PDA

View Full Version : Windows Thin PC



DarkAngelOfHope
05-30-2011, 16:02
Официална страница (http://www.microsoft.com/windows/enterprise/solutions/virtualization/products/thinpc.aspx)

Microsoft решиха да помислят и за потребителите с по слаби компютри и направиха Windows Thin PC (все още в Beta test), дистрибуция на Windows 7, но със занижени изисквания към системата. Макар и официалните такива да са 1GHz CPU, 1GB RAM и 16-20 GB RAM реално заема доста по малко от системните ресурси.

Инсталирах въпросната ОС на виртуална машина (създадена на лаптоп с параметри: Intel Core i3 2,13GHz, 3GB RAM DDR3, 512 MB Video - външно), зададох 1 GB RAM, 22 GB HDD и 18 MB Video (всъщност видеото си беше така по подразбиране, забравих да го променя в началото, после го промених на 64 MB). Тъй като няма (или поне не видях настройка за ограничаване на процесора във виртуалната машина предполагам че той е работил на макс и затова времето за инсталация беше толкова кратко ~15 минути (от boot-ването до влизането в Windows за 1st път)

Инсталирах driver-и за windows 7 x86 (32 bit) рестартирах и погледнах какви ресурси реално ползва. Около 300-350 MB RAM и около 2.5 GB HDD, изненадващо добре поне за мен :) инсталира се IE9 без проблеми, за съжаление не мога да пусна aero-то на windows-а защото не мога да му направя оценка (предполагам заради виртуалната машина)

тия дни един колега ще си го инсталира на netbook-а и ще имам повече информация по въпроса

Screen-ове не ми се занимава да качвам, но визуално изглежда като Windows 7. Все още не съм имал време да разгледам как е функционално :)

Та ... някои от вас, колеги, сблъсквал ли се е вече с тази ОС ? Има ли опит с нея ? Ако да - чувствайте се свободни да споделите :)

Jus7DreamBoy
05-30-2011, 16:15
за първи път чувам, звучи добре мисля да пробвам да го сложа на щайгата ама тя е само 512 рам ама ще видим :)