PDA

View Full Version : Батерия !?



wasy
05-31-2011, 16:52
Здравейте !
Тъй като чух две различни версии относно батерията на новите лаптопи искам да ви питам.. след закупуването на нов лаптоп батерията трябва ли да е в него докато се зарежда 14 часа или не..? Някои казват да, някои казват не .. изобщо някой може ли да ми разясни докато се зарежда (първото му зареждане) батерията вътре ли да е и мога ли да го ползвам през това време? Благодаря !

Kinghood
05-31-2011, 23:16
Първо го зареди добре. След това, ако ще е включен в ел. мрежа, му извади батерията, защото се скапва по-бързо.

dimitar_ak
06-01-2011, 08:16
Всичко това е вярно за старите NiMH батерии. Литиевите са с електроника в смата батерия, която следи зареждането. 24 часа да я държиш няма да я заредиш повече, защото електрониката отдавна ще е изключила заряда. Това, че е ако работриш само на ток трябва да я извадиш е вярно, но не защото се презарежда. Работейки лаптопа се нагрява доста, а литиевите батериий не обичат много да ги претопляш. Най-важното нещо е да не оставяш батерита дълго разредена.

galin4o0o
06-01-2011, 11:54
Знам също,че е добре да не я зареждаш на 100% и да не я Разреждаш на 0 % примерно зареждай на 90% и разреждай до 10% :) Дано съм бил полезен ;p

badsector
06-01-2011, 11:56
...батерията трябва ли да е в него докато се зарежда...
Ако батерията не е в него, какво ще зареждаш?