PDA

View Full Version : Най разумното приложение на библията.



RagioL
05-29-2011, 18:03
Според вас какво е?

gandalfepi4
05-29-2011, 18:09
http://www.newspapergrl.com/wp-content/uploads/2011/04/toilet-paper.jpg

RagioL
05-29-2011, 18:46
http://www.newspapergrl.com/wp-content/uploads/2011/04/toilet-paper.jpg

Това бе един от вариантите, които ми изникнаха във главата.

gandalfepi4
05-29-2011, 19:12
всъщност не - би било по-добре да се принудят 90% от "християните" да я прочетат и да се намали култа с едни -70-80% набързо (според изследвания точно така става когато "християнин" прочете библията)

RagioL
05-29-2011, 20:33
За стария завет няма какво да говорим това си е един отпадак.
Нов завет за каква любов говорим кото кръста е символ на смърта. При положение че е възприет от римляни, които на него са разпъвали хора.
Положението е траге-комично.

Мога да кажа същото и за Корана, който според мен притежава същото зрънце фалщива истина. Но това е друга тема.

gandalfepi4
05-29-2011, 21:25
да да! ше имаш да вземаш - полумесеца (ако съм схванал мисълта ти правилно) не е техния еквивалент на хлебарки молещи се на флакон райд ами чист и прост символ на лунния бог който е оригиналния

loveca777
05-29-2011, 22:30
Дълга ли е библията?
Някой ден мога да я прочета..
Ама сега ваканцията предпочитам други книги да чета и на плаж.

Auriss
05-29-2011, 22:59
Е седни я прочети ,бре. 50-60 странички е - макс седмица да ти отнеме ,колко му е :?

loveca777
05-29-2011, 23:19
А аз си мислих ,че е много голяма , ама щом 60 стр е ще я прочета.

montana6
05-29-2011, 23:43
Безсмислена тема... Ако се чудиш каква тема да пуснеш, за да ти се обърне внимание, пробвай с нещо друго. Няма нужда да се правиш на интересен излишно.

djipsito
05-30-2011, 00:32
Аз нямам мнение по темата за сега, ама ми се иска Неймито да се включи :-D

antifashionshit
05-30-2011, 11:02
от всяка книга може да се извлече някаква поука, тъй че сама по себе си не е съвсем безполезна.. ако е от хубава хартия, която гори.

bazingaaaa
05-31-2011, 14:46
Първото нещо, което ми хрумна беше подпалки за огън.
Другите варианти са : Ако си си изгубил "Властелина на пръстените" а наистина ти се чете фентъзи.

Ако събираш хартия за рециклиране.
http://prikachi.com/images/130/3402130B.jpg

И разбира се :
http://www.newspapergrl.com/wp-content/uploads/2011/04/toilet-paper.jpg

Scrat
05-31-2011, 15:02
Чупи се единия крак на леглото в общежитието и я сложих да балансира

Ssummerjam
05-31-2011, 16:53
Приложението й е да промива мозъци в интерес на "религиозните".

vde
06-08-2011, 20:46
Кратко съдържание на библията - написана е по начин, по който да бъде разбрана от необразовни хора. Идеята както на библията така и на корана, е нравуочение, правила които са лесни за спазване и лесни за разбиране.
По принцип правилата не са чак толкова лоши, лошото е че църквата не еволюира бързо, напротив много бавно и с много мъки.
Тъй като само до преди 100-150 години образованието не било толкова разпространено, тези нравоучения са били един вид обединение на нациите. Но сега, с промяната на мирогледа и уеличаване на познанието ни многократно, за изключително кратко време библията и корана звучат абсурдно. Опитвал съм се да я прочета, не мога прекалено ми е проста, постна, нелогична, а за и за човек, който малко умее да следи вижда толкова много несответствия, че ти се доревава.
Айде стига толкова от мен, че се разписах.
По темата, става за подпиране на легла, маси, бюра или да трепеш хлебарки :_)


а да и нещо за религията
http://vicove.com/jokepics/thumb_sredna_45235.jpg

Nam3less3
06-09-2011, 10:33
Библията е написана така, че малко хора сами могат да я разберат. Само за 1 цитат от нея може да се напише цяла книга.
Общо взето, библията не е за атеисти и за хора без вяра, не се мъчи.

Auriss
06-09-2011, 10:46
Ново приложение :
днес е гаден ,мръсен ,мрачен и дъждовен ден. Тъпо ти е. Скучно ти е. Искаш да направиш нещо.....Убий Неймлесс.

Само сега ,на промоционалната цена от 29.95лв с ДДС получавате тухла четворка ,подвързана с кожени корици и изрисувани езически символи по външността й.

Уникалното ни предложение се състои в това ,че обектът на атаките ви ще бъде личност ,посветила живота си на тази тухла и убийството му чрез захвърлянето й от 18тия етаж ще донесе душевен мир и спокойствие на вас и вашето семейство.

Ако се обадите в следващите 10 минути получавате НЕВЕРОЯТНО предложение - подарък втора ,БЕЗПЛАТНА тухла ,с която да довършите работата в случай ,че жертвата още мърда.

gandalfepi4
06-09-2011, 10:53
^ и що да се потя? просто ще дам на тапата пасаж в библията където пише "и човек не бива да умира от глад" и ще го гледам как ще се гърчи няколко дни в мъка и твърди че разбира библията по-добре от всички преди да пукне.

