PDA

View Full Version : Защо всички се набутват в езиковите?



Strength
05-30-2011, 15:17
Направило ми е впечатление,че всеки втори(че и всички),който ще кандидатстват в езикова казват:"Аз ще кандидатствам в (езиковата),защото съм чувал,че там много се държи на ученето и нивото е добро".Забога вие отивате да учите там,защото сте чули,че е добро училището ли? :lol: Какво стана с:"Аз искам да се занимавам с нещо свързано с...(биология,химия,икономик а,математика и т.н),затова отивам в ...".За мен хората,който учат в езикови не знаят какво да учат.Наистина има и хора,който наистина искат да изучават даден език,но те са единици...

daq96
05-30-2011, 15:22
Просто всички искат да се разкарат от тук. Според мен например една математическа е много по-елитна от една езикова. Но това е лично мнение.

GuitarGuy
05-30-2011, 15:22
Ужасно безмислена тема. Преди 3 години да не беше по-различно, когато аз влизах в езикова?

Strength
05-30-2011, 15:30
Просто всички искат да се разкарат от тук. Според мен например една математическа е много по-елитна от една езикова. Но това е лично мнение.
Ама разбира се,понеже си научил перфектно немски в НЕГ(примерно),задължително ще идеш да работиш в Германия,някаква високо заплатена работа...Това ще(може би) се случи с около 10% от учениците,които учат в езикови.Останалите 5 години на вятъра.

xoxi
05-30-2011, 15:46
Какво лошо има в това?
В днешно време ако незнаеш поне 1 език, не важиш! По-добре учениците да се занимават с нещо, което ще им потрябва (може би) в бъдеще, отколкото да си стоят в старите училища, колкото да избутат до 12 клас за едното му средно образование.

onestar
05-30-2011, 15:48
Езикът в днешно време е нещо задължително. Доста вратички ти се отварят благодарение на него...

nickeyy97
05-30-2011, 15:55
Ако знаеш повече езици, имаш по-голям шанс, да те вземат на по-хубава работа. Аз например, ще кандидатствам в езикова гимназия, защото искам да науча английски и немски като хората :)

Strength
05-30-2011, 16:07
Понеже в България всекидневно ще ти трябва да знаеш френски,испански и италиянски...Езиците са важни да,но май май повече се гледа дали имаш висше.Примерно учиш 5 години за професия в сферата на икономиката,като междувременно научаваш английски и малко някой друг език(немски да кажем :D ).После учиш пак за тая професия висшето,като ходиш на уроци за немския(научаваш го и него).И в крайна сметка-разбираш си перфектно от работата и знаеш два езика. :D
Докато за 5 години научаваш перфектно два езика в езикова,и после висшето с 300 зора ще учиш за някаква професия...

GLaDOS
05-30-2011, 16:07
Виж сега , какво било станало с мечтите ,аз искам да уча това и това ?
В училището в което щеше да ми е интересно се минава само за отбиване на номера ,дори не ходят на училище (електроника , механика) .Точно тези училища са за остатъка ,който е пресят от по-елитните училища .
Може ли според теб да сравняваме една езикова със строителен , електротехника или спортно ? Какво би избрал от тези трите ?

GuitarGuy
05-30-2011, 16:08
@Strength, ти кога стана професор, че да казваш какво им трябвало на хората и какво не?
Поне кажи на колко си години, за да не се чудя на акъла ти.

Wanderer1
05-30-2011, 16:12
Ами... наистина има някои, които отиват там заради това, че са чули, че нивото е добро, но ако нямаш желание да учиш какво ще търсиш в езиковата?
И наистина в днешно време без език си за никъде и точно затова и аз ще кандидатствам в езикова, а като резервен вариант - НТГ с банково дело или бизнес администрация

Strength
05-30-2011, 16:14
@Strength, ти кога стана професор, че да казваш какво им трябвало на хората и какво не?
Поне кажи на колко си години, за да не се чудя на акъла ти.
На кого казвам какво да прави?Това си е мойто виждане за нещата.Наистина на някои хора им трябват тези езици.Като им трябват да си ги учат.

sladkish_14
05-30-2011, 16:23
Защото смятат, че бъдещето е в чужбина! А тези, които смятат, че бъдещето е там, не са достойни българи! Те са смешници. Роби. Безхарактерни слаби хора. ;)

Fiction7577
05-30-2011, 17:11
Истината е, че ако щеш и най-елитната гимназия да завършиш, без висше образование, за никакъв чеп не ставаш. Гадно, ама факт.

Родителите ми усилено си търсят работа в чужбина и виждам какво пише в обявите. А именно - първото условие е да имаш поне едно висше. Нямаш ли го, ако щеш и на всички други критерии да отговаряш, просто си задраскан от списъка.

Гимназията далеч не е най-важното. Пък и докато си взимаме средното образование, доста хора могат да размислят какво да учат за после. Аз примерно, мислих да уча информатика в университета, но лично за сега се оттеглям от това си мнение.

Но знае ли човек, може пак да се върна на това.

Както и да е, главното е, че с една гимназия, освен един магазинер, барман или подобно нещо, друга работа няма да си намерите. Не знам за вас, но аз не искам да се чудя как да свържа двата края в бъдеще....

awerw
05-30-2011, 17:16
Виж сега , какво било станало с мечтите ,аз искам да уча това и това ?
В училището в което щеше да ми е интересно се минава само за отбиване на номера ,дори не ходят на училище (електроника , механика) .Точно тези училища са за остатъка ,който е пресят от по-елитните училища .
Може ли според теб да сравняваме една езикова със строителен , електротехника или спортно ? Какво би избрал от тези трите ?
Абее колко са ги пресяли езиковите, има и някои прашинки дето не им е хич мястото там 8-)

sound0fsilence
05-30-2011, 17:22
Истината е, че ако щеш и най-елитната гимназия да завършиш, без висше образование, за никакъв чеп не ставаш. Гадно, ама факт.

Родителите ми усилено си търсят работа в чужбина и виждам какво пише в обявите. А именно - първото условие е да имаш поне едно висше. Нямаш ли го, ако щеш и на всички други критерии да отговаряш, просто си задраскан от списъка.

Гимназията далеч не е най-важното. Пък и докато си взимаме средното образование, доста хора могат да размислят какво да учат за после. Аз примерно, мислих да уча информатика в университета, но лично за сега се оттеглям от това си мнение.

Но знае ли човек, може пак да се върна на това.

Както и да е, главното е, че с една гимназия, освен един магазинер, барман или подобно нещо, друга работа няма да си намерите. Не знам за вас, но аз не искам да се чудя как да свържа двата края в бъдеще....
+1 Амаа то в езиковите гимназии не си учи само език ! Учи се всичко :?

awerw
05-30-2011, 17:28
Истината е, че ако щеш и най-елитната гимназия да завършиш, без висше образование, за никакъв чеп не ставаш. Гадно, ама факт.

Родителите ми усилено си търсят работа в чужбина и виждам какво пише в обявите. А именно - първото условие е да имаш поне едно висше. Нямаш ли го, ако щеш и на всички други критерии да отговаряш, просто си задраскан от списъка.

Гимназията далеч не е най-важното. Пък и докато си взимаме средното образование, доста хора могат да размислят какво да учат за после. Аз примерно, мислих да уча информатика в университета, но лично за сега се оттеглям от това си мнение.

Но знае ли човек, може пак да се върна на това.

Както и да е, главното е, че с една гимназия, освен един магазинер, барман или подобно нещо, друга работа няма да си намерите. Не знам за вас, но аз не искам да се чудя как да свържа двата края в бъдеще....
+1 Амаа то в езиковите гимназии не си учи само език ! Учи се всичко :?
Притупват го това всичко, аз не знам как ще вземат по Биология, Химия, Физика и още др. предмети материала за 2год. в една :?

smiirnoff
05-30-2011, 17:33
Ако знаеш повече езици, имаш по-голям шанс, да те вземат на по-хубава работа. Аз например, ще кандидатствам в езикова гимназия, защото искам да науча английски и немски като хората :)

И каква работа - учител, преводач ... изчерпах се :lol:
Абе щом като са създадени езиковите сигурно са от полза, просто различните хора имат различно мнение.
Никога не съм имала желание да отида в езикова. К'во - ще уча по 43242 часа на седмица език и като завърша средно каква мога стана ? о.О
Предпочитам професионална гимназия/техникум.
Поне сега като завърша мога и да работя нещо. А то не ми пречи езика да го науча. От детска градина учи английски до 12 клас, все ще научиш нещо. Пък ако си амбициран нищо не ти пречи и да го научиш горе долу като в езикова. Зависи от човека просто.

SomethingCorporate
05-30-2011, 17:39
Ами аз лично искам да вляза езикова, защото езиците ми се отдават и искам да се развия в тази област. Смятам да не оставам в България, защото ако след десетина години сме на това ниво..просто няма смисъл. Ще изляза някъде на вън и ще си намеря някаква работа, но за целта ми трябва език..ето на!

Moderatorius
05-30-2011, 18:05
Що за тъпа тема :lol: Имах избор между ЕГ и Математическа гимназия. В математиката хич ме няма, защо да уча нещо, което не ми харесва??? Езикът си е голямо предимство, не говорим за заминаване в чужбина, бла-бла. Никой не спомена, че език се знае за собствено удоволствие и удобство, в крайна сметка. Да си гледаш филми, четеш книги, тва-онова, пишеш си с хора от съответните страни. Исках в ЕГ и съм доволна. Ученото до 7ми клас (при положение, че съм била добра ученичка) въобще си е било едно НИЩО. Другото, което е... виждаш, дори и в джобс.бг почти навсякъде се иска език. Майка ми се е трепала 5 години висше, не знае чужд език и кво? Никъде не я взимат, заради тва. И не е само тя така. Даже ще съм мноооооого щастлива ако и висшето ми е свързано с езици, да не кажа САМО с езици. Искам да ги усъвършенствам. Разбрала съм, че в България и с 3 висшета може да седиш и да си ядеш обувките, така че искам да уча нещо за себе си. Езици, психология. Тук реализацията не ме бърка особено. Ако човек знае къде да се набута, ако има по-настървен характер, ако ще и магазин за цветя ще си отвори и пак ще има повече от вишистите, ха.

