PDA

View Full Version : Брекети!!



Soundd
06-01-2011, 13:23
Такамм .. Значи,
аз съм момиче на 13 години. Тези дни ще ми слагат бреки и то за ЦЕЛИИ 3 години! :( Точно сега, когато се местя в гимназия с нов клас и нови приятели.. Ако никой не ме харесва, заради това ?! Ами ако ми казват нещо от сорта на ''Грозната Бети'' ?!! Ами момчетата ако не ме харесват, заради това ? Не съм някоя грозна и дебела или нещо такова, напротив!! , дори съм много хубава за възрастта си!! Слаба, красива, разговорлива.. Всички ми казват, че ще съм сладка и със и без брекети , но незнам аз много се притеснявам от това.. Моля ви помогнете ми!! Кажете вашето мнение за хора с брекети .. Няма значение дали е лошо или хубаво! И също хора, които носят или са носили бреки да кажат дали са ги обиждали заради това .. Благодаря ви предварително !!! :) :)

bloodyF
06-01-2011, 15:01
, дори съм много хубава за възрастта си!! Слаба, красива, разговорлива..




и най-вече скромна,

хайде моля те, не си проси комплименти
(защото 100% някой ще се изцепи 'дай снимка', ти ще дадеш и нататък всички знаем какво става..)

MegiBoOm
06-01-2011, 15:24
^ +
както и да е...
аз също нося, но всички вместо да ме обиждат ми казаха,че съм супер сладка с тях, така че не се притеснявай толкова....много хора са минали през това ;)

nickeyy97
06-01-2011, 15:28
Брекети/скоби/шини се слагат за да изглеждаш ПО-ДОБРЕ! От нашия клас две или три са момичетата които имат брекети. НИКОЙ не им се е смял. И въобще не фъфлеха. Не се притеснявай за това кой ще ти се смее. Ти ще си с прави зъби след години, не те.

TheBee
06-01-2011, 15:38
Преди да прочета целия пост щях да кажа "Спокойно,само си припомняй че след като ги свалиш ще изглеждаш по-добре" и т.н..
НО след като видях колко си сладка и хубава за възрастта си,ще ти кажа-поработи над самочувствието си ,защото не брекетите,а именно то може да ти създаде проблеми.

JustBelieve
06-01-2011, 15:46
iskash li da si mi gadje ?

iiordanova
06-01-2011, 15:57
iskash li da si mi gadje ?

Много си зле!! Първо пиши на кирилица и второ темата не е с цел запознанство.

По темата:
Спокойно,ще свикнеш. :) В началото някои може да ти се подиграват,но след време като свикнат да те виждат с брекетите няма нищо да ти казват. И е важно все пак,ако някой ти каже нещо да не се сдухваш!
Аз намирам брекетите за супер сладки,особенно на красиво момиче.. : )

Paradigma
06-01-2011, 16:51
Soundd, напълно разбирам притесненията ти. Когато бях на твоята възраст, точно това ме спря да си сложа брекети и в момента ужасно съжалявам. Дори се замислям да не сложа и аз много скоро, въпреки че не съм ученичка вече.
Разбира се, в началото може да ти е некомфортно, но ще свикнеш бързо, а и от друга страна съм сигурна, че в гимназията ще срещнеш още много деца с брекети. Годините ще минат толкова бързо, че след време изобщо няма да се сещаш кога са ти ги сложили и кога са ти ги махнали. После ще се радваш на перфектна усмивка точно в годините, когато най-много ще разцъфтяваш.
А относно коментарите за самочувствието ти - не им обръщай внимание. ;)

sm_95
06-01-2011, 17:18
Човек какво предпочиташ брекети за 3 години или грозни зъби за цял живот? Повярвай ми, не трябва да се притесняваш, а и в гимназия е малко по различно от досегашното ти училище. Като за начало там тъпаците, които има вероятност да те бъзикат са много по-малко. На повечето хора дори не им прави впечетление, че човек носи брекети.
Дори някой да каже нещо, просто не се връзвай, засмей се и подмини с усмивка въпросния индивит. :-)

Fiction7577
06-01-2011, 17:42
Като те гледам к'во ниско самочувствие вадиш, едва ли ще могат да ти го стъпчат с бъзици за брекетите... пък и какво ти пука, ти нали си перфектна, едни телове ще ти развалят красотата ли? Ууууууу.... виж ти.

