PDA

View Full Version : Изчезна ми локалния диск Е .



Jus7DreamBoy
05-31-2011, 09:28
Изтеглих някаква тъпа програма http://zamunda.net/details.php?id=34674 уж за да мога да увелича дисковото пространство на локален диск Ц понеже имам 20 гб неизползвани. Като тръгнах да пускам програмата ми даде грешка и не искаше да се стартира и я заебах после гледам а няма го локалния диск Е където имах над 200гб информация направо ще откача... някой знае ли как да го оправя ?

Еби му майката хептен се скапа като го пусна ми пише BOOTMGR is missing press ctrl+alt+delete to restart и само това не иска да тръгва ... ? Някакви идеи?

Kinghood
05-31-2011, 13:54
BOOTMGR is missing press ctrl+alt+delete to restart
Некадърно е записан диска с Windows-а, който се опитваш да стартираш. Пробвай с друг Windows. А, иначе относно локалния диск E: дай снимки. По-точно такава снимка ни трябва:
http://technews.bg/images/Image/XP-3.jpg

badsector
05-31-2011, 13:58
Сам/а няма да се оправиш и по-добре да не пробваш, защото можеш съвсем да омажеш положението и да загубивш данните безвъзвратно. Занеси го в сервиз и ги предупреди, че трябва да ти извадят данните.

Cybershot
05-31-2011, 14:19
Предполагам си се опитал от дял "E" да прехвърлиш на "C" ?
Преди време и аз се бях занимавал с Partition Magic и стана нещо подобно. Пробвай с едно Live CD да видиш на какъв хал са ти дяловете или си вържи харда на друг компютър, но най-вероятно дяловете C и E са си заминали. (Поне при мен така беше станало и от тогава не я използвам, уж нямаше загуба на информация, ама друго стана...)

Jus7DreamBoy
05-31-2011, 16:03
Още като си инсталирах Windows7 преди няколко месеца останаха 20 гб свободни който не са нито в Е нито в Ц и днес реших да ги сложа в Ц то понеже там ми останаха само 2 гб свободни и си помислих че тая програмка ще оправи нещата а тя само ме прееба жестоко...

Сега ще преинсталирам Windows-a да видим какво ще стане ..

Jus7DreamBoy
05-31-2011, 16:20
BOOTMGR is missing press ctrl+alt+delete to restart
Некадърно е записан диска с Windows-а, който се опитваш да стартираш. Пробвай с друг Windows. А, иначе относно локалния диск E: дай снимки. По-точно такава снимка ни трябва:

не се опитвам да стартирам друг диск със уиндоус ....

Kinghood
05-31-2011, 22:14
Карай го в сервиз. Кажи им, какво искаш да ти запазят и си готов.

badsector
06-01-2011, 05:53
...Сега ще преинсталирам Windows-a да видим какво ще стане ..
Скапана ти е файловата таблица на Е. Ако преинсталираш, ще го вижда като неизползвано място, но няма да го вижда като отделен дял, т.е. пак няма да ти реши проблема, а ако направиш някоя грешна с тъпка, ще се сбогуваш с информацията.
За подобни действия с Уин 7 не ти трябва външна програма. Можеш да действаш директно от disk manager-a.

Jus7DreamBoy
06-01-2011, 06:04
...Сега ще преинсталирам Windows-a да видим какво ще стане ..
Скапана ти е файловата таблица на Е. Ако преинсталираш, ще го вижда като неизползвано място, но няма да го вижда като отделен дял, т.е. пак няма да ти реши проблема, а ако направиш някоя грешна с тъпка, ще се сбогуваш с информацията.
За подобни действия с Уин 7 не ти трябва външна програма. Можеш да действаш директно от disk manager-a.

мислиш ли че не пробвах с disk manager-а на Ц то само ми дава да го смалявам .. и затова реших да пробвам с някоя програма.

Напълно си прав сега го преинсталирах и наистина не ми го показа като дял, но от disk manager-a го оправих и сега го има и всичко си е там. :)

С една дума оправих се :)