PDA

View Full Version : Фитнес или лостове?



smeshnik
05-29-2011, 06:23
+ Кик бокс. Целта е да подобря експлозивността, силата, без да губя бързина.
Ако някой може да даде и конкретна тренировка ще съм благодарен.

newest123
05-29-2011, 08:18
тии пак кфо напраи хората дет ходат на фитнес са некфи баби...рони колман като е полицаи кфо бяга скача гони ги..

firstdiesel
05-29-2011, 08:20
http://www.youtube.com/watch?v=SRpPHlDUC0Y

всичко е до начина на трениране ...
малко повторения, дълги почивки - сила, маса
много повторения, малко почивки - издръжливост, бързина

firstdiesel
05-29-2011, 08:20
Най-добре лостове, не че на фитнеса няма упражнения за експлозивност, но като цяло повечето упражнения на фитнес вдървяват...Като най-много лежанката...Ако имаш сила избери лостове, ако нямаш почни фитнес да направиш сила да можеш да дигаш свойте килограми почни лостве...В противен случей ще станеш супер флегматичен и бавен ако правиш всички упражнения в фитнеса и то дулго време... :)

не че те обиждам ама си ТЪП

Greennight
05-29-2011, 09:18
Според мен бойният спорт се комбинира по-добре с лостове.

Chacho
05-29-2011, 09:28
От известно време съм по една програма на лостове, от която бързината ми пада ужасно. (за сметка на други качества)

Както каза firstdiesel - опира до метода на тренировките.

Един от най-добрите методи на трениране за бързина се нарича Plyometrics. Ако имаш ластици, също можеш много да постигнеш. Лекоатлети дори тренират с ластици за ускоряване на спринта.

За кик бокс, според мен, е най-добре да си вдигнеш максималната сила, след което се отдаваш на тренировки за бързина и издръжливост. Сила, по-късно, си тренираш на чувал.


На твое място бих заделил 1-2 месеца за тренировки по програма за сила (виж темата на DownloadVirus за такава програма).

След това plyometrics тренировки или тренировки с много повторения, при които се съсредоточаваш върху това, да ги изпълняваш максимално бързо. С такива цели, препоръчително е да не гониш хипертрофия.

ПС: Каквото и да тренираш, винаги отделяй на тренировките по кикбокс време да тренираш ударите с по много повторения. Това съм забелязал, че много запазва бързината, че и дори я развива. (и без тежести на ръцете и краката дава резултати).

loveca777
05-29-2011, 10:08
+ Кик бокс. Целта е да подобря експлозивността, силата, без да губя бързина.
Ако някой може да даде и конкретна тренировка ще съм благодарен.
Лостове почвай

Chacho
05-29-2011, 10:16
Защо толкова категорично? Я виж Brock Lesnar каква бързина има, макар че вдига тежести.

navar
05-29-2011, 10:35
а колко от тези които дават съвет за лостове,се занимават с кикбокс??
щанги но по програма за хора занимаващи се с бойни изкуства

misho1993
05-29-2011, 11:09
В моя случай (самбо) лоста беше по удачен, правехме кофи, набирания, лицеви, коремни, въжета и други простотий с 5-10-15 допълнителни килограма на колан, и се получаваше много добре.

Не се притеснявай, от това че фитнеса може да те вдърви, защото щеш- нещеш трябва да се разтягаш и просто няма как да стане.

Относно краката, програма със собствено тегло ти повдига много експлозивността и силата но масивни крака няма да направиш. Тук не мога да бъда обективен, тъй като имам проблеми с лявото коляно и не може да става дума за тренировка с тежести ;d

loveca777
05-29-2011, 11:10
Зависи какво бойно изкуство , но като цяло лостовете придават повече сила...

Chacho
05-29-2011, 11:31
Зависи какво бойно изкуство , но като цяло лостовете придават повече сила...

Сравнявал ли си си резултатите във фитнеса и тези на лостовете?

