PDA

View Full Version : Аборт по принуда



ivkaivanova
05-31-2011, 11:41
Здравейте казвам се Ивелина.
Аз съм на 16 почти 17 години преди 7 дена аз и приятеля ми които е на 23-24години разбрахме че съм бременна.На същата вечер решихме,че трябва да кажа на родителите си той отиде и каза на баща ми че е станало неволно не сме го направили нарочно случило се е.Баща ми като чу и първите му думи бяха "против съм аз искам да си земеш диплома и си все още малка за дете".На другия ден казахме и на майка ми тя от 1 страна беше за от друга не тя не се съобрази както и баща ми,че ние искаме това дете да се роди те категорично отказаха.Родителите ми ако мога да ги нареча така след това което те ще направят ми определиха ден в който аз ще ида при генеколог да се определи дата на аборта.Майка ми и баща ми са твърдо против бебето аз много го искам това бебе,но не съм палнолетна и родителите ми мислят че съм малка за да имам дете,че ние с приятеля ми няма да можем да се справим.Много ме боли и ми е много мъчно,че ще загубя нашето дете боли ме,че родителите ми не мислят какво ми причиняват тях не ги интересува какво искам аз.....Искам вашето мнение за това,ако можете и савети ми дайте .... :smt022 :smt022

MlqkoSkakao
05-31-2011, 11:54
За съжаление, както сама каза си непълнолетна и вашите решават дали да го задържиш, или не :( Но замисли се малко - ти си едва на 17, още не си завършила училище, съвсем млада си, да не кажа малка. Няма как да гледаш дете, като ти самата си още такова :/ Приятелят ти дори на 23-24, също е мн млад. Кой ще го гледа това дете? Той работи ли, може ли да ви издържа? Не става просто да си направите бебче и да го гледат после родителите ви. Защото в днешно време животът е супер скъп, детенце с егледа трудно, иска грижи, внимание, време, нерви и пари. :-o От колко време сте заедно с момчето?
Според мен наистина по-доброто решение е да го махнеш, колкото и да не искаш. Просто не ти е времето сега, а ако си мислиш обратното и че двамата ще сте си заедно и ще бъде всичко цветя и рози - сори, ама няма такъв сценарий. В един момент ще ви дойде нанагорно и на двамата и може дори до раздяла да се стигне, тъй като не е било планирано, не сте били подготвени и т.н. Това е моето мнение и съвет.
И се предпазвайте стабилно ее, за да няма такива ситуации и сълзи после :( Аз съм против аборта по принцип, но :( дете на 17 е много рано.
Успех и ти стискам палци занапред

steli97
05-31-2011, 11:56
наистина е много гадно да загубиш нещо твое но имаш време и след няколко години ще си имаш семейство и човек до себи си които ще те обича не казвам да се разделяте просто направете семейство малко по-късно не мога да ти дам точен съвет наистина не съм била в това положение аз щях да го махна колкото да ми е мъчно. ако толкова го искаш защо не седните и не обсъдите нещтата . спокойно всичко ще се оправи но преди да решиш помисли добре. ако и приятела ти е на мнение да тогава защо не говорите с ваште вече си твърде голяма да взимаш решения

MojoJojo88
05-31-2011, 11:56
Ами реално, колкото и да им се иска, мисля че нямат законовото право да те принудят да направиш аборт.
Но от една страна са прави, много малко младежи на тази възраст успяват да се справят с едно дете. Помисли си хубаво какво искаш. Консултирай се с някой от Закрила на детето-имат безплатни телефонни линии за такива случаи.

Rolezzz
05-31-2011, 12:22
Според мен трябва да го задържиш...бащата ще се хване на работа ако не работи, родителите ще помагат (макар сега да не го искат като се роди ще помагат) ... като стане на 3-4 ще го запишеш на ясла и ти ще се хванеш на работа и ще се оправите някак...ако направиш аборт нали знаеш, че после може и да не забременееш?

ivkaivanova
05-31-2011, 12:45
Начи отговарям ви на всички аз съм говорила с родителите ми и за тях моето мнение незначи нищо те са упорити и не иска да го родя ,но аз ще се боря до край утре ще ходя при генеколог там също ще кажа че неискам да се маха до край ще се боря и ще казвам на всеки че го искам и да знам.че ако направя аборт после може и да нямам деца точно от това ме е страх най-много ... Благодаря ви,че обърнахте внимание на мойта тема :) :) :)