Auriss
06-09-2011, 11:11
Абе винаги съм се чудил - Неймлес ,галиш ли змея ? :-o

И в този ред на мисли - сещате ли се като малки кво правихте в леглото ,а ? Има и по-добре решение от салфетките.

TheMightyNadenica
06-09-2011, 11:20
Поясни малко за кой змей става на въпрос...Може да си мисли за Сатаната въплатен в змея, при Адам и Ева....например...
А иначе в леглото като малки...освен да спинкам...друго какво...?

Nam3less3
06-09-2011, 11:20
Are you fucking serious?

Auriss
06-09-2011, 11:22
Ми да ти звуча да се шегувам ? Сериозно те питам - лъскаш ли бастуна ; набиваш ли манерки ; онанираш ли ?

Nam3less3
06-09-2011, 11:23
Ми да ти звуча да се шегувам ? Сериозно те питам - лъскаш ли бастуна ; набиваш ли манерки ; онанираш ли ?Никога, по-скоро бих го отрязал :-D

ZipFail
06-09-2011, 11:28
Не бе, той е в златната среда. То не е хубаво да се лишаваш от такива благинки, нищо че Исус е казал обратното :lol:

Auriss
06-09-2011, 11:28
Е, значи можеш да се възползваш от идеята ми. Освен ако не си говорил сериозно ,в който случай бих бил неизмеримо щастлив 8-)

Nam3less3
06-09-2011, 11:32
Аз съм в златната среда, т.е. не е като да не онанирам, но и не е като да правя злобарки по много пъти. В златната среда на ръчните съм :lol:

Auriss
06-09-2011, 11:36
Злобарки ?? :lol: Виж ,мойто момче. Грешно подхождаш. Тая работа се върши с чувство и финес. Не може така - "злобарки" ... ?? Ми ако повредиш нещо.

В този ред на мисли имам и друг въпрос - в стаята си ли го правиш тва или в тоалетната. А въобще някога в стаята вършил ли си го ?

Nam3less3
06-09-2011, 11:38
Злобарки ?? :lol: Виж ,мойто момче. Грешно подхождаш. Тая работа се върши с чувство и финес. Не може така - "злобарки" ... ?? Ми ако повредиш нещо.

В този ред на мисли имам и друг въпрос - в стаята си ли го правиш тва или в тоалетната. А въобще някога в стаята вършил ли си го ?Един път в стаята, друг път в тоалетната, това е златната среда. Не трябва да се прекалява само в едното място.

Auriss
06-09-2011, 11:42
Мхм ... аз в стаята случайно кръст да имаш?
Пък и предполагам Библийката си държиш там ?

Nam3less3
06-09-2011, 11:46
Мхм ... аз в стаята случайно кръст да имаш?
Пък и предполагам Библийката си държиш там ?Те не са в тази стая, но и да бяха, честно казано въобще нямаше да се сетя. Да не съм религиозен фанатик. Естествените човешки нужди не са религиозно престъпление(освен ако не живееш в ислямска република).

TheMightyNadenica
06-09-2011, 11:46
Аз предлагам да когато чиграсти змея, да държи в другата ръка Библията, та да може дядо божи да го направлява...

Nam3less3
06-09-2011, 11:48
Аз предлагам да когато чиграсти змея, да държи в другата ръка Библията, та да може дядо божи да го направлява...Ми той Бог те "вижда" и тебе докато си чиграстиш змея, ако беше вярващ, сигурно щеше да умреш от срам.

gandalfepi4
06-09-2011, 11:53
eто пак! тапа много си тъп. сериозно, много, много, много тъп. толкова тъп че ако джордж буш и сара палин имат дете то би било гений в сравнение с тебе.

библията директно си казва че това е ШИБАН ГРЯХ

в стария завет онан БИВА ДОРЕКТНО УБИТ ЗАРАДИ ТОВА

в новия завет се казва ДИРЕКТНО ЧЕ ТОВА Е ГРЯХ, КОЙТО ЩЕ ТЕ ПРАТИ В АДА


и после ти го правиш и твърдиш че ги разбираш тези работи?!?!

ДОРИ ТЪПОТО ТИ ДОБРОЛЮБИЕ ГОВОРИ СРЕЩУ ТОВА!


неймлес, тъпо безбожно говедо такова, прочети си шибаната библия най-накрая! :-x

Auriss
06-09-2011, 11:59
^шшшшт ,тихо. Ташак да става :lol: Аз вече съм мъдър човек и не се опитвал да обясня на хората колко са тъпи. Просто знам ,че са такива :lol: Вземи си поука :lol:

Впрочем кво те навежда на мисълта ,че знае Сара Пейлин коя е...


@Nam3less3 ,я са си дай мнението. Ако се източа върху Библията грях ли ще е ?

TheMightyNadenica
06-09-2011, 11:59
Аз предлагам да когато чиграсти змея, да държи в другата ръка Библията, та да може дядо божи да го направлява...Ми той Бог те "вижда" и тебе докато си чиграстиш змея, ако беше вярващ, сигурно щеше да умреш от срам.