Иначе.. Смирноф, тва относно кви прифесии са възможни с езиците - уби ме, честно. Много повърхностно мислиш ;д;д

nickeyy97
05-30-2011, 18:07
Ако знаеш повече езици, имаш по-голям шанс, да те вземат на по-хубава работа. Аз например, ще кандидатствам в езикова гимназия, защото искам да науча английски и немски като хората :)

И каква работа - учител, преводач ... изчерпах се :lol:
Абе щом като са създадени езиковите сигурно са от полза, просто различните хора имат различно мнение.
Никога не съм имала желание да отида в езикова. К'во - ще уча по 43242 часа на седмица език и като завърша средно каква мога стана ? о.О
Предпочитам професионална гимназия/техникум.
Поне сега като завърша мога и да работя нещо. А то не ми пречи езика да го науча. От детска градина учи английски до 12 клас, все ще научиш нещо. Пък ако си амбициран нищо не ти пречи и да го научиш горе долу като в езикова. Зависи от човека просто.


Да, наистина зависи от човека. Аз нямам намерение да завърша гимназия и до там :) Разбира се, че ще уча висшо. Но е привилегия, ако знаеш повече езици :) Поне за тази специалност, която искам да следвам, езиците са един голяяяям плюс :))))... Горе-долу като в езикова..Хмм не съм съгласна.Все пак отивам в езикова за да науча дадените езици. Дори да учиш до 12 клас английски, ако не си седнеш на задните части и да учиш, няма как да го научиш Perfecto :D

BlackEyedPeas
05-30-2011, 18:27
Че аз бих искала да влезна в езикова, не защото "там всички отиват" или нещо подобно, а защото чуждите езици са ми силната страна. По повечето предмети не съм толкова добра, но чуждите ми езици са на ниво и казано честно, там имам най-високи оценки.

smiirnoff
05-30-2011, 18:29
^^ По същата логика един мързел ако ми отиде в езикова и си вее гъза по цял ден к'во става с него? Няма да му налеят езика с фуния. :lol:

Не ме съдете к'во пиша, просто мразя езиковите ... Hе виждам смисъл толкова да ги хвалят и раздухват като най - елитните. Баба ми ме ръчкаше да ходя във френската - дааа, споко просто. Учиш 5 години и? Няма лошо другите да ги харесват и да кандидатстват там щом са решили.
Аз съм си избрала професия и сега ще кретам докато стана такава, каквато искам. И за "повърхностното" ми мислене - измисли друга професия със завършено средно в езикова :lol:

nickeyy97
05-30-2011, 18:33
^^ По същата логика един мързел ако ми отиде в езикова и си вее гъза по цял ден к'во става с него? Няма да му налеят езика с фуния. :lol:

Не ме съдете к'во пиша, просто мразя езиковите ... Hе виждам смисъл толкова да ги хвалят и раздухват като най - елитните. Баба ми ме ръчкаше да ходя във френската - дааа, споко просто. Учиш 5 години и? Няма лошо другите да ги харесват и да кандидатстват там щом са решили.
Аз съм си избрала професия и сега ще кретам докато стана такава, каквато искам. И за "повърхностното" ми мислене - измисли друга професия със завършено средно в езикова :lol:

Защо са елитни? Защото показват едни от най-добрите резултати в България на външни оценявания, матури и т.н. И един мързел просто НЯМА как да отиде в елитна гимназия, защото за такава гимназия се иска доста труд :)

smiirnoff
05-30-2011, 18:35
^^ По същата логика един мързел ако ми отиде в езикова и си вее гъза по цял ден к'во става с него? Няма да му налеят езика с фуния. :lol:

Не ме съдете к'во пиша, просто мразя езиковите ... Hе виждам смисъл толкова да ги хвалят и раздухват като най - елитните. Баба ми ме ръчкаше да ходя във френската - дааа, споко просто. Учиш 5 години и? Няма лошо другите да ги харесват и да кандидатстват там щом са решили.
Аз съм си избрала професия и сега ще кретам докато стана такава, каквато искам. И за "повърхностното" ми мислене - измисли друга професия със завършено средно в езикова :lol:

Защо са елитни? Защото показват едни от най-добрите резултати в България на външни оценявания, матури и т.н. И един мързел просто НЯМА как да отиде в елитна гимназия, защото за такава гимназия се иска доста труд :)

Ама чакай малко :lol: Показват най - добри резултати само по езиците, нали? Това не ги прави най - елитните. Да, езиците са много важни, просто един амбициран човек ще научи език, дори и да учи в математическата примерни .. или класическата.

JustUnforgivable
05-30-2011, 18:37
Учиш 5 години и?

Отиваш в чужбина и учиш за дадена професия? А и осъвършенстваш езика си.После си намираш работа с една доста добра заплата, с която да живееш спокойно, вместо вс месец да се чудиш как да платиш сметките и да обвиняваш колко жалка е държавата ти..

sladkish_14
05-30-2011, 18:44
Това си е българина, вари го, печи го, все държавата ще му е виновна. Най-жалкото, което виждам е, че деца колкото мене, ДЕЦА на по 18-20 години разсъждават повлияни от възрастните. Не може да е така, не може да сме бъдещето на родината си, ако смятаме да я напуснем. Върви обеснявай, то от 15 годишно му е казано: 'ще учиш език и ще заминеш за чужбина'. Е ама не, в чужбина има достатъчно много хора, които да работят, там отиват само за бригади и мислят, че могат да постигнат нещо и постигат! Берат доматите и развиват селското стопанство и земеделието на чуждите държави, а Българските полета пустеят и само се оплакват: няма пари в тази държава, няма работа.. работа има, ама всички искат да си качат краката на бюрото и събота и неделя да живеят, като царе- по СПА хотелите. Не става, мързели са те. И роби.. на чужди родини :)

IWannaBeSedated
05-30-2011, 18:47
То повечето не избират това, което искат да учат, а това , за което са чували, че е елитно.. :?
---
Но едва ли някой ще вземе например някой, който е учил само в ПГИ например, без висше, на работа.. :-o

sladkish_14
05-30-2011, 18:49
И няма висша сила, която да ме убеди, че влизате в тези гимназии за удоволствие, това заради, което влизате в тях, е после да излезнете и да учите и работите в чужбина. ВСИЧКИ СА ТАКА. Не отиват тези, които не успеят да ги приемат!

nickeyy97
05-30-2011, 18:57
Учиш 5 години и?

Отиваш в чужбина и учиш за дадена професия? А и осъвършенстваш езика си.После си намираш работа с една доста добра заплата, с която да живееш спокойно, вместо вс месец да се чудиш как да платиш сметките и да обвиняваш колко жалка е държавата ти..

Мнооого точно казано :D Ама аз не мога да разбера някой хора как ще си намерят хубава работа само със средно образование. Пред тях е почти сигурно, че ще има кандидати с висше :?

aleks98
05-30-2011, 18:58
Да, с риск да се повторя някой хора влизат в езикови гимназии само зареди това, че са чули, че ще получат качествено образование. Да, и аз се ориентирам към езикова, защото имам голямо желание да владея английския перфектно и малко по малко да науча и немския. Преди малко още на първата страница прочетох, че българи отиват в чужбина и не са достойни българи, напротив, но просто в страната ни не може да получиш високоплатена работа, защото възможностите на страната ни не са толкова големи като на другите страни. Аз искам да отида също след 12 клас да уча за висше в Англия, защото искам да науча нещо, в България повечето учители отбиват номера само колкото да си предадат урока и не се стараят учениците да научат нещо. Аз в момента съм в края на 6 клас и уча в центъра на София, учителите ми обясняват как училището ни е елитно и тези тройки и четворки, които получаваме в друго училище са шестици, да, в някой училища е така, но точно това училище, в което уча въобще не е елитно, учителите са под всякаква критика на нищо не ни учат, на абсолютно нищо и в друга тема прочетох, че уроците са били за мързели, ами не, уроците са за амбицирани хора, които желаят да научат нещо. И аз ще ходя на уроци за да се упражнявам и да влезна в гимназията, в която искам, и НЕ, уроците не са за тъпи хора, просто като не те учат на нищо какво друго да правиш. В училището където искам да кандидатствам, юни месец има входно ниво по английски за да определят в каква паралелка да те сложат и съответно ако не си се представил добре на входното ниво от 1 септември, училището организира подготвителен курс за нуждаещите се деца и мен не ме е срам да отида на подготвителен курс, а ме е срам да кажа къде уча, защото на нищо не ни учат.