naksdy
05-31-2011, 12:48
Според мен, ако си сигурна в човека до теб, че няма да изостави след като се роди детето, може да го задържиш. Аз съм против аборта. Още си малка, но е имало и по-малки от теб, които са раждали и са успявали да се справят с грижите за бебето. Това че от твоя страна родителите ти не са съгласни, не е много на добре, но според мен ще си променят мнението като се роди бебенцето, още повече ако го кръстиш на единия от двамата. Как няма да се съгласят...А ако ги хване с ръчичка за пръста пък направо ще съжаляват, че са те карали да направиш аборт. Какво мислят родителите на момчето? Той все пак е по-голям и според мен е нормално да има дете специално на неговите години. Той може да ти е голяма подкрепа в момента. Лошото е че нямаш 18, но успееш ли да задържиш първите месеци, няма да може да се махне после. Имах една съученичка, която роди 11-12 клас и пак успя да завърши, даже мисля че и висше записа. Това е много относително. Говори пак с майка си насаме (понеже като гледам тя донякъде е била против), може да ти съдейства.
Впрочем един въпрос - да не би вашите да са имали нещо против твоя приятел и да си показват чак сега?

0y7ofCon7roL
05-31-2011, 13:16
Никой не може да те накара зорлен да абортираш. Има си адвокати има съдилища. Можеш да заведеш дело в съда. Друг е въпроса дали сте готови с бащата да посрещнете отговорноста и да се жертвате до голяма степен в името на това бебе и евентуално вашата любов

DarkTemplar
05-31-2011, 13:16
Според мен си представяш нещата много едностранчиво и емоционално (което разбира се е нормално). Помисли какво бъдеще ще можете да осигурите със съпруга ти на малкото човече? Имате ли достатъчно добри финансови възможности, за да го отгледате? Достатъчно отговорни ли сте, за да го възпитате и направите човек? Готови ли сте да зачеркнете най-хубавите ви младежки години заради нещо непланирано? Тея въпроси са адски важни и хич не са за пренебрегване. Като те гледам как пишеш и разсъждаваш, според мен не си готова за майка. Та ти дори не си пълнолетна. Не съм убеден, че можеш да се грижиш за самата себе си, а какво остава за дете.

Добре, че баннаха оня психар Конкордия, че тук щеше да стане 3-та световна.

dimitar_ak
05-31-2011, 13:40
Сега ще те захапя, но родителите ти са прави. Ако наистина си толкова зряла, колкото искаш да си за да отгледаш едно дете, сега нямаше да плачеш в тийн форум. Щеше да търсиш с таткото квартира за да започнете да подготвяте дом за бъдещото си дете и да не мислиш изобщо какво ще кажат родителите ти.

Kinghood
05-31-2011, 13:45
Трябва да се съгласиш с родителите си! Чувстваш ли се готова да станеш майка? Мислиш ли, че е лесно? Най-малкия ти проблем е раждането. Не бъди себична, мисли за детето. Какво бъдеще ще му осигурите? А, ако бащата те напусне? Обричаш и себе си и детето. Ще му дойде времето, когато ще е планувано и всичко ще бъде наред!

badsector
05-31-2011, 13:47
...да знам.че ако направя аборт после може и да нямам деца точно от това ме е страх най-много...
Питай гинеколога какво мисли по въпроса.

ivkaivanova
05-31-2011, 15:31
dimitar_ak-"Ако наистина си толкова зряла, колкото искаш да си за да отгледаш едно дете, сега нямаше да плачеш в тийн форум. Щеше да търсиш с таткото квартира за да започнете да подготвяте дом за бъдещото си дете и да не мислиш изобщо какво ще кажат родителите ти".
_________________
Няма как да не плача ... също така неможем да си търсим квартира и да започнем подготвяне на дом за бъдещето на дете ни.Защото 1.аз съм непалнолетна
2.родителите ми са в пълното си право след като аз ида на квартира да си ме приберат 3.Аз ще се боря със пълното си право като бъдеща майка това дете да се роди.Утре ще ходя при генеколог и до последно ще казвам че искам да се роди.Аборта мога да го направя със съгласието на 1 от родителите ми,но има и друго аз също трябва да се подпиша че съм съгласна,а аз няма да се подпиша ..... моля се това дете да се роди ..... и мойте родители да спрат да са против това...Мерси много за савета

ivkaivanova
05-31-2011, 15:33
badsector-Аз вече съм говорила по телефона с генеколог и ми каза следното така манипулация неможе да се направи преди аборта демек докато съм бременна неможе да се каже дали ще имам деца.....

MlqkoSkakao
05-31-2011, 15:48
Малко офтопик, ама просто ми бърка в здравето:
ГИНЕКОЛОГ с 'и', не с 'е'

SisiStrange
05-31-2011, 15:56
Съгласна съм, че авторката е дете и едва ли може да се справи с отговорността по едно дете... Във всички теми съм ЗА аборта при тийновете, но...

