PDA

View Full Version : Нещо против бруксизъм ?



StolenBliss
05-28-2011, 12:38
Значи от малка много скърцам със зъби. Отскоро разбрах, че това се нарича бруксизъм. Знаете ли нещо, което може да го спре? Когато съм ходела при приятелки да спя, те на следващия ден ми казват 'Чуда се как не си счупила някой зъб още от тва скърцане'. Демек оказва се, че е и много силно. Чела съм, че най-лошото, което може да се случи е да се наложи да ти бият успокоителни инжекции в челюстите, защото в един момент те просто се 'заключват' :-o Аз миналата седмица имах болки отляво в челюстите и така няколко дена болката всяка сутрин се засилваше. Не ми се иска да стигам до тия инжекции. Някой знае ли нещо полезно за предотвратяване на скърцането нощем ?

badsector
05-28-2011, 12:54
Знам, че така си пре*баваш зверски зъбите и ако не вземеш мерки, просто ще се строшат и ще изпадат. Ходи на лекар/зъболекар възможно най-бързо.
п.п. след бързо търсене в гугъл, се оказва, че основно стресът е причина за това заболяване, а имало нек'ви силиконови шини, които се слагат, нещо като протекторите, използвани в бойните спортове.

StolenBliss
05-28-2011, 13:58
Да и аз четох, че е от стрес. Но пишат за да се избегне правете йога или медитация преди лягане за намаляване на стреса.. То от стрес не можеш да избягаш като не зависи от теб. За тва това силиконовото ще си го потърся, щот на мен ми се вижда единствения начин..

badsector
05-28-2011, 14:07
...То от стрес не можеш да избягаш като не зависи от теб...
Напротив, точно от теб зависи и по-конкретно от начина по който приемаш ежедневието.
п.п. йога и медитация винаги са в плюс при каквото и да е положение :)

Red_Hair
05-28-2011, 15:35
а от малка да вземаш някакви хапченца в най-различни цветове?

StolenBliss
05-28-2011, 18:55
а от малка да вземаш някакви хапченца в най-различни цветове?

O_O Да не ми говориш за некви наркотици или аз изобщо не схващам? Освен иронията в поста, де. Все пак ако имаш предид наркотици - не, никога никви не съм зимала, силно против наркотици съм даже.

badsector Прав си донякъде, за това как се приемат нещата, но не напълно. Все пак не знаеш за кво става на въпрос и при сички положения мога да ти кажа, че не става на въпрос за стрес от сорта на 'Леле утре имам тест, а не съм учила'.

britzy
05-28-2011, 19:03
Аз пък знам,че от глисти също скърцат ,но при теб едва ли е от това

StolenBliss
05-28-2011, 21:23
^Мне. Още като малка много пъти са ме проверявали за глисти, понеже и майка ми така беше чувала, че е от глисти, но не е от това.

badsector
05-29-2011, 03:50
Тренирай как приемаш стресовите ситуации, защото колкото и сериозен стрес да си мислиш, че усещаш сега, в бъдеще е неимоверно по-голям. А щом от малка го имаш този проблем, явно си е от теб. Пробвай с йога и медитация, вземи почети малко дзен коани...

Abigoria
05-29-2011, 12:05
Силиконови протектори, отивай на зъболекар да ти вземе мярка, щото ще останеш без зъби :)

StolenBliss
05-29-2011, 18:03
А силиконовите протектори някой има ли си горе долу на представа колко може да струват ?

AlaBalaa
05-29-2011, 19:20
http://sportzona.eu/product.php?ProductID=338
предполагам това е за бой и няма да са толкова удобни :?
http://911.bg/a2/protektor-za-zybi-tucson-4969805.html

badsector
05-29-2011, 22:11
Екстра са бойните - варят се 20-тина минути във вода, после ги топваш в студена вода, колкото да се уравновеси температурата, слагаш си го и моделираш по твоите зъби. След като изстине напълно и се втвърди вече ти е по мярка :)

StolenBliss
05-31-2011, 09:35
^Изглежда ми сложно аз едва ли ще рискувам сама, но ще видя зъболекарката ми какво ще каже. Може и да не се налага от бойните да са, а да има некви специални, знам ли 8-)

Иначе мерси на всички за коментарите. Ще трябва да си взема такива протектори щото явно ми е брутално скърцането. Засега съм си с всичките зъби, но няма да рискувам още.