PDA

View Full Version : Омазняването на косата



bloodymirror
06-02-2011, 05:04
Здравейте искам да попитам попринцип след колко дни трябва да се омазни косата и нормално ли е след 5? Защото от известно време си задавам този въпрос,примерно като се изкъпя в неделя и в четвъртък вече ми е мръсна и леко мазна. :(

kitti123
06-02-2011, 05:26
хах..ми незнам.Къпя се дооста по-често и то 5 дни са си много и е нормално да се омазняма ( по-редовно къпане= няма мазна коса ) :-D

foreverr
06-02-2011, 05:35
Косата ти е нормално да се омазнява на толкова дни.Моята например е много гадна, защото на 3тия ден е вече доста мазна и я мия...Докато на четвъртия или петия ден е по-нормално да се омазнява.

bloodymirror
06-02-2011, 05:45
хах..ми незнам.Къпя се дооста по-често и то 5 дни са си много и е нормално да се омазняма ( по-редовно къпане= няма мазна коса ) :-D

Що говориш като не си разбрала?! Нямам предвид,че се къпя само неделя,къпя се 2 пъти в седмицата и това е абсолютно достатъчно,къпеш ли се повече от 2 пъти в седмицата това вреди на косата,започва да се омазнява много по-често.

kitti123
06-02-2011, 05:55
хах..ми незнам.Къпя се дооста по-често и то 5 дни са си много и е нормално да се омазняма ( по-редовно къпане= няма мазна коса ) :-D

Що говориш като не си разбрала?! Нямам предвид,че се къпя само неделя,къпя се 2 пъти в седмицата и това е абсолютно достатъчно,къпеш ли се повече от 2 пъти в седмицата това вреди на косата,започва да се омазнява много по-често.
ти си знаеше по колко пъти се къпеш.Аз "говора" като гледам т`ва , което ти си написала 8-)

sexa_na_kompleksa
06-02-2011, 08:56
Според мен е нормално.

malka_sladkka
06-02-2011, 09:26
Моята се омазнява през ден, но от както започнах да си правя маски преди всяко къпане и започна да ми се омазнява доста по-трудно :) Ако и при мен беше така на 5 дни щях да се родя 2-ри път :lol: Мисля, че това е нормалното време за омазняване :)

pitfall
06-02-2011, 12:27
5 дни според мен даже са много, като съдя по моята - редките случаи, в които я мия през два дни си е доста мръсна вече, иначе аз през ден си мия косата ...

FuckingFreak
06-02-2011, 12:41
Ами аз я мия в неделя и сряда/четвъртък, въпреки че мога да мина само с едното. Това е нормалното омазняване, и то не омазняване, ами става една такава, мръсна .. Това че повечето от форума, съдейки по себе си, смятат че косата трябва да се мие на 2-3 дни, не значи че е вярно. Радвай се, че твоята коса не е такава.. ! :)

Rebirthing
06-02-2011, 19:28
Моята коса пък никога не се е омазнявала, даже нямам представа какво е усещането да си с мазна коса :D .
Радвай се, че ти се омазнява поне на 5 дни, а не през ден ! Във форума съм срещала мнения на момичета които си мият косите почти всекидневно, представи си какъв ужас е :).

xxKiFlAx
06-02-2011, 20:51
Различно. Моята е от третия ден но я сплитам и не личи.Също омазняването е нужно-> за това косата не се мие всеки ден. Не означава че е мръсна

Hilary_
06-03-2011, 06:35
Даже 5 дни ми се струват много .. :lol:

GunSnSteelflowers
06-03-2011, 18:09
^^ Да бе нужно било омазняването. Кви са тия мизерии, през ден си я мия, въпреки че не страдам от мазна коса. Живеем в 21 век и няма как нищо да не ти вреди на косата. Вие всеки ден преси ползвате, а после се оправдавате, че честото измиване я съсипвало.. Иначе е нормално на 3-4 ден да се омазни, но още преди това вече не изглежда добре.

kitti123
06-03-2011, 18:13
^^ Да бе нужно било омазняването. Кви са тия мизерии, през ден си я мия, въпреки че не страдам от мазна коса. Живеем в 21 век и няма как нищо да не ти вреди на косата. Вие всеки ден преси ползвате, а после се оправдавате, че честото измиване я съсипвало.. Иначе е нормално на 3-4 ден да се омазни, но още преди това вече не изглежда добре.
+ !

