PDA

View Full Version : КУПОНЧЕНЦЕ ЯКО!!!



DeAngelle
05-31-2011, 10:15
Здравейте слънца! : ) нова съм тук затова ви моля без обиди : ) та,след няколко седмици вдигам купон в нас...за пръв път го правя и не знам каква храна пиене и т.н да избера,искам да стане мн яко и после компанията ми дълго време да говори колко готино ни е било : ) и друго,купон без музика ...аз нямам колони нз как да пуснем по-силна музика мерси предварително,казваийте идеи

LambOfGod
05-31-2011, 10:51
Имаше един потребител ТониСтораро, той беше дал много хубави съвети на едно момче в твойто положение, разрови се из мненията му.

Evellexis
05-31-2011, 11:22
ами гледай сега зависи колко си голяма ...

аз ти предлагам взимаш от супера малко франзели маргарин луканка няква шунка нарязваш франзелите на филийки и правиш сандвичи..

чипсове (много) / фъстъци / солети / пуканки .. абе секви такива джунджурий да има за мезета..


и ЯКО АЛКОХОЛ ... ако не стане купон после ми се обади... на лично щи кажа номера 8-)

whiteterror
05-31-2011, 11:44
1. Попитай хората, които ще събираш, какво точно пият. На купоните, които аз организирам, например задължително присъстват водка, ракия, вино, бира, ром, уиски и рядко текила.
2. Според пиенето се купува по принцип и мезето. Иначе на масата е добре да има фъстъци (обикновени и бирени), пържена царевица, бадеми, лешници и като цяло някакви ядки по вкус. Традиционните мезета са - кренвирши, шунка, телешки салам, шпеков салам, луканка, суджук, пастърма, може и някакви наденички. По принцип и туршия не е зле да има ама ти си прецени дали е нужна. Според мене няма ли пълна маса с най-различни мезета - значи е или голяма беднотия, или голяма простотия, или голямо неуважение и към себе си и респективно към гостите си.
3. Лошо е, че нямаш музика. Купон без музика - това не мога да си го представя. Пълна трагедия. Затова ако можеш помоли някой приятел да ти услужи с колони и усилвател. В краен случай, ако не можеш да намериш някаква добра озвучителна техника, потърси буферче + колонки.

shitman
05-31-2011, 14:28
Така... и аз да се включа.

Музика е е най-малкия проблем. Имаш ли компютър от който да извадиш звук - виско е наред. Ако нямаш такъв помоли някой приятел да донесе лаптоп или нещо такова. В краен случай може да стане и от телефон от типа на HTC-тата стига да има достатъчно музика качена на картата там. Та за пиене и ядене ще опукаш не малко пари за това ти предлагам да си купиш едни колонки от този тип: http://plesio.bg/kolonki-c-69977637/speakers-2-1-spa2360-10-p-284264.html

Тук има още по-евтини модели на цената на една бутилка Jak Daniels :)
http://www.stantek.com/_Speakers_items_3_.html

Предложенията по-горе за ядене са добри. Но аз лично настръхвам вече от тия сандвичи с франзела. Ако искаш наистина да е нещо уникално - направи го уникално, а не така както го правят всички.

Примерно:
- кренвиршите - вместо да ги нарежеш на парченца направи следното. Нарежи един кренвирш на 3 равни части след което цепни двата му края на кръст. След това изпържи в тиган с олио. От температурата тези цепнати части се деформират и стават едни много красив и и шантави хапки. Гаранция, че привличат внимание. Това го направи с повечко кренвирши. Слагаш ви г голяма купа като за пуканки и само гледай сеира ;)

Фъстъците - защо да не вземеш повечко фъстъци с черупка. Не че са по-вкусни. но изглеждат много повече от колкото са. Освен това черупката е нещо с което да се занимават гостите да ги чупят (занимавката разчупва ситуацията - повярвай ми) и не на последно място - намалява времето за изяждане на ВСИЧКИ фъстъци.

Принципно тийновете не са претенциозни към алкохол а- стига да е много и да е се налеят бързо. Но... защо пък. Вземи няколко бутилки от всичко там да има за тези които не ценят алкохола. Но вземи и няколко ключови бутилки за конкретни коктейли. Примерно Мохито (тук ти трябват и малко подправки), или Лонг Айлънд. По време на самия купон може хората да си правят коктейлите като ти покажеш как се прави първия. Всеки да си взима и да си прави. момчетата ще скочат да се правят на интересни че те могат по-добре да ги правят. Ще се разчупи ситуацията, а и мацките обичат повече коктейли от колкото да пият ВиК (Водка с Кола). Предлагам ти тези два коктейла защо са лесни и ВСЕКИ може да ги си направи сам. И имай предвид че ти трябва купа със лед. Иначе всичко отива по дяволите. Особено в тези жеги. Запомнящо се и оригинално е да има тематични коктейли на купон. Поти няма титйн купон с такива неща.

И още едно предложение - пунш. Странно е, но е нещо което ВСИЧКИ гости ще помнят. Та как се прави пунш можеш да намериш в интернет. Малко леки алкохоли, ябълки, и други плодове и... става страшно. Перфектно е за момичета, момчетата си падат по по-твърдия алкохол. тук ти трябва дълбока купа + черпак. С него се налива в чашите. Отрязването е гарантирано и с плодов вкус :)

Дано съм бил полезен :)

xBadxApple
05-31-2011, 15:56
http://www.youtube.com/watch?v=EZe-ywk6WOU

учи се от него. 8-)

iziskan88
05-31-2011, 17:11
наркотици,алкохол и яко свинщина !

DeAngelle
05-31-2011, 18:56
мноооого ви благодаря слънца,безкрайно много!!!!!! знам че е тъп въпроса но аз не съм на ти със техниката изобщоооо,мога да си намеря колконки,но има ли особености при свързването с компютъра??

DeAngelle
05-31-2011, 18:57
имам предвид по-специални настройки?

whiteterror
05-31-2011, 19:46
Ами зависи какви колонки. Ако са с активен буфер ти трябва само кабел за сигнала (от буфера към компютъра).

shitman
06-01-2011, 06:27
Демек има една малка дупка зад компютъра ти, и едно малко жакче което вкарваш там. Ако някога си слушала с mp3 плейър или нещо такова - на същия принцип е .

splendour
06-02-2011, 05:09
бе искай колони от някой фр.. се ще имат... инче за грана поръчай също 1 огромна пица или 2.... ама не семейна а по големите дето ги продават на парче ама цяла такава...а фъстъци с шлюпки НЕ!!!! има да чистиш с месеци шлюпки от всевъзможни места... земете си кърпа за кючеци,музика намерете, алкоьол, сметана с флакон (1 няма да стигне доникъде) и каквото ви падне още там дребни мезета и настроение...и фотоапаратите да са заредени :D :)

zero
06-02-2011, 06:21
За да върви банкета ти трябват хубави хора ;)
От там-нататък всичко си е добре :))