PDA

View Full Version : Технологично училище Електонни системи (ТУЕС)?



kamitu
05-31-2011, 14:12
Здравейте! Много се затруднявам с избирането къде да кандидатствам след 7-ми клас. ТУЕС ми харесва, но има малко момичета. Вие какво мислите за това училище?

Isolation
06-03-2011, 13:41
Училището е добро подготвят те добре за висше след тва ии излизаш от там със сигурни поне 3000 лева заплата.. :D Аз сигурно ще влизам там (момиче съм) .. :)

simeonbg
06-03-2011, 19:56
@kamitu Аз в момента завършвам 11 клас и мога да ти кажа, че момичетата не трябва да те притесняват. В една брошура бяха се опитали да замажат положението като напишат 40 момичета, само дето не се споменаваха, че това е за цялото даскало, даже и в момента няма толкова :D

В ТУЕС най-големите минуси са:
- учи се в събота до 11клас I-ви срок.
Понякога в събота има само физическо, а когато физето е поход във Витоша имате през седмица.
- липса на момичета/около 6 до 8 във випуск или по 2 в клас
- в 11 и 12-ти клас се учи толкова яко, че понякога продължава от ранни зори до късни нощи :D Ще го разбереш, ако влезеш със сигурност, когато му дойде времето.
Като плюсове според мен са:
+ Учи се яко и има доста високо ниво, но винаги има и предмети за разпускане
+ По-висока обща култура, от личен опит го казвам.
+ Стахотни извънкласни занимания:
10 клас: курс Матрици и математически програми - курс за неща изучавани в първи курс в университет
11 клас - Ардуино разбработка на роботчета, колички; Lego Mindstorms - роботика; Cisco локална мрежова академия; курс за разработка на игри; курс за изучаване на език за програмиране на C#
Това са самоизвънкласните иначе изучават се доста дисциплини, които може да намериш на сайта, ако изобщо са ги качили. :D

@Isolation Щом си момиче, ела ще се забавляваш, а и няма от какво да се притесняваш от толкова много момчета :D Подготовката наистина е сериозна, за парите не бъди толкова сигурна, но със сигурност може да си намериш високоплатена работа, а и масово фирмите като видят диплома "ТУЕС" си няколко крачки пред всички, дори и висшисти.

simeonbg
06-03-2011, 19:59
А забравих, момичета винаги можеш да си намериш, в София е заринато от езикови гимназии. :D :D :D :D

SpardaDante
06-03-2011, 21:32
Аз от 5ти клас исках адски много да вляза.

Сега съм първа година там и го намразих...
Та съвета ми е, освен ако много ти се учи някоя от специялностите в училището - не влизай.

Повечето учители се заяждат яко, зам. директора или каква е там незнам се съдира да вика като те види от 2рия етаж нагоре.
За ученето в събота няма да говоря - ти си прецени.

beperfect
06-04-2011, 07:42
и според мен даскалото е добро.....все пак компютрите са бъдещето.. :-D

dontcare
06-04-2011, 14:53
Не уча там,но често идвам заради приятеля ми.
От това ,което съм разбрала,училището е интересно,стига да се интересуваш от тази част на науките/а аз не се/.
Момичетата вярно са малко,обаче наистина има толкова много навън-не е задълже да е от училището ти..
Иначе като ти се падне физическото в събота ,някои пъти ви пускат и не ходите..други пъти ходите на походи..има не знам си колко десетки предмета,които сигурно само там се учат..
Пък и програмистите и другите подобни взимат бая парички,тъй че..
Общо взето,хубаво училище е,стига да ти се занимава с такива неща (:
:)

kamitu
06-06-2011, 15:33
Благодаря ви :)

dontcare
06-08-2011, 17:28
Днеска ходих до ТУЕС и разбрах,че тая година са се записали 50 и кусур момичета от 150..което е ок,дори от тези 118,които влизат да влезнат поне 20.. :)

vde
06-08-2011, 19:19
Училището е добро подготвят те добре за висше след тва ии излизаш от там със сигурни поне 3000 лева заплата.. :D Аз сигурно ще влизам там (момиче съм) .. :)
Кой те излъга за 3000лв заплата?

shadow4e
06-09-2011, 11:06
Ако ти се учи, влизай, ще научиш много неща. :)

DesireToFire
06-09-2011, 18:52
Това ли беше даскалото с якия директор? :Д

dontcare
06-09-2011, 19:01
да,Френски бе! :D
Анатол Френски ли се казваше,нещ такоа :Д

а братовчедка му се казва любов Френска.:Д .
Сериозно.

kamitu
06-15-2011, 15:31
Някой от тук ходил ли е на изпита в ТУЕС?

dontcare
06-15-2011, 15:47
Как мина изпита(в неделя ли беше)?

kamitu
06-15-2011, 15:59
Аз съм на 17 място! :-D

dontcare
06-15-2011, 16:13
Браво! (:

Значи ще се виждаме наесен като идвам до ТУЕС :)

lenito_sf
06-15-2011, 20:21
Училището е добро подготвят те добре за висше след тва ии излизаш от там със сигурни поне 3000 лева заплата.. :D Аз сигурно ще влизам там (момиче съм) .. :)
:lol: :lol:
туес е много хубаво училище с високи критерии, ще научиш доста : )

amk933
06-15-2011, 21:35
ТУЕС е хубаво училище както стана ясно, но ще помоля тия въпроси да се задават във важната тема за 7 клас както беше и миналата година.