gofeto917
05-30-2011, 19:04
Защото смятат, че бъдещето е в чужбина! А тези, които смятат, че бъдещето е там, не са достойни българи! Те са смешници. Роби. Безхарактерни слаби хора. ;) Ма вие наистина си приказвате наизуст ей така, без да мислите, без да сте го изпитали, и идея си нямате в чужбина през какво преминава човек в началото, преди да му потръгнат нещата и колко народ има, които просто не издържат и се връщат в България, въобще не виждате същината на проблема, ок примерно ще завърша в ТУ-София електротехника, и айде кажете ми къде ще намеря работа и колко ще взимам на нея, сравнения с една европейска страна, на всички хора, които ще кажат ако има желание има и начин, им казвам да гледат статистиката, защото тя в случая е по-важна, да ми кажат какъв е процента на реализиралите се абзулвенти в техническата област и въобще? Ето затова исках аз езикова гимназия, защото още от 8 клас исках да уча в чужбина и слава богу успях, можете да ме наречете какъвто си искате, ама е факт, че човек (не българинът) човекът преди всичко е човек, като семейството ти е в затруднения, като всеки ден се чудиш как ще изкараш до вечерта, като непрекъснато имаш напрежение в работата, заради поредните съкращения, като се сетиш колко кредита имаш, а децата ти имат нужда от нови дрехи или училищни пособия (както знаем не са никак ефтини) и тогава като изпаднеш в такава ситуация едва ли ще си на мнение, че тези дето напускат са някакви утрепки и страхливци. (Правете разлика между смелост, патриотизъм и мазохизъм, моля ви)

actorqt
05-30-2011, 19:04
Авторе,защо ми се струва,че твоя милост не е могъл да влезе в английска или просто си знае,че няма да влезе и сега изкарва ,че едва ли не езиковите гимназии са глупави ..ии искаш да убедиш себе си може би ? :)

GLaDOS
05-30-2011, 19:13
Абее колко са ги пресяли езиковите, има и някои прашинки дето не им е хич мястото там 8-)

Какви прашинки , то дебили всякакви, навсякъде ! :lol:

По темата ,не ми се занимава ,щото сте изписали +2 страници за последния час - два 8-)

DieselBlood
05-30-2011, 19:18
Защото съм преценил,че там ще ше справя и защото това ми е интересно.Защо не приемем,че има хора,на които им са интересни езиците?А колкото до това,че хората влизат тук и там,защото са чули,че там било добре и се давало стабилно образование-това е смешно!!!Ако ще и в най-смотаното училище да влезеш,ако имаш желание да учиш,ще учиш.Като влезеш в средното,ще си подредиш желанията и ще запишеш това,което повече те влече.5 години са напълно достатъчни,за да решиш какво те влече и какво не като висше.sladkish_14,спри да сипеш фалшив национализъм.

fenaNiki
05-30-2011, 19:23
Абе, защо спорите въобще?! Истината е, че ако щеш и основно да имаш с подходящи връзки ще бъдеш много повече от човек с 3 висши например. Това е България, драги сънародници.

LoupGarrou
05-30-2011, 19:41
^^ По същата логика един мързел ако ми отиде в езикова и си вее гъза по цял ден к'во става с него? Няма да му налеят езика с фуния. :lol:

Аааа, виж, много си зависи от човека, във всичко е така. Има академично знаещи хора и такива, които са природно интелигентни. Никой не е казал, че някой, който не си пада много по ученето не може да научи език стига да има присъствие : ) !

JustUnforgivable
05-30-2011, 19:44
Ама аз не мога да разбера някой хора как ще си намерят хубава работа само със средно образование. Пред тях е почти сигурно, че ще има кандидати с висше [/b]:?

ами нали за това заминават за чужбина - за да учат висше, е да има такива, които направо отиват, за да бачкат на бригада и т.н.

MegiBoOm
05-30-2011, 19:47
защото, без език си за никъде! :)

smiirnoff
05-30-2011, 19:54
Е т'ва е тъпо, което някои казват, че ученици влизат в езикови, защото искат да отидат в чужбина. Еми аз уча в техникум и също искам да замина и дай боже да работя в чужбина. Какъв е проблемът? О, не, почакайте, явно вече съм станала робиня ... безхарактерна и etc. :D
И да, темата е безполезна. Все едно да питаме защо има голям интерес към НТБГ и НФСГ?
Е, никой няма да ти каже с точност. Някои като мен, които не харесват езиковите, ще почнат да плямпат против ЕГ, а тези, които ги харесват, че започнат да се обясняват как едва ли не ЕГ ти дава всичко е така.
И от тук се обезсмисля всичко 8-)
Айде лягайте си, няма к'во се обясняват всички :Д

alexX13
05-30-2011, 20:00
ми що - щот се учи повече език и по-малко математика! :-D

DuDeN
05-30-2011, 20:06
В езиковата гимназия не влизаме само заради езика. Първо, че езика е много важен и второ - в тийнеджърските си години, човек оформя мисленето си и вижданията си за нещата, а в такива моменти средата е много важна. Ако вляза например в испанската гиназия, там ще съм в добра среда сред уни и мотивирани хора, докъто ако вляза в някое посредствено у-ще , аз няма да уча, няма да се старая толкова... Това не винаги е определящо, но в повечето случеи играе важна роля. Така си обяснявам аз нещата. Ето една случка която ми се случи преди година : Накратко - Прибирах се от щатите със самолет и бях сам, но при смяната на полетите единия закасня и на мен ми се наложи да преспя сам във Варшава. Ако не знаех английски ( 7-8 години курсове), как щях да се разбера с учктивия господин, който ме заведе до хотела, или с хората от хотела, щях да муча и да соча с ръце?!?
Езикът е много полезен!

П.С. Автора наистина май наистина не са го приели в езиковите гимназии, и сега се самоубеждава колко са лоши...

alexX13
05-30-2011, 20:24
Ако искате да учите английски, по-добре изкарайте сертификат от Кеймбридж, така с този сертификат сте признати в цял свят

Runaway11
05-30-2011, 20:34
С риск да повторя накого мога да кажа, че и двете гимназии имат своите плюсове и минуси..тук е безмислен спора, но все пак да си кажа мнението...

Когато завършиш средното си в техникум какво правиш? Да не мислите, че ще ви вземат за счетоводител в някаква добра фирма или въобще ще ви вземат за счетоводител? Най-много да станеш касиер в някаква банка или нещо подобно..по-скоро някаква секретарка..Ти тъй или иначе трябва да си завършеш и висше образование. С език е друга работа..там хората отиват с нагласата, че след това ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще искат и висше образование. В момента сестра ми учи във Виена икономика..не е ли същото ви питам?! НО ако се върне някога в България и точно тя и вие се борите за едно работно място кой мислите ще изберат?! Тя която има няколко езика, учила е в Виена, където е сигурно, че не си си взел изпити срещу заплащане или вас, който е със средно/висше образование и знае г/д езика...не казвам, че вас няма никаде да ви изберат просто казвам, че езикът отваря много възможности!

Runaway11
05-30-2011, 20:35
Ако искате да учите английски, по-добре изкарайте сертификат от Кеймбридж, така с този сертификат сте признати в цял свят

Ми айде ходи ти да го искараш! То затова са езиковите да те подготвят за такива изпити, с които ще те приемат навсякъде...много знаете обаче...

mog1
05-30-2011, 20:48
Всички са много странни! Кой Ви е казал,че в ЕГ излизаш само с език и нищо друго?! А комплексните знания по всичко друго? А високата обща култура? Откакто тези техникуми се напълниха с всякакви типове само с един разговор може да се разбере кой е завършил ПРОФИЛИРАНА гимназия и кой ПРОФЕСИОНАЛНА.

ОК, имате професия...каква? Шофъор? Стругар? Или някоя от модерните специалности- "Банково дело" , "Застраховане"... Един жокер: никоя банка не взема хора със средно и подобни професии може да ги върши почти всеки с един-два изкарана курса.

А език не се учи с един курс, повярвайте ми.

P.S. Отдалеко си личи, че на автора нещо балът му е бил малък....,така ли е?

dunce
05-30-2011, 21:35
Всички искат езикови гимназии, защото само те останаха на някакво ниво. Поне в моя град, те са най-доброто решение и щеш нещеш научаваш поне един език. В другите училища трябва да си много кадърен, отговорен и да ти се отдава самото учене, инак трудно става. Там имаш по-голяма свобода и ако си от мързеливите, значи никаква полза няма да има. Относно техникумите - хората говорят, че преди време, когато дисциплината е била на много добро ниво, учениците са научавали занаята и не са имали проблеми. Вмомента като чуеш техникум, първата асоциация, която си правиш, хич не е добра. 3/4 от хората в тях са несериозни хора или хора, които не че са несериозни, но не знаят на къде да се насочат и какво ще правят за нататък. Другата 1/4 си имат ясни цели (да кажем искат архитектура в строителния и се занимават сериозно), но друг е въпросът колко е добро нивото там. Имам познат, който ми каза, че във фирмата на майка му и баща му това което се прави и като обучение няма нищо общо с това, което се учи в техникумите. От коментара ми може да си направите някаква преценка защо само езиковите са предпочитани. Освен това вмомента почти на всяка работа ти искат някакъв език.

alexX13
05-30-2011, 22:13
Ако искате да учите английски, по-добре изкарайте сертификат от Кеймбридж, така с този сертификат сте признати в цял свят

Ми айде ходи ти да го искараш! То затова са езиковите да те подготвят за такива изпити, с които ще те приемат навсякъде...много знаете обаче...

Не казвам нищо против езиковите гимназии, разбира се че трябва да се подготвяш някъде - било то в гимназия или на курс. Ако учиш в добра езикова гимназия курса е излишен, просто се явяваш на изпит. Курса е полезен примерно когато не си в езикова гимназия и винаги можеш да се явиш...

Extremescream
05-30-2011, 23:06
Еми не всички ги бива в математика, химия, физика, биология и ги бива в хуманитарните предмети (като мен). И влязох в езикова, точно защото исках да си развия езика. Сега следвам филология.

