PDA

View Full Version : Страните на живота



Isildur
05-29-2011, 21:24
Нека изкажем теориите си за живота.
Някой казват,че живота трябва да се живее бохемски.
Други,че живота е за "двама" и трябва да се създаде семейство и т.н.
Как мислите вие кое ви харесва повече-алкохола,постоянните партита,кучките,дрогата,бе сънните нощи яките запой и лудите преживявания пред скучния живот със една жена и деца на които угаждаш и гледаш и т.н. как мислите вие и защо ?

Auriss
05-29-2011, 22:18
Мисля че няма абсолютно никакъв смисъл и ако ти е на сърце да купонясваш - заповядай. Ако пък искаш семейство - никой не те спира.
Смисъл в човешкия живот има точно толкова ,колкото и в този на един комар или на някоя еднодневка. Така че ако търсиш причина да съществуваш - бих казал ,че е да правиш каквото ти е на душата. Това ми е мнението :) . Всички други 'ограничения' и наставления ги намирам просто за подмолен протест срещу хората ,които имат смелостта да изпълнят горното. Всеки си има някакви мечти и желания и като че осъществяването на въпросните е цел на живота на всеки индивид. Едни успяват ,други не - така е устроен света.

montana6
05-29-2011, 23:38
Нещо не ми харесва как си поставил темата. Изкарваш брака като нещо неприятно, а това въобще не е така, стига да намериш правилния човек. Това, че на теб не ти допада не значи, че е "скучния живот със една жена и деца на които угаждаш и гледаш".

Иначе другото Аурис го е казал точно - смисълът на живота е да го изживееш, както ти е присърце, стига да не пречиш на другите и техния живот.

djipsito
05-29-2011, 23:57
Има по-важни неща от купоните и алкохола...
Казват, че всеки има "мисия" или цел в живота и я знае докато е дете, а с годините забравя (не винаги)...

Живота изглежда по-лесен, отколкото е. Има доста хубави неща, въпроса е кой кви приоритети има и кое за него е по-важно. Аз не обичам да планувам. Каквото ми е "поднесено", тва ще е. Купонясвам, веселя се, ама тва не ме прави щастлива като цяло. А и тези неща омръзват с годините...

JungleJaguar
05-30-2011, 07:18
Не е удачно да заключваш,че купоните са "яко нещо",а всичко друго "безсмислена скука".Живота не е само купон.Живота не е яж,пий и си носи новите дрехи.Това е свръхелементарно мислене.Живота е много повече от ядене,пиене и купони.Ако това е за вас живота-жалко,че сте стигнали само до това ниво.Хората могат да правят много други неща.Защо заключвате,че живота е само 2 неща-купон,или "скучно" създаване на семейство и нищо друго.Хора,не бъдете толкова ограничени.Има милиарди хора по света.3а теб купоните са важни,а за милиони други-едва ли.Да,те празнуват,но не издигат в култ купоните.Да издигаш в култ купона,да го смяташ за нещо важно е все едно да смяташ ходенето по голяма нужда за нещо важно.И да ти кажа,че с кеф бих пропуснал поредният купон,за да отида примерно на разходка в планината сред природата.Преди няколко дни с още 2 момичета и момчета решихме да отидем на разходка в планината из горите и планинските езера и беше за всички нас много по-яко изживяване,отколкото поредното сядане на маса.Но всичко зависи от хората-бил съм на доста купони,включително и на такива с наркотици,оръжия и кучки,които правиха разни неща и с момичета и момчета,но за мен това нещо няма тежест.Няма смисъл.Не му отдавам никакво значение.Даже вече избягвам да ходя на купони,защото е една и съща скука.Търся и ценя духовното,а не толкова материалното,стремя се към мъдростта и познанието,обожавам природата и животните,интересувам се от много други неща.Незнам,понякога завиждам на племената от джунглите,които водят спокоен природосъобразен живот.И то от хиляди години преди нас дори,а са запазили и природата си и тях самите.
Та,мисълта ми е,че живота не е само това и това,както си казал,а има милиарди варианти,защото хората са милиарди,а всеки човек е една отделна Вселена.Разберете кое за вас е важно,кое ви е на сърцето и правете това,а не тълпата каквото прави по dеfаult.