Повърхностна работа. Поработи си над самочувствието, за брекетите никой нищо няма да ти каже. Ай..

crash19
06-01-2011, 19:07
:D :D :D Интересна тема. Според мен в днешно време въобще не е срамно да се носят брекети. В крайна сметка се носят, за да имаме по- хубави усмивки.

А иначе, аз също ще си слагам брекети. На 14 съм, т.е. в 8 клас иии ме притеснява болката. :D :(

TRI4KO
06-01-2011, 19:37
Не си слагай брекети и после съжалявай за постъпката си.. 8-)

badsector
06-01-2011, 20:59
Тъкмо ще разбереш кое момче е с тебе заради външният ти вид и кое заради самата тебе. Защото хубостта е до време, но семейството остава за цял живот. Ако си хванеш някое гадже леке, като започнат да ти се появяват бръчки и те зареже, ще се замислиш над пропиления си живот, но ще е късно. А всеки одъртява и се сбръчква, без значение какви средства предприемаш срещу това.

...въпреки че не съм ученичка вече...
Няма значение, ако имаш парите, слагай. На колегата жена му е на 23 и преди половин година й ги махнаха. Зъбите й вече са прави. Наскоро срещнах една съученичка и видях, че и тя е сложила (къде 28-9 годишна требе да е).

ccdesigns
06-01-2011, 21:10
, дори съм много хубава за възрастта си!! Слаба, красива, разговорлива..




и най-вече скромна,

хайде моля те, не си проси комплименти
(защото 100% някой ще се изцепи 'дай снимка', ти ще дадеш и нататък всички знаем какво става..)

Soundd, дай снимка! :D:D

Иначе аз не намирам нещо грозно в брекетите, даже на някои момичета стоят много сладко, само че вземи поработи над самочувствието, че нещо си прекалено скромничка ми се струва :P :D

Nakadah
06-02-2011, 05:05
Като си малка скобите може да са проблем защото децата ще те коментират, но когато порастнеш и имаш криви зъби ще ти иде да се самоубиеш защото не си сложила скоби докато е било време.

Не трябва да ти дреме от мнението на другите! 3 години минават супер бързо! След време ще си много радостна че не си си останала с кривите зъби! Успех в новото даскало!

xSANYAx
06-02-2011, 06:37
Абе как може да има такива хора,дето толкова да се панират от външния си вид.. и какво като имаш брекети,всеки с вкуса си,на един ще му се стори грозно,на друг чаровно,ти да не би да се стараеш да се харесаш на всички?! Да не говорим,че като ги свалиш,ще имаш прекрасни зъби и усмивка!

galet0
06-02-2011, 13:23
кво ти пука
аз скоро си свалих брекетите
и се радвам че съм ги носила
никога не ме е било срам
няма нищо лошо във това да имаш хубави зъби и ще ти се подиграват много повече ако си няква супер кривозъба така че...

aleks98
06-02-2011, 15:34
Хаха, какво ви пука момичето какво самочувствие има, ами замисляли ли сте се, че може да има покритие. ;) И вие може да не сте цвете за мирисане, така, че не се подигравайте. :lol: Относно темата, както казаха всички, въобще не трябва да се притесняваш за това, слагат ти ги за по-красива усмивка, споко. ;)

Monnie
06-02-2011, 16:53
И на мен преди да ми сложат брекети си мислех, че ще ми се смеят, ама не ми пукаше, защото накрая аз щях да съм с хубави зъби.. Но ето сложиха ми ги преди 6 месеца и никой въобще не се смя..
Дори и да ти се подиграват, просто не им обръщай внимание, защото накрая ти ще си с перфектна усмивка :)

xVampireBitex
06-03-2011, 18:24
^ +
както и да е...
аз също нося, но всички вместо да ме обиждат ми казаха,че съм супер сладка с тях, така че не се притеснявай толкова....много хора са минали през това ;)

и аз нося ... това даже ме запозна с бившия :-D и на мен ми казват че съм по цладка с тях .. а и до 2 месеца зъбите ти ще са знаително по прави и това определено компесира другото .. така че не се притеснявай

Soundd
06-08-2011, 05:25
Аз вече ги нося .. И много боли.. Имам 100 рани в устата :x Ужасно е... Всички казаха,че съм много сладка така.

BulgaRiN
06-08-2011, 12:16
Споко,не се притеснявай,и на мен във пети клас ми сложиха брекети и се притеснявах,да не ми се подиграват,но никой нищо не ми каза и сега се радвам,че имам прави зъби и хубава захапка :).