Господи....вече няма да мога да жуля като ората....малееееее развали живота ми.....мисля въжИто да си тегля...

Nam3less3
06-09-2011, 12:09
Това, че си чел библията, ти дава информация, не знание. Вие нямате знанието, чисто и просто сте атеисти, може и наизуст да знаете всички религиозни книги, и пак да сте просто информирани, не знаещи.
А и Only God can judge me, така че си спестете критиките, за неща, които не разбирате :lol:

Auriss
06-09-2011, 12:14
Nam3less3 ,я са си дай мнението. Ако се източа върху Библията грях ли ще е ?

Nam3less3
06-09-2011, 12:20
Nam3less3 ,я са си дай мнението. Ако се източа върху Библията грях ли ще е ?
Моето мнение си е за моя светоглед, но да, в него това ще е грях :D

Auriss
06-09-2011, 12:24
Що така реши ? Къде го пише тва ?

Имам още един въпрос - ако му направя беличко на Исус около устата - аз ли ще съм педалът или той ? И кво щеше да стане ако някой го беше хванал и му го беше нахакал ,та да му направи гъза на формичка за дилда - масово производство ? Щеше ли да е в грях ,щото са му посадили джанка в задния двор ? Ако не - що жените са в грях като ги изнасилят :shock: :-o

Nam3less3
06-09-2011, 12:36
Що така реши ? Къде го пише тва ?

Имам още един въпрос - ако му направя беличко на Исус около устата - аз ли ще съм педалът или той ? И кво щеше да стане ако някой го беше хванал и му го беше нахакал ,та да му направи гъза на формичка за дилда - масово производство ? Щеше ли да е в грях ,щото са му посадили джанка в задния двор ? Ако не - що жените са в грях като ги изнасилят :shock: :-oЩе излежиш 10 години в ада, само задето си си го помислил този пост :?

Auriss
06-09-2011, 12:45
Е тва не променя факта ,че е било доста вероятно някой загорял грък да му напълни гъза с любов. Кво праим в тоя случай ?

ZipFail
06-09-2011, 12:54
Аз предполагам, че ако са били и двамата в златната среда всичко е окей :D

Auriss
06-09-2011, 12:57
Дам ,най-добре ще е да приемем тази хипотеза. За наше ,а и на Неймлесс спокойствие. :lol:

gandalfepi4
06-09-2011, 16:20
little does тапата know that jesus DID наръгал чушката в боба


чудя се какво ли е било? джизъса се поти над косматата пичка на мери, после от обрязания му пенис се изхвърлят няколко милиона божествени сперматозоди в шундата й...

какво ли би станало ако имахме малко запазено jesus glue от sloppy секса който са правили?

TheMightyNadenica
06-09-2011, 19:20
little does тапата know that jesus DID наръгал чушката в боба


чудя се какво ли е било? джизъса се поти над косматата пичка на мери, после от обрязания му пенис се изхвърлят няколко милиона божествени сперматозоди в шундата й...

какво ли би станало ако имахме малко запазено jesus glue от sloppy секса който са правили?

:lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol:

Чооовееееек :lol: :lol: :lol:

Не така отрковено...Неймито...опс извинявай...тапата ще земе да получи сърцетуп...така някое инфарктче да му докараш....

loveca777
06-09-2011, 20:21
И защо mada faka според библията е било огромен грях секса и мастурбирането?
Сигурен съм ,че и папата тайно е лъскал като малък!

gandalfepi4
06-09-2011, 20:33
http://www.religioustolerance.org/masturba3.htm

както и аз.

TheMightyNadenica
06-09-2011, 20:36
И защо mada faka според библията е било огромен грях секса и мастурбирането?
Сигурен съм ,че и папата тайно е лъскал като малък!

Еми примерно защото чрез оргазма на жената се смята, че е другия начин за достигане до Бога, а църквата иска тя да е единствения начин...
А папата пък да не е индикатор....той е просто пъдар на стадото(християните)...

loveca777
06-09-2011, 20:41
:razz:
И кво ?
Вие вярващите цял живот оставате незадоволени , девствени....

Auriss
06-10-2011, 02:45
всъщност причината е ,че онанирането се е считало за 'разхищение' на 'семето' . Тъй ,де - по-просто не мога да го обясня :?

gandalfepi4
06-10-2011, 14:13
^ сигурен ли си? чикибойстването е наказуемо със смърт в корана, стария завет и е виждано като нещо което те праща в ада в новия. от друга страна мокрите сънища са описвани просто като нещо "нечисто", подобно на менструацията въпреки че пак би следвало да е "разхищение" не perfectly good сперма :-o

Auriss
06-10-2011, 14:36
Виж ,това тълкувание съм го чел някъде - не че е нещо мое ,изсмукано от пръстите.
И пак се връзва донякъде с примера ,който даде. Все пак мокрите сънища не са нещо ,което е умишлено предизвикано от мен => не би трябвало да отида директно в пъкъла ,защото имам нужди. Да се разглежда като 'нечисто' би било по-логично ,от колкото като чист грях.

Честно ти казвам ,вервай ми.

Иначе за секса обяснение нямам. Освен за извънбрачен секс да става въпрос :? Те Ватикана нали уж заради това са против презервативите...уж.