Isildur
05-30-2011, 08:44
Първо да поясня,че не само партитата и т.н. са ми приоритет (защото ти маи така ме разбра)
просто исках всеки да изкаже своята гледна точка.

Защото на мен примерно не ми побира акъла,ако съм женен имам и 1-2 деца.И искам да отида примерно до Лондон,Австрия или там зад океана за по 1 месец и на горе,сам...или със приятели но само момчета/мъже.Коя ще ме пусне и без да се притеснява !?

JungleJaguar
05-30-2011, 09:34
Това зависи от вас двамата.Познавам едни са женени,но са си дали пълна свобода.Включително жена му е правила тройка пред мен с мъж и жена.Мъжа й беше излезнал и като се върна само я пита къде е тревата,взе я и излезнахме на терасата да пушим,а тя си действаше ахахахах.
Така,че си зависи от вас си.Свободата във връзката е едно от най-важните неща.Да не ограничаваш човека до теб.Да не му дадеш да се развива само защото може да постигне повече от теб и да не го подкрепяш,ами да го спираш-тва пък е баси тъпото,ама е доста срещано.

Concussion
05-30-2011, 09:40
Партита, дроги, кучки, мучки - ще речеш че е въпрос само на избор, то за тея неща и пари трябват.

antifashionshit
05-30-2011, 10:03
всеки може да придаде какъвто смисъл желае на живота си, за да направи по-поносимо това, че колкото повече мислиш, толкова по-малко смисъл и посока намираш.

Auriss
05-30-2011, 10:44
^Ах ,колко съм съгласен с постнатото отгоре

JungleJaguar
05-30-2011, 11:06
Партита, дроги, кучки, мучки - ще речеш че е въпрос само на избор, то за тея неща и пари трябват.
Не винаги.Ако хората са дилъри не плащаш,щото те черпят.Но няма никакъв шибан смисъл.Да не говорим пък,ако си плащаш.Супербалъшко е да кихаш яко кинта за грам всеки ден.Поне за мен де.Ама от години съм далеч от тез неща и по-добре.Не съм и опитвал даже твърдо никога,а са ми давали,но само пафках трева,после я отказах и пуших само цигари,а от 1 година отказах и цигарите.И съм много по-добре.

NomNomNom
05-30-2011, 21:55
Бих осиновила 5-6 деца , ако изкарам пари - бих направила образователни центрове за безработни/бездомни , семинари на тема - колкото и да ви е шибан живота, не е , споко, и не ви трябват пари за да се оправи т.н.
Но не бих го нарекла смисъл , това е просто рандом план , по който ме е подкарало от малка ( поради факта, че постоянно ми повтаряха , че съм егоист и не помагам , а аз никога не отказмва услуга, нвм , просто леко пояснение ) .

Ssummerjam
06-15-2011, 11:07
Животът е нещо, на което само веднъж можем да се насладим. Смисълът да живеем е в постоянното надграждане и усъвършенстване на характера. Всеки живот оставя следа - това могат да бъдат деца, блага за обществото.. Твърдението, че трябва да се живее бохемски донякъде е вярно, защото определено е по-леко като си веселяк и го караш по- по повърхността на нещата, без да се замисляш много много . Но пък мисленето в стил "живей за деня", под претекст, че утре може да не дойде, обикновено не води до нищо добро. За да имаш пълноценен живот, първо трябва да си изградил стабилна основа. А това няма как да се случи ако всичко отлагаш и живееш ден за ден.
:)

Rebirthing
06-16-2011, 11:58
Не мисля, че разхайтения живот ще ми донесе нещо стойностно, това е за хора които са много долу в развитието си.
Да живея бохемски, окей. Да имам семейство и деца, окей. Да се разбивам всяка нощ по купони и на сутринта да не помня нищо, не, благодаря, не е за мен, това да ме доведе най-много до цироза на черния дроб !


Isildur, ако си женен и имаш 1-2 деца ще имаш отговорности и ще ти е най-малкото до продължителни пътувания. Не знам на колко си, но след години като работиш, никой работодател няма да те пусне в отпуск за месец и повече, за да се шляеш ти отвъд океана. Дори да имаш собствен бизнес, пак няма да можеш да го оставиш за толкова време. Представите ти за живота са крайно нереални.

TheMightyNadenica
06-16-2011, 13:04
Защо се въртите само около 2 избора...не бъдете праволинейни...

ivcheto0o
06-16-2011, 13:25
Всеки трябва да си живее живота си както му харесва без да се съобразява с чуждите виждания.На едни им харесва повече купона на други спокойствието.За мен смисъла на живота ми е да имам с какво да се гордея,да има от какво да се срамувам,да бъда себе си и да се боря за мечтите си.И не мисля че човек има само 2 избора,все пак има и златна среда,човек може да се забавлява,да ходи по купони и с някого до себе си,стига да е правилния и да го прави щастлив.

Daggeron
06-27-2011, 21:36
+1 за antifashionshit
Всички други мнения ми се струват... банални (простете мили хора, но съм ги чела по книги, гледала на филми) Все пак си мисля, че ако имаше един отговор на Въпроса нямаше да има и толкова различни мнения и версии. Даже не ми се мисли...

Emily
06-28-2011, 08:24
За страните на живота, както някой каза - милиарди различни, колкото са и хората. За смисъла на живота - да съм щастлива, нищо друго няма значение. ;-)

ScarlettS
06-29-2011, 15:42
Забелязала съм, че винаги хората, смятани за велики и тези, чиито животи са запомнени, са действали според свои убеждения и повечето от нещата, които са мислели и правели, са били възприемани като различни и необщоприети за времето си. Хората, които (според мен) нямат смисъл в живота са тези, които живеят според вече утвърдения модел за живот - например завършват, работят, женят се, имат деца и умират.. или пък цял живот прекарват напушени без да помнят нищо и просто си правят каквото им падне. Нито едното не ме привлича, просто искам да живея както искам и никога да не губя нещата, които вярвам заради мнението на хората или някакви норми на обществото. Но пък всеки е различен и има хора, които не обичат да се отличават и гледат да се впишат , за да не привличат внимание и може би така са си щастливи. Всъщност мисля, че всеки трябва да прави неща, които го правят щастлив и това е неговата мисия . Накрая прозвуча доста клиширано, но не знам.. до това стигнах :D

4o4ina
07-06-2011, 14:12
Всичко трябва да е умерено!Наживей се,ама така все едно няма да има утре,за да ти втръсне,след това създай семейство!

DREAM95
07-11-2011, 12:15
Животът е нещо, на което само веднъж можем да се насладим. Смисълът да живеем е в постоянното надграждане и усъвършенстване на характера. Всеки живот оставя следа - това могат да бъдат деца, блага за обществото.. Твърдението, че трябва да се живее бохемски донякъде е вярно, защото определено е по-леко като си веселяк и го караш по- по повърхността на нещата, без да се замисляш много много . Но пък мисленето в стил "живей за деня", под претекст, че утре може да не дойде, обикновено не води до нищо добро. За да имаш пълноценен живот, първо трябва да си изградил стабилна основа. А това няма как да се случи ако всичко отлагаш и живееш ден за ден.
:)
Напълно съгласен.

Rebirthing
07-16-2011, 21:00
например завършват, работят, женят се, имат деца и умират..