NightGuardian
05-31-2011, 00:47
Защото смятат, че бъдещето е в чужбина! А тези, които смятат, че бъдещето е там, не са достойни българи! Те са смешници. Роби. Безхарактерни слаби хора. ;)

като те натисне живота , ще видиш ти... кой е безхарактерен и слаб...

xfakexsmilex
05-31-2011, 08:34
Аз пък ще кандидатствам тази година в природо-математическата :) Дано ме приемат :(

SmilezZz
05-31-2011, 09:12
Всъщност: по тази логика (говоря за тези,които викат: "ако не знаеш поне един език за никъде не ставаш") само в ЕГ'тата ли се учи език ? Не съм в езикова паралелка,но интензивно изучавам език.. В природоматематическа паралелка съм - Биология,химия и КЕ.. (и с втори чужд език: английски).. Хем се занимавам с любимите ми предмети,хем си научавам два езика.. Да не говорим,че за напред мога да избера и трети език,който искам да науча..

dubfx
05-31-2011, 09:34
Според мен нивото,което се усвоява в една езикова,никакъв шанс няа който и да било за да го стигне,като у4и било то в математическа,търговска,ил и каквото и да било друго профилирано училище.Не се обиждайте,обаче е факт.Аз от ЕГ-то излизам с ниво C2 пo АЕ и C1 по НЕ.Друг е въпроса,че тва стана 6ото просто исках да уча и все пак тая възможност може да се даде само и единствено в една езикова (и да,знам 4е има и курсове,тука става дума за безплатна подготовка).И на мен абсолютно нищо не ми пречи да кандидатствам квото и да било,било то медицина,икиномика и т.н.Просто после като завърша 6те иам 2 езика на високо ниво,а за времето в университета мога да изкарам даже и 3ти.

badsector
05-31-2011, 09:54
В езиковите гимназии самият език се учи на много по-високо ниво от каквито и да било други курсове, училища, или специализирани паралелки. Просто няма база за сравнения. Единствено по-добре от езикова гимназия се учи при филология.
Отделно, децата имат много ограничена гледна точка и ако харесват да се занимават с нещо, то е защото не са срещнали нещо по-добро. Затова ако още след 7-ми клас си определиш с какво ще се занимаваш, то ти си поставяш ограничение, породено от стеснения мироглед. От друга страна, ако си в езикова гимназия, ти пак ще учиш всичките предмети, които се изучават в училище, но ще имаш огромния плюс да владееш много добре някакъв език. От там нататък пак може да си избереш каквото те е кефило преди да влезеш в гимназията, но може да си избереш и нещо друго. Просто имаш опции.
Примерно : искаш да се занимаваш с програмиране, за което ти трябва яко математика. Влизаш в математическа гимназия и после? Език не знаеш, т.е. да следваш в чужбина не става. Влизаш в СУ, примерно с 6-ца на приемния изпит. И в един момент се оказва, че познанията, които ти дава университета не са достатъчни и трябва да четеш литература на чужд език. Ами след време като се налага да отидеш в чуждата страна на симпозиум? Отиваш, ама едва се оправяш с разговорник, никой не разбира какво говориш, от там яко напрежение, много пропуснати ползи и в крайна сметка ник'ва полза от пребиваването в чужбина.
Решението къде да продължиш да учиш може да дава отражения цял живот. Затова не трябва още толкова рано човек да се профилира. Езикът винаги е огромен плюс. Неслучайно хората казват "Границите на моя език са границите на моя свят".

Fiction7577
05-31-2011, 10:10
В езиковите гимназии самият език се учи на много по-високо ниво от каквито и да било други курсове, училища, или специализирани паралелки. Просто няма база за сравнения. Единствено по-добре от езикова гимназия се учи при филология.
Отделно, децата имат много ограничена гледна точка и ако харесват да се занимават с нещо, то е защото не са срещнали нещо по-добро. Затова ако още след 7-ми клас си определиш с какво ще се занимаваш, то ти си поставяш ограничение, породено от стеснения мироглед. От друга страна, ако си в езикова гимназия, ти пак ще учиш всичките предмети, които се изучават в училище, но ще имаш огромния плюс да владееш много добре някакъв език. От там нататък пак може да си избереш каквото те е кефило преди да влезеш в гимназията, но може да си избереш и нещо друго. Просто имаш опции.
Примерно : искаш да се занимаваш с програмиране, за което ти трябва яко математика. Влизаш в математическа гимназия и после? Език не знаеш, т.е. да следваш в чужбина не става. Влизаш в СУ, примерно с 6-ца на приемния изпит. И в един момент се оказва, че познанията, които ти дава университета не са достатъчни и трябва да четеш литература на чужд език. Ами след време като се налага да отидеш в чуждата страна на симпозиум? Отиваш, ама едва се оправяш с разговорник, никой не разбира какво говориш, от там яко напрежение, много пропуснати ползи и в крайна сметка ник'ва полза от пребиваването в чужбина.
Решението къде да продължиш да учиш може да дава отражения цял живот. Затова не трябва още толкова рано човек да се профилира. Езикът винаги е огромен плюс. Неслучайно хората казват "Границите на моя език са границите на моя свят".

Адската простотия каза в момента, относно математическите. Там също много се набляга на езика, ти изкара, че ако не си в езикова дори и английски няма да проговориш. Жестока грешка!

Strength
05-31-2011, 11:23
Авторе,защо ми се струва,че твоя милост не е могъл да влезе в английска или просто си знае,че няма да влезе и сега изкарва ,че едва ли не езиковите гимназии са глупави ..ии искаш да убедиш себе си може би ? :)
Моя милост е 7 клас и след няколко дена ще си подава документите за кандидатстване. :D Имам 33 бал за ЕГ Пловдив(Английската) и ЕГ Иван Вазов(Руската),който ми напълно достатъчен,за да вляза в тези езикови,ама няма да го направя.

И защо всички си мислите,че само в езиковите се научават езици...


Всъщност: по тази логика (говоря за тези,които викат: "ако не знаеш поне един език за никъде не ставаш") само в ЕГ'тата ли се учи език ? Не съм в езикова паралелка,но интензивно изучавам език.. В природоматематическа паралелка съм - Биология,химия и КЕ.. (и с втори чужд език: английски).. Хем се занимавам с любимите ми предмети,хем си научавам два езика.. Да не говорим,че за напред мога да избера и трети език,който искам да науча..
Най-доброто мнение. :) :D

denichkyyy
05-31-2011, 11:27
Просто всички искат да се разкарат от тук. Според мен например една математическа е много по-елитна от една езикова. Но това е лично мнение.

А ако нямаш никаква представа от математика,а ти вървят езици как да влезеш в математическа? За едни е едно,за други друго.Затова има езикови,математически,икон омически и всякакви училища :)

actorqt
05-31-2011, 12:07
Леле всички 6-7 клас станахте многознайковци.Това е,без език си за никъде.За мене или отивам в езикова или отивам в механо ,което е доста "пропаднало" (само и единствено мое мнение ) или трябва да отидеш в математическа,а не на всеки му се отдава.Така че няма какво да му мислиш.

badsector
05-31-2011, 12:07
...ти изкара, че ако не си в езикова дори и английски няма да проговориш...
Няма, освен ако не следваш филология след това. Това, което ще говориш, ще е със супер силен акцент и на много места няма да те разбират. Просто нивото е коренно различно.

Moderatorius
05-31-2011, 12:08
Защото смятат, че бъдещето е в чужбина! А тези, които смятат, че бъдещето е там, не са достойни българи! Те са смешници. Роби. Безхарактерни слаби хора. ;)

Душичке, аз също много си харесвам България, не мисля да я напускам някога, НО не можеш да диктуваш на всички какво да правят. УМНИТЕ отиват в чужбина, защото НЕ ИСКАТ ДА СА РОБИ В БЪЛГАРИЯ. Не е ли робство да работиш по 10 часа дневно и да взимаш 200лв, при положение, че можеш да работиш 8 часа за МИНИМУМ 200 ЕВРО? Хубава ни е страната, чудна, НО не всички са като теб да ми ходят по Лондон и Париж, там не ти помня къде щеше да ходиш тва лято. Лондон ще го видя АЗ през крив макарон, щото мойто семейство е малко по-земно и няма до такава степен пари да ме влачи по Света. АКо работеха в чужбина, в Германия например, заплатата им щеше да превишава 3000 евро, и то само на баща ми. Родителите ми са роби, щото се трепат като ненормални. Е тва ти е държавата! Мойто бъдеще се надявам да е по-светло и наистина да се плаща на човек за заслугите му, а не 200лв, колкото за тока само! Така че нямаш право да говориш за тия, които са напуснали страната си, всеки сам си избира начин, по който да си изживее живота. Ми ако се беше родила в някоя бедна, ама наистина някоя бедна арабска страна, дай да живееш там цял живот, да те продават и бият, за тва, че си жена.. че понеже, разбираш ли, ако се махнеш от "родината", ще излезеш роб, хахаха.

smiirnoff
05-31-2011, 12:43
...ти изкара, че ако не си в езикова дори и английски няма да проговориш...
Няма, освен ако не следваш филология след това. Това, което ще говориш, ще е със супер силен акцент и на много места няма да те разбират. Просто нивото е коренно различно.

Моля ти се, спри се просто. Нямало да проговорят, айде бе.
Нивото е различно - ми да, разбира се, че е различно, ама не ми го изкарвай, че едва ли не ако ходиш на курс няма да научиш същото.
Хората дават луди пари за курсове, за да си вземат сертификати и тем подобни.
Абе вие тука нормални ли сте е така :lol:
Всички изкарахте езиковата като най - голямото училище. Случайно да сте чули, че и в другите училища се учи език примерно о.О?

Не знам на теб кой какво ти е казвал, ама да не мислиш, че всички българи в чужбина, които имат хубава работа, са учили филология. Някак си говорите просто колкото да кажете нещо...

nickeyy97
05-31-2011, 13:30
Всички изкарахте езиковата като най - голямото училище. Случайно да сте чули, че и в другите училища се учи език примерно о.О?

