PDA

View Full Version : Солариум-мнения



eleonora12
05-31-2011, 15:48
Здравейте до сега не съм ходила на солариум защото доста хора казват че е вреден,но сега ми се налага.Моля кажете горе долу от колко посещения се хваща хубав тен,по колко време се стои първия път и така нататък и дали използвате някакъв крем със защитен фактор при първата процедура ???? :(

SuperBadSuperFresh
05-31-2011, 17:40
Ох,ще следя темата.
Наистина ли е толкова вреден,колкото казват?

sladkish_14
05-31-2011, 17:51
Вреден е в различна степен за различните типове кожи.

Авторке кажи защо толкова много ти се налага? И за кога трябва да имаш тен? Каква ти е кожата?

Без тези неща няма как да ти кажем колко пъти ще трябва да идеш, за да почернееш. Индивидуално е. В солариумите не се ползват масла със защитен фактор, това е безсмислено и вредно.

Shizaya
05-31-2011, 20:55
В солариумите не се ползват масла със защитен фактор, това е безсмислено и вредно.
Нещо не ми се връзва. :?
Защо да е вредно да използваш слънцезащитен продукт? :-o
Извинявам се, ако не съм разбрала правилно... :)

badsector
05-31-2011, 21:14
Налага се да си рискуваш здравето, че дори и живота?!? Странно.

Sladyranna
05-31-2011, 22:35
Ходи се през 2-3 дни, в никакъв случай всеки ден. Започваш от по ниска степен (средна) или ако няма такава опция от по малко минути. След това увеличаваш и така няма да изгориш.
След около 3тия път вече се усеща разликата. Може и след първия де- зависи от кожата. Внимавай ако ползваш лосиони за по бърз загар, такива които са специялно за солариум, защото се случва да не се намазват равномерно и после да станеш на петна. Слънцезащитен крем не се препоръчва защото предпазва от UVA а теннинг леглата не излъчват същите лъчи като слънцето. + важно е да знаеш, че ако се къпеш веднага преди да си ходила няма да почернееш равномерно а е и по-трудно, а ако се изкъпеш веднага след солариум се отмива. 3-4 часа интервал трябва да има.
Ако се използва 1-2 пъти в месеца солариума е полезен. Увеличава нивото на витам Д в кожата ви, и предотвратява акне. Другото което е, да много е вреден ако се използва често, но не е по вреден от самото слънце. Най-хубаво е ако преди да почнеш да ходиш на басеин и да се печеш си осигуриш първоначален тен с солариум. така не се изгаря лесно под слънцето и няма да има много видима разлика от линийте на банскияя :D :D

dead_princess
06-01-2011, 06:49
Налага се да си рискуваш здравето, че дори и живота?!? Ти добре ли си? Има толкова по-вредни неща от солариума, тя няма да ходи нон стоп, а само докато постигне желания тен...хахаха живота си рискували :lol:

tonie__
06-01-2011, 12:44
Мургавите жени са ми голяма слабост и обожавам тъмния тен,но милионите бенки по тялото ми не са съгласни с моето желание да почернея 8-) но все пак се каня да отида тези дни с една съученичка на вертикален солариум,ефекта е по-голям и е доста по-хигиенично

lovefantasy
06-02-2011, 10:53
Че е по хигенично съм съгласна, но аз лично съм по-доволна от хоризонтален солариум. Преди ходех доста често, но моята кожа е много бяла с много бенки и от солариума ми се появиха още. Ако авторката толкова държи да е черна, да си купи някакъв бронзант. Не някоя евтиния, а нещо качествено, от което няма да и останат петна.

FuckingFreak
06-02-2011, 13:23
^ е качествено, колко да е качествено? Като през лятото всеки ден се къпем се отмива много бързо. И аз се бях навила, но се отказах. Сега съм намислила да ходя на солариум (хоризонтален) че за плажа отначало да не заприличам на маймунски задник :lol: Иначе ме притесняват бенките и мен, че и аз имам не малко по тялото и по лицето..

monitta
06-02-2011, 16:39
Зависи на колко гоини си.За малолетни е вредно ( не се шегувам дори в някои студия няма а те допуснат).Иначе за тва колко те хваща зависи само от кожата ти.

tinkiwinkidipsi
06-02-2011, 20:38
Всяко потъмняване на кожата или появаване на бенки е знак,че кожата ти вече е увредена :) така че сама си прави изводите .. а това,че е полезно заради витамин Д никкак не е вярно ... храната ни е напълно достатъчна ,за да си набавин нужното количество витамин Д

SuperBadSuperFresh
06-03-2011, 23:31
Всяко потъмняване на кожата или появаване на бенки е знак,че кожата ти вече е увредена :) така че сама си прави изводите .. а това,че е полезно заради витамин Д никкак не е вярно ... храната ни е напълно достатъчна ,за да си набавин нужното количество витамин Д

Съгласна съм,аз от бебе съм с ужасно увредена кожа.