wezinka
06-03-2011, 18:58
^^ Да бе нужно било омазняването. Кви са тия мизерии, през ден си я мия, въпреки че не страдам от мазна коса. Живеем в 21 век и няма как нищо да не ти вреди на косата. Вие всеки ден преси ползвате, а после се оправдавате, че честото измиване я съсипвало.. Иначе е нормално на 3-4 ден да се омазни, но още преди това вече не изглежда добре. :D + точно тва щях да кажа

teenems
06-04-2011, 10:35
Моята се омазнява през ден, но от както започнах да си правя маски преди всяко къпане и започна да ми се омазнява доста по-трудно :) Ако и при мен беше така на 5 дни щях да се родя 2-ри път :lol: Мисля, че това е нормалното време за омазняване :)

Какви по-точно??

*Според мен даже си със супер коса!!Моята на 2рия-3тия ден и вече е мазна..Супер много ме дразни.Блазе ти на теб..

titinkaa
06-04-2011, 11:02
Косата е добре да се мие 2 пъти в седмицата и задължително по 1 път със шампоан,иначе отежнява и много по-бързо се омазнява ако се мие 2-3 пъти с шампоан и през ден.

Pamaa
06-04-2011, 11:22
И моята на толкова време се омазнява. През 3-4 дена я измивам. Това, обече, не означава, че не поддържам добра лична хигиена. Най-малко 2 пъти дневно си мия тялото, защото спортувам. Може би на хората с мазна коса им се струва глупаво и нехигиенично, но пък за мен е абсурдно да я мия през ден. Косата ми е суха и си представете каква ще стане след такова треиране :?

bloodyF
06-04-2011, 19:19
как на 5 дни е?
аз я мия през ден :lol:

Fiction7577
06-04-2011, 21:20
Пфф.. майка ми е същата като теб. Може 5 дни да не си мие косата и пак и седи така, все едно вчера я е измила. Големи сте късметлии хората с такива коси.

Моята е начупена по-принцип, но използвам преса, понеже повече се харесвам с права коса. И съответно трябва да я мия през ден, омазнява се много бързо и ако да речем я измия в петък, то в неделя вече стои все едно не съм я къпала от една седмица.

Много е гадно, ама така е. Къдравата коса е друго нещо, при нея не си личи, че ти е мръсна, обема си стои и не се налага толкова често да я миеш. Правата - тъкмо обратното.

neeDaBosS
06-05-2011, 07:09
И моята коса изобщо не се омазнява :D На всеки човек различно му се омазнява косата,моята ако искам и месец да не я мия пак няма да се омазни..

kalpazanka
06-05-2011, 07:13
как на 5 дни е?
аз я мия през ден :lol:
Мда, аз съм същата и завиждам благородно. Какви ли не шампоани смених... ми не става просто.

mixii017
06-05-2011, 07:32
на всеки е така просто се къпи по често и ако слагаш парфюм на косата си нищо чудно че се омазнява :? :? :? :? :?

Pamaa
06-05-2011, 08:46
на всеки е така просто се къпи по често и ако слагаш парфюм на косата си нищо чудно че се омазнява :? :? :? :? :?
Аз пък се пръскам като за свеотвно с парфюма, включително и на косата :lol:

tanch3t093
06-05-2011, 09:37
Във форума съм срещала мнения на момичета които си мият косите почти всекидневно, представи си какъв ужас е :). Така е, колкото по-често си миете косите, толкова по-бързо ще ви се омазняват! Скоро имах този проблем, миех я през ден и значително по-бързо се омазняваше от преди. С хубава маска обаче всичко се оправя!

Shiny94
06-05-2011, 10:06
Ми аре кажете кви са тия хубави маски, де...пфуууу :D

Мия си косата през ден, иначе е ужасна, какво да се прави... Завиждам на тези, които си я мият през 3 дни например и не им се омазнява...

ledenakrasota
06-05-2011, 10:10
Аз си мия косата всеки ден, защото просто вече няма на къде. След една седмица ще се пробвам да разредя миенето й.
По принцип на втория ден е мазна все едно не съм я мила 10 дена. :shock: :shock: :shock: Единствено ми се оправя като разредя миенето, така се регулира мазната секреция. Но това означава да не излизам от нас 5-7 дена. :D Просто ще ме бъде срам така да ходя. Като някоя клошарка. :lol: :lol: :lol: :lol: