PDA

View Full Version : Инсталация на Виста...



Valento
05-30-2011, 22:05
Здравейте за първи път инсталирам виста "на чисто" което ще рече взето пц без операционна система,линукс е и вчера записах едно копе на виста хоум премиум,проблема е следния бутва диска,зарежда ми менюто за инсталация , слагам отметката че съм съгласен с условия та на Бил,и стигам до менюто за разделяне на хард диска,първия дял не ми дава да го форматирам дава ми грешка (erorr 080.........),втория дял който е под него също не ми позволява да инсталирам или да си направя нов дял опцията "NEW" ми е замразена
http://pics.softvisia.com/design/pics/xyz/10a-0.png
ето така ми седи,и като натисна некст ми изписва нещо си...Windows..дъра дъра not volume дъра дъра...и така си стои не мога да направя прогрес напред ...?Някви идеи защо се получава така,аз мисля че е хардуерен проблем??

RadioMan
05-31-2011, 06:59
Изтеглиси програма за дялове Partiton и с нея направи дял специално за Виста :)

пц-и КАТО и като гледам на снимката никои от дяловете не е системен за това не става

Valento
05-31-2011, 08:20
А как да работя с тази програма при положение че няма ОS

DarkAngelOfHope
05-31-2011, 09:49
първо - защо ще слагаш Vista а не Windows 7 ?

второ - пробвай да изтриеш дяловете и тогава да ги създадеш на ново, а не само да ги форматираш. Файловата система на Linux е различна от тази на Windows и може от там да идва грешката

трето - може да свалиш Hiren's Boot CD и да оправиш дяловете с някоя програма от диска - примерно GPart която е Linux-ка програма, но се справя добре с дяловете за Windows 7 и предполагам за Vista. Ако свалиш по стара версия на Hiren's-а може да ползваш и Partition magic, мисля че до 10.6 версия я има включена ...

дяловете трябва да са във NTFS файлова система :)

RadioMan
05-31-2011, 13:33
Като гледам и малко място има направи дял окол0 27 ГБ системен че да имаш място и за актуализациите

Valento
05-31-2011, 17:23
Този лаптоп на който исках да сложа Виста някак си е направен да работи само с Windows 7,дайте ми линк към 7-ца да си сваля да си запиша на диск,искам да махна моята виста и да си сложа 7 .

DarkAngelOfHope
05-31-2011, 18:12
аз сега погледнах screenshot-а ... на 16GB диск по добре да не е 7-ца ... че и Vista

чиста 7-ца ще ти заеме около 13-14 GB сигурно ...

hamilcar
05-31-2011, 18:34
Привижда ли ми се или този хард наистина е толкова малък ? Не че нещо, но ако това е реалният му обем по-добре XP.

Valento
05-31-2011, 19:54
аз сега погледнах screenshot-а ... на 16GB диск по добре да не е 7-ца ... че и Vista

чиста 7-ца ще ти заеме около 13-14 GB сигурно ...
това е примерна снимка,аз на пц-то направих системен дял с 70гб пространство и си му праснах 7-ца :)

RadioMan
06-01-2011, 06:48
Wow 70gb системен кво ще ги праиш бе човек ---аз така винаги правя 27 гб системен дял на стандартния на лаптопа имам 260 гб свобода и имам един дял само за игри около 30 гб по простата причина че не играя много игри

на настолния в системния ми е 25 гб стандартен 80 гб понеже рама му е 512 мб но седмицата ми върви по добре от ХРпо :) зависи как си го инсталирал ще ти върви и на 250 мб рам

Valento
06-01-2011, 08:14
ами приятелката ми е студентка и ползва програми някви тежки ала бала и съм и направил такъв дял :) за това е така :p