Тренирал съм в залата, след това стрийт фитнес, след това съм се връщал в залата и сега пак съм на стрийт фитнес. Ако трябва да съм обективен, в залата винаги съм дърпал по-бързо на сила.

Смятам, че и на двете места като съм тренирал, съм имал задоволителна представа, кое-как трябва да става.



@misho1993 - Ако тренираш достатъчно дълго, можеш да направиш масивни крака. Не мен са ми доста по-развити спрямо другата част от тялото именно от такива тренировки.

loveca777
05-29-2011, 11:41
А аз съм тренирал първо на лостовете .
Сега като ходя и на зала постоянно ми се мяркат момчета , които имат по-големи ръце от мен, на стриит фитнес не са ходили , а в залата са ходили много, много повече от мен , а пък аз вдигам по тежко от тях. пфф страмна работа.

misho1993
05-29-2011, 12:04
@chacho Зависи какво се разбира под масивни, моите крака са по развити от горната част на тялото ми и дори са по добри от на хора които тренират с тежести (мой познати) аз съм правил само спринтове, кросове, клекове и подскоци със собствено тегло. отскоро правя 3 пъти в седмицата 20-30 минутен крос или малко спринт след което използвам Air Alert 2 - програма за отскок и съм много доволен :)

Chacho
05-29-2011, 12:07
А аз съм тренирал първо на лостовете .
Сега като ходя и на зала постоянно ми се мяркат момчета , които имат по-големи ръце от мен, на стриит фитнес не са ходили , а в залата са ходили много, много повече от мен , а пък аз вдигам по тежко от тях. пфф страмна работа.

В залата всеки е обсебен от идеята за размери и взимат добавки, с които задържат вода, а фактически тя не играе никаква роля в развиването на сила.

Пък и програмите са им ориентирани към хипертрофия и качват по-бързо на сантиметри отколкото на килограми на щангата.

firstdiesel
05-29-2011, 12:13
А аз съм тренирал първо на лостовете .
Сега като ходя и на зала постоянно ми се мяркат момчета , които имат по-големи ръце от мен, на стриит фитнес не са ходили , а в залата са ходили много, много повече от мен , а пък аз вдигам по тежко от тях. пфф страмна работа.

никога не съм праил стриит фитнес ... тия лостове, успоредки са част от фитнеса като цяло.
В момента тренирам за сила (щангистка програма, 6-4-2-1-1-1-1-1-9), клякам със 155 КГ и взимам 50метра спринт за 5.9 сек
на лег вдигам 110-115КГ и правя над 80 лицеви опори до земята

така, че си го спестете тва, че на лостове се прави сила, а на фитнес зала се губи бързина и издръжливост

размерите не са всичко, мазнината железа не вдига ...

пп : 1.74, 76 кила, ръка - 37 студена

smeshnik
05-29-2011, 13:35
Благодаря ви на всички за отговорите. Ако някой трениращ има програма, която е изпробвал и е доволен да сподели :)

loveca777
05-29-2011, 14:08
А аз съм тренирал първо на лостовете .
Сега като ходя и на зала постоянно ми се мяркат момчета , които имат по-големи ръце от мен, на стриит фитнес не са ходили , а в залата са ходили много, много повече от мен , а пък аз вдигам по тежко от тях. пфф страмна работа.

никога не съм праил стриит фитнес ... тия лостове, успоредки са част от фитнеса като цяло.
В момента тренирам за сила (щангистка програма, 6-4-2-1-1-1-1-1-9), клякам със 155 КГ и взимам 50метра спринт за 5.9 сек
на лег вдигам 110-115КГ и правя над 80 лицеви опори до земята

така, че си го спестете тва, че на лостове се прави сила, а на фитнес зала се губи бързина и издръжливост

размерите не са всичко, мазнината железа не вдига ...