А тва за достигането до Бога чрез оргазъм на кюфтето съчинения свободен стил ли са ?

TheMightyNadenica
06-10-2011, 15:11
Виж ,това тълкувание съм го чел някъде - не че е нещо мое ,изсмукано от пръстите.
И пак се връзва донякъде с примера ,който даде. Все пак мокрите сънища не са нещо ,което е умишлено предизвикано от мен => не би трябвало да отида директно в пъкъла ,защото имам нужди. Да се разглежда като 'нечисто' би било по-логично ,от колкото като чист грях.

Честно ти казвам ,вервай ми.

Иначе за секса обяснение нямам. Освен за извънбрачен секс да става въпрос :? Те Ватикана нали уж заради това са против презервативите...уж.

А тва за достигането до Бога чрез оргазъм на кюфтето съчинения свободен стил ли са ?

Ами образовай се...и ще разбереш...

ZipFail
06-10-2011, 15:51
От xnet ли да се образова бе, кюфте ? :lol:

loveca777
06-10-2011, 17:32
всъщност причината е ,че онанирането се е считало за 'разхищение' на 'семето' . Тъй ,де - по-просто не мога да го обясня :?
:razz: :lol: :lol: Яко Значи семето представлява - нещо като аборт - хиляди малки убити човечета :lol: :shock: :lol:
--------------------------------
А това за Ватикана ,че не искали да има презервативи - е най-тъпото нещо което съм чувал някога
Та нали ние се опитваме да образоваме циганите и африканците да ИЗПОЛЗВАТ ПРЕЗЕРВАТИВИ , за да не правят толкова деца , които в последствие няма кой да ги храни!

Auriss
06-10-2011, 17:50
Мъхъм ,нещо като мас мърдър се получава :D Холокост.

А кюфте - дай линк да прочета и нямаш грижи. Интересно ще е .

gandalfepi4
06-10-2011, 18:07
къф линк като го е чел в шестото клеймо


но наистина има некви такива идейки. май от източните религии бяха главно тъй като там има идея за нирвана, некъв готин момънт който се интерпретира като близост с "бог" вселената и тн. за'тва и някои доста интересни култове обвързани с някои доста интересни треви и гъби тръгват от там

ZipFail
06-10-2011, 18:52
http://megahexchen.blogspot.com/2007/07/blog-post_18.html

TheMightyNadenica
06-10-2011, 22:49
Еми инфото не помня от къде е....аз не се стремя да запомня източника, а информацията в него...не ме интересува от къде съм я научил...важното да я знам...
Инак може и да е от Данито...както казва гандалф...не помня вече...

ZipFail
06-11-2011, 05:10
Прав е кюфтето, не е важно да си провериш източника на информация и да го помниш, важното е като чуеш няква глупост да я приемеш за чиста монета :lol:

TheMightyNadenica
06-11-2011, 15:35
Прав е кюфтето, не е важно да си провериш източника на информация и да го помниш, важното е като чуеш няква глупост да я приемеш за чиста монета :lol:

Мерси, че ме подкрепяш... :)

MakaronUduSHvaCH
06-19-2011, 20:30
За мене библията става само за разпалка за печката :razz: , ще има да си я разпалвам до де съм жив и за внуците Ше остане :lol:

TheMightyNadenica
06-19-2011, 20:36
За мене библията става само за разпалка за печката :razz: , ще има да си я разпалвам до де съм жив и за внуците Ше остане :lol:

Ееее става и да си подпреш цепеницата де цепиш дРЪвата за печката...

MakaronUduSHvaCH
06-23-2011, 20:50
За мене библията става само за разпалка за печката :razz: , ще има да си я разпалвам до де съм жив и за внуците Ше остане :lol:

Ееее става и да си подпреш цепеницата де цепиш дРЪвата за печката...

Освен това, и в WC бомбоубежището ще свърши пРефектна раЛта стига, да не е с гланцирани листи, че мноУ бодяло казват, видните представители на моЙто гоУеМо сеУо.

TheMightyNadenica
06-23-2011, 21:06
За мене библията става само за разпалка за печката :razz: , ще има да си я разпалвам до де съм жив и за внуците Ше остане :lol:

Ееее става и да си подпреш цепеницата де цепиш дРЪвата за печката...

Освен това, и в WC бомбоубежището ще свърши пРефектна раЛта стига, да не е с гланцирани листи, че мноУ бодяло казват, видните представители на моЙто гоУеМо сеУо.

Абе зависи...най-меки са листите при думите на Йоан....но останалите са леко твърди...и хемороидите се обаждат...

gandalfepi4
06-23-2011, 21:26
хъм, може и за чикибойстване бе момци! я глейте к'во има да ни каже доспод бок:




Но аз си рекох: Съблякох дрехата си, - как да я облека? Умих члена си, - как да го окалям?

4Възлюбеният ми провря ръката си си през дупката на вратата ми; И сърцето ми се смути за него.

5Аз станах да се отворя на възлюбения си; И от ръцете ми капеше влажнина, И от пръстите ми плавка влажнина, Върху дръжката на неговия ключ.