Ами да, учи се, ама не е на нивото на езиковите :)

smiirnoff
05-31-2011, 14:11
Е, в края на краищата, стигнахме до извода, че без без висше си за никъде. Разбира се, че нивото е различно. Просто някои хора го изкараха, че едва ли не в ако не учиш в ЕГ, нямаш шанс да научиш език.
И все пак мен никой не може да ме убеди, че амбициозен човек, който учи език, но не в ЕГ, не може да научи езика.

Fiction7577
05-31-2011, 14:37
Всички изкарахте езиковата като най - голямото училище. Случайно да сте чули, че и в другите училища се учи език примерно о.О?

Ами да, учи се, ама не е на нивото на езиковите :)

Глупости :wink:

Не говори наизуст.

И да попитам потребителя, който реши, че ако не учиш език в езиковите, ще го проговориш с акцент, на какво ми се обосновава? Или само щото е ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ, то просто ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е едно ниво по-нагоре?

Не уча в такова училище, не ми и трябва. Половината от бившият ми клас се насадиха в ЕГ-то. Като ги слушам за какво става въпрос, се радвам че се отказах да кандидатствам там.

Езикът си е един и същ независимо къде ще го учите. Не говорете наизуст, с акцент сме щели да го проговорим, мда, сигурно.... кажете ми каква е разликата в това къде ще уча английски?

Че 8 клас керееш по цял ден в даскало и нек`ви даскали дето едва ти говорят на английски (примерно) едва връзват 2 изречения и седят там само, да ти казват кое упражнение да правиш. То това и аз сама мога...

nickeyy97
05-31-2011, 14:43
Всички изкарахте езиковата като най - голямото училище. Случайно да сте чули, че и в другите училища се учи език примерно о.О?

Ами да, учи се, ама не е на нивото на езиковите :)

Глупости :wink:

Не говори наизуст.

Ммм, не мисля че говоря на изуст. Можеш ли да сравниш една най-обикновена паралелка с например английска паралелка в някоя езикова?

Fiction7577
05-31-2011, 14:51
Ние говорим за училища на ниво, не за първото квартално, където уж се учи английски.

dubfx
05-31-2011, 15:51
Ако нивото на преподаване и усвояване на езиците в останалите,неезикови гимназии беше толкова високо,всичко щеше да си проличи както от матурите,така и от реализацията ! Точно факта че от езиковите масово предпочитат да учат в чужбина,а в останалите гимназии с профили няква професия си остават тука,е достатъчно показателно кое как се учи!И вие пък кво се вкарвате толкова във филма,все едно само българите ходят да учат в чужбина или пък избират да живеят в друга страна.Всеки си има право на избор,а това че е открил реализация и живот другаде не го прави по-малко българин или нещо от сорта.Щом човека се е потрудил и е сметнал че съответната държава му предлага по добри възможности,защо пък да не замине?И вие кво,ако примерно спечелите стипендия от някой световен престижен университет,ще си кажете "еби го,не е в Б-я,не ми тряа"?

aleks98
05-31-2011, 16:06
Всъщност: по тази логика (говоря за тези,които викат: "ако не знаеш поне един език за никъде не ставаш") само в ЕГ'тата ли се учи език ? Не съм в езикова паралелка,но интензивно изучавам език.. В природоматематическа паралелка съм - Биология,химия и КЕ.. (и с втори чужд език: английски).. Хем се занимавам с любимите ми предмети,хем си научавам два езика.. Да не говорим,че за напред мога да избера и трети език,който искам да науча..

Oт една страна е така, но като си в езикова гимназия се набляга повече на езика от колкото на другите предмети.

sladkish_14
05-31-2011, 17:37
Е-е-е, вие в езиковите се изкарахте, най-умни, най-елитни, най-прогресиращи. Тц, тц, тц.

Колкото го научавате, толкова и не го научавате. Имам приятелки, които учат в езикова и нямат идея от езика, който учат, а той им е първи. Имам и такива, които пак са в езикова и го знаят много добре. Но не си мислете, че ако някой от професионална, не езикова гимназия, реши да вземе изпитите за даден език, не би могъл да го направи. Не само вие знаете език и не само вие го владеете. Независимо, че учите в езикови. И това, че там приемали с други изпити и били по-трудни са думи на някоя 15-16 годишна пикла, нищо лично. Не можете да сравнявате хората по това къде учат. Не можете да ги оценявате така и не би трябвало. Познавам много умни и качествени хора, които не са в езикови, а просто в обикновенни СОУ-та, това не ги прави по-тъпи от вас, а от друга страна вие не си мислете, че сте нещо повече от тях> то това си проличава, като започнеме да се реализираме след години, а не сега ;)

slicky
05-31-2011, 17:49
Ako не попаднеш на добър учител,който наистина да те научи на езика,дори и да си сам в клас няма да го научиш.Между другото математиците,които учат също език,много често показват по-добри резултати на Тойфел и т.н заради логичното мислене,което са развили.Така че много зависи какъв ти е учителя и най-вече колко услия полагаш ти за да научиш езика.И двата вида училища си имат своите минуси и предимства.

dunce
05-31-2011, 18:10
[quote=sladkish_14]Защото смятат, че бъдещето е в чужбина! А тези, които смятат, че бъдещето е там, не са достойни българи! Те са смешници. Роби. Безхарактерни слаби хора. ;)

Ето това нещо се нарежда в моя топ 10 за най-тъпи изказвания изобщо. Точно тия хора, дето отиват в чужбина, имат характер, защото учат, заминават и си оправят живота.. Не търпят глупостите, които стават в нашата държава и не искат да мизерстват. Робиня си ти, дето седиш тука и се оставяш да бъдеш манипулирана и да ядат на твой гръб. Баси смешката дето си да говориш за достойнство. Ние българите имаме ли такова изобщо? Овче народ сме ние, не се вдигаме за нищо и никаква кауза. Хората по света си знаят правата, тука знаем само да си траем. "Безхарактерни слаби хора". Не знам колко са слаби, отиди в Германия и ако щеш гледай някоя баба, ще изкараш 5 пъти повече пари от тука и ще живееш като цар. А това за тях е ЕЖЕДНЕВИЕ и дори не им прави впечатление. Нашите, които отиват там, просто веднага виждат контраста.
"..които смятат, че бъдещето е там" Къде е бъдещето, ако не там бе? Я се събуди!

sladkish_14
05-31-2011, 18:17
^ Окей тогава, за пари ходи и гледай в Германия някоя вмирисана баба. Какъв ти е проблема да гледаш такава в България, не знам .. ;х всичко за пари.

Oтносно aras 97, не разбрах, че става въпрос за изпити след 8 клас, за проверка на ниво по език. Извинявам се. Моя грешка. Връщам си само обидната дума, но не и останалите :)

dunce
05-31-2011, 18:25
^ Окей тогава, за пари ходи и гледай в Германия някоя вмирисана баба. Какъв ти е проблема да гледаш такава в България, не знам .. ;х всичко за пари.

Oтносно aras 97, не разбрах, че става въпрос за изпити след 8 клас, за проверка на ниво по език. Извинявам се. Моя грешка. Връщам си само обидната дума, но не и останалите :)

Проблема ми, сладкиш, е че ако нашата държава беше така, както трябва да бъде, ти каквото и да работеше, щеше да изкарваш достатъчно. Аз за парите не говоря като лакумия, а като начин на преживяване, прави разликата.

Относно езиците за сравнение м/у езикова и друг вид гимназия. Вие луди ли сте? Естествено, че в езикова най-добро ще е нивото, по простата причина, че там учиш най-много часове. Все едно аз сега да почна да претендирам, че нивото на математиката в моята гимназия е на нивото на математическата или природоматематическата, пълни глупости.. Как може да сравнявате изобщо изучаването на език в езикова и друг вид гимназия, не знам.. Но не давайте примери с това, как човек, ако искал, щял да научи езика навсякъде. По същата логика, един мързел от езикова нищо няма да научи. Говорим за ниво, независещо от самия човек, а от преподаване и часове като цяло.

iiordanova
05-31-2011, 18:33
Аз ще отговоря преди да съм прочела мненията до тук.
В града,в който живея има две елитни училища - математическата и езиковата. И математическата е по-елитна и много по-добра и доказала се от езиковата. И следователно всеки се набутва в математическа или езикова. Е, всеки,всеки не всеки,но поне тези,които искат да преуспеят в по-трудните професии. В елитните гимназии влизат предимно ученици,които имат амбиции. Другото,за което влизат масово учениците е,че образованието и дисциплината са на по-високо ниво. Защото все ми е през акъла,че един амбициозен и имащ дарба,талант ученик може да получи добро образование в кое да е училище! В математическата гимназия в 8 клас се изучава интензивно език,както в езиковата. Това е от огромно значение,защото научавайки езика после през годините просто затвръждаваш знанията си. Затова казвам,че е важно малко или много училището. И не съм съгласна,че само в езиковите се преуспява,ставаш много умен и т.н.

dunce
05-31-2011, 18:47
Аз ще отговоря преди да съм прочела мненията до тук.
В града,в който живея има две елитни училища - математическата и езиковата. И математическата е по-елитна и много по-добра и доказала се от езиковата. И следователно всеки се набутва в математическа или езикова. Е, всеки,всеки не всеки,но поне тези,които искат да преуспеят в по-трудните професии. В елитните гимназии влизат предимно ученици,които имат амбиции. Другото,за което влизат масово учениците е,че образованието и дисциплината са на по-високо ниво. Защото все ми е през акъла,че един амбициозен и имащ дарба,талант ученик може да получи добро образование в кое да е училище! В математическата гимназия в 8 клас се изучава интензивно език,както в езиковата. Това е от огромно значение,защото научавайки езика после през годините просто затвръждаваш знанията си. Затова казвам,че е важно малко или много училището. И не съм съгласна,че само в езиковите се преуспява,ставаш много умен и т.н.