пп : 1.74, 76 кила, ръка - 37 студена
Не съм казвал , че се губи бързина и издръжливост
И аз правя над 80 лицеви опори до земята, от лег 100 не съм пробвал ,но си правя в серия по 50 , не си меря пишки и ръце и съм ходил само 8 - 10 пъти на фитнес

redbul2
05-29-2011, 14:39
Аз съм фен на фитнесзалата.В нея си има и лост и успоредка.Обаче щом тренира кик,по-добре да кара на лостове.Щото тренировките в зала са тежки,изчерпващи и изискват продължително възстановяване.А не разпиляване на силите с още спортове.При това силови.

loveca777
05-29-2011, 14:47
А аз съм тренирал първо на лостовете .
Сега като ходя и на зала постоянно ми се мяркат момчета , които имат по-големи ръце от мен, на стриит фитнес не са ходили , а в залата са ходили много, много повече от мен , а пък аз вдигам по тежко от тях. пфф страмна работа.

В залата всеки е обсебен от идеята за размери и взимат добавки, с които задържат вода, а фактически тя не играе никаква роля в развиването на сила.

Пък и програмите са им ориентирани към хипертрофия и качват по-бързо на сантиметри отколкото на килограми на щангата.
Взимат малко добавки ,но не всички използват стероиди.
И аз си мислих ,че има нещо такова за програмите им...
Аз съм доста, да си кажа - не разбирам от програми , а е много важно правилното трениране

loveca777
05-29-2011, 14:59
Аз съм фен на фитнесзалата.В нея си има и лост и успоредка.Обаче щом тренира кик,по-добре да кара на лостове.Щото тренировките в зала са тежки,изчерпващи и изискват продължително възстановяване.А не разпиляване на силите с още спортове.При това силови.
От залата съм забелязал ,че по-бавно се възтановявя силата , ако се претовариш. Но пък в залата може да седиш цял ден, а на лостовете няма 1 час и вече умората идва , че не можеш трудните упражнения.
Смисъл , поне аз по-бързо се уморявам но лостовете.
Във фитнеса има една малка успоредка , на която можеш да правиш само обикновени кофички. Същото се отнася и за лоста в залата - нито коремно няма място да направиш , нито силово (само в някой зали става).
Хубавото във фитнеса е ,че там може да правиш набирания и кофички с тежести , а на вънка къде ще мъкниш тежки раници и гири до площадката. ( osven , ако не ти е близо и не те мързи)
Иначе лоста в залата е за ,,втвърдяване ''.

DownloadVirus
05-29-2011, 15:05
Кви са тия глупости бе :D Лоста за втвърдяване :D

Много ясно,че ще се измориш по-бързо на лоста от колкото във фитнес залата,като на лоста правиш едно и също..

loveca777
05-29-2011, 15:13
Когато помпиш с тежести повечето на края на тренировката или малко по като отпочинат - отиват на лоста и започват да си правят някякви набирания за бицепс да го ,,втвърдят'' малко .
На лоста не правя едно и също, но в основата си прав ,че се включва главно набирането .

DownloadVirus
05-29-2011, 15:18
Когато помпиш с тежести повечето на края на тренировката или малко по като отпочинат - отиват на лоста и започват да си правят някякви набирания за бицепс да го ,,втвърдят'' малко .
На лоста не правя едно и също, но в основата си прав ,че се включва главно набирането .

Всякви ги има,аз гледам във залата някви дето правят 20-25 набирания с широк хват за загрявка,обаче накрая никой не съм виждал да прави набирания за да се "донапомпа"

loveca777
05-29-2011, 15:25
Когато помпиш с тежести повечето на края на тренировката или малко по като отпочинат - отиват на лоста и започват да си правят някякви набирания за бицепс да го ,,втвърдят'' малко .
На лоста не правя едно и също, но в основата си прав ,че се включва главно набирането .

