PDA

View Full Version : какво да избера НПМГ или 18СОУ



daerklord
05-28-2011, 11:42
Пичове не мога да реша дали да продълйа в 18СОУ с Японски или да отида в НПМГ с биолигия/физика и химия. :smt120 плс помогнете!

Paradigma
05-28-2011, 13:54
Смятам, че ти сам можеш да прецениш най-добре. Ако биологията и химията са ти интересни, защо не в НПМГ? Според мен това училище би ти дало много добра подготовка при евентуално кандидатстване след това в МУ примерно.
От друга страна японският също е много перспективен език, а и след като си го учил досега, можеш сам да прецениш, дали искаш да се занимаваш с него и в бъдеще.
Въпреки това, аз някак си клоня към НПМГ. Досега съм чувала само положителни мнения за това училище, но е най-добре да се посъветваш с някой, който е учил там.

daerklord
05-28-2011, 14:05
И аз съм чувал доста добри неща за НПМГ(лабораторията) и знам че там ще се подготвя доста добре.Но пък от друга страна в 18-то мога да си развия Японския.Не знам проста каде е по добре платено,щото не познавам много хора,които да говорят този език,а пък химията ми е интересна,но в 18-то нямам как.А който и да питам се ми отговарят като теб.

SmilezZz
05-28-2011, 16:30
И аз съм за НПМГ !!
Мисля,че наистина там ще получиш добро възпитание..
Чувала и чела съм доста добри неща за това училище,но все пак ти избираш къде да учиш..
Но решавай добре,за да не съжаляваш след време..
18 СОУ мисля,че само е прочуто с преподаването на източни езици..
Зависи на теб какво ти се учи..
Японският също не е лош.. Можеш да станеш преводач,да работиш/живееш в Япония и тем подобни..
Пък и всеки език,независимо какъв,ти отваря доста врати за бъдещето ти.. Така,че помисли добре и реши какво ти се учи..

BaffaLsc
05-28-2011, 17:46
Аз лично бих предпочела 18-то, паралелката с японски е много интересна и ще научиш доста, като цяло е добро училище, ако ме питаш мен, имам и доста приятелки там, да не говорим, че мисля да го пиша в списъка ми с желания тази година..
Не знам, както на теб най - много ти харесва, не трябва да се влияеш от чуждото мнение, а сам/а да направиш избора..

beperfect
05-28-2011, 17:53
Аз съм за НПМГ...все пак там подготовката за бъдещето е много добра..а и е с лицей към СУ...но все пак ако езиците те влекат повече....няма да е зле да си знаеш и език перфектно..... :(

daerklord
05-28-2011, 18:24
"Аз лично бих предпочела 18-то, паралелката с японски е много интересна и ще научиш доста, като цяло е добро училище, ако ме питаш мен, имам и доста приятелки там,"
Трябва да ме запознаеш с тях.Иначе благодаря на всички за мнението си. :)

amar4eto
05-28-2011, 18:25
И аз съм за 18то и аз смятам да ми е в списъка с желанията,но ако наистина науките те влечат отиди в НПМГ.Зависи единствено и изцяло от теб ;)