17Тоже си взела лъскавите накити От Моето злато и от Моето с ребро, което Аз бях ти дал, И като си си направила от тях мъжки фалоси и Си блудствувала с тях;




20И залудя за любовниците си измежду тях, чиито фалоси бидоха като на осли, и семеизливането им като на коне

RagioL
01-18-2013, 07:04
Up

npp
01-18-2013, 07:49
точно библейските писания не са за изхвърляне, понеже именно те са истинските официални, но все пак не се препоръчва да се четат повече от два-три пъти в случаите когато четящия или слушащия ги не разбира правилно написаното там, но го изопачава, иначе в тях се съдържа истинско Небесно съкровище, макар че прочитането им не е задължително, дори и лично аз никога не съм чел цялата Библия от началото до краят и въпреки това се уверих от опит че правилната вяра в и Словото, което идва директно от истинският Бог Отец и истинският Господ Исус са истински живите и деятелни блага, а предназначението на Словото и Писанието е да се работи за осигуряването на пълен/изобилен живот и вечно спасението за всички човеци/души

RagioL
01-18-2013, 08:43
За разлика от времената, когато пуснах тази тема сега съм по мъдър.
Отнемам парче от словото, разсипвам малко материал, свивам и паля...... и O SANCTA SIMPLICITAS! Блаженство обзема бедната ми душа!

npp
01-18-2013, 08:48
дано да си истински мъдър, а не като онези, (на) които каквото и да им попадне го използват за целите на неспасението и погибелта, а после се чудят защо Бог ги е наказал

"Кой от вас е мъдър и разумен? Нека показва своите дела чрез добрия си живот, с кротостта на мъдростта." Яков 3: 13,

"Никой да не се лъже. Ако някой между вас мисли, че е мъдър според тоя век, нека стане глупав за да бъде мъдър." 1 Коринтяни 3: 18

Doom_Stalker
01-18-2013, 09:30
За разлика от времената, когато пуснах тази тема сега съм по мъдър.
Отнемам парче от словото, разсипвам малко материал, свивам и паля...... и O SANCTA SIMPLICITAS! Блаженство обзема бедната ми душа!

Амин!

RagioL
01-18-2013, 09:43
Знайте, знайте, о, измъчени от живота същества, че там крие се велика истина една!

defender
01-18-2013, 11:20
Едно от предназначенията на Библията е да направи човека истински човек............

RagioL
01-31-2013, 10:04
Едно от предназначенията на Библията е да направи човека истински човек............

След като е толкова добра защо е редактирана, толкова много пъти?
С какво тези четири евангелия са по-добри от гностичните?

RagioL
01-31-2013, 10:08
Защо в църковната институция гъмжи от педофили?
Защо свещениците не следват своите съвети?

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 11:45
Защо в църковната институция гъмжи от педофили?
Защо свещениците не следват своите съвети?

Намеквайки, че педофилията е "лоша" по default...

RagioL
01-31-2013, 12:03
Намеквайки, че педофилията е "лоша" по default...

Да не би да твърдиш че е нещо нормално?

npp
01-31-2013, 12:09
След като е толкова добра защо е редактирана, толкова много пъти?
С какво тези четири евангелия са по-добри от гностичните?

редактирана е защото онези, които са превеждали Библията, не са познавали езика на библейските писания, тъй като има разлика между староеврейски/старогръцки и духовните термини/понятия, които се крият в думите на Писанието, ето един типичен пример за това:

"големия град, който духовно се нарича Содом и Египет" Откровение 11: 8,

"И на челото й имаше написано това име: Тайна; великий Вавилон, майка на блудниците и на гнусотиите на земята..... И жената, която си видял, е големият град, който царува над земните царе." Откровение 17: 5-18

едно и също нещо, което в случаят е системата на човешката(666) религия/духовност, е наричано с различни имена, които на пръв поглед са на известни градове и страни от миналото, но всъщност в думите се крие изцяло духовен смисъл, например, наричана е "египет", защото човешката(666) религия се основава на окултното, което е наричано още "поднебесна(-та)", понеже първородният грях е именно практикуването на окултизъм, а навремето в египет са практикували много дълбок окултизъм и дори масово идолопоклонничество, което е било основано на окултната им система, понеже жреците им са били окултисти, докато обикновените египетски граждани само идолопоклонници, като дори е имало (и) указ, според който всеки човек в египет е бил задължаван да се кланя на идолопоклонническата религията там, при това египетските жреци са били много могъщи окултисти така щото са могли да правят големи чудеса/знамения подобни на онези, които самият Бог вършил чрез Моисей (Изход 7 гл.), също така човешката(666) религия е наричана "содом", понеже содомците са били поклонници на т.нар. "молох" - зъл дух и идол, който посредством свои(-те) си жреци е популяризирал идолопоклоннически култ, чието учение е обещавало на мъжете обожествяване въз основа на поругаващо отношение към другите хора - но най-вече към хората, които не са били членове на култа, което се е заключавало в това да третират такива мъже като жени, с което са се възвеличавали като най-големи(-те) мъже на света (Битие 19:1-11, Левит 18:21-22 и Съдии 19:22-30), тази горделивост, която е карала мъжете да считат себе си за по-големи мъже от всеки друг и дори за единствени истински такива, е наричана още "мъжка похот" и "коравовратие", което нещо е един от най-отличителните белези на човешката(666) религия - именно надменното чувство за превъзходство над другиго, човешката(666) религия е наричана главно "вавилон", защото още през самото си зараждане, когато склонните и желаещи да упражняват/практикуват вяра(-та) човеци започвали да се организирват в религиозно общество с цел да създадат велика религия/духовност, те не се придържали към правилната вяра в истинският Господ Бог, но лесно се отклонявали в посока към погрешна вяра в други богове въз основа на човешки мъдрования, познания, пророчества и учения, така те се оказвали духовни/религиозни беззаконници, с което предизвикали истинският Господ Бог да създаде разногласия по между им, вследствие на което те престанали да градят религията и се разпръснали всеки по свой собствен духовен/религиозен път, поради това онази религия била наречена "вавилон", понеже тази дума означава "бъркотия", тъй като именно духовното/религиозното беззаконие е източникът на всичката световна бъркотия, докато истинският Господ Бог решил проблема като причинил бъркотия по между им така щото да се явят големи разногласия между тях, вследстиве на което те престанали да градят голямо(-то) духовно/религиозно беззаконие (Битие 11:1-9) - ето как този пример за "големият град" обяснява изключително специфичните духовни термини и понятия на Св. Писание въпреки общоприетите езикови правила

