PDA

View Full Version : Незнам какво да уча след 12 клас...



skatew
05-29-2011, 07:34
11 клас съм и нямам никакви насоки какво искам да уча след 12 клас :-o Вмомента в даскало съм математическа паралелка и горе-долу се справям, но математиката не е нещо, с което искам да се занимавам и след като завърша... Напоследък се бях ориентирал към Психология и Социология, защото ми е интересно, но не разбрах точно какво мога да работя след това... После се замислих за Ветеринарна Медицина, но не съм разучавал нищо, незнам откъде... Разбрах, че трябва да уча Биология и Химия, защото с това щели да са ми кандидат-студентските изпити, но в даскало Биологията въобще не я учим сериозно, имаме 6-тици, но не правим нищо в часовете, Химията съм забелязал, че ми се отдава, ако седна да уча, но си имам добри оценки и без да уча, защото контролните ни са тестове, а аз имам отговорите 8-) И ако искам да кандидатсвам това след като завърша, най-вероятно ще трябва да ходя на уроци, а не мисля, че ще имам времето да го правя, защото ходя и на английски и догодина ще се явявам на CAE. Догодина химия няма да уча ;/ ... Друг предмет, който ми се отдава е Български език и Литература... Изключително приятел, лесен и интересен предмет ми е. Ако можете да ми дадете някакви съвети, да ми помогнете да се насоча към нещо, да ми кажете някакви други интересни специалности и какво мога да правя с тях след като завърша... Ще съм ви много благодарен : )

sexa_na_kompleksa
05-30-2011, 06:26
Психология се кандидатства с език, а на теб явно ти вървят, така че си е опция. Наистина изглежда доста интересно. После може да работиш като психолог в някое училище, фирма или да си отвориш собствен кабинет.
Може да учиш Английска или Българска филология, а след това да се реализираш като учител или преводач.
За да влезнеш Медицина, трябва да се готвиш усърдно, дори е време да започваш, защото се готвят два предмета, които изобщо не са лесни, а и са обемни. Така като те слушам, ако искаш Медицина, ще ти се наложи да ходиш на уроци и по Химия, и по Биология, а това изисква много време, учене и пари. След завършването ставаш вет. лекар.

skatew
05-30-2011, 14:11
Психология се кандидатства с език, а на теб явно ти вървят, така че си е опция. Наистина изглежда доста интересно. После може да работиш като психолог в някое училище, фирма или да си отвориш собствен кабинет.
Може да учиш Английска или Българска филология, а след това да се реализираш като учител или преводач.
За да влезнеш Медицина, трябва да се готвиш усърдно, дори е време да започваш, защото се готвят два предмета, които изобщо не са лесни, а и са обемни. Така като те слушам, ако искаш Медицина, ще ти се наложи да ходиш на уроци и по Химия, и по Биология, а това изисква много време, учене и пари. След завършването ставаш вет. лекар.Благодаря : )