PDA

View Full Version : Моля да помагат напредналите.



vankata96
05-29-2011, 11:23
Здравейте.Значи аз правих 1 тема преди и ви казах че искам мн да тренирам на лостове обаче вече осазнах че няя да стане само с упражнения вкъщи.Проблема е че нямам сила.И затова си зех сега 1 карта за фитнес 1 месец,но сам начинаещ и изобщо нз какво точно да правя.Начи тука си напраих една програма инпровизирана моя ама нз дали става :D

Значи ден 1:Бицепс,трицепс,предмишниц а

Бицепсово сгъване с щанга-12х,8х,8х,6х
Бицепсово сгаване на долен скрипец-^ същите повторения
Еднострано трицепсово разгъване-8х,8х,4х
Кик бек-8х,6х,4х
За предмишница дигам щангата като за бицепс,но рацете на обратно и с по-малко кг

Ден 2:Гърди,Бедра
Железен кръст-8х,6х,4х
Лежанка-12х,8х,6х
Бедрено разгъване-8х,6х,4х
Клек с щанга на врата-12х,8х,6х

Ден 3:Почивам

Ден 4:Гръб,Корем,Рамене
Мечка-12х,8х,6х
Гребане с щанга-8х,6х,6х
Железен кръст-12х,8х,4х
И упражненията на ония уредите за корем,ама не им зн имената

Ден 5:Като Ден 1
Ден 6:като Ден 2
Ден 7:Почивам

Аре плс давайте съвети кво да включа или изключа,кво да ям и т.н тей че да мога да ставам за лостовете след 1 месец :D Знам че сиг е мн тъпа програмата ама съм начинаещ в занаята затуй :D

MusicAddicted
05-29-2011, 11:41
От мен да знаеш, че:
1) между тренировките трябва да има ден почивка, мускулите растат докато си почиват
2) надали си фитнес треньор, че да си праиш програма
3) ти имаш ли си понятие от фитнес теорията
4) щом ти си начинаещ (извини ме, ако греша), защо се насилваш така
5) за теб лост:
2 - 4 - 2 сгъвания за бицепс (пример)
Това означава правиш 2 набирания, 15 сек почивка, 4 набирания, 15 сек ---, 2 набирания

Хмхм

firstdiesel
05-29-2011, 12:18
целта ква ти е ?

vankata96
05-29-2011, 12:25
Еми целта ми е да имам повече сила.Да мога да тренирам на лостове.Иначе зн че тряя да има почивки за мускулите аз затуй треннирам всеки ден различна мускулна група :D

firstdiesel
05-29-2011, 12:27
a упражненията дет си ги писал знаеш ли как се изпълняват ?

vankata96
05-29-2011, 12:29
Зн да,аз гледах в бб-теама.А иначе повечето за бицепса и треицепса си ги знам от преди с гиричка 8 кила ги праих.

firstdiesel
05-29-2011, 12:50
виж ся ... ако искаш съвети трябва да слушаш внимателно и то само един човек, иначе като почнеш да слушаш всички в залата кое как го правят бог да ти е на помощ

Виж ся ... щом искаш сила, си стори пргорама с 3 тренировки, и задължително почиваш 1 ден между тези тренировки.
Гърди-бицепс
Гръб-Трицепс
Крака-Рамо
Винаги почваш с големите мускулни групи и първо правиш тежките упражнения за дадената мускулна група.
Тежестта на щангата е пирамида, а повторенията обратна пирамида.
Пример : 30кила-8 пъти, 40 кила - 6 пъти, 50 кила - 4 пъти, 55 кила - 2 пъти, 60 кила - 1 път.
Почивката ти е 2 минути между сериите.

