PDA

View Full Version : Колко важна е гимназията всъщност?



SkaBird
06-01-2011, 17:50
Напоследък се зачитам по разни чуждестранни форуми и все повече се запитвам колко точно е важна за мен гимназията. Каква изобщо е целта й? Знания ли да ни дава, или да се научим да използваме акъла си? Или пък да развием едно нормално поведение в дадената социална среда/институция? Наистина ми е интересно какво мислите Вие по темата, особено, ако вече сте завършили училище.

MusicAddicted
06-01-2011, 18:27
Гимназията промен представи, повярвай

PressieP
06-01-2011, 18:42
Мисля,че гимназията ни дава елементарните лайф скилс,който са ни необходими,както казваш ти,за да развием едно нормално поведение в социалната среда изобщо.Въпреки,че не съм завършила и съм още в началото на гимназиалния живот 8-) има някои реакции (примерно) които съм си изградила,чрез общуването с малко по-зрели от мен хора.
А отностно знанията които ни дава гимназията,това си зависи изцяло от човека.В интерес на истината,аз доста се чудя за какво са някои от предметите които служат на 2% от хората в тяхното бъдещо развитие.Абсолютно неприемливо е за мен да товарят един бъдещ счетоводител с биология,но това е съвсем друга тема. :) Но пък като се замисля именно тези предмети дават насока на някого за отговор на въпроса "Какъв искаш да станеш като пораснеш? " :-D
Може след време да съм на друго мнение,но за сега - това е : )))) Мисля,че ми предстоят доста интересни годинки на развитие :grin: ^^

SkaBird
06-01-2011, 19:12
Гимназията промен представи, повярвай

За 3те години като гимназист съм се уверил от първо лице. Но наистина ли е толкова важно за професионалното ни бъдеще, колкото се опитват да ни втълпят? Толкова ли е важно да си отличен ученик?

drago0
06-01-2011, 19:23
Гимназията промен представи, повярвай

За 3те години като гимназист съм се уверил от първо лице. Но наистина ли е толкова важно за професионалното ни бъдеще, колкото се опитват да ни втълпят? Толкова ли е важно да си отличен ученик? Въобще не. Eдин познат завърши селскостопнско училище, едно от най-западналите в града, ходеше на 3 месеца 2-3 дена. С една тетрадка и химикал от 8 клас до 12 изкара, за учебници да не казвам. Та завърши и не искаше да учи висшо, но майка му го натисна, сега е компютърен специалист и си има офисче на 80м. от центъра на града, и си вади 40-50лв. на ден.
А, знам случеи от езикови, математически и тн., къде стават наркомани и тн..
Та според мен няма значение гимназията, а нагласата на човека, дали иска добро бъдеще за себе си. Каквато и гимназия да завършиш, ако следваш, би трябвало да си добре.

Auriss
06-01-2011, 21:51
Оценките са критерий за познанията ви. Познанията от своя страна - за мирогледа ви. А именно това ви прави личности. Без знания няма как да оформите своята представа за заобикалящия ви свят.

На мнение съм ,че не училището като институция е от значение ,а придобиването на въпросните познания ,преподавани по време на обучението. Дали ще си ги набавяш сам от учебниците или ще ти ги преподават е личен избор - аз направих първото, спестявайки си доста пропиляно време.

Nakadah
06-02-2011, 04:57
Бе колко е важна гимназията не знам, ама оценките в тази гимназия са много важни. От тях ти започва целия живот. Ако искаш да отидеш в университет първото нещо което те ще гледат е твойте оценки. Те показват колко време и старание би отделил за да постигнеш целта си( ie 6-тица).

xSANYAx
06-02-2011, 05:14
Според мен пък гимназията си е доста важна,там научаваш супер много неща още от ранна възраст и се подготвяш за университета,намираш приятели и така!

bEbsI
06-02-2011, 05:30
Оценките са важни да,знанията също. Но не мисля,че те "подготвя" за университета.Поне не за тези в България. Там колкото искаш да научиш,толкова научаваш. Да не говорим,че за половината неща съм се ровила сама и съм се учила сама,че преподавателите ти не са мотивирани и т.н. Не си мислете,че университета е нещо кой знае колко различно от гимназията...