Колко ще е това интензивно, за дето говориш, като в математическата се учи интензивно математика. Не казвам, че езици не се учат, но ако в твоята гимназия се учи в 8ми клас по 5 часа математика на ден, в моята (езикова) по 5 часа немски, английски, или немски. Иначе си права за дисциплината, и че не само в езикова можеш да се реализираш. За мен всяка една гимназия, от който и да е град, е елитна, ако се учи по всички предмети на много високо ниво. А това, че учениците избират само такива означава, че другите не са толкова хубави.

iiordanova
05-31-2011, 18:52
Аз ще отговоря преди да съм прочела мненията до тук.
В града,в който живея има две елитни училища - математическата и езиковата. И математическата е по-елитна и много по-добра и доказала се от езиковата. И следователно всеки се набутва в математическа или езикова. Е, всеки,всеки не всеки,но поне тези,които искат да преуспеят в по-трудните професии. В елитните гимназии влизат предимно ученици,които имат амбиции. Другото,за което влизат масово учениците е,че образованието и дисциплината са на по-високо ниво. Защото все ми е през акъла,че един амбициозен и имащ дарба,талант ученик може да получи добро образование в кое да е училище! В математическата гимназия в 8 клас се изучава интензивно език,както в езиковата. Това е от огромно значение,защото научавайки езика после през годините просто затвръждаваш знанията си. Затова казвам,че е важно малко или много училището. И не съм съгласна,че само в езиковите се преуспява,ставаш много умен и т.н.

Колко ще е това интензивно, за дето говориш, като в математическата се учи интензивно математика. Не казвам, че езици не се учат, но ако в твоята гимназия се учи в 8ми клас по 5 часа математика на ден, в моята (езикова) по 5 часа немски, английски, или немски. Иначе си права за дисциплината, и че не само в езикова можеш да се реализираш. За мен всяка една гимназия, от който и да е град, е елитна, ако се учи по всички предмети на много високо ниво. А това, че учениците избират само такива означава, че другите не са толкова хубави.

Аз не уча интензивно математика и няма да уча,защото профилът,в който съм не е математика. Интензивно математика изучават само паралелките - математика с английски и математика с немски! А останалите,например профил Биология изучават Биология и Химия интензивно. И за другите паралелки е същото.

Grommash
05-31-2011, 19:00
Това са хора, които са компетентни във всички сфери на образованието. Лично аз бях така, в 9ти клас исках едно, сега съвсем друго и не съжалявам за избора си. :)

minionka
05-31-2011, 20:45
Голяма глупост е да кажеш, че не можеш да говориш език като хората щом не си в езикова. Бля бля. Аз не съм в езикова, ама като изляза извън страната се оправям с езика. Пък и ако си поставиш за цел да научиш езика има много начини. Имам една приятелка, която живее от скоро в Испания. Бъкел не знаеше, сега е като машина. Така че, не ми разправяйте, че не можело да се научи език без да си в езикова на нужното ниво. Като те мързи, ако ще да са те набутали в най-елитното училище няма как да научиш каквото и да е.

Colouring
05-31-2011, 20:55
В моя град мога да кажа,че единственото хубаво училище е моето.Уча в ЕГ,макар и да не искам да кандидатствам с език.Защо влезнах?Поради причината по-горе.Някой просто нямат такова разнообразие,което можеш да намериш в големите градове.
И въпреки че ще кандидатствам с друго се радвам,че съм в езикова. :)

scrooper
06-01-2011, 07:47
Като цяло езиковите и математическите гимназии са най- качествените- дори само поради факта, че си набутан на едно място с амбицирана паплач. В такава среда, дори и да няма учители, пак ще има значително развитие ;)

anonymous708973
06-01-2011, 09:04
Ще кажа само две приказки, защото наистина бързам за даскало.

smirnoff, вземи провери малки и тогава говори. Без език в днешно време си за никъде - факт! Баща ми работи в престижна австрийска фирма и на 38 години захвана да учи английски, защото документацията вече се води на английски. Вече четвърта година го учи и му е адски трудно, а немският от гимназията... не можеш да му стъпиш на малкия пръст, ако щеш 20 години само немски учи.
С език можеш да успееш много повече (учител и преводач са едни от многото възможности, но далеч не са единствените, да, продължи да се хилиш в стил "опа, изчерпах се"), отколкото с една кирлива смешна ГИМНАЗИАЛНА "специалност" като "Банково дело". Обясни ми къде ще те вземат за счетоводил със средно :)
Обясни ми, моля те, защо, за Бога, се набута в техникум :)
И да, език на курс се учи много по-бавно и трудно отколкото в езикова гимназия, освен ако не е английски, понеже хубави курсове по английски под път и над път. Обаче немски, френски, италиански... в езиковата научаваш цялата граматика за една година и поне едно 6-7 000 думи, а на курс това има да го влачиш 5 години.

Освен това, в езиковата учим абсолютно всички предмети, не само език. Уча математика на второ равнище - точно такава математика, каквато се учи в математическата. Виж ми и учебника по история на немски и тогава бърбори :wink:

Естествено, винаги има хора, които си нямат и бъкел понятие от езика - дали защото ги мързи или защото нямат усет и са по-силни в точните или хуманитерните наука. Да, има такива, не го отричам.
2010 година на матурите бяхме 4-тото по успех училище в страната. Цялостен успех, не матурите по езици :)


че си набутан на едно място с амбицирана паплач
Нямате си идея колко положително влияние оказва.


Точно тия хора, дето отиват в чужбина, имат характер, защото учат, заминават и си оправят живота.. Не търпят глупостите, които стават в нашата държава и не искат да мизерстват. Робиня си ти, дето седиш тука и се оставяш да бъдеш манипулирана и да ядат на твой гръб.
Точно така! Идея си нямаш колко е трудно да заминеш за чужда държава на 19 години и да се оправяш абсолютно сам! Ако нямаш роднини, няма да знаеш дори кой супермаркет е добър, къде да си платиш тока или да отидеш на фризьор. Това е далеч по-трудно от това да си останеш в България и да си изкараш 4 години по дискотеките.
След 2 години ще запиша бакалавър в Германия и въпреки че изобщо не съм привързана към страната и семейството си, потръпвам от ужас предварително.

Moderatorius
06-01-2011, 11:27
^ Окей тогава, за пари ходи и гледай в Германия някоя вмирисана баба. Какъв ти е проблема да гледаш такава в България, не знам .. ;х всичко за пари.)

Оф, момиче. Сори, че за втори път коментирам твое мнение в темата, но не се сдържам :lol: Така, ако помислиш малко, може би ще се досетиш, че една "вмирисана баба" тук взима по 150лв пенсия, максимум 200-300. Сега се пренеси в Германия. Предполагам "вмирисаните баби" там взимат МААААААААААААААААААААЛКО повече. Тва, че ти не си изпитала нужда от пари, не значи, че мен ще ме устройва 50лв на месец за гледане на "вмирисана баба". :lol: Сравнила ми България с Германия, лелее :razz: Може би не си забелязала, че хора нямат пари да си купят някакво удоволствие, като шоколад, например. Всичко за пари? Всичко НЕ, но доста неща - да. Баща ми с висше се е трепал тука за 150лв на месец в България, за да имаме НЯКАКВИ доходи, щото се е стигало до много крайности в тва положение. Сега, за щастие всичко е наред. Хубавото в случая е, че съм се научила да ценя парите, което всъщност много ми помага.


Обаче израза "вмирисана баба" ще си го запомня :D

iiordanova
06-01-2011, 11:29
Хора,темата няма нужда да продължава! Разни хора,разни идеали. Всеки си има свое си мнение по въпроса.

Fiction7577
06-01-2011, 12:09
^ Окей тогава, за пари ходи и гледай в Германия някоя вмирисана баба. Какъв ти е проблема да гледаш такава в България, не знам .. ;х всичко за пари.)

Амиииии, да..... то Германия е съвсем същата като БГ, никва разлика... :razz: :razz: :razz: :razz:

iiordanova
06-01-2011, 12:46
^ Окей тогава, за пари ходи и гледай в Германия някоя вмирисана баба. Какъв ти е проблема да гледаш такава в България, не знам .. ;х всичко за пари.

Момиче,не може да сравняваш България с Германия. :)
Не всичко е пари,но всичко е с пари!

smiirnoff
06-01-2011, 13:33
Ще кажа само две приказки, защото наистина бързам за даскало.

smirnoff, вземи провери малки и тогава говори. Без език в днешно време си за никъде - факт! Баща ми работи в престижна австрийска фирма и на 38 години захвана да учи английски, защото документацията вече се води на английски. Вече четвърта година го учи и му е адски трудно, а немският от гимназията... не можеш да му стъпиш на малкия пръст, ако щеш 20 години само немски учи.
С език можеш да успееш много повече (учител и преводач са едни от многото възможности, но далеч не са единствените, да, продължи да се хилиш в стил "опа, изчерпах се"), отколкото с една кирлива смешна ГИМНАЗИАЛНА "специалност" като "Банково дело". Обясни ми къде ще те вземат за счетоводил със средно :)
Обясни ми, моля те, защо, за Бога, се набута в техникум :)
И да, език на курс се учи много по-бавно и трудно отколкото в езикова гимназия, освен ако не е английски, понеже хубави курсове по английски под път и над път. Обаче немски, френски, италиански... в езиковата научаваш цялата граматика за една година и поне едно 6-7 000 думи, а на курс това има да го влачиш 5 години.

