PDA

View Full Version : Пъпчици по ръцете и гърба



smilekiss
05-30-2011, 11:35
Здравейте, имам от доста време някакви гадни пъпчици,които се появяват по гърба и ръцете.Отидох при личния ,който е доктор по кожни болести и ми каза да ги мажа с крем Гентамицин , но няма резултата .. Ако някой ,може да ми препоръча нещо ,защото става топло и преди не ме притесняваха ,но сега започвам да се чувствам некомфортно от тях :(

MusicAddicted
05-30-2011, 12:24
За твоя информация, гентамицин гел се използва например за възпалена пи*ка

smilekiss
05-30-2011, 18:47
В листовката пишеше и за възпалени пъпки или неюо такова не си спомням ,освен за това което ти каза :)

Abigoria
05-30-2011, 21:25
сърбят ли? Майка става цялата така лятото- има слънчева алергия. Ако сърби, иди на алерголог. Ако не, тогава вероятно е козметичен проблем и ти трябва консултация с дерматолог

smilekiss
05-31-2011, 15:37
Не,не сърбят. Някакви гадни са и като ги изстискаш пускат някакъв бял секрет като при акне ...

xxxmyheroinexxx
05-31-2011, 16:29
Не,не сърбят. Някакви гадни са и като ги изстискаш пускат някакъв бял секрет като при акне ...
Щом знаеш какъв секрет пускат, значи си ги стискала което НЕ трябва да правиш. Отиди при някой по-свестен лекар, защото появата на акне по гърба,ръцете и където и да било при по-продължителен период без отшумяване означава, че организма ти не извежда токсините и отровите от тялото ти. Храни се по здравословно. Сега има много плодове и зеленчуци. Пий много вода и чай. Избягвай сладкото... Ако не забележиш промяна, консултирай се с дерматолог, защото проблема е вътрешен. Има някаква причина за да се появяват.

Abigoria
05-31-2011, 21:39
Не,не сърбят. Някакви гадни са и като ги изстискаш пускат някакъв бял секрет като при акне ...
Щом знаеш какъв секрет пускат, значи си ги стискала което НЕ трябва да правиш. Отиди при някой по-свестен лекар, защото появата на акне по гърба,ръцете и където и да било при по-продължителен период без отшумяване означава, че организма ти не извежда токсините и отровите от тялото ти. Храни се по здравословно. Сега има много плодове и зеленчуци. Пий много вода и чай. Избягвай сладкото... Ако не забележиш промяна, консултирай се с дерматолог, защото проблема е вътрешен. Има някаква причина за да се появяват.

+!
И яж месо.
Личната ти хигиена трябва да е много добра, почиствай ги с тоник без алкохол и се мий с антибактериален сапун с възможно най- неутрално рН.

smilekiss
06-10-2011, 18:53
Благодаря :) Една приятелка има подобен проблем и ми препоръча Силицилов спирт, при нея има ефект, при мен ще видим как ще подейства :)

jenatanadqvolaa
06-11-2011, 07:29
и аз имам по гърба не много 4 5 някъде и отидох на кожен в "Токуда" , защото там са много добри и ми предписа крем да се мажа сутрин и вечер.Този за сутрин е ACNE OUT ,a другия е на Avene и се казва TriAcneal този втория много много помага вземи си ги найстина има ефект :)

ThisIsMe
06-11-2011, 10:34
Лекарят специализиран в тази област е дерматолог.Той ще ти изпише най-правилното и ефикасно лекарство.
При положение ,че имаш проблемна кожа,не трябва да използваш всякакви лосиони,душ-гелове и сапуни.
Добре е да идеш отново на лекар,а междувременно да хвърлиш едно око на този сапун - http://beautycosmetic.biz/ficosota-syntez-teo-bebe-krem-sapun-aloe-vera-p-2490.html

SunnyWinter
06-11-2011, 11:27
Аз имам същия проблем. В момента ги мажа със салицилов спирт и има ефект, но зависи от организма.

kalpazanka
06-12-2011, 08:38
Гноен ли е секретът или себум?
Вариант е да започнеш да ексфолираш с гъба и душ-гел/препарат, който ползваш за миене на лице.