да ползваш пресата рядко и може да си правиш разни маски с тривитаминол и другите му такъми. Аз съм доволна от тази маска на Elseve (http://monami.bg/photos/3627-loreal-elseve-total-repair-5-vyzstanovqvashta-mask.jpg) и на Лорис (http://www.astra.bg/files/images/lorys/new_loris/600111.jpg). Няма да ти навредат и кристалите за коса.
Къдравата коса също е хубава, защо не се харесваш? По-добре не се подстригвай късо, защото може да стане и по-зле. Отиди на фризьор да ти изчисти краищата и започвай с маските. Щом си решила да я изправяш, трябва да полагаш повече грижи, защото после може и без коса да останеш. :)

amazzing
05-28-2011, 10:11
защо просто не дадеш поне месец на косата ти без да я правиш нищо ? ... връзвай я на опашка ,а след това може да отидеш на трайно изправяне ... мисля че държеше окото година и поне в моя град струва максимум!!! 100 лева, но съм сиг. че имаше и за 50 :))

sladkish_14
05-28-2011, 11:37
Чувала съм, че с кератин изправяли косата във фризьорски салони и стояла права 1-2 месеца, а при някои издържала и до 6-7 месеца :) . НЕ знам колко е истина. Също така мойта приятелка си взе някакъв спрей или крем пак кератинов или нещо подобно беше и сега косата и е права, изправя я само няколко пъти в месеца, но не е както беше преди. Иди в добър фризьорски салон и попитай, също така в магазините само с продукти за коса, като например 'Коса и стил' ;) ..

За маски, за разтеж и заздравяване няма да ти казвам, защото докато не спреш да си дърпаш косата няма да ти помогне нищо. Аз моята я третирам с маски и какви ли не процедури вече повече от година и половина и чак сега виждам ефект, от този месец., а я изправям едва 3 пъти в месеца. Маските и всички останали неща няма как да помогнат на коса, която се третира постоянно, ако ще и вълшебна да е маската.

suNnykaty96
05-28-2011, 11:45
Добре, само аз ли не разбирам каква етая мания всички да се изправят ? Толкова ли не харесвате естествените си коси, че трябва да си ги горите през ден и увреждате ?
По темата : и аз мисля, че трайното изправяне е най - удачния вариант за теб.

sladkish_14
05-28-2011, 11:48
^ Просто е Българска тенденция. Една, като е с изправена коса и е уж по-хубава и другите са така. Конкурс за красота ни е ежедневието :) .. Когато човек започне да се харесва с изравена коса, върви го карай да спре да го прави. ;х

Rebirthing
05-28-2011, 11:50
Потърси в гугъл информация за грижа и поддържане на къдравата коса. Трайното изправяне няма да ти реши проблема, косата ти ще е още по-зле след това. Трябва да ползваш стилизанти, шампоани, балсами и маски за къдрава коса и ще видиш колко добре може да изглежда косата ти :) !