PDA

View Full Version : Проблем с акне/белези от акне



Forbidennn
05-31-2011, 14:56
Та проблемът ми е най - обичайният за един тийн, но моят е малко по - силен. От 1-2 месеца може би, акнето ми се усили доста стабилно и все още не успявам да се справям с него. Изпробвал съм какви ли не мазила, ходил съм и по дерматолози(които в моя град са пълни идиоти, най - вероятно ако се консултирам с някой дерматолог от София да речем ще е по - добре, но нямам възможност), но резултат просто засега няма. Винаги съм имал по - проблемна кожа, но никога не е било толкова сериозно, не знам от какво се получава този проблем. Преди се мазах със Зинерит и ми помагаше, но след като акнето ми започна да се засилва си купих Скинорен (по препоръка на дерматологът ми), мазах се с него 2 месеца, и той не ми помогна, затова сега съм с 3то мазило, домашно правено, което приятел ми препоръча и се надявам сега то да даде някакъв резултат, все още съм на 3-4 ден мазане с него. Другият ми проблем обаче са белезите, по принцип не си стискам пъпките освен ако не са гнойни, а след като една пъпка започне да изчезне остават белези, което за мен е странно, мислих си че остават само ако ги стискаш. Белезите са по скоро нещо като черно/кафяво петно, което просто заема мястото на пъпката и не изчезва. Отделно пък на места по лицето си забелязвам разширени пори, това също бих се радвал да разбера как се лекува.
Та ако може просто някой по - полезен съвет бих бил благодарен, лично аз ще продължавам да си се боря с акнето.
П.С. Спрял съм абсолютно всякакъв вид сладко/кофеин от вече 2 седмици.

veska666
06-01-2011, 06:44
Аз бих ти препоръчала един крем на SVR . Една приятелка имаше този проблем ( също цялото и лице беше в белези ) мажеше се с какво ли не, но нищо не помагаше и незнам кой и каза за този крем... , но наистина лицето и се оправи доста! :) Аз също го ползвам и съм много доволна! Маже се сутрин и вечер ... мисля, че стува около 25-30 лв , но си заслужава! А за разширените пори (черни точки) също помага ( Аз лично имам черни точки ... стискам ги, за да излезе мръсното, после ги мажа със спирт, за да не влезе още нещо мръсно и накрая с крема! ) Много съм доволна... надявамсе да помогне!! :):)

Forbidennn
06-01-2011, 07:51
Благодаря ти за съвета, както казах аз съм с ново лекарство в момента, но ако не помогне може да си купя това, което ти ми препоръча. Моето акне е по - скоро като изприщване, чудя се дали не е наистина такова. По принцип не знам дали може да бъде от храната, но аз като цяло рядко ям, и не е нещо което да не съм ял преди. Когато се къпя си намазвам лицето със сапун Dove, а когато се мажа с лекарството съм с един гел за почистване на лице, мисля да ги спра и 2та и да видим какъв ще е резултата.
Все пак, отново, благодаря ти за съвета.

veska666
06-01-2011, 08:12
Няма защо! Надявам се да ти помогна... аз по принцип ако си мажа лицето с някакъв крем преди това го почиствам със спирт или с розова вода, но и с гел съм пробвала

veska666
06-01-2011, 09:04
http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.myshop.bg/showimg.php%3Ffilename%3Ddx300_33677.jpg&imgrefurl=http://www.myshop.bg/show.php%3Fproductid%3D33676&usg=__v3v2adz-I6lPYBvqjfRRdpOEroQ=&h=695&w=300&sz=28&hl=bg&start=0&zoom=1&tbnid=1SGEuSxV3ZChXM:&tbnh=203&tbnw=88&ei=6P_lTde7G8bWsga6ufSICA&prev=/search%3Fq%3DSVR%2Bkozmetika%26hl%3Dbg%26sa%3DG%26 gbv%3D2%26biw%3D1360%26bih%3D665%26tbm%3Disch&itbs=1&iact=hc&vpx=720&vpy=77&dur=59&hovh=342&hovw=147&tx=120&ty=147&page=1&ndsp=24&ved=1t:429,r:5,s:0&biw=1360&bih=665 тук можеш да видиш как изглежда крема ! :)

mariq90
06-02-2011, 08:31
Само да ти кажа че щом имаш толкова силно акне най-вероятно имаш проблем с хормоните и се обърни към лекар да се изледват,защото щял живот ще ходиш с пъпки,казвам ти го от собствен опит!!!Иначе мога да ти препоръчам серията на акне аут,най-доброто което съм ползвала!Зинерита може да помага но омазнява допълнително и става...ужас,не бих го препоръчала.

Видях че си писал че ти остават и белези,и при мен е същото не стискам пъпките,но остават белези и не се махат даже още си ги имам от пъпки който са ми излизали преди 1-2 години.Почти съм сигурна че и ти като мен имаш проблеми със хормоните,забравих да питам омазняваа ли ти се косата бързо?И аз съм ходила на 2 дерматолога и ми изписаха какви ли не скъпи лекарства,правиха ми и пилинг в продължение на 3 месеца,но нищо не помогна освен акне аут.

Feliz
06-03-2011, 19:40
Не знам от къде се, но бих те посъветвала да птидеш при някой найстина добър дерматолог, защото проблема може да е сериозен. И аз бях като теб и също съм се мазала със зинерит и скинорен и не ми помогнаха. Преди няколко месеца ходих при една дерматоложка и се оказа, че е себореен дерматит или нещо подобно и няма как да се оправи с кремове против акне. Отнема много време, за да се излекува, но сега съм мн. по-добре, затова те съветвам- добър дерматолог. И сладкото найстина трябва да се спре. Успех :)

Forbidennn
06-04-2011, 07:03
Ами всъщност аз също имам себорея (не себореен дерматит, а себорея, май има разлика) и до сега не съм успял да се излекувам напълно от нея, писал съм обаче в темата за проблемите с пърхот,себорея и т.н. (една от важните теми в "Здравни проблеми и болести"), там може да попрочетете за какво става дума ако ви се занимава. Това за омазняването на косата също го имам, но както вече казах просто нямам възможност да отида до София например и да чуя съвет от някой наистина добър дерматолог. Онзи ден си купих акне аут(сапун/лосион/мазило) и като че ли за 2 дена той има най - много ефект от всичко което съм ползвал досега.
Благодаря за съветите отново.

xxxmyheroinexxx
06-04-2011, 11:19
Акне аут, и гарниер пюр актив ексфобръшър. Аз така се оттървах. Иначе това за сладкото и кофеина са глупости според мен.

mariq90
06-05-2011, 19:37
Ами всъщност аз също имам себорея (не себореен дерматит, а себорея, май има разлика) и до сега не съм успял да се излекувам напълно от нея, писал съм обаче в темата за проблемите с пърхот,себорея и т.н. (една от важните теми в "Здравни проблеми и болести"), там може да попрочетете за какво става дума ако ви се занимава. Това за омазняването на косата също го имам, но както вече казах просто нямам възможност да отида до София например и да чуя съвет от някой наистина добър дерматолог. Онзи ден си купих акне аут(сапун/лосион/мазило) и като че ли за 2 дена той има най - много ефект от всичко което съм ползвал досега.
Благодаря за съветите отново.

казах ти аз..:)много помага,и даже аз като усетя някаде че почва да ми излиза пъпка и се мажа и тя спира да расте..мажи се и ще има ефект