Да си кажа, че и аз до скоро мислех по същия начин, а после разбрах с каква заблуда съм всъщност. Това, че човек има образование, работи и има деца, не значи, че е чичка с бирено коремче заврян в офис по цял ден или, че е грозновата лелка със стрии и целулит която по цял ден шета из панелката си и си гледа децата.

Живота може да се изживее по много варианти, но като цяло животите на повечето хора си приличат. В крайна сметка всички се раждаме и умираме, а между тези две събития ни се случват разни други неща :).

SomeRandomDude
07-16-2011, 21:31
Аз гледам в много по-общ план.

Всяка човешка постъпка, е като дъждовна капка в буря. Капката се направлява от вятър, налягане, влажност и всякакви други странични фактори. В края на краищата, правейки каквото и да е, ние можем да видим само тази капка. Тя пада на земята и това е.

Капките в една буря обаче са много. Водата се събира и потича. Образува се река.
Ние, които направляваме една единствена капка, може и да сме част от реката, но нито я виждаме, нито можем да я контролираме.

Тази река се нарича съдба.
Аз лично обичам да я наричам "подреден хаос".

В подредения хаос няма излишни и маловажни капки. Всеки човек е важен и трябва да бъде точно този който е.

Към какъвто и живот да се стремите, вие никога няма да станете нещо повече от капка в бурята.
Малки, но същевременно част от всикчи... Част от едно цяло.

Какъв е моят стремеж?
Стремя се да бъда повече от капка. Сам казах че е невъзможно. Знам го. Въпреки това искам да бъда повече...

commando1
07-28-2011, 14:57
Истината за живота,както и смисъла е една.
Ние сме тук за кратко на тази земя. Раждаме се живеем,развиваме се и умираме. Това са четирите процеса на човешкият живот. Бог ни е създал за да живеем,развиваме и следваме пътя на Истината-Бог. Истината е само една-Бога. Няма индивидуална "истина" или философски истини,няма светски или материалистични "истини". Човек рано или късно осъзнава къде се намира истината. Душите ни не винаги се изпълват с радост или щастие когато следваме свои измислени "принципи" и се опитваме да направим неща които не са по силите ни,само и само да се докажем пред себе си че сме велики или вечни. Това е самозаблуда. Затова и Бог е дал на хората Християнството с цел да се предпазват и да избягват от греховете на света. Не може да има вяра без Християнство. Бог иска да следваме до край неговите завети,за достоен и праведен живот.

NFW`
07-28-2011, 15:02
Истината за живота,както и смисъла е една.
Ние сме тук за кратко на тази земя. Раждаме се живеем,развиваме се и умираме. Това са четирите процеса на човешкият живот. Бог ни е създал за да живеем,развиваме и следваме пътя на Истината-Бог. Истината е само една-Бога. Няма индивидуална "истина" или философски истини,няма светски или материалистични "истини". Човек рано или късно осъзнава къде се намира истината. Душите ни не винаги се изпълват с радост или щастие когато следваме свои измислени "принципи" и се опитваме да направим неща които не са по силите ни,само и само да се докажем пред себе си че сме велики или вечни. Това е самозаблуда. Затова и Бог е дал на хората Християнството с цел да се предпазват и да избягват от греховете на света. Не може да има вяра без Християнство. Бог иска да следваме до край неговите завети,за достоен и праведен живот.

inb4 фанатизирани сектанти.

gandalfepi4
07-28-2011, 16:27
inb4 фанатизирани сектанти.



inb4 фанатизирани



inb4



inb4



inb4

/b/rother?


