PDA

View Full Version : Университети в САЩ



nnn1993
05-31-2011, 08:29
Искам да кандидатствам в университет в САЩ.Имам няколковъпроса.11клас съм.Още не съм ходила на уроци за Toefl и SAT,но ще се записвам скоро.Искам да ви питам дали не е късно за уроци?Кога е крайният срок за кандидатстване?Това,че успехът ми от училище е 5.50,а не пълно 6 проблем ли ще бъде?Кое е най-доброто място за уроци за TOEFL и SAT? Благодаря ви предвaрително. :)

cherinka
05-31-2011, 08:38
Започваш якото ровене в гугъл!
В сайта на всеки университет имат специална секция за чуждестранни кандидат-студенти.

http://www.vobg.net/article.php?id=2284

ето ти едно сайтче.

Напишете писмо по електронната поща, с което поискайте да ви изпратят брошура и формуляр за кандидатстване и за финансова помощ. Това е безплатно. Трябва специално да изискате и формуляра за финансова помощ

Веднъж информативно си ровех из техните сайтове на университетите, има и регистрация, малко не съм прочела какво попълвам и след около седмица в нас пристигна писмо с брошурка от един университет в Маями и всичко вътре описано подробно кое как става/

amk933
05-31-2011, 09:30
НЕ!НЕ!НЕ!

Не започвай да пишеш на всеки университет и да искаш брошурка. Отиваш в страницата на университета и търсиш или бутонче "(Join) Mailing List" или "Request (More) Information". Ако няма такова, е малко вероятно да получиш инфо.

С 5.50 ще ти е трудно. А за САТ и ТОЙФЕЛ малко си закъснял/а, но има още време.

Кажи към какво си се ориентирал/а?
С 5.50 Харвард, Йейл, Принстън, Браун, Колумбия и т.н. отпадат освен ако не си безобразен талант по рисуване/акт. майсторсво/етц. и имаш медали от международни олимпиади.

wdas
05-31-2011, 13:23
. А за САТ и ТОЙФЕЛ малко си закъснял/а, но има още време.
Защо?Колко време трябва?Как се взимат - цени и тн някой може ли да каже? :)
Също така тези уроци = ли са на (ако завършиш примерно) Английска филология?

nnn1993
05-31-2011, 13:46
Искам да уча право или литература не съм решила кое още.Университетът може да е и от тези на средно ниво.А успехът ми може и да е повече от 5.50-не съм 100% сигурна как се изчислява. :)

Cybershot
05-31-2011, 13:58
Успех, дано да те приемат! Тук е нищо в сравнение с тамошния стандарт. Надявам се един ден и аз да замина за там (абе където и да е, стига да не е в България...)

amk933
05-31-2011, 16:07
Бакалавър право в САЩ няма. Трябва първо да учиш нещо друго (история, биология, философия, математика, литература, каквото и да е), да си изкараш бакалавъра и след това следваш 4 години право.
Литература - има.

Крайният срок за кандидатстване е 31 декември най-често, но ти препоръчвам да не чакаш до тогава. Имаш да пишеш 1/2 есета, САТ 1, евентуално САТ 2, ТОЙФЕЛ и т.н.

За САТ най-добро място няма, защото хората, които кандидатстват стават все по-малко, следователно не се събират групи и, ако преди време имаше по 3-4 групи за във всеки период, сега едва, едва се събира 1, ако изобщо стане. Фондация Кирил и Методий е едната опция, другата - фондация Фулбрайт. В АК уж има, ама напоследък (последните 3-4 години) група не се е събирала. В Дарби се опитват да направят нещо, но не съм чул някой да е ходил на САТ там. Това е то. Цените на курсовете не са супер високи - 200-300лв на курс.

За ТОЙФЕЛ изобщо не мога да помогна, защото не ми се налага да го държа и не знам как стои въпроса точно.

nnn1993
05-31-2011, 16:17
Благодаря :)

sladkish_14
05-31-2011, 17:47
Успех в живота :) Дано да знаеш много добре английски език, защото в противен случай забрави за САЩ, особено като си в 11 клас и сега тепърва искаш да почнеш уроци. :)

amk933, ти къде ще учиш? Знам, че в САЩ. Но вече има ли нещо по-точно? :)

slicky
05-31-2011, 17:52
Не знам какво дават на този САТ,обаче казват,че бил доста труден и показвал основно логическото мислене и било хубаво още в началото на 10 клас да се започне с уроците.Помисли дали ще ти стигне времето,щото да пръскаш пари ей така не си струва.

nnn1993
05-31-2011, 18:11
Английският ми е на доста високо ниво.Уроците ги започвам,за да се запозная с детайлите на изпитите. :)

amk933
05-31-2011, 20:17
sladkish, в момента съм в БГ, но не уча в българско училище, а във ведомественото у-ще на посолството (100% никой тук не го знае/ не го е чувал). То е почти само за чужденци, български не се учи, има различни ваканции, 99% от учителите са американци/англоговорящи и т.н. Догодина ще заминавам окончателно за САЩ най-вероятно.

nnn1993, като започнеш с подготовката, ще видиш, че не е важно само колко ти е добър английският. САТ е изпит, който не измерва знанието на езика (като ТОЙФЕЛ/ИЕЛТС), а логиката и бързината. 90% от хората, който го карат са с майчин език английски или почти-нейтив спийкъри като мен. И все пак средният резултат е....1500/2400. Съвсем различна е философията на изпита. За това подготовка за него се започва много рано. Моят резултат е в топ 1% на света и само аз си знам колко подготовка ми отне. Не се хваля, а говоря от личен опит - не се лъжи, знанието на езика, не значи, че трябва да се отлага подготовката. Аз започнах в средата на 10 клас, въпреки че последните 4 години от образованието ми са минали в американската система, мисля като тях, знам какво се очаква, знам им разликата в начина на мислене и т.н. Не е шега работа. ТОЙФЕЛ е съвсем друга бира. :) ТОЙФЕЛ мери колко знаеш езика. САТ мери как мислиш и освен това е на чужд език. ;) Но това че е на чужд език НЕ е акцентът.

Cybershot
06-01-2011, 07:54
Е па учиш тука --> http://www.acs.bg/
Бая съм чел за вашето обучение и е много по-различно от гимназиите. Като в САЩ ви обучават...

amk933
06-01-2011, 13:32
НЕ уча в колежа нито в American English Academy. Съвсем друго е училището. Колежът си е одобрен от МОМН. Моето училище няма общо с БГ администрация, нито ваканциите ни са по същото време, нито в програмите ни има нещо общо, нито е толкова голямо. Цялата гимназия е 55 човека (4те класа - 9, 10, 11 и 12 общо). В колежа един випуск е 142 или нещо от сорта. :)

VikitoRia
06-05-2011, 06:46
За да правя нова тема ще попитам тук.
Някой ходил ли е на English Language Institute Summer School в American University in Bulgaria?

Cybershot
06-05-2011, 07:00
Дайте ми го тоя SAT на български да ви обадя как се прави... (С английската версия ще загубя време на места, докато го разбера...)