Всякви ги има,аз гледам във залата някви дето правят 20-25 набирания с широк хват за загрявка,обаче накрая никой не съм виждал да прави набирания за да се "донапомпа"

Ем не знам , то на края на тренировката трудно се набира
Но аз познавам един дето винаги след фитнес отива близката площадка и започва само да се набира по страмен начин за ,,втвърдяване

DownloadVirus
05-29-2011, 15:36
Когато помпиш с тежести повечето на края на тренировката или малко по като отпочинат - отиват на лоста и започват да си правят някякви набирания за бицепс да го ,,втвърдят'' малко .
На лоста не правя едно и също, но в основата си прав ,че се включва главно набирането .

Всякви ги има,аз гледам във залата някви дето правят 20-25 набирания с широк хват за загрявка,обаче накрая никой не съм виждал да прави набирания за да се "донапомпа"

Ем не знам , то на края на тренировката трудно се набира
Но аз познавам един дето винаги след фитнес отива близката площадка и започва само да се набира по страмен начин за ,,втвърдяване

И как изглежда?

loveca777
05-29-2011, 15:44
Абе набиране, само тесен подхват ,за бицепс като не се пуска да долу и набива мускула ( бицепса )...

DownloadVirus
05-29-2011, 15:54
Абе набиране, само тесен подхват ,за бицепс като не се пуска да долу и набива мускула ( бицепса )...

Не не,как изглежда той ?

loveca777
05-29-2011, 15:57
голям, що?

DownloadVirus
05-29-2011, 16:03
голям, що?

Е голям ,значи дърт 8-)

loveca777
05-29-2011, 16:05
не бе , голям гръб има има маса ,ама взима стероиди

firstdiesel
05-29-2011, 20:37
ходил само 8 - 10 пъти на фитнес

има ли смисъл да говорим изобщо :D :D :D :D :D

loveca777
05-29-2011, 20:49
ходил само 8 - 10 пъти на фитнес

има ли смисъл да говорим изобщо :D :D :D :D :D
Точно..
Нямам никакъв стаж във фитнеса , помпя с тежести , които хора с много повече ,,опит,, във фитнеса не могат

navar
05-29-2011, 21:18
пак да попитам -колко от тези,които препоръчват лостовете на човек занимаващ се с кикбокс,си имат понятие от кикбокс и силова подготовка??
щото билдърска програма за хипертрофия и силова тренировка съвсем не са едно и също..в силовата подготовка влизат кофи и набирания,но също така тяга,клек,лег...едни въртенета изтласквания и изхвърляния,които без железане стават..
искам да видя този който вдигал повече тежести ,от хора тренирали в зала,а той се е въртял само на лоста как го прави наистина :)
щот на думи всички са шампиони ..
всяко занимание си води до рзултатите,с тренировката е същото..ако си силен -ще си голям :) ако си голям -не е задължително да си силен..
затова бодибилдинга се различава от силовите тренировки..
а за кикбокс,пак казвам -силово трениране във ФИТНЕСА..
лостовете и успоредките са част от това силово трениране..

loveca777
05-29-2011, 21:38
Е първия път като стъпах във фитнеса ме нямаше много, но само от 4, 5 ходения започнах за вдиам по 40 в серия( от лег) , след още 3 , 4 пъти започнаx да вдигам по 50 в серия , а 60 - само няколко пъти.
Ако си спомняхте преди месец в една тема бях казал ,че вдигам по 15 само няколко пъти , а сега няколко повторения правя с по 20
Въобще много бързо напредване
А пък едни там вдигаха едни малки гири , пффф с 2 пъти по големи ръце от моите .

Chacho
05-29-2011, 22:04
Има хора, които нищо не са тренирали и започват на 60-70кг лежанка. Колкото повече килограми добавяш на лоста, толкова по-бавно напредваш.

loveca777
05-29-2011, 22:11
Да ама тея хора , ако ги има - сигорно са с над 80 кг сланини.
А как ще ми обясниш за гирите?
Или има и някои на други упр. , които въобще не могат в единични повторения.

Chacho
05-29-2011, 22:56
navar си го каза - сила обикновено значи и маса, но маса не означава сила.