Пробвай по следната схема за повторенията
за гоелмите мускулни групи (гръб, гърди..) 8-6-4-1-1-1-10, като напреднеш може да правиш 6-4-2-1-1-1-1-1-9.
за малките мускулни групи (бицепс, трицепс..) 6-4-4-4-10, кат дръпнеш 4-3-3-3-9

Без ядене не става! Ако ще да се зориш кат магаре, не ядеш ли си оставаш хамстер.

Ако имаш конкретни въпроси питай

Ebaticirka
05-29-2011, 12:54
От мен да знаеш, че:
1) между тренировките трябва да има ден почивка, мускулите растат докато си почиват - ]Това е така, но мога да ти кажа,че лично аз съм видял най-много прогрес с 5 дневен сплит!Не е задължително да е през ден !
2) надали си фитнес треньор, че да си праиш програма - А трябва ли? 80% от инструкторите са супер дебили!Не виждам проблем един средно ЕнтЕлегентен човек да си направи сам програмата!
3) ти имаш ли си понятие от фитнес теорията -хахаха
4) щом ти си начинаещ (извини ме, ако греша), защо се насилваш така
5) за теб лост:
2 - 4 - 2 сгъвания за бицепс (пример)
Това означава правиш 2 набирания, 15 сек почивка, 4 набирания, 15 сек ---, 2 набирания

Хмхм

П.С -Ши ви таковам у неграмотните келеши, научете се да пишете!
авторе от гетото на кой град си ?

vankata96
05-29-2011, 12:56
Ами корема с кои групи да го тренирам ? Целта за корема ми е да мога да си дигам краката от лост.Там на фитнеса има 1 дето се хващаш и е мн удобно да си дигаш краката,обаче на лост е мн по-трудно зашото почвам да се клатя нз защо :? Иначе да ям яйца и месо повече и така.Засега основна цел ми е гърбът защото зн че той оказва най-голямо влияние за лостовете а аз досега с гирата само бицепс и трицепс съм тренирал,гърбът ми е занемарен напълно.

firstdiesel
05-29-2011, 13:05
ех тоя корем бе ..
него може да го тренираш през ден преди лягане или след тренировка, НО НЕДЕЙ ДА ПРАВИШ ПО 1000 ПОВТОРЕНИЯ, 2 упражнения по 3 серии по 12 бройки са предостатъчни

MusicAddicted
05-29-2011, 13:12
На цитиралия ме ще му кажа, че препоръчвам на оня от онея 20 %
От София - гето съм
Нали знаеш, тялото си е твое, прави му каквото искаш

А на фърстдиезел ще му кажа, че да даваш на човек, който сам себе си не може да повдигне, 60 кила, е повече от малумно

Надявам се Ванката да е чувал за херния и другите лоши страни на самоученето :?

redbul2
05-29-2011, 14:33
А на фърстдиезел ще му кажа, че да даваш на човек, който сам себе си не може да повдигне, 60 кила, е повече от малумно


Не се разбира от написаното за какво става въпрос. Какви 60 кила,какви 5 лева? Неясно е. Иначе дизелът му предлага един класически тридневен сплит и тренировъчна схема за сила.Не виждам нищо лошо тук.Вижда се,че дизелът има много добри знания за фитнеса и културизма.
Ванката може да използва предложения сплит.И ако залага основно на гърба,може да го сложи в понеделник-гръб/трицепс,сряда-гърди/бицепс и петък-крака/рамо. Остава само Ванката да избере подходящите упражнения.

firstdiesel
05-29-2011, 20:42
А на фърстдиезел ще му кажа, че да даваш на човек, който сам себе си не може да повдигне, 60 кила, е повече от малумно


бягай щи го перна в устата, кат стигнеш моето ниво, тогава ша ми викаш малоумник, дарлинг

Naik1
05-30-2011, 08:43
Да видим кой е по-умният, стига сте спорили...

