PDA

View Full Version : Проблем със зачервяване на лицето



abvgde93
05-30-2011, 09:59
Здравейте.
Имам мазна кожа с акне и ходя на дерматолог.
Явно от топлите дни лицето ми се зачервява страшно много.
Лекарката ми каза да не слагам слънцезащитен крем ....но аз слагам на Biodoerma Photoderm AKN MAT SPF 40 когато излизам навън,но лицето ми е страшно зачервено или по-точно изгоряло от слънцето особено на челото и то до половината.Много е гадно дайте някакъв съвет...

Момче съм.

FuckingFreak
05-30-2011, 10:07
По принцип ли лицето ти е зачервено, или сега си изгорял ? Ако си изгорял има супер много кремове за изгоряла кожа, но за мен най - ефективно е като вземеш кисело мляко, сложиш го в/у филия хляб, за да се изцеди водата за около 5-10 мин и си го намажеш на лицето, за 1-2 дни ти се оправило.. Супер тъпо е да не слагаш слънцезащитен крем, тая лекарка луда ли е, вярно слънцето лекува пъпките, но ги лекува дори и като си имаш крем против лъчите, все пак те са супер вредни.. А ако по принцип ти е зачервено - или е от акнето (ако е в тежка форма и имаш инфекции, особено ако си чоплиш пъпките) или имаш чувствителна кожа, а може и комбинация от двете.. Това с чувствителната кожа не се оправя, същата съм и аз, зачервявам си бузите понякога, но мисля, че с минаването през пубертета ще го преодолея, цялата ми рода е била такава..

MusicAddicted
05-30-2011, 10:17
Чакай малко, щом ти е казала да не си слагаш слънчев крем, това означава да не си си слагаш!

---------
Извини ме, ако греша, но ми се струва, че това с латиницата е такъв крем
(Хубаво е не да пишете до последна запетайка имената на лекарствата, кремовете и тн, а да оточнявате какво точно се крие зад имената им)

Feliz
05-30-2011, 10:19
Пробвай да се мажеш с това http://www.dermstore.com/product_oil-free+lotion+spf+15_1392.htm . Почистващ лосион е със слънцезашитен фактор 15. Използва се сутрин. За мазна кожа е и подпомага подобряването на вида й. Предписан ми е от дерматолог. :)