Идеята е, че по-бързо се развива сила в залата. Просто имаш повече контрол над тренировката си, на лостовете не винаги преценяваш килограмите с точност. А и мускулът ти не разпознава дали съпротивлението идва от собственото ти тегло или от тежестта на щангата - все му е едно. Важно е колко го напрягаш, по-колко пъти, с каква бързина, колко често и т.н.

loveca777
05-29-2011, 23:09
А забелязал съм ,че мускулът отвиква- например , ако спреш за малко лостове и го караш само на фитнес , после на лостовете ти е по- трудно.
Това не означава ли , че все пак мускулите свикват към определена среда.

Chacho
05-30-2011, 00:01
Означава, че свикват към начина на трениране.

На лост отвикват, защото там тренировките са с по повече повторения и губиш издръжливост във фитнеса, като тренираш за маса.

По време на една от почивките ми от залата, се навих 3 месеца да ходя на лостове и успоредки, после се върнах към тежестите. Бях слязъл с 5 килограма на лежанката. За сметка на това правех с 40 повече лицеви опори.

firstdiesel
05-31-2011, 09:30
ходил само 8 - 10 пъти на фитнес

има ли смисъл да говорим изобщо :D :D :D :D :D
Точно..
Нямам никакъв стаж във фитнеса , помпя с тежести , които хора с много повече ,,опит,, във фитнеса не могат

ам яла с мене да се пробваш, ти колкото сложиш, аз ша ги удвоя ;)
имам стаж - 16 месеца






0

smeshnik
05-31-2011, 16:04
Днес ходих на лостове и останах учуден, че все още си имам силата да се набирам :) Направих
3х10 тесен хват (вътрешен или пръстите към мен) не го знам как се казва :D
3х8 тесен хват (пръстите навън)
3х6 широк хват
3х8 кофи
4х25 лицеви
3х15 клека с човек на гърба - около 70кг
3х совалково бягане общо 300 метра
15на минути крос - грубо около 1.3-5 км като дистанция.

Като цяло "програмата" ме натовари доста. Нека разбиращите да изкажат мнение дали е подходящо :)

awerw
05-31-2011, 16:36
Днес ходих на лостове и останах учуден, че все още си имам силата да се набирам :) Направих
3х10 тесен хват (вътрешен или пръстите към мен) не го знам как се казва :D
3х8 тесен хват (пръстите навън)
3х6 широк хват
3х8 кофи
4х25 лицеви
3х15 клека с човек на гърба - около 70кг
3х совалково бягане общо 300 метра
15на минути крос - грубо около 1.3-5 км като дистанция.

Като цяло "програмата" ме натовари доста. Нека разбиращите да изкажат мнение дали е подходящо :)
Абе 70кг е човека или двамата общо сте толкова :lol: Може би с човек е по лесно ;д

smeshnik
05-31-2011, 16:46
хахаха човека е 70 кг :D общо сме към 145 :D

awerw
05-31-2011, 16:51
хмм странна раота :? на фитнес ходил ли си ?

loveca777
05-31-2011, 16:51
[quote=loveca777] ходил само 8 - 10 пъти на фитнес

има ли смисъл да говорим изобщо :D :D :D :D :D
Точно..
Нямам никакъв стаж във фитнеса , помпя с тежести , които хора с много повече ,,опит,, във фитнеса не могат

ам яла с мене да се пробваш, ти колкото сложиш, аз ша ги удвоя ;)
имам стаж - 16 месеца

-----------------------------------------------------------------------


Е ти имаш доста голям стаж сигорно си ходил над 150 пъти на фитнес
А ти ела да на лостовете Колкото пъти се набереш , аз ще ги удвоя

:) :)

smeshnik
05-31-2011, 16:53
Не съм ходил на фитнес. От 5 години се занимавам с бойни спортове и около 7-8 месеца ходих ва лостове

awerw
05-31-2011, 16:55
Интересно ми е дали ще можеш да ги направиш тея клекове същите, но с щанга 8-)