  ▲
▲ ▲

NFW`
07-28-2011, 17:23
http://www.lowbird.com/data/images/2010/07/4chan-1278103590709.jpg

Sort of.

gandalfepi4
07-28-2011, 19:07
n00b
░░░░░░░░░░░░░▲
░░░░░░░░░░░░▲ ▲
░░░░░░░░░░░▲ ▲ ▲
░░░░░░░░░░▲ ▲ ▲ ▲
░░░░░░░░░▲ ▲ ▲ ▲ ▲
░░░░░░░░▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲
░░░░░░░▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲
░░░░░░▲░░░░░░░░░░░░░▲
░░░░░▲ ▲░░░░░░░░░░░▲ ▲
░░░░▲ ▲ ▲░░░░░░░░░▲ ▲ ▲
░░░▲ ▲ ▲ ▲░░░░░░░▲ ▲ ▲ ▲
░░▲ ▲ ▲ ▲ ▲░░░░░▲ ▲ ▲ ▲ ▲
░▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲░░░▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲
▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲░▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲ ▲
░░░░░▓▓░░░░░░░░░░░░▓▓
░░░░░▓▓▓░████████░▓▓▓
░░░░░▓▓░█▓▓▓▓▓▓▓▓█░▓▓
░░░░░▓▓░░░██░░██░░░▓▓
░░░░░▓▓░░░▓▓░░▓▓░░░▓▓
░░░░░▓▓▓░░░░░░░░░░▓▓▓
░░░░░▓▓▓██░░▓▓░░██▓▓▓
░░░░░░▓▓███░▓▓░███▓▓
░░░░░░▓████████████▓
░░░░░░░████████████
░░░░░░░████████████
░░░░░░░████▓▓▓▓████
░░░░░░░▓▓▓▓▓██▓▓▓▓▓
░░░░░░░████▓▓▓▓████
░░░░░░░████████████
░░░░░░░░▓▓▓░░░░▓▓▓
░░░░░░░░▓▓▓░░░░▓▓▓

ScarlettS
07-28-2011, 20:55
commando1, точно така, няма индивидуални или философски истини, има само твоята истина - за християнството :lol:

NFW`
07-28-2011, 21:18
n00b

I sense butthurt in the air

gandalfepi4
07-29-2011, 06:06
commando1, точно така, няма индивидуални или философски истини, има само твоята истина - за християнството :lol:

и по-точно неговата индивидуална версия на християнстото :-D



="NFW`"I sense butthurt in the air



no, only H̨͋ͤ̔̈́̔͗ͩ̈ͬͥ͌̂͘҉̧̯̻̬̗̬̜̫͉̪̬A͋ͮ̓ͫͮ͌ͤͨ҉̻͇̠͉̭͉̬̩̞̖͉̹͞ P̷̨̟͈͇̫̭̻̹̫̤̪̮̖͎̗ͭ̿͂̐̄ͮ͐̊ͬ͟͢ͅP̷̵̠̘͉̠͙̲̮̲̭̤̩̍͗ͦ̄̾̈́̄ ̫̺̠̩̤̰̺I̊̏͊̆̓̄҉͉͕̼͚̞̠̭̞̫̘̬̥̠̝̣̜̭͔͜ͅN̮̭̩͕̭͉̪̩ͮ̎̉̒͠͡ ͉̖̝͙̮͉͉͇̜̪͙E̴̪̩̳̜̺͒̀͐̋ͧ̊ͫ̈́̀̚͜͡Ş͍͔̩̭͔̮̰̹̙̾̌̎͐̀ͦͨ͡͠ ͎͚̖̰̪̬̬S̷͕̻̮̻̯͔͔̮̲̪̤̠̣̄̓̄ͩͫͮ͗̽̈̾ͮ̃̋̿́̚͟͠

ScarlettS
07-29-2011, 17:03
^
:D

И commando1 май се отказа и то без да ми отговори на въпроса в другата тема.. сега трябва да чакаме друг християнин. Колко тъжно. :(

А какво стана с Лойд?

TheMightyNadenica
07-29-2011, 20:35
^
:D

И commando1 май се отказа и то без да ми отговори на въпроса в другата тема.. сега трябва да чакаме друг християнин. Колко тъжно. :(

А какво стана с Лойд?

По тази тема...струва ми се вече, че лойд, тапата, коммандо са все един и същ чиляк...