Тук историята има 2 страни.

Тя очевидно много иска това дете. Не знам доколко си представя родителството и дали има поне бегла оценка на нещата, но е факт, че не е от онези момичета, които изпитват ужас от това да имат бебе и определено има доверие в момчето си. Щом той е имал доблестта да иде и да говори с баща и, да поеме пълната отговорност - значи може би не са чак толкова безнадежден случай. Момчето очевидно е свястно и няма да я зареже като види малкия. При това огромно желание от тяхна страна е грозна постъпка насила да я накарат да абортира. Според мен това, че я делят няколко месеца от пълнолетие, не дава право на техните да взимат такива главоломни решения за нейния живот, за нейното тяло. По мое мнение да направят това с нея, е еквивалент на изнасилване макар и по малко по-различен начин.

GossipGirl89
05-31-2011, 16:08
Не мога да те посъветвам нищо...
От една страна родителите ти са прави. Детето е страшна отговорност. Макар че все още нямам, знам, че номера не е просто да го родиш и да му се радваш... Изисква много грижи, време и средства. Ти си непълнолетна и ученичка, приятелят ти доколкото разбрах не работи - как възнамерявате в такъв случай да осигурите всичко необходимо за отглеждането на едно новородено? Грубо погледнато на месец са ти нужни минимум 200-300 лв за най-основните неща като дрешки, памперси и пюрета. А отделно креватчета, колички и т.н.... Не знам, много добре го обмислете, за да не се окаже накрая, че няма да можете да се справите...

От друга страна, не знам точно как стоят нещата, но аз също мисля че насила никой нищо не може да те накара да направиш. Особено нещо толкова деликатно като аборта...

mimsssssss
05-31-2011, 16:14
Няма да чета цялата тема, прочетох само първият пост. Аборт в България без родител може да се прави при навършени 16г. Тоест тогава вече момичето само решава дали да задържи бебето или не, без значение какво мислят или искат родителите ти.

sladkish_14
05-31-2011, 17:09
Родителите никога не мислят злото на детето си. Приеми решението им и вместо да се тръшкаш, помисли защо са го взели. Осмисли всичко.
Това не е краят на живота ти, а това едва ли ще е и мъжът на живота ти.
П.С - Прекалено малка си, ако беше изчакала и бе започнала да водиш полов живот поне на 17, това сега нямаше да е проблем. На 15-16 трябва да се държат краката затворени. :)

dimitar_ak
06-01-2011, 07:25
Авторке, доколкото разбирам ти изобщо не си замостоятелна. Дано не гледаш на това дете като на желанието за домашен любимец. "Искам кученце пък като ми омръзне мама и тате ще го гледат".

PS: В никакъв случай не искам да съм ти контра. Децата са хубаво нещо. Просто искайки го покажи зрялост и самостоятелност, за да повярват родителите ти, че можеш да се справиш.

Extremescream
06-01-2011, 10:04
Момиче, като те гледам как пишеш и разсъждаваш....еми не си готова за дете. Тук не опира само до това какво искаш ти, а какво е по-добре за плода, за семейството ти, бащата, неговото семейство. Защото това е огромна отговорност, ако нямате възможност за квартира, няма как да почнеш работа, бащата и него не го знаем, то кой ще гледа детето? Родителите ви? Защо да ги нагърбваш с това?
Няма да лъжа, аз съм за абортите като цяло. Още повече в такива случай, когато майката още сама за себе си не може да се грижи, пък какво остава за друго човешко същество.

badsector
06-01-2011, 10:28
...Щом той е имал доблестта да иде и да говори с баща и, да поеме пълната отговорност...
Около мен има три подобни случая. Едната мацка е на 30, дъщеря й е в трети клас. Била е омъжена за баща й, но са се развели и от тогава е самотна майка. В момента деградира с геометрична прогресия. Общо взето се е отчаяла съвсем от живота и много много не й се живее. Другата не я знам на колко е, също самотна майка, синът й е може би на 15-16. Все още изглежда млада, сама се оправя с живота си, но вече си личи по думите й, че тръгва да се отчайва, че ще си намери подходящ мъж. Третата е на 23, живееше с бащата на детето си, сега си гледа 4-месечната дъщеричка с помощта на родителите. Все още има някакъв оптимизъм в нея, но си личи, че и тя осъзнава трудността на положението си и негативите, които ще й донесе в бъдеще. И трите са били сигурни в партньорите си, както и обратното. Просто статистиката показва, че случаи като @miminko са изключения и колко благодарна трябва да е тя на съдбата, че е успяла да намери подходящия мъж и живее щастливо. Обикновено нещата с децата в ранна детска възраст не завършват толкова романтично.
п.п. @ivkaivanova, пита ли гинеколога колко процента е рискът да получиш непоправими увреждания на матката и да не можеш да имаш деца в бъдеще?