Айде без да говорим глупости,а?

xSANYAx
06-04-2011, 07:20
Зависи на колко гоини си.За малолетни е вредно ( не се шегувам дори в някои студия няма а те допуснат).Иначе за тва колко те хваща зависи само от кожата ти.

Да,а в доста държави в Европа са забранени за лица под 18..

ri41
06-04-2011, 09:15
най-хубаво е да се опечеш на плажа, не е толкова вредно, но щом икскаш веднага

Rebirthing
06-04-2011, 09:20
Не мога да разбера защо се завирате в солариума след като идва лято :-o ?
А за витамин Д, слънцето е основен източник, ако си мислите, че се получава достатъчно от храната, сте в грешка...

Pamaa
06-04-2011, 11:40
Я излез на двора/терасата да се попечеш! 30 градуса е днес, какви солариуми балнуваш :lol: .
Няма лошо да отидеш няколко пъти!
В никакъв случай не се лъжи и не си взимай автобронзант :D

FuckingFreak
06-04-2011, 12:05
Всяко потъмняване на кожата или появаване на бенки е знак,че кожата ти вече е увредена :) така че сама си прави изводите .. а това,че е полезно заради витамин Д никкак не е вярно ... храната ни е напълно достатъчна ,за да си набавин нужното количество витамин Д

Витамин Д се произвежда, когато кожата е изложена на слънце. Друг въпрос е че се продава витамин Д3 като хранителни добавки.. :) Видях, че са го казали и преди мен, но все пак.. От малка съм с бенки, всъщност когато съм се родила не съм имала, в последствие са се образували, но не смятам че кожата ми е увредена. Познавам и хора,които имат по цялото лице лунички, но кожата им не е увредена, просто е чувствителна, а разликата не е малка. Ако ще говорите наизуст, то недейте, споделям от личен опит, защото следя и отлично знам какво е състоянието на кожата ми.. :)

tinkiwinkidipsi
06-04-2011, 13:50
Всяко потъмняване на кожата или появаване на бенки е знак,че кожата ти вече е увредена :) така че сама си прави изводите .. а това,че е полезно заради витамин Д никкак не е вярно ... храната ни е напълно достатъчна ,за да си набавин нужното количество витамин Д

Витамин Д се произвежда, когато кожата е изложена на слънце. Друг въпрос е че се продава витамин Д3 като хранителни добавки.. :) Видях, че са го казали и преди мен, но все пак.. От малка съм с бенки, всъщност когато съм се родила не съм имала, в последствие са се образували, но не смятам че кожата ми е увредена. Познавам и хора,които имат по цялото лице лунички, но кожата им не е увредена, просто е чувствителна, а разликата не е малка. Ако ще говорите наизуст, то недейте, споделям от личен опит, защото следя и отлично знам какво е състоянието на кожата ми.. :)

Съвсем спокойно витамин д се набавя и БЕЗ слънце ... в 2 чаши мляко си има предостатъчно витамин д за деня .... и аз си ги приемам абсолютно всеки ден през годината... а това че е полезно да се ходи на солариум е така ако ходиш 1 път в месеца за 2 минути , така че да не почернееш ... живея на морето и никой не може да ми оспори факта , че от слънцето се получават бенки ...

Rebirthing
06-04-2011, 14:24
1во и най-важното - не на всеки му е приятно да се налива с половин литър мляко на ден.
2ро - има хора които не консумират млечни продукти.
3то - огромна част от хората в Източна Азия са лактозо нетолерантни, интересно как ли си набавят калции, витамин Д, магнезий и т.н ?!
4то - 2 чаши мляко са НЕдостатъчни, камо ли предостатъчни...


Слънцето свети за всички и най-вече е безплатно ! Потъмняването на кожата, не значи, че е увредена, това е велика глупост !

tinkiwinkidipsi
06-04-2011, 15:33
Е то да не би витамин д да го има само в млечните продукти ... :? има го в яйцата, в месото ,в портокаловия сок , в рибата и нз си още къде .... не вярвам някой да не яде всички тзи неща ... :?

Rebirthing
06-04-2011, 17:58
Основните източници са млякото и яйцата. Еми аз не ям животински продукти, тогава какво правим ?! И със сигурност повечето хора тук не пият по 2 чаши мляко на ден, поне не съм забелязала такава тенденция в темата с дневното меню.

Не виждам смисъл повече да се пише по-темата, но все пак ми е интересно защо мислиш, че "Всяко потъмняване на кожата или появаване на бенки е знак,че кожата ти вече е увредена" :-o ?!

RaisedOnRock
06-04-2011, 18:52
но сега ми се налага
М?