PDA

View Full Version : Съвет?



ByK
05-30-2011, 17:35
Става дума за бои за коси. Днес си правих червени и ~оранжеви кичури с шампоан оцветител (косата ми е руса) и стои добре.
Една приятелка (с кестенява коса, но не много тъмна, в краищата е по-светличка), също прояви желание да я понацапам връпеки,че знаех какъв ще е резултата - никакъв.

И сега по същество. Дайте ми някакви идеи как на кестенява коса да се получат червени и/или лилави кичури, но да не седят като мастило ами да има някаква наситеност. Предложих на моята приятелка първо, да я изруся (в една парфюмерия разглеждах някакви прахчета точно за това) и след това с лилава/червена къна (ще е само в краищата на самите кичури, не по цялата дължина). Но пък нея я хвана шубето, накрая да не остане с руси коси (ако не покрие къната), защото е пълен анти фен на русото.

Та имам няколко въпроса. Ако все пак я навия да я изруся само в краищата, колко време трае ефекта от избелващия прах и евентуално някакви идеи за покриване. Знам ли, някое и друго мнение няма да ми е излишно. А ако ми предложите и някакви продукти + цени. Да знам,че ставам супер нахална. Мерси предварително! :)

neeDaBosS
05-30-2011, 17:56
когато оцезцветяваш косата тя си остава така винаги,няма как после да 'падне' боята.. сини прахчета на DENISE,около 2лв едно. Иначе незнам с какво да направиш кичурите,,с пиоктанин стават прекрасни,но се измиват после :?

ByK
05-30-2011, 18:08
Хм, завинаги? Това не го знаех, мислех, че е само временно. И после трябва да се отреже или постоянно да се пребоядисва ли?

bloodyF
05-31-2011, 11:23
т.е. ако веднъж си обезцветиш косата, после ако не я боядисваш няма да ти израсте твоя цвят? тъй ли?


и как мога да си я обезцветя сама, с какво?
че това за прахчетата не го разбрах/.

Exothermic
05-31-2011, 13:35
Изрусявала съм си участъци от косата, за да ги оцветя
в "яки" цветове и беше огромна грешка!
В началото седят готино, но когато решиш да ги премахнеш става отвратително.
Наложи ми се да боядисам цялата си коса в естествения ми цвят и
боята, която беше върху кичурите падна след 1-2 измивания. :-o
Ако не си естествено рус, шаренийките не са оферта.
Мое мнение.

Auriss
05-31-2011, 13:53
Ъх хора - мамчето е фризьор ии - не се ебавайте с тези прахчета. Първо ,че ще ви изтощят зверски косите и трябва да си сменяте всичките шампоани и балсами и второ ,че след 2-3 седмици до месец ще ви израстат корените и ще трябва да повторите процедурата.
Въпросните сини прахчета са обезцветители и ако се оакате ще трябва или да повторите ,или да ходите с морковени коси. Не си заслужава за едните кичури толкова зор ,пък и лично мнение - червено + кафяво - НЕ.
Другото което е - къната е възможно най-гадното нещо ,което можеш да си цапнеш на косата.
Ако все пак толкова ви е зор за тези кичури - Palette color xxl имаше някакви червени цветове и самата боя беше силна и вероятно ще се получи ,но не бих рискувал. :D Иначе ако толкова и е зор за някаква промяна - 15 лева и една боя на Cover Line и гарантирам ,че поне няма да я е срам да излезе
8-)

Тъй де - аз просто да вметна .

@Exothermic - а на теб боята ти е падала ,защото си използвала някой масов шампоан за 4-5лв. Затова продават отделни шампоани за боядисани коса :)

Exothermic
05-31-2011, 14:17
Ами нямам идея каква е била боята, не съм я купувала аз,
а фризьорката ми. Сигурно си прав.
Цялата работа не си заслужава, а и колкото по-естествена е една коса,
толкова по-красива е.

ByK
05-31-2011, 19:08
Auriss, понеже гледам,че си по-навътре с нещата. И на мен ми е известно, че тези прахчета супер много съсипват косъма, но това го оставям настрана. Нали знаеш, всяко нещо си има жертви.
Та става дума, от тези прахчета не ми се вярва да стане чисто рус цвят като този (http://www.slava.bg/images/content/5566/christina-aguilera-inspire-928-8.jpg) например, а нещо такова (http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQai3HtukRJ63WAr_76VnXPWd2y4ho2w FBlG2O5jyMtFRm6-HQUHg&t=1) може и по-светло. Не е ли възможно по някакъв начин да се изсветлят краищата до някаква степен, а не изцяло и по-късно ако вече иска да махне покривната боя да й останат по-светли краища, а не руси?

Знааааааааам. 8-)