колкото до четирите евангелия, те са официалните Писания, които представят явлението на самият Господ, Който след като се родил на земята бил наречен Исус Христос, понеже в този случай не просто чрез човек, но именно самият Господ Бог дошъл за да замени старият завет с Нов т.е. с съвършено Добър, при това изговаряйки всички думи на Завета от собствената Си уста и давайки жив пример (за това) как трябва да се действува в вярата и как не бива да се постъпва

defender
01-31-2013, 12:10
Да не би да твърдиш че е нещо нормално?
ти пък си се сетил кой точно да питаш кое е нормално или не, братчето ми,. .................

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 12:31
Да не би да твърдиш че е нещо нормално?

Мисля че се демонизира излишно много, и се прилагат двойни стандарти в това отношение. Първо, педофилията е сексуално влечение към деца... това не включва задължително изнасилване. Ти като харесваш една жена, не значи че ще я изнасилиш, нали?
Второ, ако не беше социалния мит за лошата педофилия, сексуалните преживявания на едно дете изобщо нямаше да се интерпретират като лоши в зряла възраст. И следователно нямаше да се образуват такива "травми" в подсъзнанието на детето.
Трето, хората приемат децата за асексуални, което също е мит. В действителност сексуалност има, и предполагам повечето от тук пишещите могат да си спомнят за такива преживявания в детството. Дори и да е било чисто любопитство. Но в процеса на израстване и индоктриниране с обществените разбирания за нормално, тези спомени се забутват в подсъзнанието. Естествено при случай на сексуално насилие тези спомени не могат да се "изтласкат". И хората страдат от това, но едва след като са "повярвали" в обществения модел за неправилно.
Четвърто, педофилията е сексуално отклонение, също като хомосексуализма.Но някой сексуални предпочитания и наклонности се приемат като "личен избор" и "така са се родили", и това се счита за аргумент. А дефакто всяка друга сексуална абнормалност е същото. Но естествено според това какво е "прието", се прилагат двойни стандарти за неща от една и съща категория.

Не твърдя че е нормално. За мен тази дума е чиста абстракция и тя не определя отговора ми. Споделям просто наблюдение.

defender
01-31-2013, 12:40
то е ясно че без Бог не може да има критерии за истина, лъжа, правилно или неправилно. Ако човек изгуби връзката си с Бог той изпада в небитите, в някакво блуждаещо умопомрачение ............

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 13:05
то е ясно че без Бог не може да има критерии за истина, лъжа, правилно или неправилно. Ако човек изгуби връзката си с Бог той изпада в небитите, в някакво блуждаещо умопомрачение ............

Небитието е там откъдето се ражда всяко "битие"... и където изчезва всяко битие. Двете съществуват паралелно. Аз не отричам формите, не отричам идеите, концепциите, идеологиите и изобщо каквато и да е представа за критерий и описание на нещо. Но не живея в тези форми, те са просто форми. А "малкия" човек винаги има нужда от патос, проблем, усещане, критерий за реалност.... и от това зависи цялото му съществуване - дали е щастлив или тъжен. Но целия модел за реалност е просто каквото е - модел. Моделът е валиден само в своя контекст. И който живее в модела, за него контекста е определящ, а модела - самата истина. Но извън контекста, моделът е просто модел. Също както един въпрос изваден от своя контекст губи оригиналния си смисъл. Всъщност най-добрия начин да добиеш познание за нещо е да се "извадиш" от контекста му. Оттук идва и прословутата фраза на Айнщайн - "Никой проблем не може да бъде решен със същото уравнение, от което е възникнал." Защото моделът е валиден само в своя контекст, като сбор от величини, спрямо които моделът добива валидност. Но величините са много, а света е огромно място. Твърде голямо, необятно и неизмеримо място, което не се поддава на пълно описание от никоя система, модел, концепция или каквото и да е. Още по-малко пък се подчинява на свободни съчинения и удобни истини.

defender
01-31-2013, 13:26
според мен всичко в света е на базата на модели, но само един от тези модели е правилен - човек не може да живее извън тези модели, защото тогава той сам си създава някакъв си негов модел. Ако някой казва че живее извън моделите той просто лъже или пък се самозалъгва и си въобразява.