vankata96
05-30-2011, 10:40
Мисля че има някакав напредак вапреки че ходя само за 4 път :D Днес накрая на тренировката почти напраих една мн хубава кофичка,савсем малко не ми достигна.Но бях мн изморен др път ще опитам и сиг ше направя 2-3 кофи.И точно да питам как се вазстановявате по-бързо след трена защото аз мн се натоварвам секи път.Сега се връщам от залата и нямам никаква сила.Сигурно 2 кила гира не мога да дигна.И целите ми ръце треперят :D

DownloadVirus
05-30-2011, 10:44
Мисля че има някакав напредак вапреки че ходя само за 4 път :D Днес накрая на тренировката почти напраих една мн хубава кофичка,савсем малко не ми достигна.Но бях мн изморен др път ще опитам и сиг ше направя 2-3 кофи.И точно да питам как се вазстановявате по-бързо след трена защото аз мн се натоварвам секи път.Сега се връщам от залата и нямам никаква сила.Сигурно 2 кила гира не мога да дигна.И целите ми ръце треперят :D

Ами повечето се възтановяваме ето така Кликни тук (http://buy-synthol.com/) , и сме си доволни :)

firstdiesel
05-31-2011, 09:24
недей претренирва!!!!
недей зима добавки, рано ти е ...
за 4 тренировки може само да си оправиш програмата и да подбереш упражнения! Резултат най-рано след 6 месеца!

vankata96
05-31-2011, 15:27
Добре.Ами да не претренирвам.1 приятел които е машина и ми каза че мускулната треска ше ми мине само ако тренирам много секи ден.Други пък казват да си почивам нз и аз.Вие какво предлагате

awerw
05-31-2011, 15:32
Бе има една поговорка "Клин, клин избива" ама не ти я препоръчвам, ако искаш почини, ама аз на мускулната треска внимание не и обръщам тренирам си нормално, пък и те при мен кви трески са я болне малко я не 8-)

ZipFail
05-31-2011, 16:19
Добре.Ами да не претренирвам.1 приятел които е машина и ми каза че мускулната треска ше ми мине само ако тренирам много секи ден.Други пък казват да си почивам нз и аз.Вие какво предлагате

Приятеля ти е идиот :)

pencilwarrior
05-31-2011, 20:33
Мисля че има някакав напредак вапреки че ходя само за 4 път :D Днес накрая на тренировката почти напраих една мн хубава кофичка,савсем малко не ми достигна.Но бях мн изморен др път ще опитам и сиг ше направя 2-3 кофи.И точно да питам как се вазстановявате по-бързо след трена защото аз мн се натоварвам секи път.Сега се връщам от залата и нямам никаква сила.Сигурно 2 кила гира не мога да дигна.И целите ми ръце треперят :D

Ами повечето се възтановяваме ето така Кликни тук (http://buy-synthol.com/) , и сме си доволни :)

оО интересно.... само да не вземе да възстанови като Грег Валентино човека, че после ще трябва да му сменят вратите у тях с двойни :D

vankata96
06-04-2011, 08:06
Здравейте пак.Да се похвала вече прая по 2 кофи 1 след друга без проблем :D Само за набирането ми остана проблема.За гръб с широк хват го правя почти малко не ми достигна.Аз съм 70 кила,а тренирам на скрипец с 40 кила 8 пъти дърпан 40 кила и миналия път почти се набрах.Ама за ръце не мога да се набера нз зашо.Нещо ми се осуква рамото горе и ме заболява ако е чисто набиране.Иначе мога по 3 помпички една след друга но чисто набиране така и не направих.Предложете нешо ако знаете плс.

redbul2
06-04-2011, 15:11
Как ще ти се усуква рамото бе момче? За ръце набирането е много по-лесно от другото. Я обясни как го правиш. Къде слагаш ръцете на лоста и как го правиш.

vankata96
06-04-2011, 15:28
Еми нз като тръгна за бицепса да го правя с тесен хват и нали го правя чисто с отлепени от земята крака и стигам до малко преди средата и рамото му се осуква и изведнъж мн ме заболява в рамото нз зашо.Сигурно е щото съм начинаещ още,нз.