SisiStrange
06-01-2011, 10:46
Може и да си прав, аз не познавам кой знае колко случаи от тоя сорт.

Като цяло и аз не приемам хлапетата, които си играят на родители...

Не мисля, обаче, че техните се отнасят към ситуацията нормално. Трябва поне да седнат да си поговорят с нея, да я изслушат, да я убедят... Така стават нещата в едно здраво семейство. Не да и креснат: Отиваш да правиш аборт и точка! Това си е вид изнасилване... какво, ще я метнат в кабинета, ще я разчекнат насила и ще оставят на лекаря да извърши манипулацията ли? :-o Има си начини и отношение за всяко нещо. Те, ако се отнасят с нея така за всичко - без много приказки, каквото кажем ние - това е, нищо чудно че е стигнала дотук въобще.

badsector
06-01-2011, 11:10
...Не мисля, обаче, че техните се отнасят към ситуацията нормално. Трябва поне да седнат да си поговорят с нея, да я изслушат, да я убедят...Това е цивилизованият начин. Но този метод трябва да го има от ранна детска възраст, а според мен родителите й вече са го изтървали този момент. Ако си бяха опичали акъла навреме, може би въобще нямаше да се стигне до сегашната ситуация.

DarkTemplar
06-01-2011, 11:19
Ако баща й е някъв авторитарен типаж с патриархални разбирания, това му поведение въобще не ме учудва. А и процесът е двустранен - те й нямат доверие, но и тя явно не се е постарала достатъчно, за да го спечели (показвайки се като самостоятелна, трезвомислеща и отговорна).

Съжалявам, но това момиче просто не става за майка, колкото и да й се иска.

SisiStrange
06-01-2011, 11:34
А и процесът е двустранен - те й нямат доверие, но и тя явно не се е постарала достатъчно, за да го спечели (показвайки се като самостоятелна, трезвомислеща и отговорна).

Абе де да знаеш... Не всяка бременност е плод на идиотщина и липса на предпазни мерки. Никога няма да забравя една приятелка през какъв кошмар мина. Умно момиче, отговорно - ползваше винаги предпазни средства. Улучила е мал шанс просто. Случват се и такива неща.
Не при всички родители доверието може да бъде спечелено. Има такива сноби, които от самото начало решават, че всичко трябва да е точно такова, каквото те кажат, както те си го наумят - никакви обяснения. Въпрос на късмет на какви си случил.

Според мен, ако родителите на авторката седнат и на спокойствие без да и крещят, и обяснят всички положения, ако поговорят съвсем кротко с нея, тая драма няма да я има.

DarkTemplar
06-01-2011, 11:51
Според мен, ако родителите на авторката седнат и на спокойствие без да и крещят, и обяснят всички положения, ако поговорят съвсем кротко с нея, тая драма няма да я има.
Съгласен съм, но това е по-скоро съвет към тях, отколкото към нея. А те не влизат тук.

badsector
06-01-2011, 12:41
...Съгласен съм, но това е по-скоро съвет към тях, отколкото към нея. А те не влизат тук.
Може сама да пробва да инициира разговора и да ги помоли да й обяснят какви са негативите да имаш дете на тази възраст. Няма да е зле и тя да помисли върху това, но реалистично.

the_man
06-01-2011, 15:07
Ако си твърдо решена да го раждаш това дете, много добре си помисли за всички самотни майки, които не си говорят с родителите си. Айде, училището някак ще го изкараш, детето - ще го гледаш и ще го храниш, но само при едно условие - родителите ти да ти помагат!!!... Ако те не са съгласни ти, ок, ще го родиш, ами ако ти кажат "Изчезвай и не се връщай".. не ти го пожелавам, но е вариант. Тогава умираш от глад още бременна... Според мен трябва да решиш имаш ли възможност за доход. И то евентуално твой, ок гаджето ти ще бачка да речем (дори би трябвало да работи вече щом е на такава възраст), но ще стигат ли парите? Не забравяй никога ама никога, че нещата по всяко време могат да се прецакат и ако ти останеш сама трябва да можеш да подсигуриш САМА себе си и детето си. Моя съвет е: Ако обективния отговор на горните въпроси и казуси, дори един от всички отговори ако е не, тогава послушай родителите си. Иначе варианта за това дете е да убедиш родителите си, че можеш да се справиш, за да са съгласни и после да помагат, докато си стъпите на краката.... Иначе те немогат да те задължат да абортираш, но родиш ли процедурата става много сложно. Ако ще правиш аборт, само гледай да си при някой наистина много ама много добър гинеколог.