ПП: т.е. ако волево избягваш един модел ти неволево попадаш в друг модел, понякога и без сам да го съзнаваш..

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 15:56
според мен всичко в света е на базата на модели, но само един от тези модели е правилен - човек не може да живее извън тези модели, защото тогава той сам си създава някакъв си негов модел. Ако някой казва че живее извън моделите той просто лъже или пък се самозалъгва и си въобразява.

ПП: т.е. ако волево избягваш един модел ти неволево попадаш в друг модел, понякога и без сам да го съзнаваш..
Спри да използваш контекста на моите думи за да вмъкваш християнските си бълвочи. Това за което говоря е отвъд линейното мислене на обичайната кръчмарска философия. То не се теоретизира, няма форма и цел на концепция, то се ДОСТИГА и осмисля! А ти ми изкривяваш думите в полза на изтъркани самоидентификации и АЗ концепции. Не коментирай по нещо, до което не си достигнал сам, и върху което можеш само да спекулираш.

RagioL
01-31-2013, 17:43
Мисля че се демонизира излишно много, и се прилагат двойни стандарти в това отношение. Първо, педофилията е сексуално влечение към деца... това не включва задължително изнасилване. Ти като харесваш една жена, не значи че ще я изнасилиш, нали?
Второ, ако не беше социалния мит за лошата педофилия, сексуалните преживявания на едно дете изобщо нямаше да се интерпретират като лоши в зряла възраст. И следователно нямаше да се образуват такива "травми" в подсъзнанието на детето.
Трето, хората приемат децата за асексуални, което също е мит. В действителност сексуалност има, и предполагам повечето от тук пишещите могат да си спомнят за такива преживявания в детството. Дори и да е било чисто любопитство. Но в процеса на израстване и индоктриниране с обществените разбирания за нормално, тези спомени се забутват в подсъзнанието. Естествено при случай на сексуално насилие тези спомени не могат да се "изтласкат". И хората страдат от това, но едва след като са "повярвали" в обществения модел за неправилно.
Четвърто, педофилията е сексуално отклонение, също като хомосексуализма.Но някой сексуални предпочитания и наклонности се приемат като "личен избор" и "така са се родили", и това се счита за аргумент. А дефакто всяка друга сексуална абнормалност е същото. Но естествено според това какво е "прието", се прилагат двойни стандарти за неща от една и съща категория.

Не твърдя че е нормално. За мен тази дума е чиста абстракция и тя не определя отговора ми. Споделям просто наблюдение.
Специално педофилията е болест, която трябва да бъде ликвидирана и не ми пука дали ще го разглеждаш от гледна точка на Фройд или на някой друг.

RagioL
01-31-2013, 17:45
Ако подобен отпадък се доближи до кръвната ми линия съм напълно способен да го ликвидирам, ако закона не е способен.

RagioL
01-31-2013, 17:50
Някой ще кажат че реагирам пресилено, но ако искаш да имаш някой ден поколение подобни проблеми излизат на дневен ред.

Nam3less3
01-31-2013, 17:53
Педофилите даже и в затворите ги недолюбват.

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 18:14
Специално педофилията е болест, която трябва да бъде ликвидирана и не ми пука дали ще го разглеждаш от гледна точка на Фройд или на някой друг.
Сега звучиш като дефендър. Колкото и гнусна да е дадена практика, нека бъдем обективни. Педофилията е отклонение не по-различно от останалите абнормални сексуални поведения. А в някой страни изобщо не се счита за абнормално. Защо мюсюлманските жени не са "травмирани", нищо че се женят на по 10 години? Защото там това е нещо нормално. Няма причиняване на болка и негативни чувства, защото не се приемат като такива. То и детето не ги приема като такива. Освен очевидно злонамерените, разбира се.

RagioL
01-31-2013, 18:58
Сега звучиш като дефендър. Колкото и гнусна да е дадена практика, нека бъдем обективни. Педофилията е отклонение не по-различно от останалите абнормални сексуални поведения. А в някой страни изобщо не се счита за абнормално. Защо мюсюлманските жени не са "травмирани", нищо че се женят на по 10 години? Защото там това е нещо нормално. Няма причиняване на болка и негативни чувства, защото не се приемат като такива. То и детето не ги приема като такива. Освен очевидно злонамерените, разбира се.

Не ме интересува като кой ти звуча. По тази тема съм особено пристрастен, тъй като някой ден може и да имам деца.
А съществуването на подобен отпадък като педофилите не ми е особено удобен.

Да си позволя ли да се въздържа от споменаването на методи за лечение, като газови камери?

defender
01-31-2013, 19:21
Не коментирай по нещо, до което не си достигнал сам, и върху което можеш само да спекулираш.
ами то в ДУХОВНИЯ живот човек САМ може да достигне единствено до "княза на този свят".................... само от този ти коментар е пределно ясно, че ти имаш изкривена представа за вярата.