pencilwarrior
06-04-2011, 15:31
Загрявка...

redbul2
06-04-2011, 15:54
с тесен хват и нали го правя чисто с отлепени от земята крака и
Тесен хват,ама подхват ли или надхват? Как хващаш лоста? Отгоре или отдолу?

vankata96
06-04-2011, 17:08
Отдоло хващам.Отгоре ако хвана съвсем няма да мога,така ми е по лесно.

vankata96
06-13-2011, 10:25
Здравейте отново.Мисля че имам подобрение.Преди 2 седмици и половина като почнах да хода на фитнес тренирах за бицепс с 14 кила щанга + лоста,който май е 3 кила,демек 17,а сега тренирам с 19+лоста.Преди не можех да направа 1 кофичка,сега правя 3 една след друга без проблем въпреки че мисля че не ги прая правилно щото в бб теам пише че трябва да се натоварват трицепсите и гардите а на мен предимно ми се натоварват раменете.Набиране чисто все още не мога да направя савсем малко не ми достига,иначе правя по 3-4 помпички 1 след друга.Остават ми още 2 седмици от картат,искам след това да имам сила за лостове.Предлагайте ако искате нещо какви тренировки да правя и такива неща.Мерси :)

redbul2
06-13-2011, 14:43
Здравейте отново.Мисля че имам подобрение.Преди 2 седмици и половина като почнах да хода на фитнес тренирах за бицепс с 14 кила щанга + лоста,който май е 3 кила,демек 17,а сега тренирам с 19+лоста.

Какъв е тоя лост 3 кила бе малчо? Да не си окачил дисковете на метлата на баба си? :-D 3 кила,хм. Знам за къси лостове по 8-10 кила,ама 3 за пръв път чувам. Ти щанга ли си вдигал или дъмбел? Ако е щанга е тежала 24,съответно 29 кила? Можеш ли да вдигаш толкова на 14 г.? :)

pencilwarrior
06-13-2011, 14:52
Здравейте отново.Мисля че имам подобрение.Преди 2 седмици и половина като почнах да хода на фитнес тренирах за бицепс с 14 кила щанга + лоста,който май е 3 кила,демек 17,а сега тренирам с 19+лоста.

Какъв е тоя лост 3 кила бе малчо? Да не си окачил дисковете на метлата на баба си? :-D 3 кила,хм. Знам за къси лостове по 8-10 кила,ама 3 за пръв път чувам. Ти щанга ли си вдигал или дъмбел? Ако е щанга е тежала 24,съответно 29 кила? Можеш ли да вдигаш толкова на 14 г.? :)

Може да е бил кух лост, има и такива.

DownloadVirus
06-13-2011, 14:58
Здравейте отново.Мисля че имам подобрение.Преди 2 седмици и половина като почнах да хода на фитнес тренирах за бицепс с 14 кила щанга + лоста,който май е 3 кила,демек 17,а сега тренирам с 19+лоста.Преди не можех да направа 1 кофичка,сега правя 3 една след друга без проблем въпреки че мисля че не ги прая правилно щото в бб теам пише че трябва да се натоварват трицепсите и гардите а на мен предимно ми се натоварват раменете.Набиране чисто все още не мога да направя савсем малко не ми достига,иначе правя по 3-4 помпички 1 след друга.Остават ми още 2 седмици от картат,искам след това да имам сила за лостове.Предлагайте ако искате нещо какви тренировки да правя и такива неща.Мерси :)

Остави какви набирания можеш или не можеш да направиш,поработи над правописа си,че куца прекалено много,на 14 години си все пак :)

redbul2
06-13-2011, 15:24
Остави какви набирания можеш или не можеш да направиш,поработи над правописа си,че куца прекалено много,на 14 години си все пак :)

х2 Абсолютно вярно.Много точно казано. :)