Освен това, в езиковата учим абсолютно всички предмети, не само език. Уча математика на второ равнище - точно такава математика, каквато се учи в математическата. Виж ми и учебника по история на немски и тогава бърбори :wink:

Естествено, винаги има хора, които си нямат и бъкел понятие от езика - дали защото ги мързи или защото нямат усет и са по-силни в точните или хуманитерните наука. Да, има такива, не го отричам.
2010 година на матурите бяхме 4-тото по успех училище в страната. Цялостен успех, не матурите по езици :)



"Набутала" съм се в техникум щото т'ва искам да уча и работя. Нещо сложно ли видя? :lol:
И да, като го завърша мога да работя. Най - малкото в работата на майка ми има жени със средно, които взимат заплата колкото майка ми и работят едно и също нещо, при положение, че майка ми има висше, а те не. Аре вие малко проучете преди да мърморите. За да пиша, явно знам някой неща, сеш' се?
И как може да се изцепиш, че учиш математика като в математическа. :lol:
Отиди кандидатствай в техническия или УАСГ с тая подготовка от езиковата и после ми говори колко ти е нивото по математика. Сестра ми учеше в езикова, ама сега ходи на уроци цяла година, за да си вземе изпитите във УАСГ. В началото, когато почна уроците и помагах със задачите, щото уча в техникум и ми гъчат математика супер сериозно, нищо че я уча 3 часа в седмицата. И, не, сестра ми не е тъпа, просто е на т'ва ниво математиката в езиковата. Не казвам във всяка езикова, ама просто не можеш и да сравняваш.

В момента спориш за безсмислени неща. Вече се каза, че в езиковите нивото е по - високо, ама да ми се дуете, че ако го уча езика не в ЕГ няма да го "проговоря" е пълен смях е така.

К'во повече очакваш да обясня? За мен ЕГ не са ми приоритет, не съм влезнала там, защото НЕ ИСКАМ и така съм РЕШИЛА, примерно ... о.О
Всеки си защитава това, което прави. Разбра се тука кой учи и кой не в езикова.

И знаете ли защо в езиковата е по - хубава дисциплината и нивото на езика - щото не преподават само български учители, ами повечето са англичани, французи, италианци и т.н. А на тях манталитета им е коренно различен.
Отново давам пример със сестра ми. Имаше 3 учителки по италиански - две българки и една италианка. Е, познайте.
При италианката всичко върви по мед и масло, защото знае какво да прави, а другите две учителки ги правеха на нищо ...
И не казвам, че българските учители са лоши. Просто е много по - различно да учиш език при българин и при чужденец с роден език точно този, който изучаваш.

Айде сега дъвчи ме пак.

ThaZone
06-01-2011, 14:51
Езиковата в моя град (Ловеч) е една от най-елитните в цяла България и ако кандидатствам в ПМГ или особено в Механотехникум, нямам голям шанс да си намеря качествена работа. Английския ми е перфектен (бях на 5 място на национална олимпиада в цяла България, сбърках само дебилни въпроси от обща култура като например "Кога е Коледа в Русия?"), само ми трябва да науча испански, френски или немски (подредени по трудност във възходящ ред). Сестра ми, която е 11 клас в момента, отиде за 10 месеца в САЩ благодарение на езиковата гимназия.

В крайна сметка съветът ми е такъв: ВЛИЗАЙТЕ В ЕГ И НЕ СЕ ЧУДЕТЕ ВЪОБЩЕ! Само ако сте слаби по английски/немски/руски/*даден език* И ако сте добри по математика, тогава влезте в МГ/ПМГ.

TheBee
06-01-2011, 15:06
Честно да ви кажа-едно и също е! Дали ще си в ПМГ или в езикова е абсолютното същото!Защо ли?Ами защото всичко си зависи от човека.Ако ти искаш да научиш езика,искаш да научиш и математиката,биологията,хи мията и т.н,ти можеш да си ги научиш където и да било..
Тоест всичко си е до мотивацията и нагласата на човека.Да-в ПМГ ще имаш по-малко часове по английски (примерно),а в езиковата по-малко по математика,и всъщност това изобщо не ти пречи ,освен ако не си въобразиш нещо от сорта на: "Ами,то аз уча в математическа,няма как да науча езика".Според мен най-важно е образованието след 12 клас,защото това реално играе най-голям фактор при търсенето на работа.Гимназията е само пътя към него : )

iiordanova
06-01-2011, 15:06
В крайна сметка съветът ми е такъв: ВЛИЗАЙТЕ В ЕГ И НЕ СЕ ЧУДЕТЕ ВЪОБЩЕ! Само ако сте слаби по английски/немски/руски/*даден език* И ако сте добри по математика, тогава влезте в МГ/ПМГ.

Глупости. Аз уча в ПМГ(не в Ловеч),но не съм чак толкова добра по математика, по-добра съм в езиците. И какво от това? Математика в моята гимназия(предполагам не само в моя град за ПМГ се отнася) не се учи интензивно,освен ако не си в математическа паралелка(математика с английски и математика с немски са паралелките с интензивно изучаване на математика)! Не знам защо,но който чуе ПМГ и веднага се хваща за математиката.

TheBee
06-01-2011, 15:09
Не знам защо,но който чуе ПМГ и веднага се хваща за математиката. [/i]
Може би защото е Природо математическа гимназия.
Но като цяло съм съгласна с останалата част от поста ти :)

iiordanova
06-01-2011, 15:17
Не знам защо,но който чуе ПМГ и веднага се хваща за математиката. [/i]
Може би защото е Природо математическа гимназия.
Но като цяло съм съгласна с останалата част от поста ти :)

Да, математическа е гимназията,но повечето не учат в математическа гимназия,че да знаят какво се учи. И говорят без да знаят. :-o

TheBee
06-01-2011, 15:23
Да,така е..Не знам за другите градове,но при нас всички,които не учат в ПМГ са на принципа,че това е "сборището" на зубарите..

iiordanova
06-01-2011, 15:44
Да,така е..Не знам за другите градове,но при нас всички,които не учат в ПМГ са на принципа,че това е "сборището" на зубарите..

И при нас е така. Смята се,че учещ в ПМГ е зубър. Определено не са навътре в нещата,защото изобщо(!) не е така. То е същото като да кажеш,че еди кое си училище е най-зле. Етикети,етикети... От зубър до учещ и умен ученик разлика от тук до небето.

anonymous708973
06-01-2011, 18:16
"Набутала" съм се в техникум щото т'ва искам да уча и работя. Нещо сложно ли видя? :lol:
Прочетох го цялото, но само при това изречение вече знаех какво да очаквам надолу. Окей, работи си това, щом те кефи.

Изобщо не е вярно това за чужденците-преподаватели. Всичко си зависи от човека. Имаме учители, които правим на две стотинки, имаме и такива, които уважаваме адски много и думичка не продумваме. Иначе да, манталитетът на германския учител и германския ученик е съвсем различен. (Ходила съм в немско училище и съм влизала в часове).

smiirnoff
06-01-2011, 19:27
"Набутала" съм се в техникум щото т'ва искам да уча и работя. Нещо сложно ли видя? :lol:
Прочетох го цялото, но само при това изречение вече знаех какво да очаквам надолу. Окей, работи си това, щом те кефи.


Ми не мога да разбера какъв ти е проблема с моето решение? Ти ако не си осъзнала какво искаш да правиш по - нататък през живота си, аз съм.

dunce
06-01-2011, 21:38
Обаче израза "вмирисана баба" ще си го запомня :D [/i]

Това ме накара да се замисля, че точно нашите баби, горките, са вмирисани, защото една доста голяма част от тях дори нямат пари за вода. Това съвсем сериозно го казвам и знам такива в квартала. Друга голяма част от възрастните хора пък трудно се издържат, и имат нужда от децата си, за да не се ограничават. Наистина е доста смешно да кажеш за немските баби вмирисани, при положение, че с тяхната пенсия тука си изкарват почивка за колкото си искат време в който си искат хотел.

"iiordanova написа:
Не знам защо,но който чуе ПМГ и веднага се хваща за математиката. [/i]"

В коментара ти, който аз цитирах, си написала поне 10 пъти математическа и нито 1 път не е споменато "природно" отпред. Чуди се още що се хващаме за математиката, щото има ОГРОМНА разлика между математическа и природноматематическа. Както ти сама написа, в едното е на профил, какъвто ти си избереш, а пък в математическата профила ти е математика и вече впоследствие нещо, свързано с нея. Друг път гледай какво пишеш, вместо да обвиняваш кой разбирал и кой не.

anonymous708973
06-02-2011, 06:33
Ми не мога да разбера какъв ти е проблема с моето решение? Ти ако не си осъзнала какво искаш да правиш по - нататък през живота си, аз съм.

Обясни ми, моля те, до какво решение си стигнала тогава.

И бтв, задължително си по-голяма от 8 клас, щом си в техникум, но... не ми е ясно дали там имате часове по български език и литература. Ако имате, започни да ги посещаваш по-често и тогава ми се отваряй, защото да допускаш подобни елементарни правописни грешки, които след 5-ти клас е непростимо да правиш, някакси не е най-силният възможен аргумент в твоя защита.
:wink:

Cybershot
06-02-2011, 06:38
Всички отиват по ЕГ-тата защото могат да ти дадат едно по-добро бъдеще, което е извън пределите на България (тук няма бъдеще на този етап). Научаваш езика до съвършенство и отиваш в някоя друга държава, където ще можеш да живееш нормално. После Бат Бойко да разправя, че щял да върне българите в България... ^^

iiordanova
06-02-2011, 12:03
[quote=Moderatorius]
"iiordanova написа:
Не знам защо,но който чуе ПМГ и веднага се хваща за математиката. [/i]"

В коментара ти, който аз цитирах, си написала поне 10 пъти математическа и нито 1 път не е споменато "природно" отпред. Чуди се още що се хващаме за математиката, щото има ОГРОМНА разлика между математическа и природноматематическа. Както ти сама написа, в едното е на профил, какъвто ти си избереш, а пък в математическата профила ти е математика и вече впоследствие нещо, свързано с нея. Друг път гледай какво пишеш, вместо да обвиняваш кой разбирал и кой не.