Сега звучиш като дефендър. Колкото и гнусна да е дадена практика, нека бъдем обективни. Педофилията е отклонение не по-различно от останалите абнормални сексуални поведения. А в някой страни изобщо не се счита за абнормално. Защо мюсюлманските жени не са "травмирани", нищо че се женят на по 10 години? Защото там това е нещо нормално. Няма причиняване на болка и негативни чувства, защото не се приемат като такива. То и детето не ги приема като такива. Освен очевидно злонамерените, разбира се.

и тва според чии критерии......................... според твоите ли.............. нима ти си обективен критерии за реалността.

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 19:31
и тва според чии критерии......................... според твоите ли.............. нима ти си обективен критерии за реалността.

Това са само наблюдения. Ако ги приемаш за нещо повече, това си е твоя грижа. Всичко, което пиша тук, мога да го разгърна в 10 пъти по-голям формат, с подробни обяснения, аналогии и допълнителни аргументи, както и да проследя връзката между явленията. Ако това ще даде някакво усещане за обективен представяне на реалността....

Така или иначе това са просто наблюдения. Към тях (почти) няма прикрепена идеология и концепция. Следователно критерии за адекватност не е необходим. На наблюденията не са им необходими доказателства и аргументи, защото те не намекват нищо. Сега.... вече намеците, които вие влагате в тях... това не е моя работа.

Под достигане САМ имам предвид преоткриване на вече открити закономерности в човешкия свят, но самостоятелно. Преоткриването САМ показва, че човекът е ДОРАСЪЛ за да достигне сам до откритието, а не да ползва наготово предъвкана и изплюта мисъл. То и едно дете може да се научи да говори нещата написани от мен. Но дали ще ги разбира в същата дълбочина? Не. То просто ще ги повтаря като папагал и ще внася някакъв примитивен смисъл в тях (това, което правиш ти и повечето хора с Библията). Но да достигнеш сам до написаното и откритото преди теб, това вече е нещо съвсем различно.

defender
01-31-2013, 19:39
наблюдения без да се вложи разум и преценка са нищо.




Под достигане САМ имам предвид преоткриване на вече открити закономерности в човешкия свят, но самостоятелно.

ами то затова човек има свободна вола за да достигне самостоятелно до вярата.

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 19:49
Оххх знаех си, че говоря на ретард.... защо ли изобщо си правя труда....

defender
01-31-2013, 19:55
хихи,

къв труд си правиш бе, глей да не се изпотиш и да настинеш

просто ми си интересен до къде може да достигне извратеността на човешкото съзнание, оставено на самотек.

а ти признавам си стигнал далеч в тъмните дебри, добър екземпляр си.

виж как те хваля кво се правиш.

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 20:11
Еми кефи си се в малките, сигурни граници на ограниченото си разбиране. Като те е шубе да надникнеш отвъд .....

defender
01-31-2013, 20:24
Като те е шубе да надникнеш отвъд .....
ами аз от там с връщам бе баце. (благодаря на Бога.)

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 20:34
ами аз от там с връщам бе баце. (благодаря на Бога.)

Умопомрачително тъп си.

defender
01-31-2013, 20:38
какво значение има след като съм вярващ, другото са определения и думи, които вярата ги изпразва от смисъл.

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 20:45
http://i.imgur.com/TzduCIa.gif

defender
01-31-2013, 20:46
ааааа и забравих да каже че си "лекенце малко"

хихи

добре де "готино" лекенце ............ айде

Kalu
01-31-2013, 20:47
Библията е хубаво нещо!!!

Kalu
01-31-2013, 20:47
Едно от предназначенията на Библията е да направи човека истински човек............
+1

In_Nomine_Sathanas
01-31-2013, 21:24
"готино" лекенце ...
http://i.imgur.com/NyksJDd.gif

Интересно ми е как нарочно си слагаш маската на широкоскроеността (същата която всички християни си слагат). А се вижда под всичко това, че ти си просто поредния егоистичен малък човек, и ти мразиш, и ти злословиш, и ти играеш същите игри като всички останали. Естествено с малко фалшиво великодушие - за колорит. "Затова сложи любимата си маска"... отпусни се, и се наслаждавай на себе си.
http://www.youtube.com/watch?v=zRvPoCWElOc

RagioL
02-01-2013, 05:50
Предлагам да се върнем на някой от останалите под точки, а именно с какво тези четири евангелия в библията са по-добри от останалите.

defender
02-01-2013, 10:46
Различават се по това, че са истинни, взаимодопълват се, едно друго се потвърждават, и са запазени непроменени от Църквата.
Останалите, които са отхвърлени не може да се сравнят с каноничните евангелия нито в духовен или литературен план, нито по историческа достоверност. Повечето от тях са плод на фантазията.
Освен това много от тези отхвърлени евангелия са били преписвани и преработвани през цялото средновековие.

и т.н.

RagioL
02-01-2013, 13:52
Да си чувал случайно за Наг Хамади? Свитъците са в една пещера от 4 век до 1945 г. няма как да са били фалшифицирани през цялото средновековие. http://bg.wikipedia.org/wiki/Библиотека_от_Наг_Хамади

ReguL
02-02-2013, 09:47
+1

А чела ли си я някога?