PDA

View Full Version : Въпроси за Диане 35



mariq90
06-02-2011, 08:18
Преди 5-6 месеца ми изписаха Диане 35,защото имам пкя,хормонален дисбаланс и обриви,както и оскъден цикъл,но пък редовен.И днес реших да си ги купя понеже не си ги купих тогава защото бях скиптично настроена,понеже знам че противизачатъчните увреждат.До сега не съм пила никакви хапчета и не съм предприемала никакво лечение за ПКЯ затова искам да попитам колко дена трябва да ги пия и от кога да почна защото на 15-16 юни трябва да ми дойде цикъла.Имат ли странични ефекти,и най-вече ефект има ли от тях,моля да споделят мнение тези който са ги пили.

kalpazanka
06-02-2011, 13:31
Започваш първия блистер в първия ден на менструацията. Пиеш ги 21 дни, след което правиш седем дни почивка. През тези седем дни се появява псевдоменструацията. На осмия ден без значение дали менструацията е спряла или не, започваш следващия блистер.
Страничните ефекти са напълняване, задръжка на течности, отоци, артериална хипертония, мигрена, раздразнителност, намалено либидо, възможно е да се появят бучки в гърдите. Останалите ще си ги прочетеш в листовката, където впрочем много хубаво е обяснена схемата на прием и която листовка щеше да ми спести цялото това писане.

mariq90
06-03-2011, 09:00
пффф ужас,наплаши ме..ако го пия 3 месеца дали ще ми навреди?четох доста мнения и повечето жени казват че не са напълняли,но то ще си проличи,доста време съм си 54 кг,ако кача значи е от него.Аз за това не исках да го пия,понеже знам че всички противозачатъчни имат странични действия.
Иначе да питам който знае дали надеждно предпазва от забременяване,и от кога като почне да се пие предпазва.

kalpazanka
06-03-2011, 09:34
Пърл индексът на ОК можеш да видиш в интернет. Откога си защитена също го пише в листовката.

mariq90
06-03-2011, 09:59
Пърл индексът на ОК можеш да видиш в интернет. Откога си защитена също го пише в листовката.

охх тря да ги пия,но като гледам нежеланите реакции и ми се (puke)
а има ти ползвала ли си ги?доволна ли си?иначе знам че диане са едни от най-дорите..даже по добри не знам,но ще видим дали ще ми помогнат :( :( :(

kalpazanka
06-03-2011, 10:02
Изобщо не съм доволна. Смених ги на втория месец. Не че от следващите бях очарована... В момента, в който ги спрях, едно огромно бреме падна. Сега на всеки преглед се радвам на мехурчето 20 милиметра и мисля, че си е струвало все пак.

mariq90
06-03-2011, 10:12
и ти ли за спкя си ги пила?а с кои ги смени,аз имам 2ва блистера и като ги ипия и не ми действат добре и аз ще ги спра.