Не разбралата май си ти. Или просто двете не можем да се разберем?! Както и да е.
За останалата част от поста ти съм съгласна.
В България пенсиите са много ниски. И ако бабите могат да се нарекат "вмирисани" ами,да такива са. Хиляди пенсионери не могат да си платят само тока и водата,а да не говорим че не са ходили на почивка от повече от 10 години сигурно. А нали сами виждате,че по нашето море само групи пенсионери от чужбина (главно са руснаци и немци) . Е,щом си позволяват това определено не са "вмирисани".

smiirnoff
06-02-2011, 16:39
Ми не мога да разбера какъв ти е проблема с моето решение? Ти ако не си осъзнала какво искаш да правиш по - нататък през живота си, аз съм.

Обясни ми, моля те, до какво решение си стигнала тогава.

И бтв, задължително си по-голяма от 8 клас, щом си в техникум, но... не ми е ясно дали там имате часове по български език и литература. Ако имате, започни да ги посещаваш по-често и тогава ми се отваряй, защото да допускаш подобни елементарни правописни грешки, които след 5-ти клас е непростимо да правиш, някакси не е най-силният възможен аргумент в твоя защита.
:wink:

И като нямаше за какво друго да се хванеш, реши да ме упрекваш за грешка, нали? ;D
Посещавам си ги най - редовно часовете и се радвам на отлични оценки. :lol:
Хайде моля ти се, отдавна знаем за к'во се заяждате всички в този форум като няма за какво друго да се хванете. Ако нямаш какво повече да добавиш, мисля че няма нужда от излишни коментари относно правописа ми.

dunce
06-02-2011, 17:43
Не разбралата май си ти. Или просто двете не можем да се разберем?! Както и да е.

Не знам какво си разбрала, но я погледни подписа ми и прочети какво пише. Писна ми да ме мислят за жена, да взема да го махна тоя аватар, че квито разсеяни пишат тука..

anonymous708973
06-02-2011, 18:34
Ми не мога да разбера какъв ти е проблема с моето решение? Ти ако не си осъзнала какво искаш да правиш по - нататък през живота си, аз съм.

Обясни ми, моля те, до какво решение си стигнала тогава.

И бтв, задължително си по-голяма от 8 клас, щом си в техникум, но... не ми е ясно дали там имате часове по български език и литература. Ако имате, започни да ги посещаваш по-често и тогава ми се отваряй, защото да допускаш подобни елементарни правописни грешки, които след 5-ти клас е непростимо да правиш, някакси не е най-силният възможен аргумент в твоя защита.
:wink:

Аз попитах, но ти не отговори - като каква се виждаш, на каква професия ще посветиш живота си?

Самият факт, че се радваш на отлични оценки с тоя правопис говори много за нивото. Да беше казала, че имаш петици поне.
И като нямаше за какво друго да се хванеш, реши да ме упрекваш за грешка, нали? ;D
Посещавам си ги най - редовно часовете и се радвам на отлични оценки. :lol:
Хайде моля ти се, отдавна знаем за к'во се заяждате всички в този форум като няма за какво друго да се хванете. Ако нямаш какво повече да добавиш, мисля че няма нужда от излишни коментари относно правописа ми.

SmaRii
06-02-2011, 18:40
Абе изводът е такъв - Кой каквото си го влече, там да си ходи, а ако и му се отдава ще е още по-добре. :D Като някой си харесва езиците да си ходи в езикова, друг в математическа и т.н. Все пак всеки сам си избира, независимо дали преди това ще се посъветва с родители, семейство или някой друг. Пък това, че все ще се набута и някой друг индивид само колкото за идеята да е в добра паралелка, а не защото го влече това .. Е, то и без такива не може ;дд
Мен например си ме влече английският и въпреки, че съм в ПМГ, съм си с езиков профил и си го карам на английски и немски. Естествено, и другите предмети са си важни, нищо, че заради подгответо вървим една година назад. Ама не е като да кажеш, че им теглим игнора. Таа.. да не говорим за моя милост ами да минем и на другата тема..

Говорехте за това, че поколението ни се води за бъдещето на Б-я. Мда, така си е. И подкрепям мението на тези, които казаха, че ако всички се изнесем нанякъде, държавата няма как да се развие. Да, но от друга страна тук няма много добри условия за хубава работа. Не всеки може да си осигури такава, особено пък ако няма някое висше или не знае езици. Таа.. Моята идейка е да се иде в чужбина за известно време, да се поразвием доколкото можем там, а след това да си се върнем в нашата държавица и да приложим новите си, така да се каже, умения в нейното развитие. ^^ Може пък така да се получи нещо.

Иначе съм обсъждала доста пъти тези теми. Слушала съм и мненията на роднини и познати. И все пак всеки си мисли различно и си има различни планове за живота.
Поне аз имам още няколко годинки докато завърша гимназията, пък после ще му мисля. 100% доста пъти ще си променям плановете до тогава..
:D

smiirnoff
06-02-2011, 19:07
PinkPan7her не можеш да съдиш за човека и за нивото на училището му от една грешка. Ако някой от езиковата направи елементарна грешка и аз ли трябва да го сдъвча, че не са му преподавали добре и той не трябва да има високи оценки? Що за глупави изводи си правиш от една грешка. Разбирам ако пишех с по 2-3 грешки в изречение, но твоето вече е безпочвено и го правиш колкото да се заядеш.

Виждам се като архитект/проектант/инженер. След като завърша ще се насоча към една от тези професии.
Извинете ме, че зная каква искам да бъда и имам представа с какво ще се занимавам и как ще изкарвам пари. Нещо друго неясно да изясня?

Съжалявам, че оспамих тъпата тема и държа такъв тон, но явно, според теб, аз не обяснявам като хората.

SmilezZz
06-02-2011, 19:17
От къде на къде стигнахте ?
Пък и да не говорим някои хора,просто какви глупости изръсиха.. И какво - това,че аз не уча в Езикова гимназия означава,че няма да проговоря нито един от езиците,които изучавам в момента ли ? Глупости на търкалета.. Повечето говорите наизуст,без да вниквате в смисъла на това,което пишете..
Като цяло си зависи от човека.. Един ученик,учеш в ЕГ,ако не му се учи - няма кой да го накара.. Нищо,че учи в ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ ?

anonymous708973
06-02-2011, 19:22
...

Успешен архитект (при това в България, хах) няма да станеш с една гола гимназия.
И това "Извинете ме, че зная каква искам да бъда бла-бла" си звучи като чисто и просто самохвалство и гледане от високо.

smiirnoff
06-02-2011, 19:28
Оф защо постоянно изопачаваш думите ми? Самохвалство? Да съм казала, че съм баси умната, баси яката и ще стана най - великата? Не.
И как някой нормален човек трябва да очаква да стане архитект веднага след като излезе от гимназия? Висше примерно?
Аз казвам едно, а ти правиш някакви свои изводи. КЪДЕ според теб написах, че ще стана архитект след като завърша гимназия?
Попита ме с какво искам да се занимавам, отговорих, ти оттам почна да изопачаваш.
Е, щом като ще е така аз за какво въобще пиша нещо като ти дори и не гледаш какво пиша.
Споко просто... о.о

WaterLilly
06-02-2011, 19:41
Честно ли? Лично аз влязох, защото съм мързелива и знаех, че с английски цяла година няма да си помръдна пръста, защото съм достатъчно добра по него. От 1 клас още ми беше приятно да уча английски и си го обичах. Но не е само това. В моя град не е като в София, да има 83974387 училища. Ако искаш да си в хубаво училище - или ПМГ, или ЕГ. Всеки предмет освен английския бях намразила тогава, особено математиката (хлапешки работи), и логично се насочих към ЕГ.

Подготвителната година ми беше райска и както очаквах не бях пипвала учебник вкъщи, но после ме удари действителността. :-| Не знам за другите езикови, обаче тук ни изцеждат по всички предмети и изискват същото, каквото изискват в другите училища. Очакванията ми бяха да се концентрираме върху езика и всичко друго да ни жалят и прощават много, ама уви. 8-) Даже при нас фюрерката затяга дисциплината повече, отколкото в другите училища.
Момче в класа ми, което имаше оценки от рода на 3 и 4, се премести в друго училище, и там има само петици и шестици.

И всички имат някакви болни амбиции всички да сме отличници и хората на бъдещето, които да издигнат България.

Е сори, ама няма да стане. При първа възможност си вдигам чуковете и бягам, защото искам да живея нормален живот. Не ме устройва да съм пропиляла 17 години от живота си в учене и накрая да живея в мизерия със заплата, с която едва си покривам сметките, пък остатъците се чудя как да ги разделям кое за ядене, кое за нужни вкъщи неща. Няма аз да седя и да страдам с мисълта, че си помагам на държавата като й робувам. Какво хубаво ми е предоставила тая държава? Нищо. Не се чувствам длъжна, отвращавам се даже от мисълта, че може да си прекарам живота тук.

Cybershot
06-02-2011, 20:56
@WaterLilly браво! Един трезвомислещ човек относно своето бъдеще !

iLovePussyJuice
06-02-2011, 23:22
Просто всички искат да се разкарат от тук. Според мен например една математическа е много по-елитна от една езикова. Но това е лично мнение.
Ама разбира сее да, ама не :>

като за начало дефинирайте определението "елитна" :>
и второ една математическа и една езикова гимназия както сами можете да се досетите са с различна насоченост и обучението се концентрира предимно около точните науки и около хуманитарните науки

то реално завършилите професионалните гимназии (по известни в близкото и далечо минало техникуми) имат стаут - средно специално образование, но както всички останали учебни заведения са позападнали и лежат на стари лаври (което е следствие от състоянието на образователната система)

така че...който каквото го влече, това да учи =]

Nakadah
06-03-2011, 05:42
Мода