PDA

View Full Version : Варикоцеле! Моля за помощ... (само за момчета)



anonymous123
05-31-2011, 15:24
Здравейте! От няколко дни ме болеше лявата област на скротума и когато го поопипвах намирах някакви странни "издутини" и "торба с червейчета/спагетки" от вътрешната страна на скторума ми. После започнаха леки болки и в дясната част. След час и малко ровене в интернет си поставих предполагаема диагноза ,че имам варикоцеле...Днес споделих това на баща ми (той е стоматолог и има познания относно медицина) и той първоначално не ми повярва на това което казах ,но го взе на сериозно...Отидохме до поликлиника ,чакахме 2-3 часа докато ме приеме уролог и уролога окончателно каза ,че имам варикоцеле ,но е прекалено малко за сега и няма никакъв смисъл от притеснения и допълни ,че стана ли на 17-18 години щяло да ми се направи спермограма ,за да се види дали това състояние е повлияло на плодовитостта...Баща ми каза че едно време ,когато бил на около моята възраст на него му се появило същото. И се подкрепи с аргумента "Свиквай да живееш така!" ,което ме издразни. Но както и да е... Разбрах ,че няма алтернативен начин на лечение освен операция. Знам ,че ''уж'' няма за какво да се притеснявам ,нооооооооооооооо...имам чувството ,че нещо лошо ще стане ,а не искам генеталите ми да пострадат! Да не говоря ,че откак си направих самодиагностиката се чувствам като ТОТАЛНО НИЩОЖЕСТВО! ИСКАМ МИ СЕ ДА РИТНА КУЧЕНЦЕ И ДА БИЯ ПЕСНИК НА БЕБЕ,ДА СЕ ПРИБЕРЕМ И ДА РАЗРУША ЦЕЛАТА ЖИЛИЩНА СГРАДА С ПАНЦЕР И ПОСЛЕ ДА СЕ ГРЪМНА!!!!! иииииииии да...така се чувсвам от цялата тая простотия...и си нямам идея какво да правя... :( :( :( 8-[

naviacha
06-01-2011, 16:23
Еми пич от кое те е страх повече - някаква проста операцийка(оставяща 1 см белег) или от възможността да останеш стерилен?

anonymous123
06-01-2011, 20:07
Изобщо не ме е страх от операция. Напротив даже! Аз искам да ме оперират ,обаче според доктора не било нужно ,защото варикоцелето е прекалено малко и "недоразвито" ,за да има смисъл от операция...Не знам...за сега ще следя внимателно положението,стане ли по-лошо ще настоявам за операция...може би.

anonymous123
06-02-2011, 05:17
Поне да не е напълно безполезна тази тема...някой може ли да ми каже ориентировъчна цена за една операция или понеже съм под 18 години ,може би държавата би трябвало да покрие разхода?

MusicAddicted
06-02-2011, 05:39
http://lmgtfy.com/?q=%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8 F+%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D1%86%D0%B5 %D0%BB%D0%B5+%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8

gggalf
08-21-2011, 13:29
по добре по рано се оперирай, има вариант и да ти се получи нисък тестостерон нашите уролози казват че не можело но в нета има много нови мнение по въпроса че е възможно.
аз също съм с варикоцеле и имам нисък тетс. скоро ще се оперирам, отлагах само заради такива некомпетентни лекари и сега съжалявам.