PDA

View Full Version : Здравейте 10 клас съм и имам проблем



piyanista
05-28-2011, 12:45
Аз съм ученик от 10 клас и наистина ми трябва малко помощ. С всяка година имам чувството, че слизам с едно стъпало надолу. И не говоря за намаляване на успеха, пълен отличник съм, свиря на пиано, рисувам ,чета книги. Но наистина нямам чувството, че постигам нещо. Налегна ме малко мързелът, понякога бездействам с дни, не мога да се мотивирам да направя нещо или казано направо нямам волята. Нещата някак си изгубиха смисъл. Съвсем скоро започнах да се съмнявам в потенциала си, но се оказа че не там е проблемът - направих си тест за интелигентност и той се оказа над 150. Уча немски и смятам да следвам архитектура в Германия. Просто ми трябва някой, който да ми каже как да мина през това състояние на мързел и да сподели своя опит.

Благодаря предваритено

CherryBell13
05-28-2011, 12:54
Съжалявам, но аз не мога да ти помогна аз съм такъв мързел...ако съм гладна и няма нищо за ядене ще седя гладна но няма да ида до магазина обаче ако се отнася нещо за приятелите ми или семейството ми ще го свърша. Но мисля че ще ти се отрази добре да спортуваш нещо или рано сутрин да тичаш в парка ще те ободри ;)

Chacho
05-28-2011, 12:55
Хващаш се и вършиш задълженията си. Удовлетворението от това, че правиш нещо за себе си, ще ти послужи за мотивация да продължиш в същия дух.

Пък и си мъж, биологичната ти роля е се справяш с това, което ти е неприятно.

mlakniwe2
05-28-2011, 12:59
Аз съм ученик от 10 клас и наистина ми трябва малко помощ. С всяка година имам чувството, че слизам с едно стъпало надолу. И не говоря за намаляване на успеха, пълен отличник съм, свиря на пиано, рисувам ,чета книги. Но наистина нямам чувството, че постигам нещо. Налегна ме малко мързелът, понякога бездействам с дни, не мога да се мотивирам да направя нещо или казано направо нямам волята. Нещата някак си изгубиха смисъл. Съвсем скоро започнах да се съмнявам в потенциала си, но се оказа че не там е проблемът - направих си тест за интелигентност и той се оказа над 150. Уча немски и смятам да следвам архитектура в Германия. Просто ми трябва някой, който да ми каже как да мина през това състояние на мързел и да сподели своя опит.

Благодаря предваритено

Ми така сме всички, аз 10 клас по ми се учееше но тая година в 11 страаааааашеееен мързеллл, нпаро всичките някви заспали тая година и нищо не им се прай и учителите го забелязват, но просто зависи от теб тряя да се стегнеш малко, особенно ся в края на годината-с всяка година все повече ще те мързи, поне при мен е така пък и аз мога, но ме мързи да чета и да уча, но пък завърших първият срок с 5,08 мин год имах 5,06 за год а 8-мии клас 4,75 :shock: как стаатоя номер все повече ме мързи пък имам по-хубави оценки ито без да уча и чета просто запомням и пиша в час но ми действа много изморяващо като се върна от даскало все едно съм вършил няква физ. работа цял ден много съм изморен а всъщност нищо не съм правил :-o

ex7azy
05-28-2011, 15:23
Не знам ако има като моят отговор, но не съм чела другите!
Намери си приятелка!!

happy777
05-28-2011, 16:24
Аз съм 9 клас и при мен е същото - досега със всяка изминала година съм изпитвала все по-малко желание да уча...Тази година обаче беше най-слаба от всички - пропуснах повечето материал и си намалих доста от успеха. Чувствам се някак си потисната и нямам решителност. Страшно силно искам да замина да уча в Англия, но ме е страх че накрая няма да ми стигне успеха или ще ме разубедят....

OneInMillion
05-28-2011, 16:26
Аз съм ученик от 10 клас и наистина ми трябва малко помощ. С всяка година имам чувството, че слизам с едно стъпало надолу. И не говоря за намаляване на успеха, пълен отличник съм, свиря на пиано, рисувам ,чета книги. Но наистина нямам чувството, че постигам нещо. Налегна ме малко мързелът, понякога бездействам с дни, не мога да се мотивирам да направя нещо или казано направо нямам волята. Нещата някак си изгубиха смисъл. Съвсем скоро започнах да се съмнявам в потенциала си, но се оказа че не там е проблемът - направих си тест за интелигентност и той се оказа над 150. Уча немски и смятам да следвам архитектура в Германия. Просто ми трябва някой, който да ми каже как да мина през това състояние на мързел и да сподели своя опит.

Благодаря предваритено

Човек,ако знаеш колко много си приличаме! И аз се чувствам по същия начин и не зная какво да направя ! :(

zero
05-28-2011, 20:03
Като ви опре яйцето до дупетата ще видите как ще се мотивирате :D
Иии аз бях така, ноо сега кат знам, чее ще го ям големия ако не седна да чета на време иии ... :lol: мнооо бързо се мотивирам :D
Както ии ако легна в 6 кат знам, че ще треа да ставам в 7:30 .. пак се мотивирам - изобщо не спа понякога :lol: щот ако са успа ...
Нещо нормално е тоя мързел ... само да не ви стане навик - като при мене :D аз не знаех кво беше това да отвориш учебник близо година и половина, че и 2 :lol:

AnnieW
05-28-2011, 20:04
Всеки в пубертета има такива моменти, не се спичай за глупости.Просто не си разнообразявай ежедневието с не това, което тр ако ме разбираш или поне рядко. Намери нещо ново, което да те радва и мотивира, но едновременно не загърбвай др неща. И все пак фактът, че идва лято и ваканция... тр да се кефиш на макс.

scrooper
05-29-2011, 06:44
Напиши на 1 лист какво ще ти донесе изпълнението на опр. задачи. Постарай се да се сетиш за всички ползи. Гледай нещо надъхващо за тебе, например аз си пускам клипчета с екстремен спорт и ме нахъсват. Самият ти спортувай, надявам се, че поне за това не те мързи. Чети от новите помии за духовно усъвършенстване. А после се мотивирай от хубавите резултати :)

wdas
05-29-2011, 18:34
Не знам ако има като моят отговор, но не съм чела другите!
Намери си приятелка!!Да определено помага - ще ти направи живота по-сложен и интригуващ.+тва ако е точната - ще ти помага ,а ако и ти й помагаш ще се чувстваш значим.
Съвет за мързела не мога да дам,защото и мен понякога така ме мързи...че направо се срамувам
:-D

wdas
05-29-2011, 18:40
Това ако не те мотивира (кликни тук) (http://vbox7.com/play:d1aaadb0)
не знам какво друго да ти предложа. :) :) :)